Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 17:32   #2081
Quote:
Dobar stroj kaže: Pogledaj post

Ovako su ne samo jednako, već i bolje prošli oni koji su se čitavo ljeto sunčali, te predali papire krajem 9. mjeseca ili do skoro sredine 10. kada je APN zatvorio butigu, nego mi koji smo odradili sve na vrijeme za 1.7. kada je trebalo ići, te ponovno sada za početak 9. mj...
Ovo me podsjeca na to kad mi se neka zena nagurava da udje prva u vlak kako bi sjela i onda ona ostane stajat a ja fino sjednem. Jbg, kud si se gur'o
gotzz is offline  
Old 19.10.2017., 18:22   #2082
Wink

Danas su na popisu bili ugovori od 10.10 i dio od 11.10! Ja sam za svoj namolio apn da bude danas tako da sam ga dobio i osobno preuzeo! Već dva dana dolazim u APN poslije 3 i vidio sam da dolaze i kuriri iz banke i preuzimaju ugovore! Danas je bilo samo 5 iz Zabe! Obavio solemnizaciju (3545 kn, kredit 75000 eura)! Sutra gruntovna i slijedeći tjedan Isplata! Bar se nadam!
Kresimir H is offline  
Old 19.10.2017., 18:58   #2083
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Evo i mene upravo zvala žena da zaključava NAŠU kuću,zavrzlama sam imao milion i jednu,papiri otišli 7.9 ne 4.9 iako su bili spremni..osobni bankar nije znao da su ugovori za solmizaciju gotovi dok sam ga ja ubjeđivao da jesu jer sam znao da jesu..bilo je još par sitnicia ali eto danas plačena razlika od 7700kn na račun tečaja i nadam se da se useljavam kroz 2-3 tj dok si sve u kući posložimo onako kako mi želimo...Sretno svima...
Čestitke!

Pitanje za razliku u tečaju: tko je uvjetovao tu isplatu? Banka ili prodavatelj?
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Old 19.10.2017., 19:23   #2084
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
Čestitke!

Pitanje za razliku u tečaju: tko je uvjetovao tu isplatu? Banka ili prodavatelj?
Kod mene je konkretno banka javila ''platite danas xy kuna prema sutrašnjem tečaju'' i dostavite nam potvrdu o uplati, to sam odmah napravila, i onda je banka sutra pustila kredit za preostali dio novca. A i u kupoprodajnom ugovoru mi piše da moram platiti xy eura prema tečaju na dan isplate, pa je u biti to uvjetovano ugovorom.
monkica24 is offline  
Old 19.10.2017., 19:46   #2085
Prodavatelj kredit sam dizao u kunama cijena kuce je usmeno dogovarana u eurima,onda definirana pred ugovorom,ugovorom,toliko i toliko eura u kunama na dan isplate i tako je sve i islo...sada kad je sve gotovo necu se zalit....ja sam cijenu spustio za 9000E prodavatelju tako da sad jbg sta je tu je..S obzirom da su za tu cijenu prije godinu i pol,dvije trazili 125000,pa sto 115000,pa na kraju je bila 89,ja je navuko na 80...kad pogledam pocetne cijene te kuce malo jesu na pocetku bile napuhane njima nije bila sila to prodat pod mus..tako da su mogli cekat da netko naleti..po nekoj mojoj racunici i s obzirom da znam sta je se u zadnjih 5 godina prodavalo u krugu 10km od te nekretnine realna cijena je nekih 95t eura...procijena banke je bila 88 s time da mi je bankar reko da RBA opcenito niske ponude daje...srecom sam kredit dizao manji nego je procijena da moram jos nesto zalozit..ali znam za slucaj di su ljudi morali po dvije nekretnine zalozit za kupnju jende...
gogo2409 is offline  
Old 19.10.2017., 23:02   #2086
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
Čestitke!

Pitanje za razliku u tečaju: tko je uvjetovao tu isplatu? Banka ili prodavatelj?

