Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2013., 00:58   #41
Ove sve sto velicaju Mamica nabijem na kurac.
Valjda razumiju mamicevski rijecnik.

On je pravi dokaz nefunkcioniranja pravne drzave. Tocka.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 01:14   #42
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
...
A čudimo se ko pura dreku gdje su ti ljudi koji glasaju za HDZ i SDP svake 4 godine.

Očito je da si pobornik hrvatskog kapitalizma. Kapitalizma najgore sorte. Kapitalizma gdje najveći kriminalac u državi vodi neprofitnu udrugu gdje sve članove odbora on osobno postavlja. Potom oni njega biraju za izvršnog predsjednika, jedan brat je trener, a drugi bratko vlasnik ugovora svih igrača.

Neprofitna udruga ima razne financijske olakšice, prima lovu od grada kao "najbolje sportsko društvo", a novci od transfera ne sjedaju na račun neprofitne organizacije.

Ako netko objavi članak na tu temu dobije Eibl šup kartu, a ako provodi istragu, nadređeni ga potpša po ramenu i opomene da ne talasa.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 01:23   #43
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
C/P sve ovo na pdf nogomet.
Jao samo ne pdf Nogomet.

Sjećam se kako su me tamo iznapadali prije nekih skoro dvije godine, nakon što sam izjavio da ništa od ovog drekavca Jovanovića, i da će ga Mamara pojesti za doručak.

I što se u dvije godine dogodilo?
Jovanovićeve odluke ruši, izmeđuostalih, i Ustavni sud....toliko je Jovanović uspješan u svom poslu da ministarsvo kojim on upravlja nema novca za isplatiti putno troškove učiteljima...nema se novca ni za financiranje znanstvenih projekata.



A Maminjo naš, s druge strane - postavio dva izbornika i jednog predsjednika HNS-a. Vedri i oblači hrvatskim nogometom kao nikad prije.

U direktnom obračunu, na sudu išamarao Jovanovića. Dizača tegova krvavih očnjaka, kako ga je ono nazvao.

Pa daj da ga izaberemo za premijera kad je tako moćan i sposoban.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 01:25   #44
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
A čudimo se ko pura dreku gdje su ti ljudi koji glasaju za HDZ i SDP svake 4 godine.

Očito je da si pobornik hrvatskog kapitalizma. Kapitalizma najgore sorte. Kapitalizma gdje najveći kriminalac u državi vodi neprofitnu udrugu gdje sve članove odbora on osobno postavlja. Potom oni njega biraju za izvršnog predsjednika, jedan brat je trener, a drugi bratko vlasnik ugovora svih igrača.

Neprofitna udruga ima razne financijske olakšice, prima lovu od grada kao "najbolje sportsko društvo", a novci od transfera ne sjedaju na račun neprofitne organizacije.
A za to je kriv Mamic, zar je on sam napisao zakone koji mu idu na korist? Pa ljudi vi ne shvacate da on SVE RADI PO ZAKONU, i nije ni najmanje kriv sto mu zakon to sve omogucuje. Pa da nije po zakonu, u tolike godine bi mu se nesto pronaslo, bilo sto. On Dinamo vodi kao udrugu gradjana zato sto to moze, jer mu to omogucuje zakon, kojeg nije on napisao. A zasto ne promijene zakon?? Sto to sprecava Milanovica i Linica da promijene zakon i tako zajebu Mamica, daj mi to odgovori... kakav je to kriminalac koji sve radi po zakonu, dakle samo konzumira ono sto mu je omoguceno. Vec 10 godina svi govore protiv Mamica, a nitko da promijeni zakon. I onda je dosla ova lijeva vlada, i svi su mislili, i ja medju njima, evo sad ce oni odmah, u prvih par dana, promijeniti zakon i sjebati Mamica, jer su galamili o tome citavo vrijeme. Znaci odmah ce stavit da ne mozes imat agenciju i vodit klub, da ju ne mozes pripisat na brata, da ne mozes vodit klub kao udrugu gradjana...i sto se dogodilo? Nista. Vec dvije godine onaj redikul Jovanovic prica o nekakvom isusivanju mocvare, i nikom nista. Samo laje. Prema tome, u kome je problem?? Mamic samo koristi ono sto mu zakon omogucuje, nista vise i nista manje. Svatko bi na tom mjestu tako radio. Pa tko je lud da placa porez za dobit od 20% ako moze klub vodit kao udrugu gradjana i tako ne platit porez. A to mu je omogucila ova drzava. Prema tome, zalite se na krivu adresu.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 01:39   #45
Ljudi, ajmo malo zastat na trenutak. Jeste kad tako zastali nad ovom situacijom, ali baš ono razmišljali koliko je sve ovo apsurdno što protivnici Mamića govore

Mislim, to je toliko banalno kao da gledam Pajtonovce, doslovno. Ljudi govore da on 10 godina vlada ne samo nogometom već da je najveći kriminalac. Osoba koja je stalno u medijima, preko 90% medija su protiv njega, ima "navijače" protiv njega koji ga, eto, love 10 godina i optužuju da je najveći kriminalac. No, tu nije kraj. Cijela politika se uključila i padaju optužbe, ali nikako da se dokaže. Pa da je najveći bogataš na svijetu, da ima doslovno sve u rukama, ne možeš ti te stvari tajiti preko 10 godina to je stvarno toliko apsurdno da je ovo kao da gledam zonu sumraka sa rodom serlingom jebote.

