Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 23:05   #2761
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Da. Što je tu čudno? Želim ispravan proizvod, jel puno tražim?:
Idi ga i zamjeni ga...kaj te buni...

Ovo je klasično trolusanje,rješenje posotji,ne želiš ga primjeniti...

Da ti netko doma dođe po proizvod i zamjeni ga?

Zašto se dopuštaju ovakve trolerske teme?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:30   #2762
opet su obrisali križ sa crkve, ovaj put u litvi....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:38   #2763
Slažem se s onim napisanim da Lidl izgleda kao neuredno skladište.

Uglavnom mi se hrana gadi tamo (meni čak i keksi, čokolade i sl. imaju okus na slabo održavano skladište).

Imaju zanimljive odjeće, ali i ona mi se gadi jer naši ljudi toliko ispreturaju, izmrcvare da na kraju ta roba nije za ništa.

Jedino što volim i kupujem su papirnati ručnici koji su odlični.
I kajzerice na koje smo se navukli.

Grickalice smo nekad prije znali kupiti, ali sve su pretvrde kao da su stare godinama. Više ne kupujemo.

Vidim kod njih sve više domaćih proizvoda. Ako krenu još više sa domaćim proizvodima, više ću i ja kod njih.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:30   #2764
Za odjecu je najbolje doci odmah ujutro na otvorenje, samo tada mozes ubrat sto zelis.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:46   #2765
Samo da ne prođe ispod radara..

Dok sam čekao u redu za blagajnu (ajde nije bio dugačak, ali red je) primjetih da je LIDL potiho dopunio ponudu sportskim pripravicma koji su se do prije par mjeseci mogli kupiti ISKLJUČIVO u specijaliziranim trgovinama, a radi se porizvodima tipa WHEY i sličnim snažnim zapravo farmaceutskim , dodacima prehrani, i nitko ništa ne komentira.

A sjećam se kakva se hranga digla kada je to pokušano u domaćim lancima. Onda se to predstavljao kao plasman lijekova kroz divlju maloprodaju
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:56   #2766
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Slažem se s onim napisanim da Lidl izgleda kao neuredno skladište.

Uglavnom mi se hrana gadi tamo (meni čak i keksi, čokolade i sl. imaju okus na slabo održavano skladište).

Imaju zanimljive odjeće, ali i ona mi se gadi jer naši ljudi toliko ispreturaju, izmrcvare da na kraju ta roba nije za ništa.

Jedino što volim i kupujem su papirnati ručnici koji su odlični.
I kajzerice na koje smo se navukli.

Grickalice smo nekad prije znali kupiti, ali sve su pretvrde kao da su stare godinama. Više ne kupujemo.

Vidim kod njih sve više domaćih proizvoda. Ako krenu još više sa domaćim proizvodima, više ću i ja kod njih.
Sladoledi su im po meni isto okej. Za one smiješne cijene naspram Ledovih (koji su doduše nedvojbeno veće kvalitete, ali ne toliko da kornet dođe 10 kn, naspram lidlove 3 kune) stvarno su dobri.
Pekara im je meni top. Za nikakve novce se doslovce moš najest ko prase ujutro. Obično za vikend radije ipak biram jednu lokalnu pekaru za jako dobra peciva (s makom, višnjama, štagod), ali da nje nema samo bi u Lidlu takve stvari uzimao.
Grickalice i većina tog je okej.
Odjeća zna bit fenomenalna . Ja recimo nosim kompletnu obuću za trčanje i jednu jako finu trenirku od njih i prezadovoljan sam s obzirom da dobiješ štrampe za trčanje, majicu za trčanje i jaknu za trčanje zajedno za manje od 100 kn, sve odlične kvalitete (nosim sve i nakon 3 godine nošenja, niš nije izblijedilo, a jakna je toliko dobra da ću kupit jednu za ne-trčanje).

