Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 15:09   #481
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Gdje god hoće.

Dobivat će plaću i naknadu za radnu nesposobnost istovremeno
Ne. Radit ce posao koji mogu raditi. Vrlo su rijetki ljudi koji ne mogu baš nista raditi. Cak i slijepi ljudi mogu raditi određene poslove.
Ono sto ti smatras u "radno nesposobne" su zapravo ljudi određenog invaliditeta i radne sposobnosti.
Ljudi koji su potpuno nesposobni za rad uglavnom leže u krevetu sa 24h njegom i jasno je da nisu sposobni za rad. U nekoliko postova sam ti vec to pokusao objasniti,cak sam i baniran zbog navodnog trollanja zbog togs iako argumentirano odgovaram.
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:38   #482
da li netko zna koji je uvjet za odlazak u prijevremenu mirovinu 55-30 ili 55-35 dakle 55 godina života i 30g. staža ili 55. g.starosti i 35.g. staža po novom prijedlogu zakona o hrv.braniteljima ili se još ne zna točno
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 21:40   #483
Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
da li netko zna koji je uvjet za odlazak u prijevremenu mirovinu 55-30 ili 55-35 dakle 55 godina života i 30g. staža ili 55. g.starosti i 35.g. staža po novom prijedlogu zakona o hrv.braniteljima ili se još ne zna točno
Potraži https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/Ma...?entityId=5567
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 05:21   #484
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Gdje god hoće.

Dobivat će plaću i naknadu za radnu nesposobnost istovremeno
A sad dobivaju peMzije i rade na crno...

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:13   #485
Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
da li netko zna koji je uvjet za odlazak u prijevremenu mirovinu 55-30 ili 55-35 dakle 55 godina života i 30g. staža ili 55. g.starosti i 35.g. staža po novom prijedlogu zakona o hrv.braniteljima ili se još ne zna točno
Koliko vidim, nije predviđena ta mogućnost, već se samo skraćuju potrebne godine starosti za starosnu mirovinu, ovisno o vremenu provedenom u borbenom sektoru. Po meni je to glupo, trebali su staviti mogućnost prijevremenog umirovljenja (tipa 55 godina) za one branitelje koji su dugogodišnji osiguranici.
SunForYou is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:49   #486
Od kada stupa na snagu novi zakon o braniteljima?

Da li netko zna od kada ce biti na snazi ovaj novi Zakon o braniteljima?
andreazd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 06:21   #487
Kaj, glad za privilegijama ne da vam čekati?

Ili je u obitelji još par pretendenata za ulazak u odabrano društvo?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:28   #488
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kaj, glad za privilegijama ne da vam čekati?

Ili je u obitelji još par pretendenata za ulazak u odabrano društvo?





Sent from my iPad using Tapatalk Pro
andreazd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 05:36   #489
Samo se ti cerekaj, ali ovaj novi zakon i privilegije koje proizlaze iz njih na to se svode.

Jedno mi je samo drago; nije daleko dan kad će se privilegirano društvo početi gložiti među sobom, jer jednostavno više neće biti onih koji će raditi za njihove privilegije...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:07   #490
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Samo se ti cerekaj, ali ovaj novi zakon i privilegije koje proizlaze iz njih na to se svode.

Jedno mi je samo drago; nije daleko dan kad će se privilegirano društvo početi gložiti među sobom, jer jednostavno više neće biti onih koji će raditi za njihove privilegije...
To je njihov problem...ja samo želim znati kad stupa na snagu zakon kao takav. Ja sam inače već privilegiran. Zdrav sam i imam dobru djecu. Više novca neće donijeti sreću nikome.
andreazd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:14   #491
http://100posto.hr/news/i-ja-sam-bra...drzava-odumire

No comment...
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:44   #492
Quote:
ferengic kaže: Pogledaj post
Većina branitelja koje znam su zaposleni i normalno vode svoje živote.

Ali zbog terorista iz savske, ostalih parazita i popova koji brane nasilje, loša percepcija pada na sve branitelje.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:16   #493
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Većina branitelja koje znam su zaposleni i normalno vode svoje živote.

Ali zbog terorista iz savske, ostalih parazita i popova koji brane nasilje, loša percepcija pada na sve branitelje.

Tako ti je to. Use, nase i podase, sve nam je to naša borba dala a Savska je tek vrh ledenog brijega.

X lažnjaka uživa život dok mnoštvo civilnih invalida s invalidnošću 60-100% svakodnevno radi za crkavicu (npr. URIHO Zagreb, DES Split...) koji jednog dana, kad odu u mirovinu... mogu samo posegnuti za konopcem.

Kako protumačiti činjenicu da 30%-tni PTSP "invalid" iz Domovinskog rata, uz ostala nemala primanja, dobiva invalidninu i poreske olakšice, dok mnoštvo civilnih invalida ne prima ni kune naknade.


Hebiga, treba biti junačina poput ovog:
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...vnog-proracuna

Em pukovnik, em oslobodio stan, em HRVI, em dogradonačelnik, em glavni baja u Županijskim cestama (po zasebno prilagođenim uvjetima zapošljavanja), em predsjednik gradskog vijeća....
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 18.10.2017. at 14:40.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:26   #494
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Tako ti je to. Use, nase i podase, sve nam je to naša borba dala a Savska je tek vrh ledenog brijega.