Nek se prvo dokaže pa će vam onda sumnje biti istinite. A Bože moj, netko sumnja da je Kralj još živ, ali sve ostaje na sumnjama
LopiM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 02:38   #46
Quote:
LopiM kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajmo malo zastat na trenutak. Jeste kad tako zastali nad ovom situacijom, ali baš ono razmišljali koliko je sve ovo apsurdno što protivnici Mamića govore

Mislim, to je toliko banalno kao da gledam Pajtonovce, doslovno. Ljudi govore da on 10 godina vlada ne samo nogometom već da je najveći kriminalac. Osoba koja je stalno u medijima, preko 90% medija su protiv njega, ima "navijače" protiv njega koji ga, eto, love 10 godina i optužuju da je najveći kriminalac. No, tu nije kraj. Cijela politika se uključila i padaju optužbe, ali nikako da se dokaže. Pa da je najveći bogataš na svijetu, da ima doslovno sve u rukama, ne možeš ti te stvari tajiti preko 10 godina to je stvarno toliko apsurdno da je ovo kao da gledam zonu sumraka sa rodom serlingom jebote.

Nek se prvo dokaže pa će vam onda sumnje biti istinite. A Bože moj, netko sumnja da je Kralj još živ, ali sve ostaje na sumnjama
Minuciozni trolu, netko bi možda i povjerovao u tvoje bacanje prašine u oči da Mamić na redovitoj bazi ne pije kave s Turudićem i Jasnom Smiljanić, sucima županijskog suda. Da mu novi šef osigranja nije donedavni načelnik Odjela općeg kriminaliteta zagrebačke policije Antolić, donedavni doministar sporta Klarić, u skupštini sjedi Tomurad. Da nije osobno postavio predsjednika i "izvršnog" predsjednika nogometnog saveza, svoju desnu ruku Vrbanovića koji je po svom priznanju godinama bio u klubu i savezu protivno statutu i zakonu. Da ne govorimo onda o svim nižim funkcijama u savezu.
Da nije doneseno izvješće da klub funkcionira nelegalno više od 10 godina (skupština bira izvršni odbor koja bira skupštinu) i onda s malo pritiska sa strane taj dio u izvješću nestao, iako isti članak i dalje jasno stoji u zakonu.
Da nije mahao dosjeima na javnoj televiziji u najgledanijoj emisiji, a da ga nitko nije upitao odakle mu.
Da mu sin nije menadžer igračima tog istog kluba, odnosno agencija u kojoj on radi, a svi igrači, bivši i sadašnji misteriozno preko noći prešli njegovim kolegama. Da isti njegov sin nije menadžer Modriću i bio Eduardu prilikom prodaje iz kluba.
Da nije na sudu s Eduardom zbog lihvarskog ugovora.
Da prije, da i danas ne potpisuje s igračima građanske ugovore kojima određuje tko će nastupati u klubu, klubu koji, ponavljam za nepažljive, nije njegov privatni nego udruga građana.

Da u istoj toj ligi u kojoj dominira ne igra druga momčad Dinama, koja je na službenim stranicama prije ulaska u prvu ligu imala natpis da su druga momčad Dinama. Da joj jedini izvor financiranja nije direktno Dinamo, da joj članovi uprave nisu ujedno i članovi skupštine Dinama i da ne voze auta u vlasništvu GNK Dinamo, da predsjednik Dinama ne mijenja trenere Lokomotive, i da ta Lokomotiva sve ove godine u prvoj ligi nije ni jedan jedini bod uzela od Dinama.
I da onda uz sve to Skansi izjavljuje da su možda pronašli vezu između ta dva kluba.
Da Širić i Djedović nisu bili njegovi bliski prijatelji i da on nije tada kad su uhićeni rekao da bi prije stavio žarač u guzicu nego surađivao s policijom oko suzbijanja kriminala u nogometu.