Banka za HRK kredite.
Dobar stroj is offline  
Old 19.10.2017., 23:12   #2087
Quote:
gotzz kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjeca na to kad mi se neka zena nagurava da udje prva u vlak kako bi sjela i onda ona ostane stajat a ja fino sjednem. Jbg, kud si se gur'o
Ja se pitam gdje se vas par trollera gurate s glupavim komentarima/odgovorima. Velik dio nas rješava stambeno pitanje za sebe i svoju familiju i radi to najbolje što može, a uz dužno poštovanje bez obzira na puno bolja financijska i ekonomska znanja, te pravovremenu pripremu u suradnji s odličnim ljudima (odvjetnik, financijski savjetnik i sl.) prolazi gore od koji su ukapali kao padobranci nakon svih rokova... OK, neke je zeznula banka i/ili su imali drugi valjani razlog, ali ovakve poruke stvarno nisu potrebne nikome... Ako možeš pomozi i podijeli iskustvo, ako ne nemoj niti odmagati i trolat.
Dobar stroj is offline  
Old 20.10.2017., 07:05   #2088
I kod nas rasplet situacije nakon gotovo dva mjeseca od predaje dokumentacije...
U srijedu bila gotova uknjizba u gruntovnici, jucer isplata uz 10.700 kn tecajne razlike srednjeg tecaj+ 3000 kn do prodajnog poslovne banke na kojem je pridavatelj inzistirao u ugovoru...

Jucer preuzeli kljuceve...

Sretno svima koji to jos cekaju!


Sent from my iPhone using Tapatalk
ana7 is offline  
Old 20.10.2017., 08:37   #2089
Quote:
Kresimir H kaže: Pogledaj post
Danas su na popisu bili ugovori od 10.10 i dio od 11.10! Ja sam za svoj namolio apn da bude danas tako da sam ga dobio i osobno preuzeo! Već dva dana dolazim u APN poslije 3 i vidio sam da dolaze i kuriri iz banke i preuzimaju ugovore! Danas je bilo samo 5 iz Zabe! Obavio solemnizaciju (3545 kn, kredit 75000 eura)! Sutra gruntovna i slijedeći tjedan Isplata! Bar se nadam!
Možete li mi reći kod kojeg JB ste išli?
Ivana Lena is offline  
Old 20.10.2017., 09:18   #2090
Quote:
Yellowroad kaže: Pogledaj post
Koja banka?
The Zaba...
lordprotector is offline  
Old 20.10.2017., 09:23   #2091
Quote:
Dobar stroj kaže: Pogledaj post
Ovako su ne samo jednako, već i bolje prošli oni koji su se čitavo ljeto sunčali, te predali papire krajem 9. mjeseca ili do skoro sredine 10. kada je APN zatvorio butigu, nego mi koji smo odradili sve na vrijeme za 1.7. kada je trebalo ići, te ponovno sada za početak 9. mj...

U svakom slučaju sretno ljudi!
Pričaj mi! Ja nisam išao na godišnji dok nisam predao sve papire! Na kraju sam na godišnji otišao 4.9. Srećom je vrijeme bilo dobro Ali kad se sjetim, i taj prvi dan mi se smračilo kad je ministar izvalio da će ograničavati sredstva na 20% po banci.

Uglavnom, skoro svi su dobili. Sad samo treba platiti
*Pale is offline  
Old 20.10.2017., 09:32   #2092
Upravo kontaktirao APN vezano za potpis ugovora. Doznajem da je ugovor danas potpisan i da je procedura da iste u toku dana preuzimaju osobno kuriri banaka a koje banke ih poslije dostavljaju svojim poslovnicama. Ugovor na potpis u APN je upućen u jutarnjim satima dana 10.10.2017 o čemu nas je banka-ZABA izvjestila sms porukom.
Lexius is offline  
Old 20.10.2017., 09:42   #2093
Jel zna tko koliko se čeka onda da banka javi kad joj stignu ti ugovori? naš je prekjučer navodno poslan.
minipanda is offline  
Old 20.10.2017., 10:01   #2094
Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
Upravo kontaktirao APN vezano za potpis ugovora. Doznajem da je ugovor danas potpisan i da je procedura da iste u toku dana preuzimaju osobno kuriri banaka a koje banke ih poslije dostavljaju svojim poslovnicama. Ugovor na potpis u APN je upućen u jutarnjim satima dana 10.10.2017 o čemu nas je banka-ZABA izvjestila sms porukom.
Nisu vam ništa spominjali novi zakon i prepravke ugovora?
Ivana Lena is offline  
Old 20.10.2017., 10:16   #2095
Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
Upravo kontaktirao APN vezano za potpis ugovora. Doznajem da je ugovor danas potpisan i da je procedura da iste u toku dana preuzimaju osobno kuriri banaka a koje banke ih poslije dostavljaju svojim poslovnicama. Ugovor na potpis u APN je upućen u jutarnjim satima dana 10.10.2017 o čemu nas je banka-ZABA izvjestila sms porukom.
Može li broj na kojeg ste ih dobili, stalno pokušavam pa se ne javljaju.