X lažnjaka uživa život dok mnoštvo civilnih invalida s invalidnošću 60-100% svakodnevno radi za crkavicu (npr. URIHO Zagreb, DES Split...) koji jednog dana, kad odu u mirovinu... mogu samo posegnuti za konopcem.

Kako protumačiti činjenicu da 30%-tni PTSP "invalid" iz Domovinskog rata, uz ostala nemala primanja, dobiva invalidninu i poreske olakšice, dok mnoštvo civilnih invalida ne prima ni kune naknade.


Hebiga, treba biti junačina poput ovog:
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...vnog-proracuna

Em pukovnik, em oslobodio stan, em HRVI, em dogradonačelnik, em glavni baja u Županijskim cestama (po zasebno prilagođenim uvjetima zapošljavanja), em predsjednik gradskog vijeća....
"Prvoborci" mu nisu ni do koljena
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:59   #495
Ministar Medved vašim novcem kupuje 220 limuzina...
Obavezan MP3 radio s USB-om, automatska klima i slični dodaci....

Nadalje, u natječaju koji je raspisalo ministarstvo Tome Medveda zahtijevaju automatske klima uređaje, električne podizače prednjih i zadnjih prozora, električno podešavanje vanjskih retrovizora, radio MP3 s USB-om te daljinsko središnje zaključavanje.

Zašto inzistiraju na automatskoj klimi, a opremu koja je invalidima zbilja nužna uopće ne spominju? Primjerice, zar parkirni senzori te sjedala podesiva po visini nisu potrebniji od MP3 radija s USB-om?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...a/1001961.aspx

Nemam ništa protiv da se teškim invalidima DR-a poklanjaju automobili ali, par stvari mi nikako nije jasno....

Zanemarimo sad i vrlo sumnjive uvjete (isporučiti 220 identična vozila u roku od 22 dana od dana zaključenja natječaja ) ali, nikako si ne mogu predočiti čemu limuzina, kako nekom invalidu može pasati npr. Opel Insignija (imamo ju u firmi pa znam što znači sjesti u nju) a ne vozila kao što su Kangoo, Caddy, Berlingo... u koji možeš bez problema utovariti invalidska kolica i svu silu drugih stvari, koji imaju klizna vrata....

Ili je i dalje sve po starome.... bere Medo jagode...
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:21   #496
To se slažem svakako: Kangoo, Cady,Berlingo ali 125 konjskih snaga i to je previše to je neučinkoviti automobil i preskup
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:23   #497
Nemam link ali vidim na fejsu se poziva na trogodišnjicu proslave prosvjeda ispred ministarstva branitelja i mislim si, može li apsurdnije od ovoga.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:08   #498
Sad vidim kakva sam sirotinja.

Vozim auto gori od onih koji se u Hrvatskoj dobivaju u sklopu društvenih potpora i socijalne pomoći...


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:10   #499
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
"Prvoborci" mu nisu ni do koljena
Na zalost sve se svelo na to. Clanak na: http://100posto.hr/news/i-ja-sam-bra...drzava-odumire je vrlo dobar i govori o srzi problema. Pravi heroji i domoljubi su branili drzavu i onda se vratili normalnome zivotu. Na zalost imamo velik broj ljudi koji bi od drzave htjeli nesto, koji bi htjeli na neki nacin unovciti svoje sudjelovanje u Domovinskom ratu i to trazenje privilegija blati njihovo sudjelovanje. Martinovski lijepo kaze: "Jedino mi je krivo što ste uništili domoljublje u meni, jer se za takvu državu nisam borio" i time opisuje srz problema.

Ovo s kupovinama luksuznih automobila samo dokazuje kako ne kupuju funkcionalna vozila za invalide, nego za privilegirane.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:18   #500
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ministar Medved vašim novcem kupuje 220 limuzina...
Obavezan MP3 radio s USB-om, automatska klima i slični dodaci....

Nadalje, u natječaju koji je raspisalo ministarstvo Tome Medveda zahtijevaju automatske klima uređaje, električne podizače prednjih i zadnjih prozora, električno podešavanje vanjskih retrovizora, radio MP3 s USB-om te daljinsko središnje zaključavanje.

Zašto inzistiraju na automatskoj klimi, a opremu koja je invalidima zbilja nužna uopće ne spominju? Primjerice, zar parkirni senzori te sjedala podesiva po visini nisu potrebniji od MP3 radija s USB-om?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...a/1001961.aspx

Nemam ništa protiv da se teškim invalidima DR-a poklanjaju automobili ali, par stvari mi nikako nije jasno....

Zanemarimo sad i vrlo sumnjive uvjete (isporučiti 220 identična vozila u roku od 22 dana od dana zaključenja natječaja ) ali, nikako si ne mogu predočiti čemu limuzina, kako nekom invalidu može pasati npr. Opel Insignija (imamo ju u firmi pa znam što znači sjesti u nju) a ne vozila kao što su Kangoo, Caddy, Berlingo... u koji možeš bez problema utovariti invalidska kolica i svu silu drugih stvari, koji imaju klizna vrata....

Ili je i dalje sve po starome.... bere Medo jagode...
Nisu to nikakvi sumjivi uvjeti, to su natječaji koji se pišu kada je već nešto dogovoreno sa nekim što se uzima i pod kojim uvjetima...

Uostalom, postoje invalidi i "invalidi"... Ovi potonji parkiraju na mjesto za invalide i onda kada izađe iz automobila piči brže od mene, a ja ne da baš nemam kondicije
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.