A ovo su sve stvari koje meni, koji nemam kompletnu kroniku, padnu na pamet u roku od 5 minuta, vjerujem da bi netko kompetentniji još bolje to izložio.
Ali boli tebe briga, ovo ti je ionako tko zna koji po redu klon
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 02:57   #47
Nero objasnio, mo'š ključat.
__________________
Not only are we in the universe, the universe is in us. I don't know of any deeper spiritual feeling than what that brings upon me.
interstellar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 03:48   #48
Quote:
nero kaže: Pogledaj post
Minuciozni trolu, netko bi možda i povjerovao u tvoje bacanje prašine u oči da Mamić na redovitoj bazi ne pije kave s Turudićem i Jasnom Smiljanić, sucima županijskog suda. Da mu novi šef osigranja nije donedavni načelnik Odjela općeg kriminaliteta zagrebačke policije Antolić, donedavni doministar sporta Klarić, u skupštini sjedi Tomurad. Da nije osobno postavio predsjednika i "izvršnog" predsjednika nogometnog saveza, svoju desnu ruku Vrbanovića koji je po svom priznanju godinama bio u klubu i savezu protivno statutu i zakonu. Da ne govorimo onda o svim nižim funkcijama u savezu.
Da nije doneseno izvješće da klub funkcionira nelegalno više od 10 godina (skupština bira izvršni odbor koja bira skupštinu) i onda s malo pritiska sa strane taj dio u izvješću nestao, iako isti članak i dalje jasno stoji u zakonu.
Da nije mahao dosjeima na javnoj televiziji u najgledanijoj emisiji, a da ga nitko nije upitao odakle mu.
Da mu sin nije menadžer igračima tog istog kluba, odnosno agencija u kojoj on radi, a svi igrači, bivši i sadašnji misteriozno preko noći prešli njegovim kolegama. Da isti njegov sin nije menadžer Modriću i bio Eduardu prilikom prodaje iz kluba.
Da nije na sudu s Eduardom zbog lihvarskog ugovora.
Da prije, da i danas ne potpisuje s igračima građanske ugovore kojima određuje tko će nastupati u klubu, klubu koji, ponavljam za nepažljive, nije njegov privatni nego udruga građana.

Da u istoj toj ligi u kojoj dominira ne igra druga momčad Dinama, koja je na službenim stranicama prije ulaska u prvu ligu imala natpis da su druga momčad Dinama. Da joj jedini izvor financiranja nije direktno Dinamo, da joj članovi uprave nisu ujedno i članovi skupštine Dinama i da ne voze auta u vlasništvu GNK Dinamo, da predsjednik Dinama ne mijenja trenere Lokomotive, i da ta Lokomotiva sve ove godine u prvoj ligi nije ni jedan jedini bod uzela od Dinama.
I da onda uz sve to Skansi izjavljuje da su možda pronašli vezu između ta dva kluba.
Da Širić i Djedović nisu bili njegovi bliski prijatelji i da on nije tada kad su uhićeni rekao da bi prije stavio žarač u guzicu nego surađivao s policijom oko suzbijanja kriminala u nogometu.

A ovo su sve stvari koje meni, koji nemam kompletnu kroniku, padnu na pamet u roku od 5 minuta, vjerujem da bi netko kompetentniji još bolje to izložio.
Ali boli tebe briga, ovo ti je ionako tko zna koji po redu klon
Ne brini, sve to pratim i znam s kim je sjedio, ali meni nije jasno što tebi točno nije jasno?

Je li protuzakonito sjediti na kavi sa sutkinjom? U čemu je točno problem ajmo ovako. Logika i razumno razmišljanje je u ovakvim situacijama najvažnija. A meni logika i razum govore da je Mamić javna ličnost koja ima dosta optužbi koje nikad nisu dokazane. Javna ličnost i da nema niti jednog odvjetnika? Daj molim te on je javna ličnost i sasvim je normalno da zna sudce i sve takve ljude. Kao i većina javnih ličnosti, a da su na sličnoj funkciji kao Mamić.

Ovo za Dudua i Modrića ti je John Wayne objasnio sasvim jasno. Tu nema nikakvih problema.

Logika i razum mi opet govore da je nemoguće da takva medijska ličnost protiv koje su 90% medija gdje ga pljuju iako niže uspjehe kao nitko u ovoj državi, da takva poznata osoba vlada ovom državom i da je broj 1 kriminalac kako ova tema govori. Ti zbilja misliš da je on najveći kriminalac u ovoj državi? Za tako nešto složit ćeš se, ipak treba dosta dokaza, a protiv Mamića ne da nema dosta dokaza već nema nikakvih čvrstih dokaza da on radi ilegalne radnje. Samo znate govoriti da krade, korupcija ovo- ono, one stolice, i sve to zakumflirate jako lijepo, ali onaj ko koristi logiku, vidjet će da tu nema ničega što se i pokazalo na sudovima gdje nije bio kriv.

Osim medijskih ekscesa, imate točno što? Ja pokušavam biti u vašoj poziciji i stavljam se u vašu poziciju, ali jednostavno mi razum govori da je nemoguće da takva jedna poznata osoba je broj 1 kriminalac.

