Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 00:33   #1
Krunice - pitanja razna

Dodatak postu: Cirkon krunice (Lava 3M)

Zamolio bi za pojasnjenje o ovim krunicama. Dali je ovo bolji izbor od e.max krunica?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 10.03.2012. at 12:18. Reason: u post je postavljen dodatak (Cirkon krunice (Lava 3M)) kako bi isti zadržao smisao a zbog moderatorske promjene naslova teme
Pero Kapula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 08:47   #2
I emax i cirkon ( Lava ili bilo koji drugi) su izvrsni protetski materijali. Razlika je u indikaciji za što se koriste.
Emax za solo krunice, ne jako diskolorirane zube i male mostove u slabom opterećenju.
Cirkon za stražnje zube, jaka žvačna opterećenja i velike raspone mostova.
Estetski je emax nešto superiorniji, ali iskusni tehničar će i cirkon napraviti savršenim.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 13:39   #3
Metal keramika vs cirkon keramika

Imam metal-keramičke krunice na kutnjacima.
Da li se ove metal keramičke krunice mogu zamijeniti s cirkon keramikom?
Razlog mijenjanja nije estetika, već što u ustima (pod jezikom) krunice prelaze preko zubnog mesa, pa mi je nelagodan osjećaj. Volio bih da su mi krunice postavljene do zubnog mesa kao na vlastitim zubima, tako da nemam neugodan osjećaj prelaza (viška krunice preko zubnog mesa).

S obzirom da imam metal-keramičke krunice već postavljene, da li je to moguće?

Unaprijed zahvaljujem
ivanzagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 09:22   #4
Quote:
ivanzagi kaže: Pogledaj post
Imam metal-keramičke krunice na kutnjacima.
Da li se ove metal keramičke krunice mogu zamijeniti s cirkon keramikom?
Razlog mijenjanja nije estetika, već što u ustima (pod jezikom) krunice prelaze preko zubnog mesa, pa mi je nelagodan osjećaj. Volio bih da su mi krunice postavljene do zubnog mesa kao na vlastitim zubima, tako da nemam neugodan osjećaj prelaza (viška krunice preko zubnog mesa).

S obzirom da imam metal-keramičke krunice već postavljene, da li je to moguće?

Unaprijed zahvaljujem
Moguće je zamijeniti metal keramiku zirkonom.
Ali rub koji osjećaš nije povezan s materijalom od kojeg su krunice izrađene, već s lošom izradom.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 00:32   #5
Mozete ponoviti rad od kojeg god materijala zelite, nije do toga vec do stomatologa i tehnicara
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 21:56   #6
NAVLAKE ZA ZUBE?

bok!!
nova sam na forumu, pokušavala sam nać temu al je nisam našla, evo ovako...
moje gornje jedinice i duje su očajne, duja mi je isrivljena i htjela sam to ispravit al nikako sa aparatićem za zube ,jednom mi je moj stomatolog spomenuo navlake za zube , da može stavit i ispravit zub, jedinice izbacit malo vanka i da bi imala ljepši osmjeh....zanima me ima li itko iskustva sa time, kakav je proces cijena?! tnx
loved is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 00:58   #7
Nakon pripreme šestica i četvorki (donja čeljust) za most zbog nedostajajućih petica prejučer bol je i dalje
intenzivna, desni jako osjetljivi. Sad su mi se pojavili prištići po šupljini, čini mi se vodeni. Meso mi je otečeno
i crveno na mjestu petica s obje strane.
Ikakva preporuka do utorka da ublažim bolove i otekline?
bananarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 14:47   #8
Može li mi netko kazat okvirno koliko dugo traju krunice kad se stave? Ja sam stavila cirkonske bezmetalne (valjda je to pravi naziv) na prednja 4 zuba i zanima me koliko će mi trajat i kad ih opet moram stavljati?

