Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 11:08   #1
Istra! 4 životno i zdravstveno ugrožene mace trebaju smještaj, liječenje, kastraciju-HITNO!

znala sam da na moru neće proći bez problema. došla sam spremna, s transporterom i hranom jer sam znala da sigurno mogu računati na "dobrog" susjeda.

ISTRA, BLIZINA POREČA! Ove 4 mace TREBAJU SMJEŠTAJ I LIJEČENJE! MAMICA ZA KASTRACIJU po povoljnijoj cijeni dok sam tu. Može li tko pomoći sa smještajem po jedne mace? nalaze se kod susjeda koji baca mačiće po šumi da se snalaze i po cesti. Po njegovim riječima, a i znam to jer sam 2009., kad sam zadnji put bila tu, uzela mačića kojeg je bacio na prometnu cestu. Za ove veli da će ih ostaviti kod konzuma ili kad prođe sezona, prestat će ih hraniti da se raziđu po selu. i misli to ozbiljno.

Imaju i šugarce. Mala crna se izgrebla ispod oba uha do živog mesa. Mamica se non-stop češe. Ne daje im vode, nigdje nema. kao i gomila luđaka na selu u zagorju, ali tamo barem ima potok. Odmah su išle piti kad sam donijela. Nije loš čovjek, ali siromah je i malo pomaknut. Tko nije, uostalom, danas. Hrane im daje, osim mamice, dobro su uhranjeni. Jedan je umro ko mali jer je bio najslabiji i nije mogao do sise. Zadnjih 7 je umrlo. Mamica se stalno koti. Ima i odraslog mačka, kojeg voli i drži unutra, puno bolje uhranjenog jer njega bolje hrani, veli. ova mamica je kog njega godinu i nešto, znači da je onu zadnju već odavno bacio u šumu ili na cestu. Malu s ranama i još jednu da ne bude sama ću uzeti k sebi na liječenje, čim se sprijateljim dovoljno. Što znači da njih ne vraćam, ako će se moći prilagoditi, i ako ostale ne izliječim. Što znači da ću doma imati 10 maca. Morat će biti u maloj kupaonici, nažalost, tu na moru. Ostale ću pokušati liječiti, ako se sprijateljim s njima. Jučer su bježale od ruke, danas je bolje. Donijela sam konzerve. Kupila sam orydermil, hitno je da počnem liječenje i fypryst sprej, jer nije bilo fyprysta za pse iznad 40, da razdijelim. Samo skupi fyprjst combo. Potrošila sam 170 kn samo za to. Kupila i pijesak i veći lavor, wci su bili preskupi. Stavit ću račune. I molim pomoć za njihovo podmirenje. Imam hrpu nepodmirenih računa. I ako znate nekoga preko koga bih mogla jeftinije kastrirati mamicu u blizini poreča dok sam tu, javite mi pliz na pp. mace su u komi s ušima i smještajem. hitno im treba pomoći, dok sam još tu.

skupljam i za mamičinu kastraciju koju bih obavila tu u istri, po bilo kojoj razumnoj cijeni, ako ne nađem povoljnije. mace sam vidjela prvi put prekjučer jer sam slučajno srela susjeda i išla pogledati. ako se netko ikako može javiti za prihvat po jedne mace, jako je važno da se izliječe dok se sve mace na tom ne tako velikom području ne zaraze šugarcima i ne trpe od upala uha.



















prekjučer sam im dala punu zdjelicu vode, jučer je još bilo samo malo, koliko su jadne bile žedne. zaista ne znam kako preživljavaju bez vode uz suhu hranu. iako sam ga par put najljepše zamolila da im daje vode, nije mu to jučer palo ni na kraj pameti.

javite se pliz za smještaj.

podijelite pls na fejsu.
https://web.facebook.com/lily.doghel...=3&pnref=story

uplatite pls koju kunu za ove jadne mace. barem da mamicu kastriram dok sam tu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 22:51   #2
imaš pp
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 10:45   #3
hvala pikuli na info. još se nitko nije javio ni za kakvu pomoć. ni na fejsu. slabo se i dijeli. bila sam kod njih već 3put i ne daju se dirati. veli susjed da se djeci, turistima, daju dragati. male ću moći ćopiti dok jedu, a mamicu ću pokušati dobiti u transporter. mali će se socijalizirati kad se s njima bude bavilo. inače, skužila sam da tip drži mace dok ima turista, oni mu donose hranu, a kad odu, mace izbaci. mamice koja je rodila ovu mamicu nema. pitat ću ga gdje je, iako znam. ova mamica bi mogla opet biti skotna, sisice su joj povećane. i trbušćić oveći kad legne na bok. malci su rođeni u svibnju, imaju 4-5 mjeseci.

