Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 20:01   #21
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Gdje su bile "elitne " postrojbe HVO -a . Koliko vidim , opet su Pauci i brigade iz Hrvatske morale ponovo napraviti reda po Herceg-Bosni .
A šta vi uopće radite u drugoj državi?
srednja_bosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 20:21   #22
Quote:
srednja_bosna kaže: Pogledaj post
A šta vi uopće radite u drugoj državi?
svaka država po međunarodnom pravu ima dozvolu intervenirati na teritoriju susjedne države ukoliko je od tamo ugrožena,a s druge strane potpisan je i splitski sporazum između alije i tuđmana.
na kraju krajeva da niti nema nikakve zakonske osnove za intervenciju naravno da ćemo pomoći svojim sunarodnjacima,a ljudi od zakona nek tuže
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 20:22   #23
Quote:
srednja_bosna kaže: Pogledaj post
A šta vi uopće radite u drugoj državi?
Pa, zvali ste nas da vas oslobodimo.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 20:39   #24
o čemu baljezgate?! koga "nas" koga "vas"? kako nasjedate na provokatora... cijela četnička propaganda je bila utemeljena na podjelama (purgeri, dalmatinci, hercegovci, istrijani, dubrovčani, bosanci - stalno neke podjele, stalno svađe, sve jedni druge oslobađaju, sve velike face dok su drugi svi obične pi.ke) i još uvijek se ljudi hvataju k'o muhe na jeftine, ofucane, odvratne manipulacije. jesi nosio hrvatski grb ili si nosio grb svoga sela? jesi ratovao gdje se tebi digla ona stvar ili gdje te je poslao GS? jesi bio vojnik ili rambo? ko ti je dao za pravo da sudiš opkoljenom selu u srednjoj bosni dok je tvoj grad (obitelj, imovina...) izvan dosega najdalekometnijeg četničkog oruđa? kad govoriš ime Srednja bosna ima da klekneš na koljena zbog žrtve koju su podnijeli i da se sramiš do kraja života zbog same pomisli da im nabijaš na nos da su "vas" zvali da ih oslobađate!
__________________
aristicid - ili kako od države napraviti nesposobnu banana koloniju
RT20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:18   #25
Quote:
RT20 kaže: Pogledaj post
o čemu baljezgate?! koga "nas" koga "vas"? kako nasjedate na provokatora... cijela četnička propaganda je bila utemeljena na podjelama (purgeri, dalmatinci, hercegovci, istrijani, dubrovčani, bosanci - stalno neke podjele, stalno svađe, sve jedni druge oslobađaju, sve velike face dok su drugi svi obične pi.ke) i još uvijek se ljudi hvataju k'o muhe na jeftine, ofucane, odvratne manipulacije. jesi nosio hrvatski grb ili si nosio grb svoga sela? jesi ratovao gdje se tebi digla ona stvar ili gdje te je poslao GS? jesi bio vojnik ili rambo? ko ti je dao za pravo da sudiš opkoljenom selu u srednjoj bosni dok je tvoj grad (obitelj, imovina...) izvan dosega najdalekometnijeg četničkog oruđa? kad govoriš ime Srednja bosna ima da klekneš na koljena zbog žrtve koju su podnijeli i da se sramiš do kraja života zbog same pomisli da im nabijaš na nos da su "vas" zvali da ih oslobađate!
potpisujem
devedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:24   #26
Quote:
RT20 kaže: Pogledaj post
o čemu baljezgate?! koga "nas" koga "vas"? kako nasjedate na provokatora... cijela četnička propaganda je bila utemeljena na podjelama (purgeri, dalmatinci, hercegovci, istrijani, dubrovčani, bosanci - stalno neke podjele, stalno svađe, sve jedni druge oslobađaju, sve velike face dok su drugi svi obične pi.ke) i još uvijek se ljudi hvataju k'o muhe na jeftine, ofucane, odvratne manipulacije. jesi nosio hrvatski grb ili si nosio grb svoga sela? jesi ratovao gdje se tebi digla ona stvar ili gdje te je poslao GS? jesi bio vojnik ili rambo? ko ti je dao za pravo da sudiš opkoljenom selu u srednjoj bosni dok je tvoj grad (obitelj, imovina...) izvan dosega najdalekometnijeg četničkog oruđa? kad govoriš ime Srednja bosna ima da klekneš na koljena zbog žrtve koju su podnijeli i da se sramiš do kraja života zbog same pomisli da im nabijaš na nos da su "vas" zvali da ih oslobađate!
Stoji to sto pises, samo sam ja mislio da je to Musliman iz Srednje Bosne kad postavlja tako glupo pitanje...