Hvala
d1nam0 is offline  
Old 20.10.2017., 10:16   #2096
Quote:
Ivana Lena kaže: Pogledaj post
Nisu vam ništa spominjali novi zakon i prepravke ugovora?
Nisam niti pitao niti bi to trebalo biti briga APN.Banke su te na koje se odnosi zakon i koje su po njemu dužne postupati. Mslim da ne treba dramatizirati oko novog zakona jer su naši ugovori datirani s ranijim datumima kad su ih banke sastavile, potpisale i dostavile apn-u, pa vjerujem da oko toga neće biti problema.
Lexius is offline  
Old 20.10.2017., 10:19   #2097
Quote:
d1nam0 kaže: Pogledaj post
Može li broj na kojeg ste ih dobili, stalno pokušavam pa se ne javljaju.

Hvala
zvao sam centralu i tražio da me spoje s nekom nadležnim za upite u svezi subvencioniranih kredita.Sada kao i prethodno kad bi ih zvao odmah se javljaju na pozive, broj je 01/6331-600. Prije sam znao zvati i direktno na broj 01/6331-625
Lexius is offline  
Old 20.10.2017., 10:23   #2098
Quote:
monkica24 kaže: Pogledaj post
Kod mene je konkretno banka javila ''platite danas xy kuna prema sutrašnjem tečaju'' i dostavite nam potvrdu o uplati, to sam odmah napravila, i onda je banka sutra pustila kredit za preostali dio novca. A i u kupoprodajnom ugovoru mi piše da moram platiti xy eura prema tečaju na dan isplate, pa je u biti to uvjetovano ugovorom.
Quote:
Dobar stroj kaže: Pogledaj post
Banka za HRK kredite.
Hvala!

Mislite li da bi se mogao raditi aneks ugovora (kupoprodajnog, jel) u kojem bi stajala otplata te razlike u tečaju kroz neke rate? Jer... zeznula nas je bankarica koja je "onako informativno" napravila plan otplate za "informativni iznos" i koji je na kraju završio kao stvarni iznos...
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Old 20.10.2017., 10:27   #2099
Quote:
*Pale kaže: Pogledaj post
Pričaj mi! Ja nisam išao na godišnji dok nisam predao sve papire! Na kraju sam na godišnji otišao 4.9. Srećom je vrijeme bilo dobro Ali kad se sjetim, i taj prvi dan mi se smračilo kad je ministar izvalio da će ograničavati sredstva na 20% po banci.

Uglavnom, skoro svi su dobili. Sad samo treba platiti

Da, na kraju dobili svi skoro, a kako je bilo krenulo, pa još kvote sekundu do 12 kad je većina predala već u banku, već sam se psihofizički počeo pripremati za tužbu + pakiranje kofera s familijom s ciljem bijega u neku uređeniju i normalniju državu.

da, sad ovo finalizirati pa fofiti koju - a onda samo još treba otplatiti, te se onda utopiti u piću)

Sretno ljudi!
Dobar stroj is offline  
Old 20.10.2017., 10:34   #2100
Quote:
Ivana Lena kaže: Pogledaj post
Možete li mi reći kod kojeg JB ste išli?
Javni bilježnik odmah do banke, grad je Zaprešić!
Kresimir H is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.