Njihovo meso i slično se ne usudim jest

Uglavnom po meni dobrodošla konkurencija, ali iskreno jedino što me baš smeta je što sam vidio iz prve ruke Lidlove cijene diljem Europe i kod nas je uglavnom sve najskuplje. I u Njemačkoj je asortiman proizvoda i robe veći, pa iako mislim da isti proizvod nije nešto previše jeftiniji (ako uopće), supstitut tog proizvoda je obično još jeftiniji. To sam zapravo bezveze skontao na primjeru ledene kave koju nekad volim popit i kod nas je poprilično abnormalno skupa baš zato jer nema previše konkurencije, a u Njemačkoj sam ju baš u Lidlu našao za 20 centi kakvu mi mislim da ni nemamo.
Jedino u Italiji je Lidl navodno još skuplji u nekim sredinama, ali za Italiju tvrdim na temelju rekla kazala . Kad sam bio u Bratislavi s talijanskim prijateljicama, ostale su u šoku da je Lidl toliko jeftin
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:04   #2767
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Dok sam čekao u redu za blagajnu (ajde nije bio dugačak, ali red je) primjetih da je LIDL potiho dopunio ponudu sportskim pripravicma koji su se do prije par mjeseci mogli kupiti ISKLJUČIVO u specijaliziranim trgovinama, a radi se porizvodima tipa WHEY i sličnim snažnim zapravo farmaceutskim , dodacima prehrani, i nitko ništa ne komentira.

A sjećam se kakva se hranga digla kada je to pokušano u domaćim lancima. Onda se to predstavljao kao plasman lijekova kroz divlju maloprodaju
kako možeš pisati ovakve gluposti? ovo je stvarno za greatest shits

uspoređuješ whey i sportske pripravke s lijekovima

ovo je nevjerojatno lupetanje, ovaj post treba pokazati ekipi na temi rekreacija

inače ako ne znaš

https://www.konzum.hr/klik/#!/produc...vanilija-450-g
pearljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:27   #2768
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Dok sam čekao u redu za blagajnu (ajde nije bio dugačak, ali red je) primjetih da je LIDL potiho dopunio ponudu sportskim pripravicma koji su se do prije par mjeseci mogli kupiti ISKLJUČIVO u specijaliziranim trgovinama, a radi se porizvodima tipa WHEY i sličnim snažnim zapravo farmaceutskim , dodacima prehrani, i nitko ništa ne komentira.

A sjećam se kakva se hranga digla kada je to pokušano u domaćim lancima. Onda se to predstavljao kao plasman lijekova kroz divlju maloprodaju
snažni farmaceutski dodaci prehrani
Još ako kažeš tajnu riječ dobiješ liltru testa na poklon
Ne izmišljaj.
Whey, kreatin i BCAA možeš godinama kupiti u skoro svakom većem supermarketu, uključujući i Konzum.
Jedino je bilo no no za vađenje krvi i laboratorijske pretrage u omiljenom Konzumu, odmah do voća i povrća.
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!

Zadnje uređivanje spoiled_brat : 19.10.2017. at 07:38.
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:39   #2769
Quote:
onttario kaže: Pogledaj post
Pokvarena konzerva??? Pa konzerve mogu stajati 10 godina.

Mislim da ćeš Lidlu napraviti uslugu da počneš kupovati kod drugih, takvi samo prave nervozu kad se svađaju na blagajni, i to zbog par kuna jer se uvijek osjećaju prevareni. A ovo za pokvarene konzerve je čisto dramatiziranje.
da mogu.pogotovo one konzerver koje su na suncu i koje su udarene pa je doslo do bombaze.

da mi je znati ko vas trolove plati da ste ovdje.
__________________
Doktrina emocijama postaje alat kojim se oblikuje mindset masa, čime se pokusava ugurati totalni izostanak racionalne analize.
Značenje riječi: REGIJA=Srbija+BiH+Crna Gora+Hrvatska
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:13   #2770
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
S
Jedino u Italiji je Lidl navodno još skuplji u nekim sredinama, ali za Italiju tvrdim na temelju rekla kazala . Kad sam bio u Bratislavi s talijanskim prijateljicama, ostale su u šoku da je Lidl toliko jeftin

ko i u Irskoj gdje je 90% proizvoda iz Irske i full je jeftin


da, da, ne Njemačke, nego Irske
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:42   #2771
Novi233 je nevjerojatan steta sto nema imena i prezimena ovdje, i slike osobe koja pise
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:46   #2772
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Dok sam čekao u redu za blagajnu (ajde nije bio dugačak, ali red je) primjetih da je LIDL potiho dopunio ponudu sportskim pripravicma koji su se do prije par mjeseci mogli kupiti ISKLJUČIVO u specijaliziranim trgovinama, a radi se porizvodima tipa WHEY i sličnim snažnim zapravo farmaceutskim , dodacima prehrani, i nitko ništa ne komentira.

