Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2024., 19:49   #2541
Ja sam bio u potpuno istoj zacrtanoj cifri, ali sam skužio da bih radije imao novo s garancijom za 5-6 tisuća eura više...

Doduše, meni je presudilo to što sam tražio AWD, a tu je izbor polovnih dodatno osiromašen, a ono što se nudilo je bilo ili sumnjivo ili razbijeno i popravljao ili mi nije odgovaralo iz drugih razloga.
MrBlc is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 21:54   #2542
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Sad, što se tiče motora, Suzukijevi 1.0T su jedni od pouzdanijih malih trocilindraša, ali su i dalje mali trocilindraši, te imaju klasične mane takvih motora. Glavno pitanje je gdje voziš onih prostalih 20% - ako su lokalne vangradske ceste, onda bi ti mogao biti dovoljan 1.0T. Ako je tih 20% autocesta, pogotovo ako voliš zalaziti u područje toleriranog prekršaja brzine, ako želiš povući prikolicu ili ako želiš s 5 ljudi u autu ići po zagorskim bregima, ja bih radije išao na 1.4T.


Što se tiče getribe, Suzuki na Vitari i S-Crossu koristi AGS - automatizirana klasična getriba.
Imam Scrossa 1.0T sa automatskim mjenjačem 2018g.,oko 70000 km.
Bolji je u gradu i na obilaznici nego na autocesti ali kad se zaletiš ide 150 km/h bez problema na 3000 okretaja. I tad je tiše u kabini nego na 120 km/h.
Inače mjenjač je klasičan torque konverter sa 6 brzina Aisin, odličan je, moj prvi automatik i od sada svaki će biti svaki automatik.
Motor je na papiru slabiji ( 112 ks) ali u stvarnosti nije, karoserija nije teška, tako da ako ne voziš svaki dan 5toro ljudi, bit će dobar. A i ne čuje se brundanje tri cilindra u kabini. Vozim relativno penzionerski.
Sada ugrađuju AGS mjenjač.
mbbm2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 22:07   #2543
Ok, hvala na informaciji, bio sam uvjeren da je AGS bio i prije, baš je teško naći službene informacije o automatskog getribi između TCSS-a i AGS-a...
MrBlc is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.