Neću reći da vas ima na tisuće onih baš koji se bore direktno, ali ima vas na stotine i da među vas stotina i stotina nema nekog ko može izaći u mediji i ostati tamo mjesecima, a ne na dnevnoj bazi. A mediji su protiv Mamića. U čemu je onda problem? Jebenih 10 godina on kao "vlada" i imali ste toliko prilika da dokažete, pa kako to da niste dokazali.

Uz sve njegove medijske ekscese ja bih sada trebao vjerovati da je on mastermind ala Lex Luthor apsurd da ne može biti veći.
LopiM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 08:58   #49
Quote:
nero kaže: Pogledaj post
Minuciozni trolu, netko bi možda i povjerovao u tvoje bacanje prašine u oči da Mamić na redovitoj bazi ne pije kave s Turudićem i Jasnom Smiljanić, sucima županijskog suda. Da mu novi šef osigranja nije donedavni načelnik Odjela općeg kriminaliteta zagrebačke policije Antolić, donedavni doministar sporta Klarić, u skupštini sjedi Tomurad. Da nije osobno postavio predsjednika i "izvršnog" predsjednika nogometnog saveza, svoju desnu ruku Vrbanovića koji je po svom priznanju godinama bio u klubu i savezu protivno statutu i zakonu. Da ne govorimo onda o svim nižim funkcijama u savezu.
Da nije doneseno izvješće da klub funkcionira nelegalno više od 10 godina (skupština bira izvršni odbor koja bira skupštinu) i onda s malo pritiska sa strane taj dio u izvješću nestao, iako isti članak i dalje jasno stoji u zakonu.
Da nije mahao dosjeima na javnoj televiziji u najgledanijoj emisiji, a da ga nitko nije upitao odakle mu.
Da mu sin nije menadžer igračima tog istog kluba, odnosno agencija u kojoj on radi, a svi igrači, bivši i sadašnji misteriozno preko noći prešli njegovim kolegama. Da isti njegov sin nije menadžer Modriću i bio Eduardu prilikom prodaje iz kluba.
Da nije na sudu s Eduardom zbog lihvarskog ugovora.
Da prije, da i danas ne potpisuje s igračima građanske ugovore kojima određuje tko će nastupati u klubu, klubu koji, ponavljam za nepažljive, nije njegov privatni nego udruga građana.

Da u istoj toj ligi u kojoj dominira ne igra druga momčad Dinama, koja je na službenim stranicama prije ulaska u prvu ligu imala natpis da su druga momčad Dinama. Da joj jedini izvor financiranja nije direktno Dinamo, da joj članovi uprave nisu ujedno i članovi skupštine Dinama i da ne voze auta u vlasništvu GNK Dinamo, da predsjednik Dinama ne mijenja trenere Lokomotive, i da ta Lokomotiva sve ove godine u prvoj ligi nije ni jedan jedini bod uzela od Dinama.
I da onda uz sve to Skansi izjavljuje da su možda pronašli vezu između ta dva kluba.
Da Širić i Djedović nisu bili njegovi bliski prijatelji i da on nije tada kad su uhićeni rekao da bi prije stavio žarač u guzicu nego surađivao s policijom oko suzbijanja kriminala u nogometu.

A ovo su sve stvari koje meni, koji nemam kompletnu kroniku, padnu na pamet u roku od 5 minuta, vjerujem da bi netko kompetentniji još bolje to izložio.
Ali boli tebe briga, ovo ti je ionako tko zna koji po redu klon
I kraj recimo narkomafije ili jednog Sanadera (te njemu sličnih) tebi to izgleda kao najveći kriminal u RH?
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 10:15   #50
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
I kraj recimo narkomafije ili jednog Sanadera (te njemu sličnih) tebi to izgleda kao najveći kriminal u RH?
Naravno da nije, nisam to ni rekao.
Ali isto tako nije ni lokalni klošar koji ukrade pivo da mu se već godinama unatoč cjelovremenom ukazivanju na sve te stvari, a i činjenicu da se tijekom godina ulupalo stotine milijuna kuna, direktno i indirektno, iz proračuna grada Zagreba u privatni klubić njega i njegove obitelji i poslušnika koje je oteo njegovim navijačima.

Samo sam htio ukazati da nije nikako po inerciji čist jer je "javna osoba i nitko mu još nije uspio dokazati". Sanader i ekipa su puno duže vremena bili javne osobe, pa su ti opet trebale samo zdrave oči da vidiš da su kriminalci.
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 10:30   #51
Quote:
LopiM kaže: Pogledaj post
Je li protuzakonito sjediti na kavi sa sutkinjom? U čemu je točno problem ajmo ovako. Logika i razumno razmišljanje je u ovakvim situacijama najvažnija. A meni logika i razum govore da je Mamić javna ličnost koja ima dosta optužbi koje nikad nisu dokazane. Javna ličnost i da nema niti jednog odvjetnika? Daj molim te on je javna ličnost i sasvim je normalno da zna sudce i sve takve ljude. Kao i većina javnih ličnosti, a da su na sličnoj funkciji kao Mamić.
Sasvim je normalno da je blizak prijatelj sa svim tim ljudima koji bi ga zapravo trebali loviti i suditi, a ne zvati ga na kave, rođendane i primati njegove darove?
I kako da onda netko popuši te priče institucije rade svoj posao :mesić:

Quote:
LopiM kaže: Pogledaj post
Ovo za Dudua i Modrića ti je John Wayne objasnio sasvim jasno. Tu nema nikakvih problema.
Naravno, njima je dobro i to je u redu.
Osim što nije objasnio da je s 18-godišnjim klincem potpisao građanski ugovor po kojem dobija 20% od njegove zarade do kraja života, i da ga taj isti sad tuži za lihvarski ugovor.
A on nije jedini, takvih ima puno više, samo što ih većina na kraju nije uspjela kao Eduardo. A puno ima onih kojima je karijera skoro propala jer nisu htjeli potpisat taj isti ugovor.

Quote:
LopiM kaže: Pogledaj post
Logika i razum mi opet govore da je nemoguće da takva medijska ličnost protiv koje su 90% medija gdje ga pljuju iako niže uspjehe kao nitko u ovoj državi, da takva poznata osoba vlada ovom državom i da je broj 1 kriminalac kako ova tema govori. Ti zbilja misliš da je on najveći kriminalac u ovoj državi? Za tako nešto složit ćeš se, ipak treba dosta dokaza, a protiv Mamića ne da nema dosta dokaza već nema nikakvih čvrstih dokaza da on radi ilegalne radnje. Samo znate govoriti da krade, korupcija ovo- ono, one stolice, i sve to zakumflirate jako lijepo, ali onaj ko koristi logiku, vidjet će da tu nema ničega što se i pokazalo na sudovima gdje nije bio kriv.


Osim medijskih ekscesa, imate točno što? Ja pokušavam biti u vašoj poziciji i stavljam se u vašu poziciju, ali jednostavno mi razum govori da je nemoguće da takva jedna poznata osoba je broj 1 kriminalac.
Logika onda govori da je Vidošević bio čist do prije mjesec dana, a onda se naglo povampirio.
Al opet, vama braniteljima lika i djela Mamića i svih takvih logika nikad nije bila jača strana
I nije dobio sve presude, nije ih dobio u prvom redu jer one najvažnije nikad nisu ni dignute, a od ovih manje važnih samo je odnio onu protiv Jovanovića.
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:19   #52
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A za to je kriv Mamic, zar je on sam napisao zakone koji mu idu na korist? Pa ljudi vi ne shvacate da on SVE RADI PO ZAKONU, i nije ni najmanje kriv sto mu zakon to sve omogucuje.
zakon o udrugama kaže:

Uprav­lja­nje udrugom i tijela udruge
Članak 6.
(1) Članovi uprav­ljaju udrugom neposredno ili putem svojih izabranih predstavnika u tijelima udruge, na način propisan statutom.
(2) Predstavnika pravne osobe članice udruge imenuje osoba ovlaštena za zastupa­nje pravne osobe.
(3) Unutar­nji ustroj udruge mora biti zasnovan na načelima demokratskog zastupa­nja i demokratskog očitova­nja vo­lje članova.
(4) Skupština je najviše tijelo udruge. Statutom se može utvrditi drukčiji naziv skupštine kao najviše­g tijela udruge.
(5) Statutom udruge se, pored skupštine, mogu utvrditi i druga tijela udruge.
(6) Udruga imenuje jednu ili više fizičkih osoba za zastupa­nje udruge.

je li mi možeš primjerice za ovo dokazat da se radi po zakonu?

ili ajde onda pročitaj zašto je uopće ova tema otvorena: zato što inspektorica (bandićev ured) koja je ovo našla je (nakon pritiska) sad potpisala drugačiji izvještaj gdje je ovo nestalo iz tog izvještaja?

Zadnje uređivanje crash1004 : 21.12.2013. at 12:28.
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:30   #53
Quote:
nero kaže: Pogledaj post

Naravno, njima je dobro i to je u redu.
Osim što nije objasnio da je s 18-godišnjim klincem potpisao građanski ugovor po kojem dobija 20% od njegove zarade do kraja života, i da ga taj isti sad tuži za lihvarski ugovor.
Tuzio i izgubio. Prema tome, ugovor nije lihvarski. Zna se sto je lihvarski ugovor, kad nekome posudis novce, pa mu kamate samo povecavas, i na kraju kamate ispadnu visestruko vece od glavnice. Ovdje nije taj slucaj, ovdje je potpisano da mu Eduardo konstantno isplacuje 20% svojih primanja. To nije lihvarski ugovor, tim vise sto su ga strane potpisale svojevoljno i bez prisile. Eduardo ga je isto tako mogao ne potpisati, onda bi ostao klosar koji ne bi nikad zaigrao za Arsenal i Sahtar. Mislim da mu se taj ugovor visestruko isplatio.