Hvala na odgovoru
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 17:21   #9
To i mene zanima ( isti sam slučaj )
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 16:54   #10
Poštovani. Imam most preko 4 zuba-D1,2 te L1,2,zajedno su cementirani na tri štifta-D1 i L1,2 mislim da je raspored kolčića.Navlaka je keramička te izrađena u jednom dijelu.Jako sam zadovoljan mostom i urađenim i čvrstinom i cijenom.Međutim,prije dvije god.sam imao sudar u kojem sam licem udario u središnji greben unutrašnjosti auta,na mjestu kazića te,jelte,priskrbio si novi lični opis sa jedanaest lomova kosti lica.U tom udaru sam otkrhnuo prednju fasetu na mjestu D1 gdje ostao izložen pogledu štift srebrenkaste boje.Doktorica koja mi je radila zube,je nakon pogleda roentg.snimke rekla da sam u sudaru oštetio i zubnu kost te da mi nemože zamijeniti samo most nego da bi morala ići na novi most koji bi uključivao obje trojke kao nosače umjesto dosadašnji h štiftova.Stvar je u tome da mi je užasno žao brusiti trojke a i ovaj most kojem je otkrhnuta samo faseta pa izgleda ružno,je u potpunosti funkcionalan i čvrst pa bi po rječima doka mogao ostati takav još najmanje 5god.Dali je moguće na štift postaviti ljuskicu ili nepostoji cement koji bi to držao.dakle otrgnuta faseta sprijeda.Sorryte na dugom pisanju,unaprijed hvala
Alpa Cino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 18:06   #11
Ne znam kako to izgleda ni koliko je opsezno, ali nacelno se otkrhnuti komadici mogu pokusati krpati s odredjenim sredstvima - to nazalost nije trajno rjesenje, a niti je estetski najbolje, iako moze dobro posluziti dok ne skupite love za novi rad. Meni je zanimljivo sto kazete za kost; jesu li osteceni i zubi, klimaju li se, odnosno postoji li mozda fraktura? Odnosno razlog zbog cega je potrebno ukljucivati i trojke?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 18:36   #12
Znam da su tema implantati pa se još jednom ispričavam.Dakle,koliko se sjećam,ona je meni rekla da je to gore gdje su štiftovi sve poremećeno od udara ali nisam siguran dali se to odnosilo baš na zubnu kost ili taj dio di su korjeni,nerazumijem se baš,uglavnom u nalazima od maksfac.kir. je bilo i fraktura maksile a mislim da je to gornja čeljust.Jesam u pravu?Zubi su super stabilni,te i danas grizem jabuke njima i imam osjećaj kao da su impl.Dakle prednja faseta je pukla,rekao bih krunica se prepolovila sa tim da je stražnji dio do jezika ostao na mjestu sa štiftom a naprijed je otpalo.Rekla mi je dok da ona nemože ništa napraviti jer bi prosijavao kolčić a i nebi bilo trajno,stavila bi mi kompozit ispun ali bi otpao nakon tjedan dana.Pomislio sam da možda ima nekih novih materijala i ljepila kojim bi se to dalo rješiti.Dakle,ništa novo kažete vi.Nemam keša ni za kompletan most a kamoli za implantate pa bih vas pitao dali znate dali Medicinski fakultet radi takve stvai,tipa da eksperimentiraju sa tim?Znam-it is a long shot.... Hvala još jednom
Alpa Cino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 19:07   #13
Medicinski nikako, Stomatoloski da Ali oni vam ne mogu pomoci jer ne rade besplatno, a novih cudesnih materijala za sada nema
Ponavljam, ne znam kako stvar izgleda, ali postoji set za reparaturu keramike i gore se stavlja kompozit (materijal za bijelu plombu). Estetika, kao sto sam i rekao, nije bajna, i moze se desiti da ne traje dugo, ali obzirom da vam financije ne dopustaju novi rad, to vam je jedina opcija

EDIT: Moderator, molim prebacite ovih par postova na temu "Krunice", hvala..
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 21.04.2012. at 19:32.
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 21:23   #14
Stomatološki to sam mislio,bedak.kad sam već zagušio temu pitat ću još nešto pa nek admin briše.Jel takve stvari radi zavod za endodonciju i dentalnu restauraciju...ili sl. ili tamo studenti uče?Mislim,nebi ja da mi netko radi besplatno ,već bih dao umjerenu lovu,tipa do 1k kuna za krpanje toga ali da mi neotpadne kad izađem iz ambulante Dakle,biste li bili ljubazni pa me uputili gdje bi se to dalo pogledati i pokušalo nešto napraviti.Inače nisam iz Zg nego Bj. ali bi se moglo doći.Hvala!
Alpa Cino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 01:01   #15
Zavod za stomatolosku protetiku
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 00:39   #16
Zubne navlake

Zanima me vase iskustvo s zubnim navlakama ? Da li ih imate ?
Ja imam relativno slabe zube i planirala sam da stavim navlake na donje i gornje zube, ali kao cula sam da te navlake nakon odredjenog perioda tj. nakon mozda 10-tak godina pocnu da se razvlace jedni od drugih ? Kakva su vasa iskustva i da li ste zadovoljni ?
snoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 10:23   #17
Da li je potrebna anestezija kod skidanja krunica sa devitaliziranih zubi?
haiku9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 14:13   #18
Quote:
snoe kaže: Pogledaj post
Zanima me vase iskustvo s zubnim navlakama ? Da li ih imate ?
Ja imam relativno slabe zube i planirala sam da stavim navlake na donje i gornje zube, ali kao cula sam da te navlake nakon odredjenog perioda tj. nakon mozda 10-tak godina pocnu da se razvlace jedni od drugih ? Kakva su vasa iskustva i da li ste zadovoljni ?
Zadovoljni
__________________
Samo 2 X se živi !
ku_hi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 11:16   #19
Ni inace nema potrebe za anestezijom, a pogotovo kod mrtvih zuba
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 15:45   #20
Bok
Trebao bih raditi most na fronti gore. 1 i 3 su moji zubi nosači.
Dali je bolje to raditi u cirkon keramici ili u čistoj keramici?
Cijena u ovom ne igra ulogu. bitna je estetika i funkcionalnost.
__________________
Sve su gljive jestive, no neke samo jednom
flanker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.