Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2012., 09:19   #81
Upoznaj dobro lokalnog šerifa i sve ide kao po špagi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 15:53   #82
Quote:
Andrejabaus kaže: Pogledaj post
ako netko zna proceduru za lako dobivanje državnog poljoprivrednog zemljišta u zakup po cijeni 1000 kn /godišnje za 1 ha, molila bi da me uputi

lp
Odi u općinu i pitaj ili u županiju.
Samo im nemoj reći ovako kako si tu pitao (ovo boldano).

Moj savjet ti je da uzmeš u zakup privatno zemljište.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 16:21   #83
Quote:
Andrejabaus kaže: Pogledaj post
ako netko zna proceduru za lako dobivanje državnog poljoprivrednog zemljišta u zakup po cijeni 1000 kn /godišnje za 1 ha, molila bi da me uputi

lp
Ja sam se oko toga raspitivao. Da ti skratim ono što sam ja uspio saznati iz mora birokratskih sranja ( možda sam i krivo shvatio, tko će se snaći u tome smeću ) je da ti država za takva zemljišta daje natječaje i prednost imaju srednja i velika seoska gospodarstva, tako mi je barem rečeno.
Ja sam dečko iz grada, kojeg su u startu otepli.

Zakupi privatno zemljište, da skratim.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 16:47   #84
U pravu si + što prednost još ima rođak ili prijatelja lokalnog moćnika koji odlučuje kome ide zemlja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 16:59   #85
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U pravu si + što prednost još ima rođak ili prijatelja lokalnog moćnika koji odlučuje kome ide zemlja.
Ovo se naravno podrazumijeva.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 18:23   #86
Quote:
Andrejabaus kaže: Pogledaj post
ako netko zna proceduru za lako dobivanje državnog poljoprivrednog zemljišta u zakup po cijeni 1000 kn /godišnje za 1 ha, molila bi da me uputi

lp
Ministar Jakovina zabranio je u prvom mjesecu raspisivanje natječaja za državnu zemlju ! Idu sa sa pisanjem izmjena zakona ! Prema Nacrtu koji je bio na javnoj raspravi žele osnovati novu birokraciju zvana Agencija za poljoprivredno zemljište , kojoj bi dokumentaciju za zakup dostavljala lokalna vlast ili pojedinac koji želi zemlju ! Početnu cijenu bi određivao ministar ! To znači da mu Todorić i njemu slični mogu dati mito za manju početnu ! Seljaci će imati čast da ponude duplu cijenu od početne !

Zakup je pljačka nas kmetova ! Ja sam za kupnju sa rokom do 25 godina , ovisno o cijeni ! Moramo čekati što će Ministarstvo predložiti ! Putem njihovih stranica sam im napisao da Nact recikliraju u toaletni papir i da puste ljude da napišu prijedlog u interesu Hrvatske !

Tražio sam od Jakovine i njegove pomoćnice kojoj je suprug predsjednik Todorićevog VUPIK , da budem u Povjerenstvu ! Nisam od Jakovine dobio niti odgovor ! Tri puta sam sa njim razgovarao i rekao da mu želim pomoći !

Rekao sam mu da obavi razgovor sa ministrom pravosuđa , da on napiše prijedlog Zakona o nasljeđivanju i Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela !
Oni u Ministarstvu i Vladi pišu o okrupnjavanju zemljišta ! Što pod tim misle nije definirano i oni pojma nemaju !

Okrupnjavanje parcela koje sam predložio je jasno ! To je spajanje 2 ili više parcela RH 1 , RH 2 , ako se dodiruju spajaju se u RH 1 ! U svrhu okrupnjavanja predložio sam ; zamjena privatno za privatno , privatno za državno , kupnja susjednih privatnih ili državnih parcela i komasacija !
Ovo mora biti državna odluka i program u idućih 10 g za privatno , za državno to je moguće za 1- 2 godine !

Zadnje uređivanje Đuro Japaric : 12.10.2012. at 18:28.
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 19:26   #87
Novi zakon bi mogao počet vrijedit od Nove godine ako ne i prije ali bez tvojih sugestija.Čekaj da HDZ dođe na vlast pa predloži izmjene njjima ako u međuvremenu crveni ne rasprodaju zemlju što je vjerovatno brzo moguće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:05   #88
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Novi zakon bi mogao počet vrijedit od Nove godine ako ne i prije ali bez tvojih sugestija.Čekaj da HDZ dođe na vlast pa predloži izmjene njjima ako u međuvremenu crveni ne rasprodaju zemlju što je vjerovatno brzo moguće.
Ja pišem i predlažem ono što kao narod moramo napraviti ! Pri tom me ne zanimaju crveni ni plavi , jer su oni protiv interesa Hrvatske i Hrvatskog naroda !

Da mi neko ponudi da budem ministar poljoprivrede , prihvatio bi to na 1 - 3 mjeseca !
1. Povjerenstvo za pisanje prijedloga Zakona - Strategije razvoja poljoprivrede ,
2. javna rasprava ,
3. raspisivanje referenduma ,
4. neovisno o ishodu , podnosim ostavku
5. ako su birači Za imali bi Strategiju , na čijem bi provođenju radili budući ministri !

