Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 17:00   #1
Lenovo - Error 0135: CPU Fan Failure

Već 10-ak dana kada palim kompjuter ne mogu ga nikako upaliti normalno, stalno mi se javlja Error 0135: CPU Fan Failure, pošto se ne kuzim u te stvari nemam pojma sto to znaci i kako napraviti da mi se to vise ne javlja, ako moze netko tko moze pomoci savjetom..Hvala
geodezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:50   #2
Ova poruka govori da ti je ventilator od procesora zakazuje, e sad sto se tocno dogodilo ne znam. Ali bi trebao pogledati temperature u BIOSU da vidis kakve su a pogotovo ona od procesora, te bi trebao otvoriti laptop i vidjeti da li se okrece ventilator koji hladi procesor.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:04   #3
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Ova poruka govori da ti je ventilator od procesora zakazuje, e sad sto se tocno dogodilo ne znam. Ali bi trebao pogledati temperature u BIOSU da vidis kakve su a pogotovo ona od procesora, te bi trebao otvoriti laptop i vidjeti da li se okrece ventilator koji hladi procesor.
Ok, hvala ti na brzom odgovoru..znaci ipak cu morati na servis ga nositi
geodezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:13   #4
A zavisi sto je, mozda je problem u prašini, tj da je toliko prašine u laptopu da ventilator ne moze okretati, moguce da se jednostavno ventilator pokvario i treba mu zamjena. Sve u svemu mislim da ti ne gine servis.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:27   #5
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
A zavisi sto je, mozda je problem u prašini, tj da je toliko prašine u laptopu da ventilator ne moze okretati, moguce da se jednostavno ventilator pokvario i treba mu zamjena. Sve u svemu mislim da ti ne gine servis.
Sumnjam da je prasina jer je novi, nema ni 3 mjeseca..to je sve počelo dok ga je ažuriralo i zbog zurbe ja ga prisilno ugasim jer nisam mogao cekati dok dode na 100 % i od tada mi je tako,a mozda to nema veze s tim.
geodezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:44   #6
Čekaj, znači dok pališ laptop prije ulazak u windowse dobiš error vezano za cpu fan, sto ti onda pise? Ignore? ili nakon toga udje normalno u windowse?
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:54   #7
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Čekaj, znači dok pališ laptop prije ulazak u windowse dobiš error vezano za cpu fan, sto ti onda pise? Ignore? ili nakon toga udje normalno u windowse?
Piše error 0135 nakon toga press f1 to enter setup, f2 to resume, i kad pritisnem f2 upali se, na f1 mi ode na bios setup
geodezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:15   #8
Stisni onda f1 i odi pod bios i vidi ukoliko imas UEFI bios da li je ukljucen cpu fan. Te pogledaj kakve su temperature samog cpu-a.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.