pomozite ovim macama, pliiiiz!
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 12:27   #4
nažalost, malene s ranama ispod ušiju već nekoliko dana nema. i baš nje, koja najviše treba pomoć. bila sam kod njih samo 3-4 put, i onda je nestala. taman kad sam mislila da smo se dovoljno upoznali da im ne bude preveliki stres lovljenje. i bila sam u pravu, jer su se već 4. put 2 preostala mala dala dragati. veli susjed da je i mala crno-bijela bila nestala na 2 tjedna. a onda se vratila. možda je otišla za mamicom koja se počela opet skitati. mamica je izuzetno oprezna, jelo prekida na svaki šušanj i moj pomak. nisam ju pokušavala još uloviti jer dobro znama da imam samo jedan pokušaj. poslije toga, nema šanse. preostaje mi samo transporter. za to prvo moram maknuti malene. već bih, ali jednostavno, stvarno sam se morala malo odmoriti jer sigurno će biti dreke iz kupaonice i mojeg i njihovog stresa. nisam našla nikoga iz poreča tko ima lovilicu ili mreže. našla sam povoljniju kastraciju, manje od 300 kn, nisam uspjela točno saznati od cure koliko je. valjda za svakog drukčije.

i dalje trebam pomoć za pokriće računa od 170 kn za fyprist spray i mast protiv šugaraca. račun ću staviti. na tom moru sam puno umornija nego u zg i na selu. svaki dan sam beskrajno umorna. valjda burn out.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 14:25   #5
jebemu, jebemu, jebemu sveee!! mamica mi je danas zbrisala iz transportera dok sam ju pokušavala uloviti. ušla je bez puno muke unutra, na 2/3 dužine, onda ih pogurnem i zatvorim vrata. ali nisam bila dosta brza, izjurila je van. frown emoticon izuzetno je oprezna, vidi se i na slici kako oprezno jede. ni susjed ju ne može primiti. nisam ju htjela na lovilicu jer sam čula da im je to jako stresno. odmah je napustila okolicu. sad ne znam ni dal će ući u lovilicu. frown emoticon to mi je uvijek tako stresno, stvarno sam se iznervirala i istresirala. to me već 3 tjedna muči, lov na tu macu, i opet ništa. žao mi je jer je taman stekla malo povjerenja i jela jučer pored mene, počela me je očekivati. i sad je sve palo u vodu.

male mace s ranicama i dalje nema.

sad sam išla ponovo pogledati dal se vratila, sjedi blizu kuće i ne usudi se u dvorište u kojem sam ostvila konzervu. čim me iz daljine vidjela, zbrisala je. ne samo da je upropašten lov, nego i prijateljstvo. jadna maca. pokušat ću s lovilicom za par dana.

i bolje da je tako oprezna jer tu po ovoj istri nije dovoljno samo to da užasno nehumano drže pse-radnike, nego i love ulične mačke po mjestima i tamane ih. i to općine plaćaju. navodno da se samo steriliziraju. a gdje su onda? bilo ih je puno tu. pas mater! u 3 tjedna sam vidjela svega 3-4 mace, osim ovih i znala sam da su istrijebljene, ali mislila sam da ih kao i prije bacaju u more i u kante za smeće. ali sad to plaća općina. saznala od gđe koju sam upoznala na plaži samo zato jer su ona i muž došli s macom na plažu, odnosno jedini put ove sezone je došla s njima na plažu. inače ide s njima svugdje, pa čak i na koncerte, ali na plažu ide jako rijetko. sat vremena ih je čakala na mojoj ležaljci dok su se oni kupalii. divna maca. pa sam tako saznala još neke stvari o životinjama, osim za mučko ubijanje, za još neke životinje koje trebaju pomoć. od tih ljudi s kojima nikad ne bih razgovarala da nisu došli s macom. nevjerojatno, koji su to sve kanali, ne samo uzmi me, nego i trebaš ovo znati. pomozi!

zna li tko da li je to po zakonu, loviti i ubijati mace po mjestima? znate li da li se to radi još negdje po hr? kad se vratim u zg, prijavit ću to svim medijima i prijateljima životina. možda poduzmu nešto.

