Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 07.09.2017., 22:34   #1
Dobri glumci-cirkusanti kao bleferi

Ovdje nastojim obuhvatiti profil osoba koji se kroz glumu nametnu u društvu. Ima jedna grupa an društvenoj mreži koja kaže nešto sa čime se oni slažu a to je "budi pametan i pravi se lud". O čemu se tu radi? Na radnim mjestima za fizičke poslove postoji nadređeni koji glumi luđaka i ako ti počneš glumiti isto luđaka onda si sa tim čovjekom glumac po branši. Učestali primjeri: deranje dok govoriš,lupanje rukama po stolu,vizualizacija stavljanjem lanaca,tetovaža,brijanje glave i ponašanje u skladu sa navedenim imiđom s međutim ima jedna manjina ljudi koja to prokuži kao kad iskusan pokeraš prokuži blefera. Onaj osjećaj kada gledaš film a zapravo se uživiš u njega i napet si iako su sve to dobri glumci. U pravilu,doalzim do zaključka da je za normalan život među rivalima biti samo dobar glumac tj. bolje odglumiti od protivnika. Masa je fascinirana njihovom predstavom gdje bez fizičke snage uspiju u svojem naumu. Obično kada dođu do cilja gluma prestaje.

Što mislite o tim ljudima? Da li je nužno za cilj steći blefiranjem pažnju okoline i općenito treba li se fascinirati prvo okolina za neki normalan život? Ako si vuk samotnjak,čopor je opet jači,možeš stjerati u kut individualca ali ne možeš njegov čopor gdje se zna hijerarhija i doživjeti napad istog. Ako ne želiš biti ovca,da li je nužno imati ovce uz sebe kao sigurnu branu od preuzimanja nekog drugog čopora? Svi ljudi sa utjecajem bilo malim ili velikim imaju nekoga tko im čuva leđa i obavlja poslove za njih i za očuvanje pozicije služe se glumom. Našao sam se u situaciji gdje sam glumca razotkrio no čopor me jednostavno pritisnuo i razišli se unatoč tome što taj nije vođa čopora. Opet,kad bi stekao ustecaj u čoporu,osjećao bi se sigurnije jer bi oni koji su fascinirani samnom rekli informacije koje nisam čuo tj. trač.

Znalo bi mi se desiti da ne svojom voljom i sam postanem cirkusant no pao bi na ispitu jer mi se to ne da. Pošto živimo u feminisitčkom svijetu,nije baš normalno danas da muškarci nose bradu i brkove makar malo tipa Eastwood u nekom kaubojskom filmu,istaknem se bezveze i kao da masa očekuje nešto više sa čime bi oni bili zadovoljni a ako to ne bi dobili,glumac pored mene bi me pretekao na fore glumljenja dobročudnog čovjeka,usiljenog blesavog smijeha i bio bi kažnjen od publike kao loš glumac,to bi bio jedan primjer.

Zadnje uređivanje Detektor : 07.09.2017. at 22:52.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.