Procitaj moje upise i ja sigurno ne dijelim Hrvate i hrvatske drzavljane na ove i one....
Stoga nije bilo razloga da me tako opletes .
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 11:40   #27
nema frke, sve je jasno... crv je mamac pa me iziritira kad se neko navuče. stalno ista priča od čovjeka koji pljuje hvo a hvali vrs, ne treba na to reagirati.
za srpske guitke na deralama se zna da je bilo i "vukova" iz podrinja (bjeljina primjerice), dokazanih koljača koji su odradili genocid po istočnoj bosni. e zamisli sad kad se šalju elitne jedinice preko riskantnog koridora (jer je sve ostalo razbijeno) da bi se zaustavilo napredovanje hv-hvo na bojištu koje je "dogovoreno, namjerno napušteno, predano bez borbe" kako se to "lepo" objašnjava u četničkoj mitomaniji.
pa onda kad domaće guske i "domaće guske" nasjednu i "nasjednu" e onda na žrtve tog velikosrpskog podmetanja i prenemaganja, na to treba reagirati.
__________________
aristicid - ili kako od države napraviti nesposobnu banana koloniju
RT20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:42   #28
Evo danas je u Slobodnoj bio članak o nekoj knjigi jugooficira Vrcelja koji jasno kaže da nije bilo prekomjernog granatiranja Knina i da su se gađali samo vojni ciljevi.A taj isti kaže da su Martićevci bili toliko lijeni da nisu pripremili nikakvu obranu iako su znali da se nešto sprema.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 14:32   #29
Quote:
RT20 kaže: Pogledaj post
nema frke, sve je jasno... crv je mamac pa me iziritira kad se neko navuče. stalno ista priča od čovjeka koji pljuje hvo a hvali vrs, ne treba na to reagirati.
Nije Worm nikakav mamac . Samo nastojim reći istinu . Onaj moj post je bila provokacija i zasluženo sam dobio opomenu od rezon@tora . VRS nikada nisam hvalio , jer nema nikakvog razloga za to niti su svojim postupcima to zaslužili . O HVO-u sam davno iznio mišljenje . I dalje ne smatram ( moje subjektivno mišljenje) da je HVO posavine i srednje bosne ista formacija kao tzv bojnovci HVO iz hercegovine i to neću nikada promjeniti . A ti , dobrila i markani ili kako se već zovu pišite što hoćete , davno ste pročitane knjige . Ovim putem , duboka isprika forumašu srednja bosna , koji što god mislio o meni , ja ga iskreno cjenim i poštujem . I isprika začeniku i učesnicima teme koju sam zaspamao .
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 15:31   #30
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Nije Worm nikakav mamac . Samo nastojim reći istinu . Onaj moj post je bila provokacija i zasluženo sam dobio opomenu od rezon@tora . VRS nikada nisam hvalio , jer nema nikakvog razloga za to niti su svojim postupcima to zaslužili . O HVO-u sam davno iznio mišljenje . I dalje ne smatram ( moje subjektivno mišljenje) da je HVO posavine i srednje bosne ista formacija kao tzv bojnovci HVO iz hercegovine i to neću nikada promjeniti . A ti , dobrila i markani ili kako se već zovu pišite što hoćete , davno ste pročitane knjige . Ovim putem , duboka isprika forumašu srednja bosna , koji što god mislio o meni , ja ga iskreno cjenim i poštujem . I isprika začeniku i učesnicima teme koju sam zaspamao .
Znaš gdje su elitne jedinice hercegovačkih Hrvata??U HV-u!!Malo se raspitaj koliko je Hrvata iz Hercegovine služilo u 4.gardijskoj,156.,115.,116.brigadi.A i umnogim drugim.Naravno potpisujem gore rečeno za mene su Hrvati moji ma gdje bili!!Inače ovo nije tema,al eto.....!
Hercegbosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 15:52   #31
Quote:
Hercegbosanac kaže: Pogledaj post
Znaš gdje su elitne jedinice hercegovačkih Hrvata??U HV-u!!Malo se raspitaj koliko je Hrvata iz Hercegovine služilo u 4.gardijskoj,156.,115.,116.brigadi.A i umnogim drugim.Naravno potpisujem gore rečeno za mene su Hrvati moji ma gdje bili!!Inače ovo nije tema,al eto.....!
U pravu si Hercegbosanac .Nemam se šta raspitivati , kad znam i sam . U 7 gbr je bila hrpa i bosanaca i hercegovaca kao i svih ostalih :zagoraca istrijana ,slavonaca ličana , dalmatinaca. U 1. i 4 gbr , sigurno još više ljudi iz bosne i hercegovine , nego u 7gbr. Najiskreniji pozdrav tebi i svim bosancima i hercegovcima koji su časno odslužili dug prema svom narodu . Ako se i ti osjećaš povrijeđen mojim napisom , isprika . I što kažeš nije tema , ali jebiga
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 15:55   #32
Ne znam čemu podjele?Vjera u Boga i hrvatska sloga.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 19:57   #33
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
U pravu si Hercegbosanac .Nemam se šta raspitivati , kad znam i sam . U 7 gbr je bila hrpa i bosanaca i hercegovaca kao i svih ostalih :zagoraca istrijana ,slavonaca ličana , dalmatinaca. U 1. i 4 gbr , sigurno još više ljudi iz bosne i hercegovine , nego u 7gbr. Najiskreniji pozdrav tebi i svim bosancima i hercegovcima koji su časno odslužili dug prema svom narodu . Ako se i ti osjećaš povrijeđen mojim napisom , isprika . I što kažeš nije tema , ali jebiga
Jarane,znam ja što ti hoćeš reć al iz tvojih komentara čovjek bi rekao da ni jedan,al ono baš ni jedan pripadnik HVO-a iz Hercegovine(a i Hercegovci općenito) nije valjao pišljive bobe,ni kao vojnik,ni kao čovjek.Al ja vjerujem,tj.znam da ne misliš tako,bar se nadam!Slažem se da je bilo svakojakih jedinica,polujedinica,privatnih vojski i čega sve ne al bilo je i dobrih ljudi i vojnika.