inače crni braco i crno-bijela seka su kod mene već par dana. braco se brzo oslobodio, seka je još plaha, ali oboje predu i maze se od prvog dana. samo seka rjeđe izlazi iz transportera. danas sam ga maknula pa će biti i slika.

sad imam 10 maca doma i 2 vani. plus 3 psa. donacije su sve već odavno potrošene i već odavno jedu od mojih režija. ako možete pomoći hranom, pijeskom ili uplatama, bila bih jako zahvalna.

zadnjih par dana sam se napokon malo uspjela opustiti, a sad je i to palo u vodu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 17:05   #6
lily0: i ja sam čula da općine to rade, ne vjerujem da je to nešto službeno, obično angažiraju lokalne lovce.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:07   #7
mamica iz istre koja me nakon prvog neuspjelog lova dočekuje s borbenim gardom i uopće neće jesti dok sam u blizini, uspjela je danas navodno šmugnuti iz lovilice. čula sam iza ugla kad su vrata pala, idem sva sretna natrag, a ono štanga. ne mogu vjerovati da je uspjela šmugnuti nakon što je stala na ono. mislim da je glupi pijani kreten od susjeda namjerno spustio vrata. i onda je poslije bio sav sretan. jer kao svi zatucani, i on je protiv kastracije. bolje mu je bacati mačiće po šumi. ima li tko u iskustvu da je maca uspjela pobjeći iz lovilice.? stvarno sam se već po drugi put jako iznervirala, naročito ako mi je kreten pokvario lov. sumnjam da će više ući u nju. krajem tjedna putujem, ne mogu više čekati da zaboravi incident. nije ni nakon 6 dana zaboravila da sam ju pokušala uloviti. pas mater!

sutra ću svejedno pokušati opet i po savjetu iskusne mačkarice prekrit ću transporter plahtom. držite fige.

s ovakvim me gardom dočekuje mamica nakon prvog neuspjelog lova na transporter. naravno, maše repom osim što je spremna na skok da mi iskopa oči. a stojim dosta daleko, van dvorišta.



seka i braco (tako se i zovu) kod mene u kupaonici. navečer sam počela otvarati vrata. braco izlazi, čak je i ležao na stolici. seka je izašla, ali prepala se rishija pa više nije. ona je puno plahija.

otkad sam maknula transporter kao kučicu, ovo pod ogledalom joj je sigurna zona. vratila sam ga danas natrag jer razbacaju dekice pa onda jadni čuče na jednoj tankoj.







hvala puno puno contrast na uplati 65 kn! i to nije malo kao što je ona napisala jer za to puno toga za mace mogu kupiti. a možda još tko uplati koju sitnicu pa zrno po zrno... još jednom ti puno hvala contrast i na podršci i na uplati.

Zadnje uređivanje lily0 : 27.09.2016. at 22:27.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:32   #8
koliko je meni polu-porečanki poznato, porečani su uglavnom indiferentni na sve izvan svoje obitelji i bliskih prijatelja. tako da ne vjerujem da postoji organizirano ubijanje mačaka. to uglavnom rade frustrirani pojedinci. ubijaju se životinje koje završe u porečkom šinteraju. nije no-kill, a općina je dovoljno bogata da bi mogao biti, a i udomljavanja nisu organizirana ni oglašavana. ako netko prođe, može si uzeti životinju.

kad budeš imala vremena možeš si dati truda i ocrniti grad po fejs profilima, profilima turističkih poduzeća i tako to. po mogućnosti s prijevodom na njemački i slikama. antireklama je ono što bi ih moglo pokrenuti.

u istrijani uglavnom ne bacaju mačiće po šumama već ih utope čim se izlegu. sjećam se iz djetinjstva... no sad je poreč pun neporečana koji su očito još okrutniji.

lovilice nisu savršene. te starije iskusne cestovne mace su jako jako pametne. majku moje mačke za sterilizaciju uspio je uloviti tehničar iz veterinarske u kojoj radi susjeda, na onu groznu omču kojom se inače love psi i to nakon što je njenog petotjednog mladunca uzeo u ruke. da ne, ne bi prišla ni na dva metra iako je bila skroz pitoma. možda u veterinarskoj ili šinteraju imaju taj štap s omčom za posuditi. ne košta pitati.
ah, i nju su mi otrovali početkom ljeta. debelu devetogodišnjakinju koja je znala i sa psima, i sa ljudima, i čuvat se auta. ljudi su govna. uglavnom.