Quote:
nero kaže: Pogledaj post
A on nije jedini, takvih ima puno više, samo što ih većina na kraju nije uspjela kao Eduardo. A puno ima onih kojima je karijera skoro propala jer nisu htjeli potpisat taj isti ugovor.
Ali svi koji su potpisali taj ugovor, ostvarili su impozantne karijere - Modric, Eduardo, Corluka, Vukojevic...da sad ne nabrajam. I svi redom isticu kako im je upravo Mamic najvise pomogao u karijeri. Prema tome ako su igraci njemu zahvalni, i nitko osim Eduarda nije imao nikakve prigovore na bilo kakav ugovor koji su potpisali, onda ne znam tko smo mi da tim igracima proturjecimo. Zasto se Modric ne buni jer daje 20% Mamicu? Jer zna da bi bez Mamica bio nitko i nista, jer ga je Mamic doveo iz Zadra u Dinamo, jer ga je uzeo pod svoje ruke i jer mu je omogucio tako veliku karijeru. Da je njega umjesto Mamica uzeo Hajduk, danas za Modrica nitko ne bi niti znao, a kamoli da bi igrao za Real Madrid. I to je citava prica.



Quote:
nero kaže: Pogledaj post
I nije dobio sve presude, nije ih dobio u prvom redu jer one najvažnije nikad nisu ni dignute, a od ovih manje važnih samo je odnio onu protiv Jovanovića.
A zasto nisu dignute, tko ikome brani da digne tuzbu protiv Mamica? Tko Bajicu odnosno DORH-u brani da digne tuzbu?? Mozda zato sto nemaju na osnovu cega podignuti tuzbu, jel ti to ikad palo na pamet?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:33   #54
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Modric i Eduardo su sami pristali na takve ugovore. Sto je najbolje, danas imaju same rijeci hvale prema tom covjeku, cak je i Eduardo rekao da ne iskljucuje povratak u Dinamo, sto sigurno ne bi rekao da mu ista zamjera, a cak su i na sudu bili - na sudu na kojem je Mamic dobio prvostupanjsku presudu.

Prema tome, ako mu ONI, igraci, nista ne zamjeraju...tko smo mi da proturjecimo tome. Da su svi igraci protiv njega, onda bi i ja rekao cekaj malo tu nesto ne stima...ali ja u zivotu u novinama nisam procitao da je jedan igrac koji je igrao u Dinamo rekao ista protiv njega...nego jos i suprotno, svima je on "drugi otac". Prema tome, stvar rijesena. Ako valja njima, onda se nemamo mi sta bunuti. I kao sto sam rekao, dok god je Mamic toliko po medijima, pravi kriminalci se nemaju sto brinuti...
da, baš je čudno što u jednom sukobu interesa gdje je svima dobro nema nezadovoljne strane...

samo, to ne znači da sukob interesa treba uzet kao dobru i normalnu stvar...

a da nije stvar u tome što ti ugovori ne smiju bit potpisani a ne je li njima dobro? najbolje da im neće bit dobro....
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:43   #55
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Jao samo ne pdf Nogomet.

Sjećam se kako su me tamo iznapadali prije nekih skoro dvije godine, nakon što sam izjavio da ništa od ovog drekavca Jovanovića, i da će ga Mamara pojesti za doručak.

I što se u dvije godine dogodilo?
Jovanovićeve odluke ruši, izmeđuostalih, i Ustavni sud....toliko je Jovanović uspješan u svom poslu da ministarsvo kojim on upravlja nema novca za isplatiti putno troškove učiteljima...nema se novca ni za financiranje znanstvenih projekata.



A Maminjo naš, s druge strane - postavio dva izbornika i jednog predsjednika HNS-a. Vedri i oblači hrvatskim nogometom kao nikad prije.

U direktnom obračunu, na sudu išamarao Jovanovića. Dizača tegova krvavih očnjaka, kako ga je ono nazvao.

Pa daj da ga izaberemo za premijera kad je tako moćan i sposoban.

Quote:
nero kaže: Pogledaj post
Da nije osobno postavio predsjednika i "izvršnog" predsjednika nogometnog saveza, svoju desnu ruku Vrbanovića koji je po svom priznanju godinama bio u klubu i savezu protivno statutu i zakonu. Da ne govorimo onda o svim nižim funkcijama u savezu.