Ovo znači da sam za najviši stupanj demokracije i uključivanje pameti svih !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 22:08   #89
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Ja pišem i predlažem ono što kao narod moramo napraviti ! Pri tom me ne zanimaju crveni ni plavi , jer su oni protiv interesa Hrvatske i Hrvatskog naroda !

Da mi neko ponudi da budem ministar poljoprivrede , prihvatio bi to na 1 - 3 mjeseca !
A za dan bezbednosti ako me se sete, sete....
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 07:04   #90
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Da mi neko ponudi da budem ministar poljoprivrede , prihvatio bi to na 1 - 3 mjeseca !
Ovo znači da sam za najviši stupanj demokracije i uključivanje pameti svih !
Malo ti je 1-3 mjseca jer bi imao posla sa ekipom kojoj vrijeme ne znači ništa.Ne rade oni na poljoprivredi da se moraju držat rokaova nego kad stignu stigu ako uopće stignu u cijemom mandatu.Imao bi posla sa onima na redovnoj mjesčnoj plaći koji rastežu posao da netko misle da stalno rade.
Kad bi ti te vidio dao bi ostavku za 2-3 dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 10:24   #91
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Malo ti je 1-3 mjseca jer bi imao posla sa ekipom kojoj vrijeme ne znači ništa.Ne rade oni na poljoprivredi da se moraju držat rokaova nego kad stignu stigu ako uopće stignu u cijemom mandatu.Imao bi posla sa onima na redovnoj mjesčnoj plaći koji rastežu posao da netko misle da stalno rade.
Kad bi ti te vidio dao bi ostavku za 2-3 dana.
1. osnovne zakone za Strategiju razvoja poljoprivrede možemo napisati za 10 dana !
2. Javno predstavljanje i sakupljanje prijedloga !
3. konačni prijedlog zakona uz mišljenje Ustavnog suda
4.Sjednica Sabora i odluka o raspisivanje referenduma za prijedloge zakona
5. referendum
6. sjednica Sabora , ako su birači za , zastupnici donose odluku o Zakonima,
! Tada ne odlučuje većina zastupnika , već jednoglasno potvrđuju volju birača

Tri mjeseca je za ljude koji hoće odraditi posao i proceduru dovoljno ! Sivkić ja radim kao volonter besplatno ! Razumijem da zgubidani koji rade za novac , ne rade !

Sjednica Vlade , na koju bi se pozvao i Predsjednik RH, predsjednici klubova zastupnika , predsjednici parlamentarnih stranaka koji nemaju klub , Tomašić HSP Dr. Ante Starčević , HSS , Kerum , predsjednica Ustavnog suda ! Na sjednici Vlade imenuje se Radna skupina za pisanje prijedloga zakona i Strategiju razvoja poljoprivrede , koja taj posao može odraditi za 10 dana , medijski se informiraju i obrazuju građani !

Predlagatelj zakona bila bi Vlada !Pod 4 premijer i resorni ministri upoznaje zastupnike , sa konačnim prijedlozima Zakona u čijim bi prijedlozima u Radnoj skupini bili i dio zastupnika itd !

Tako bi trebalo odraditi posao u interesu Hrvatske i hrvatske poljoprivrede ?

Ima li alternativa ????????????????
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 11:37   #92
Alternativa je da će oni napravit tj.već su napravili kako oni hoće bez obzira sviđalo se to bilo kome i ima li ili nema logike.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 12:04   #93
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Alternativa je da će oni napravit tj.već su napravili kako oni hoće bez obzira sviđalo se to bilo kome i ima li ili nema logike.
Ako narod nije zadovoljan , možemo sakupiti 10 % potpisa birača i natjerati Sabor da raspiše referendum o bitnim zakonima i o Ustavu !

Imamo ;
1. demokratsku mogućnost ,
2. mogućnost ulice i svrgavanje režima !

za mogućnost pod 2 još nema preduvjeta , to je realno za nekoliko godina !
Još režim može dati u koncesiju autoceste , prodati Croacia osiguranje , Hep itd .

Vidim nastavak agonije u gospodarstvu i poljoprivredi !
U poljoprivredi za 10 godina Hrvatska može postati zemlja izvoznica hrane i imati kultiviranu zemlju , drugačije krajolike , vraćen život u 119 izumrlih sela !

Martin Luter ( crnački vođa kojeg su ubili - ne znam točno ime ) ostao je poznat po rečenici ; imam san !

Dio onog što je propagirao je realizirano ! Ovo što ja propagiram može biti utopija , ako će Hrvati šutjeti !

Kiša pada danas u Sl. Brodu pa pišem za sud u ulici - tu radim 4 godine na rješavanju problema , jer imamo 3 gada od kojih 2 sprečavaju ukop vode , plina i kanalizacije !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 17:52   #94
Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Poznato je da je proteklih dana donesene izmjene Zakona o poljoprivrednom zemljištu . Sutra ću pitati u Narodnim novinama da li je Predsjednik RH potpisao odluku o primjeni , kada će ga objaviti , naručiti ću putem pošte Zakon .

