Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2012., 00:31   #1
Unhappy Niz tegoba: bljedilo lica, podočnjaci, prekomjerno znojenje...

pozdrav svima, nakon dugog citanja foruma odlucio sam se registrirati i izloziti svoje probleme, buduci da sam vidio da vjerujem da i ovdje ima takvih osoba, koje ce mi ujedno i pomoci ili dati par savjeta.. pa podjimo

muci me par problema, zbog kojih "odstupam" od okoline;
- stalna blijedost u licu (malokrvan nisam, barem nisam bio zadnji put kada sam radio pretrage krvi prije cca pola godine, i sam sam bijele puti, na suncu dosta lako pocrnim, ali u licu sam uvijek bolesno bijel)
- imam jako izrazene podocnjake i otekline oko ociju, bilo da spavam 2 ili 8 ili 12 sati, uvijek su tu i isticu se
- prekomjerno znojenje, pogotovo u podrucju ispod pazuha ali i na licu, ledjima, stomaku (ne toliko izrazeno kao ispod pazuha, ali puno vise nego obicne osobe)

21 mi je godina, pusac sam, tjelesnim aktivnostima se bavim s vremena na vrijeme..

voljan sam primiti bilo kakve savjete, unaprijed vam hvala i pozdrav
dariodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 16:52   #2
itko sa slicnim tegobama?? bilo kakav savjet??
dariodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 17:17   #3
Quote:
dariodu kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, nakon dugog citanja foruma odlucio sam se registrirati i izloziti svoje probleme, buduci da sam vidio da vjerujem da i ovdje ima takvih osoba, koje ce mi ujedno i pomoci ili dati par savjeta.. pa podjimo

muci me par problema, zbog kojih "odstupam" od okoline;
- stalna blijedost u licu (malokrvan nisam, barem nisam bio zadnji put kada sam radio pretrage krvi prije cca pola godine, i sam sam bijele puti, na suncu dosta lako pocrnim, ali u licu sam uvijek bolesno bijel)
- imam jako izrazene podocnjake i otekline oko ociju, bilo da spavam 2 ili 8 ili 12 sati, uvijek su tu i isticu se
- prekomjerno znojenje, pogotovo u podrucju ispod pazuha ali i na licu, ledjima, stomaku (ne toliko izrazeno kao ispod pazuha, ali puno vise nego obicne osobe)

21 mi je godina, pusac sam, tjelesnim aktivnostima se bavim s vremena na vrijeme..

voljan sam primiti bilo kakve savjete, unaprijed vam hvala i pozdrav
Pozdrav! Prvo ne znam zasto bi odstupao od okoline ali krenimo redom.
Bljedilo u licu posto si radio krvnu sliku prije 6 mjeseci vjerovatno da anemican nisi,vec je moguce da je ako je na odredjenom dijelu tijela izrazajnije blijedilo u pitanju slabij dotok krvi u do tog dijela tijela di si blijed.
Tamni kolutovi oko ociju tj.podocnjaci mogu biti kako estetski problem isto tako mogu upucivati na neke zdravstvene poteskoce kao npr hipertiroze odnosno smanjeni rad stitne zlijezde ....
Prekomjerno znojenje tu itekako ne vidim da odskaces od drugih buduci da mnogi imaju taj problem narocito ljeti jer se na taj nacin nase organizam hladi. Tu moze biti razlicitih faktora kao npr. zacinjena hrana.
Tu si mozes pomoci na nacin da kupis dobar antiperspirant dezodorans sto vjerujem da imas. Ali neki ljudi su jednostavno skloni prekomjernom znojenju i tu bas nista ne pomaze. U svakom slucaju sve ove simptome koje si naveo najbolje je da potrazis lijecnika jer forum su i sam znas samo misljenje te nije zamjena za ljecnicki savjet.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 16:21   #4
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Prvo ne znam zasto bi odstupao od okoline ali krenimo redom.
Bljedilo u licu posto si radio krvnu sliku prije 6 mjeseci vjerovatno da anemican nisi,vec je moguce da je ako je na odredjenom dijelu tijela izrazajnije blijedilo u pitanju slabij dotok krvi u do tog dijela tijela di si blijed.
Tamni kolutovi oko ociju tj.podocnjaci mogu biti kako estetski problem isto tako mogu upucivati na neke zdravstvene poteskoce kao npr hipertiroze odnosno smanjeni rad stitne zlijezde ....
Prekomjerno znojenje tu itekako ne vidim da odskaces od drugih buduci da mnogi imaju taj problem narocito ljeti jer se na taj nacin nase organizam hladi. Tu moze biti razlicitih faktora kao npr. zacinjena hrana.
Tu si mozes pomoci na nacin da kupis dobar antiperspirant dezodorans sto vjerujem da imas. Ali neki ljudi su jednostavno skloni prekomjernom znojenju i tu bas nista ne pomaze. U svakom slucaju sve ove simptome koje si naveo najbolje je da potrazis lijecnika jer forum su i sam znas samo misljenje te nije zamjena za ljecnicki savjet.
pod tim "odstupam od okoline" mislim na to da me konstanto pitaju "zasto si tako blijed, jel ti dobro" i sl. sto se znojenja tice, prisutan je i zimi, dok se svi smrzaju meni majica zna biti mokra, rjesenje za ispod pazuha sam nasao u vichy rollu, koji ne zaustavlja znoj ali ga u dobroj mjeri smanjuje.
hvala ti na odgovoru, sto se tice cirkulacije, moguce da je oslabljena, da li znas neki nacin poboljsavanja cirkulacije, pretrazivao sam internet ali nisam naisao ni na sto konkretno.. pozdrav
dariodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 19:01   #5
Quote:
dariodu kaže: Pogledaj post
...
sto se tice cirkulacije, moguce da je oslabljena, da li znas neki nacin poboljsavanja cirkulacije
bez uvrede, i bez sarkazma: prestani pušiti - garantirano poboljšava cirkulaciju krvi.

za ove ostale tegobe i ja bih preporučila jedan ozbiljniji sistematski pregled, provjeriti funkcije jetre, bubrega, štitne žlijezde itd - ono što se u osnovnoj krvnoj slici i ne bi vidjelo

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 21:00   #6
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
bez uvrede, i bez sarkazma: prestani pušiti - garantirano poboljšava cirkulaciju krvi.

za ove ostale tegobe i ja bih preporučila jedan ozbiljniji sistematski pregled, provjeriti funkcije jetre, bubrega, štitne žlijezde itd - ono što se u osnovnoj krvnoj slici i ne bi vidjelo

...
prestani pusiti - eh, pokusavao par puta do sada, ali nikako ne ide, primjerice dok ucim moram pusiti, jer tako "odrzavam" koncentraciju na nivou.. stalno planiram barem smanjiti ili prepoloviti dnevni broj popusenih cigareta, ali nikako da se angaziram..

inace probleme sa jetrom sam imao prije par godina, enzimi jetre su bili debelo iznad granice, nakon stroge dijete nalazi jetre su se vratili na normalno, od tad ih redovito kontroliram i nije bilo vise problema.
tek da spomenem, alkohol ne pijem, ili pijem u veoma maloj mjeri, nikad pretjerano
dariodu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.