Al vratimo se na temu i na srpski ˝protuudar˝.
Hercegbosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 20:48   #34
Quote:
Hercegbosanac kaže: Pogledaj post
Jarane,znam ja što ti hoćeš reć al iz tvojih komentara čovjek bi rekao da ni jedan,al ono baš ni jedan pripadnik HVO-a iz Hercegovine(a i Hercegovci općenito) nije valjao pišljive bobe,ni kao vojnik,ni kao čovjek.Al ja vjerujem,tj.znam da ne misliš tako,bar se nadam!Slažem se da je bilo svakojakih jedinica,polujedinica,privatnih vojski i čega sve ne al bilo je i dobrih ljudi i vojnika.

Al vratimo se na temu i na srpski ˝protuudar˝.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 11:02   #35
Mogu Vam samo reči,moji forumaši,da je bilo j..eno.Moja topnička postrojba je tada hitno prebačena u sektor Strmice.
topair44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 12:53   #36
Jel tada bilo zarobljenih naših vojnika?Davno sam jednom čitao da su neki bili zarobljeni pa obješeni u nekakvoj ciglani ili tako nešto.Sad neznam jel baš konkretno bilo vezano za ovaj slučaj....
Hercegbosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 15:06   #37
u noći 12. na 13. 08. srbi su ušli u pozadinu 1. ili 3. bojne i prekinuli telefonsku žicu. splićani koji su išli pokrpit žicu naletili su na srbe i koliko ja zmam poginulo ih je 4. 2.kaštelanska bojna u kojoj sam i ja bija iz svake satnije je dala 15 do 20 ljudi i u zoru 13. prebacivana je u grahovo iz područja poviše tičeva. kad smo u zoru ulazili u grahovo informacije su bile da je linija pukla u dubini od 9 kiliometara. kaštelani su 13. poginuli u pokušaju zauzimanja brda bez ikakve topničke potpore. to isto brdo je 14. zauzela 7.gardijska brigada iz 4.puta uz topničku potporu. srbi su tu udarili jer je par dana prije nekoliko hrvatskih vijnika zalutalo na srpske položaje sa kartama gdje su bili upisani naši položaji i jačina snaga koji ih drže.svima koji su tad nakoga izgubili moja sućut.
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 18:37   #38
Quote:
vuci i hajduci kaže: Pogledaj post
u noći 12. na 13. 08. srbi su ušli u pozadinu 1. ili 3. bojne i prekinuli telefonsku žicu. splićani koji su išli pokrpit žicu naletili su na srbe i koliko ja zmam poginulo ih je 4. 2.kaštelanska bojna u kojoj sam i ja bija iz svake satnije je dala 15 do 20 ljudi i u zoru 13. prebacivana je u grahovo iz područja poviše tičeva. kad smo u zoru ulazili u grahovo informacije su bile da je linija pukla u dubini od 9 kiliometara. kaštelani su 13. poginuli u pokušaju zauzimanja brda bez ikakve topničke potpore. to isto brdo je 14. zauzela 7.gardijska brigada iz 4.puta uz topničku potporu. srbi su tu udarili jer je par dana prije nekoliko hrvatskih vijnika zalutalo na srpske položaje sa kartama gdje su bili upisani naši položaji i jačina snaga koji ih drže.svima koji su tad nakoga izgubili moja sućut.
Otac mi je bio u drugoj bojni.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:46   #39
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Nakon završenih operacija¸udarne snage su trebale odmor.Nabrzinu je mobilizirano ljudstvo bez ikakve obuke¸a čak ih je bilo kojima je to bio prvi teren.
Ljudi su dovedeni bez ikakve pripreme¸neki nisu znali ni strane svijeta.Kad su Srbi krenili u protuudar neki su i bježali na srpsku stranu.Linije su bile pukle¸nastala je panika i onda je u pomoć krenila 4. brigada¸interventna bojna 6. domobranske¸a nisam siguran jeli krenila i 7 brigada.Bilo je pravog okršaja i stanje se stabiliziralo.
Quote:
Labrador20 kaže: Pogledaj post
Iz 141. brigade je tada poginulo 28 vojnika, što u srpskom napadu, što u protuudaru naših snaga. Nema informacija, barem za širu javnost, što se točno dogodilo, ali po onomu što sam ja čuo od pojedinih pripadnika 4. brigade, najvjerojatnije je riječ o neiskustvu vojnika na tom dijelu bojišta. Koliko su tada kolale informacije, Srbi su ih uhvatili u zoru na spavanju, te tako izazvali dodatni početni kaos u prvim satima.