Joj da, izostavih Vrbanovića.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:47   #56
Quote:
crash1004 kaže: Pogledaj post
da, baš je čudno što u jednom sukobu interesa gdje je svima dobro nema nezadovoljne strane...

samo, to ne znači da sukob interesa treba uzet kao dobru i normalnu stvar...

a da nije stvar u tome što ti ugovori ne smiju bit potpisani a ne je li njima dobro? najbolje da im neće bit dobro....
A tko kaze da ne smiju biti potpisani? U vezi toga je podnesena tuzba, i sud je rekao da je taj ugovor sasvim legalan, prema tome, ocito se smije potpisati.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:52   #57
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A tko kaze da ne smiju biti potpisani? U vezi toga je podnesena tuzba, i sud je rekao da je taj ugovor sasvim legalan, prema tome, ocito se smije potpisati.
sud kad je eduardu blokirao imovinu nije razmatrao je li se smije potpisat ili ne već je samo ustanoviio da je ugovor potpisan i da on nije izvršavao što je trebao po ugovoru.

drugi postupak je ovaj gdje je nakon toga dudu tužio mamića...

ali pustimo to na trenutak.

dakle, ovo po tebi nije sukob interesa:
dođe, evo uzet ćemo eduarda, u dinamo, ovaj mu kaže da treba potpisat ugovor s njim da će mu davat 20% od zarade i onda on kao predsjednik dinama pregovara s eduardom i potpiše ugovor dinama s duduom gdje mu između ostalog i odredi plaću od koje će kasnije svaki mjesec uzet 20%?

a onda opet još jedan sukob interesa dođe na kraju kad se eduardo prodaje u arsenal gdje mamićev sin bude menadžer eduardu kod tog prelaska i također sin tu zaradi.

da, baš zakon... nema nikih problema...
kao što nema problema da mu isplaćuju te pare u kafiću na ruke i tako...

p.s. odgovori mi i na ono gore vezano za ono "da radi po zakonu"

Zadnje uređivanje crash1004 : 21.12.2013. at 12:57.
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 13:02   #58
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Tuzio i izgubio. Prema tome, ugovor nije lihvarski. Zna se sto je lihvarski ugovor, kad nekome posudis novce, pa mu kamate samo povecavas, i na kraju kamate ispadnu visestruko vece od glavnice. Ovdje nije taj slucaj, ovdje je potpisano da mu Eduardo konstantno isplacuje 20% svojih primanja. To nije lihvarski ugovor, tim vise sto su ga strane potpisale svojevoljno i bez prisile. Eduardo ga je isto tako mogao ne potpisati, onda bi ostao klosar koji ne bi nikad zaigrao za Arsenal i Sahtar. Mislim da mu se taj ugovor visestruko isplatio.
Nije izgubio, taj proces je još uvijek na sudu.
Ne moramo mi "znati" što je lihvarski ugovor, to jasno piše

Quote:
Lihvarski ugovor

Članak 233.

(1) Tko iskorišćujući nuždu, teške imovinske prilke, nedovoljno iskustvo, lakomislenost ili smanjenu sposobnost rasuđivanja druge osobe, primi od nje ili s njom ugovori za sebe ili drugoga imovinsku korist koja je u očitom nerazmjeru s onim što je on dao, učinio ili se obvezao dati ili učiniti,
Sad ti zaključi je li u tu definiciju spada 18-godišnji Brazilac desetke tisuća kilometara od doma koji spava u spremištu ruševnog stadiona i kojem privatni ugovor nudi jedan od najutjecajnijih ljudi u klubu koji lako može utjecati na njegovu budućnost u klubu.
I onda usporedi koliko je Mamić (privatno) uložio i koliko bi mu po ugovoru trebalo pripasti.

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ali svi koji su potpisali taj ugovor, ostvarili su impozantne karijere - Modric, Eduardo, Corluka, Vukojevic...da sad ne nabrajam. I svi redom isticu kako im je upravo Mamic najvise pomogao u karijeri. Prema tome ako su igraci njemu zahvalni, i nitko osim Eduarda nije imao nikakve prigovore na bilo kakav ugovor koji su potpisali, onda ne znam tko smo mi da tim igracima proturjecimo. Zasto se Modric ne buni jer daje 20% Mamicu? Jer zna da bi bez Mamica bio nitko i nista, jer ga je Mamic doveo iz Zadra u Dinamo, jer ga je uzeo pod svoje ruke i jer mu je omogucio tako veliku karijeru. Da je njega umjesto Mamica uzeo Hajduk, danas za Modrica nitko ne bi niti znao, a kamoli da bi igrao za Real Madrid. I to je citava prica.
Da, to je čitava priča. To je čitava "što bi bilo kad bi bilo" priča. Takve priče da hrvatskog nogometa ne bi postojalo, niti bi ijedan naš nogometaš unatoč svom vlastitom talentu i radu bio uspješan kao sad su pizdarije i trollanja u razini najumješnijih Mamićev uguzničara.
Ono što ostaje činjenica je
1) GNK Dinamo je već desetljeće ilegalno konstituiran
2.) Privatizirao javnu udrugu građana koja se dijelom financira i javnim novcem. Brat mu je sportski direktor i trener i 2. najmoćnija osoba u klubu, nećakinja mu je glasnogovornica, a bliski prijatelji koji su ga ujedno godinama trebali istraživati (Antolić) mu sjede po svim ostalim bitnijim funkcijama. Skupština bira Izvršni odbor koji onda predlaže i odobrava članove Skupštine.
3) već desetljeće je u sukobu interesa i koristi svoj utjecaj u klubu (udruga građana) da promovira igrače s kojima ima potpisan privatni ugovor ili im je menadžer njihov sin ili menadžerska agencija kojoj on pripada (a prije drugoj kojoj je i sam bio vlasnik)
te time...
4) koristi tu istu privatiziranu udrugu građana, dijelom financiranu javnim novcem, da preko plaće tih igrača koja dolazi iz kluba (koji mu daju rikverc, ali to sad nije ni bitno) i njihovom prodajom ostvaruje privatnu zaradu.