A sjećam se kakva se hranga digla kada je to pokušano u domaćim lancima. Onda se to predstavljao kao plasman lijekova kroz divlju maloprodaju
Nego, si vratio pokvarenu robu, već kad si ponovno svratio u Lidl?
Proglasit Whey lijekom mogu samo idioti.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:58   #2773
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post

ko i u Irskoj gdje je 90% proizvoda iz Irske i full je jeftin


da, da, ne Njemačke, nego Irske
U irskom Lidl-u da su baš proizvodi iz Irske ? Interesantno ako je točno, a vjerujem ti da je.
Ali da, ljudi su znali slat slike po fejsu ili medijima što se sve za male novce u Irskoj kupi u takvom dućanu.
Moram reć da nisam posjetio svaki naš Lidl u Hrvatskoj (šok šok), ali one koje jesam su u pravilu prostorno manji od njemačkih i općenito inozemnih i kao što rekoh-dojam mi je da se kod nas nudi premalo proizvoda u odnosu na vani i da je zato dojam skupoće.

Ono da Lidl izgleda ko skladište- pa taj look sigurno nije slučajan . Meni čak djeluje nekad ko oni socijalni dućani gdje se dijeli roba.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:25   #2774
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Sladoledi su im po meni isto okej. Za one smiješne cijene naspram Ledovih (koji su doduše nedvojbeno veće kvalitete, ali ne toliko da kornet dođe 10 kn, naspram lidlove 3 kune) stvarno su dobri.
Općenito Lidl ima najbolji omjer cijene i kvalitete što se tiče sladoleda u svim dućanima u Hrvatskoj.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:35   #2775
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Slažem se s onim napisanim da Lidl izgleda kao neuredno skladište.

Uglavnom mi se hrana gadi tamo (meni čak i keksi, čokolade i sl. imaju okus na slabo održavano skladište).

Imaju zanimljive odjeće, ali i ona mi se gadi jer naši ljudi toliko ispreturaju, izmrcvare da na kraju ta roba nije za ništa.

Vidim kod njih sve više domaćih proizvoda. Ako krenu još više sa domaćim proizvodima, više ću i ja kod njih.
pa to ti je odraz naše kulture...ponašamo se ko stoka...

a kakve veze ima skladište sa keksima koji imaju hermetičku ambalažu?


i ja ne htjela domaće proizvode....nit su najbolji nit su najjeftiniji.
__________________
--ja vas vidim, uvijek--
anđeo čuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:41   #2776
Quote:
anđeo čuvar kaže: Pogledaj post
pa to ti je odraz naše kulture...ponašamo se ko stoka...

a kakve veze ima skladište sa keksima koji imaju hermetičku ambalažu?


i ja ne htjela domaće proizvode....nit su najbolji nit su najjeftiniji.

Ne znam, meni u lidlu keksi (pogotovo čokoladni) uopće ne valjaju. Ispočetka sam rekao, ok kao drugačiji su. Da bi na kraju došao do toga da rađe dam 5 kuna za domaćicu nego da kupujem lidlovi jeftini da, ali tvrdi, gorki šrot.

Čokolada isto, kvalitetna čokolada u Lidlu košta kao Kraševa u mom lokalcu, pa onda rađe kupujem Dorinu nego Fin carre
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:53   #2777
Šutiš o wheyu?

Inače, nemam ništa protiv da netko pljuje/hvali neki trgovački lanac, ali mi nije jasno zašto si otvarao novu temu iako ima tema od LIDLu već na ovom podforumu.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:55   #2778
Zašto imamo duplu temu?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:13   #2779
Lidl je za konzum i plodine avion, iako je discounter. Eh onda dolazite do zakljucka zasto u Lidlu nema 100 vrsta kava npr.

Meni se osobno svidja sto u skoro svakom lidlu znas gdje stoji odredjeni proizvod, sve je na svom mjestu, naravno da balkanci razbacaju po ducanu sve, pa sladoled ostave medju detergentima.

Sto se tice kvalitete, sladoledi su im bolji, a o cijeni da ne govorimo. Nakon lidlovih sladoleda, king i quattro su obican srot. Cokolade, grickalice...

Opcenito su povoljniji, osoblje usluznije, iako ih malo ima. I samo u lidlu mozes od rvatina dozivit dernjavu zasto se ne otvara kasa, a ispred njega dvoje ljudi, ajde to pokusaj u konzumu gdje te tete ne dozivljavaju.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:30   #2780
heh, pa u Konzumu je u svakom trenutku otvoreno barem 3,4 blagajne a samoposlužne su cijelo vrijeme tu pa u najgorem slučaju imaš jednog čovjeka ispred sebe
dok su u Lidlu otvorene samo 2 (od njih 8) a oni koji su na te dvije ne zvone da neko otvori treću jer ovi u tom trenutku baš moraju slagati stvari na police... 20 ljudi ti stoji u redu pred blagajnama a ovaj se baš sada sjetio to raditi
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.