U protunapadu naših snaga su učestovale 126. brigada HV, 6. domobranska pukovnija HV, dijelovi 141. brigade HV, jedna bojna 7. gardijske i jedna ojačana bojna 4. gardijske, koje je zbog toga hitno vraćena sa odmora na bojište.
Quote:
Labrador20 kaže: Pogledaj post
Imali su katastrofalne gubitke. Poanta je u tomu da im je ova ojačana bojna 4. gardijske zašla maltene iza leđa i presjekla im odstupnicu i komunikaciju prema Drvaru u Resanovcima.

Ono što je ostalo u tom prostoru je većinom izginulo i uništeno. Bilo je tu i elitnih srpskih snaga. Poslije, sve do dolaska HV-a i HVO-a na Malu Manjaču pred Banja Luku, Srbi nisu bili u stanju organizirati bilo kakav smislen i organiziran protuudar.

Približno na skici dolje: crveno - sprski prodor, plavo - 4. gardijska im presijeca odstupnicu prema Drvaru i stavlja ih u skoro potpuno okruženje.

http://img806.imageshack.us/img806/4600/70284700.jpg


Znaci ovako,HV je u svemu tome imala 43 poginula,informacija iz usta Ante Kontromanovica licno cuo pre 10-15 dana na vasoj HRT u nekoj specijalnoj emisiji povodom presude u Hagu.
Sad da se osvrnem na gore napisano,neznam koliki su srpski gubici ali ako je bilo ovako kao sto je gore napisano stvarno se cudim da vi ne baratate ni jednom cifrom pa cak ni pribliznom jer ako je napisano tacno 4 brigada je presekla odstupnicu prema Drvaru i prakticki srpske snage dovela u okruzenje te snage su pritom eliminisane a Srbi nisu uspeli da se konsoliduju sve do Male Manjace,ako je ovaj opis tacan na vasoj strani odnosno iza vasih prednjih linija ostali su lesevi puno srpskih vojnika prema tome postavlja se pitanje gde su oni i sta je uradjeno sa njima?
Dali su pokopani u blizini mesta dogadjaja ili su predati srpskoj strani,u svakom slucaju vasa strana bi morala da raspolaze cifrom bar oni koji su ostali na vasoj strani a toga nema a nicega nema nesto tu nestima gde su Davori Marijani,Ante Nazori i ostali biljeznicari da izbace cifru o stotinama poginulih srpskih vojnika a trebali bi imati u koliko je sve ovo tacno.
TinkiVinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:54   #40
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Čini mi se kako su Srbi napravili nekakvu heterogenu grupu skrpljenu od specijalne policije iz BL, interventih snaga iz 2. KK, nešto im je dao i 1. KK, čak su nešto specijalaca dovukli i iz okolice Sarajeva. U principu to je bilo najbolje što su u tom trenutku mogli skupiti i to su bacili na tu jednu kartu iznenadnog udara na Grahovo. Kad im je to staracano oni nisu imali više nikakve jače rezerve. Ovo što su sklepali je bilo u rangu jedne ojačane bojne, možda i nešto jače, znači vjerovatno 600-700 ljudi, najviše 1000. Normalno uz to su imali i lokalce, ali ti su već bili u rasulu nakon pada Glamoča i Grahova.
Odakle ti podaci bas ove jedinice,dakle i po ovome ispada da su ih stotine opkljene i likvidrane sta je HV radila sa njima imali neka fotka snimak tih stotina srpskih leseva specijalaca i ostalih posto sumnjam da Hrvatska strana nebi zabelezila i ovekovecila takvu scenu gde stotine srpskih boraca leze unaokolo?
Ovo ispada zesce nego cela oluja tim pre sto ne postoje nikakvi konkretni podaci ovo mi deluje sve rekla kazala i sve gore napisano poprilicno neuverljivo.
TinkiVinki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.