što se tiče mačaka na plaži, tu dobije slom živaca. moja terijerka ih ne podnosi i na sreću uspjem je na plaži zabaviti da ne skuži dvajst metara dalje dvije penzionerke s crnim macama. koliko lud moraš biti da mačku pustiš bez nadzora na mjestu gdje se pas može lako pojaviti.

sretno!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 01:04   #9
ne pričam o ubijanjima u poreču, jer nisam u poreču, nego u vrsaru. i tu su mačke istrijebljene i postoje očevici koji su vidjeli da ih love. ali nitko nije vidio da ih vraćaju. ako ih skupljaju za sterilizaciju, kako znaju koje su sterilizirali? nijedna id tih par preostalih nema zarezano uho. ima puno napuštenih kuća i vrsar je bio pun maca, po riječima susjeda. jesu ih utapali, sigurno to i dalje rade, kao i po selima u zagorju. ali bacaju ih po šumama. ako ih ne bacaju, odu tamo same kad ih prestanu hraniti, veli susjed da su okolne šume pune maca. inače, tu su svi psi na plaži na lajni, kao što zahtijevaju pravila. posvuda su table s upozorenjima. pse imaju uglavnom stranci, a oni slušaju pravila. a maca na otvorenom psu lako zbriše, sve je puno drveća. žao mi je za tvoju macu, ali rizično je puštati ih uopće van, bilo kamo. moje mace sigurno ne bi išle ni na plažu, niti bi me čekale pred dućanom, niti bih ih puštala van bilo gdje gdje ima susjeda i auta.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 12:44   #10
nakon što sam otišla s mora, retardirani susjed je priznao ženi s kojom sam si dobra da je on pustio macu iz lovilice. tak da nije pobjegla, tak da znate. a toliko sam truda i vremena i novaca uložila da se s njom sprijateljim, skoro svaki dan donosila konzerve, pa onda i za ostale, kuhala piletinu i čitavo vrijeme mi je bio stres kako ću ju i da li uloviti.to mi je upropastilo čitav odmor. bezveze sam 2put putovala u poreč po lovilicu i da ju vratim. i onda ti takav primitivni kreten, nek se koti, mačke jedu miševe i štakore, koji mačiće baca po cesti i po šumi, to napravi. odmah ga je stigla karma, pakosniku, općina mu je isti čas oduzela državni vrt koji koristi stoljećima. moram priznati da mi je bilo drago, što nije karmički, ali još nisam prosvijetljena. a u drugoj inkarnaciji bit će mačić bačen u šumu, idiot!

seka je došla u zg, a brcu sam ostavila u dvorištu kod susjeda. uha sam im liječila čitavo vrijeme i čitavo vrijeme bila u nedoumici što s bracekom. on se nikako nije prilagođavao na pse i vidno je patio za time da ide van. stalno je gledao kroz prozor ili bio na prozoru, stalno je širio capicama otvore na šaluzinama da ide van. jedno jutro mi je zbrisao u dvorište, odakle ne može nikud, i nakon toga je poludio. van pa van. i kako uvijek sve znaju, to jutro kad smo išli, a ipak sam ga odlućila uzeti, neprestano je tužno plakao i plakao. pa sam ga odnijela u dvorište. i obišla ga 2put prije polaska, izgledao je sretno. sekica je bila mirna nakon što se prilagodila, privikla se na pse i nije silila van. osim toga, drugi put bi me dočekali i njeni mačići, ako ju ne bi izbacio. osim toga, nije bilo interesa da se pomogne ovima macama, a ni za one koje već imam ga baš nema, imam 8 maca doma, 1 vani i tad samm imala još 3 psa i mislila sam, braco ipak nije ugrožen, neće se kotiti, ipak nije na cesti, ostavila sam 6 kg hrane i slat ć i mislila sam da ću sigurno uskoro naći mace kojima je pomoć više potrebna.

mace kojima je pomoć više potrebna sam našla u vrtu kod tate. maca za koju čitavo vrijeme mislimo da je dečko, a bila je jako plaha, nisam uspjela ostvariti kontakt, ostavila mi je poklon bon od 3 nedavno progledala mačića- naravno da su sad svi kod mene. tamo bi malene zgazio auto.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.