Na drugom forumu pitaju kako riješiti problem obrade i poticaja za zemlju koju su nam davali putem potvrda na 1 godinu ?

Ako je usvojen članak 48 Agencija može dati zemlju u zakup na 5 g . na temelju zahtjeva zainteresiranog . Sutra ću nazvati i Agenciju .

Ja osobno želim kupiti do 1 ha susjedne državne za > okrupnjavanje > . Sutra ću i agenciju nazvati .

U ovoj temi predlažem da pomognemo jedni drugima sa informacijama kako riješiti problem !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:04   #95
Na drugom Forumu prenijeli su Zakon o poljoprivrednom zemljištu !

Molim moderatore da ga isto ovdje postave !

Članak 28 - tko hoće može o svom trošku sakupljati dokumentaciju za natječaje - zakup ,
Članak 49 zamjena državno za privatno ,
Članak 50 mogućnost kunje susjedne od 0, 2 do 1 ha - zahtjev Agenciji - treba poslati i lokalnim vlastima da znaju i ne idu za zakup ,
Članak 78 , ako lokalni iz članka 28 u roku 3 mjeseca ne naprave ništa , posao preuzima Agencija - nitko iz te > Agencije > nije bio u katastru i gruntovnici - na temelju kojeg će stanja raspisivati natječaje ?

Osobno ću ići na kupnju do 1 ha - stanje sam sa službama sredio još 1999 - prešao sam preko 1 500 km svojim autom šetajući na sređivanju stanja i pripremi za natječaj - koji do 2013 nije raspisan !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:09   #96
Zakon o poljoprivrednom zemljištu , objavljen je u NN 39 / 13 , danas sam dobio uplatnicu , košta sa porezom 30 kn . Platio sam i poslao fax - om da je plaćeno .

Ići ću na kupnju susjedne 4 državne , mislim da ne prelaze 1 ha , za > okrupnjavanje zemljišta > ? Stanje vlasništva u korist RH i pripremu za natječaj sredio sam sa Županijskom komisijom prije Račana i Izbora 2000 . Nakon Pankretićevog a potom i Čobankovićevog Zakona , lokalna vlast nije raspisala natječaj do danas .

Zahtjev trebamo podnijeti Agenciji , ali ako netko hoće ići u kupnju neka zahtjev podnese i lokalnoj vlasti !

Narednih dana ići ću u Požegu kupiti ; vlasničke listove za svoju i državnu , isto i posjedovne te kopiju plana . Onda ću im sve to poslati i čekati ?
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 19:59   #97
PREMA konačnom prijedlogu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zemljišnim knjigama, razvidno je kako jedan od najvećih antikorupcijskih alata više neće biti besplatan za pretraživanje. Naime, besplatan uvid u podatke o zemljišnoj knjizi na internetskoj stranici Ministarstva pravosuđa postat će prošlost.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/j...e-/672201.aspx
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:39   #98
Danas sam dobio kupljene NN i Zakon o poljoprivrednom zemljištu .

Preporuka članak 49 - zamjena ; privatno za državno , članak 50 ; kupnja do 1 ha u kontinentalnoj Hrvatskoj i o,2 ha u Jadranskoj . Danas sam zvao Agenciju za poljoprivredno zemljište , mora ministar napisati još nekoliko pravilnika , ali se mogu podnositi zahtjevi .

Vlasnik A , RH , Vlasnk B
1. kopija plana , 2. posjedovni list , 3. Vlasnički list ako ako želi kupiti vlasnik A za svoju parcelu i vlasnički list za RH , 4 . Zahtjev poslati Agenciji - Ulica Grada Vukovara 78 - Zagreb ( tu je i sjedište Ministarstva poljoprivrede ) , 5. - treba poslati i lokalnoj vlasti da isto znaju da nebi sa RH išli u pripreme za zakup !

Članak 50 ima 10 stavaka , ako nekoga zanima mogu ispisati kada budem imao vremena .

Ja ću ići sa zahtjevom za kupnju - iza nedjelje ću ići po dokumentaciju . Stanje za prodaju bilo je sređeno još 1999 , ali je lokalna vlast kršila Zakon i nije raspisala natječaj !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 20:42   #99
Danas sam dobio obavijest od općine vezano za zakup državne zemlje .

Zvao sam Agenciju za poljoprivredno zemljište . Radi se o tome da bi nama koji smo dobivali državnu zemlju na 1 godinu , dali u zakup na 5 godina .

Slijedom toga svi koji imate status na 1 g. , obratite se općinama i gradovima da stignu sa Agencijom odraditi opisano i da možete zemlju do svibnja dobiti i prijaviti u sustav poticaja .

Ja ću otići u ponedjeljak odraditi traženo . Putem tel. rekli su mi da će zakup biti veći nego na 1 g.
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 17:27   #100
šta mislite kako bi se mogla kretati cijena obradive zemlje u narednih par godina?

koliko bi smanjenje ili ukidanje poticaja moglo srušiti cijenu?

meni se čini vjerojatnim nemogućnost isplate poticaja. znači ne ukidanje, ali nemogućnost da.
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.