Tvrdite da je Mamić uspješni poduzetnik? Koje on to poduzeće ima osim Dinama da ima toliko novaca? A još se hvali kako u Dinamu ima samo 10 000 kuna plaću Koje je on to poduzeće (ne privatiziranu udrugu građana) unaprijedio? Zašto nije bio uspješan poduzetnik u Sesvetama gdje je bio predsjednik i prije Dinama, a gdje nije dobijao desetke i stotine milijuna kuna javnog novca?
I zadnje, zašto ga u europskim natjecanjima rezultatima šamaraju klubovi koji imaju trećinu njegovog proračuna i vrijednosti igrača, a on ostvaruje negativne rekorde (najgora momčad u povijesti skupina Lige prvaka)



Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A zasto nisu dignute, tko ikome brani da digne tuzbu protiv Mamica? Tko Bajicu odnosno DORH-u brani da digne tuzbu?? Mozda zato sto nemaju na osnovu cega podignuti tuzbu, jel ti to ikad palo na pamet?
To bi mi palo na pamet kad bih isključio mozak i odlučio vjerovati da institucije rade svoj posao.
Ali gle čuda, ne rade. I to ti i tvoji prijatelji na forumu vrlo često znate ukazivati i koristiti, osim onda kad vam ne odgovara.
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 13:02   #59
Quote:
crash1004 kaže: Pogledaj post
sud kad je eduardu blokirao imovinu nije razmatrao je li se smije potpisat ili ne već je samo ustanoviio da je ugovor potpisan i da on nije izvršavao što je trebao po ugovoru.

drugi postupak je ovaj gdje je nakon toga dudu tužio mamića...
Tuzio i izgubio.


Quote:
crash1004 kaže: Pogledaj post
dakle, ovo po tebi nije sukob interesa:
dođe, evo uzet ćemo eduarda, u dinamo, ovaj mu kaže da treba potpisat ugovor s njim da će mu davat 20% od zarade i onda on kao predsjednik dinama pregovara s eduardom i potpiše ugovor dinama s duduom gdje mu između ostalog i odredi plaću od koje će kasnije svaki mjesec uzet 20%?

a onda opet još jedan sukob interesa dođe na kraju kad se eduardo prodaje u arsenal gdje mamićev sin bude menadžer eduardu kod tog prelaska i također sin tu zaradi.
Pa dobro, neka vec jednom netko podnese bilo kakvu tuzbu, kad ocito vidimo da sve vrvi od sukoba interesa na sve strane. 10 godina covjek je u sukobu interesa a nitko se ne udostoji podici nikakvu prijavu...hoces reci da Mamic ima nekakav deal sa drzavnim tuziteljstvom ili sta?

Quote:
crash1004 kaže: Pogledaj post
da, baš zakon... nema nikih problema...
kao što nema problema da mu isplaćuju te pare u kafiću na ruke i tako...
Tko kome ispacuje te pare u kaficu i odakle ti to, vidio si?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 13:10   #60
nije mogao izgubit ono što još nije gotovo...
a da mu se isplaćuju pare u kafiću je rekao eduardo na sudu...

Quote:
hoces reci da Mamic ima nekakav deal sa drzavnim tuziteljstvom ili sta?
ima veze sa svim i svačim, zato i ova tema i zato i spada u najveće kriminalce u državi...

pa pola PU zagrebačke mu sjedi sad u skupštini, isti oni koji su milijun puta trebali nešto uradit...

čovjek iz ministarstva sporta isto tako je našao mjesto kod njega kad je otišao iz ministarstva...

veze sa turudićem itd.

a sve to omogućila politika (prije svega HDZ) gdje je pustio krakove u sva moguća tijela u državi pa sad i da ga hoćeš maknut, teško ide kad ima svoje ljude svuda...

a tko zna tko se još tu iza kulisa krije od političara i ima koristi od svega toga...

ali glavno da nema nikih problema...

a tko će podnijet tužbu? ja da izađem imenom i prezimenom? izašli su mnogi momci iz zzd-a i boysa pa ih pitaj kako prolaze...

a kao što vidimo, institucije rade svoj posao.. pogledaj misteriozno mijenjanje izvještaja inspekcije nakon čega je i otvorena ova tema...
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.