Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 13:45   #21
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ajde zamisli situaciju, ode autorica tipu i kaze mu sta je frendica rekla. Nastane gungula, svadja, razocarenje, testovi... I na kraju se ispostavi djete je njegovo?
Di je tu u svemu autorica? Ako zenska mulja i laze, i ako je takvog karaktera, tko moze sa sigurnoscu rec da ne mulja i ne laze autoricu?

Autorici bi najpametnije bilo da svojoj frendici kaze koje je njeno misljenje i stav i jednostavno zatvori tu temu zauvjek...
postovanje i povjerenje kazes?
prema cemu??
tocno da je i njegovo dijete, ostaje cinjenica da se paralelno prasila s drugim, te vjerojatnost da ce i nastaviti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:53   #22
Jedino ispravno: reci covjeku.

Ovo je uzas.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:55   #23
Već sama činjenica da mu se cura ševi okolo bez zaštite mi je koma, šutnjom praktički dozvoljavaš da i taj dobričina jednog dana pokupi neku spolno prenosivu bolest i/ili da odgaja i financijski podupire dijete za koje će sigurno jednog dana saznati da nije njegovo.

Koliko se tu života može upropastiti ako se šuti, mislim da je kukavički šutiti i držati se po strani kad već znaš. Ja bih rekao. Ionako ni nebi više imao volje biti prijatelj s takvom osobom...

Znate onu: "The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:00   #24
Zameće se detalj da taj prvi (koji je dobar kao kruh – kako reče autorica) nema pojma da ona ne spava samo s njime, što je samo po sebi već dovoljna šteta.. Nastavak priče je velika mogućnost katastrofe u budućnosti..
Ta djevojka potpuno nezrelo i neodgovorno se ponaša.. To je svima jasno kao dan.. Glavno pitanje je što učiniti u vezi toga.. Okrenuti glavu i gledati svoja posla ili izaći s time na vidjelo?

Sjećam se situacije kad je dijete bilo zlostavljano godinama i a kraju podleglo svim tim mukama, a gdje su susjedi rekli da se uvijek čuo plač i zapomaganje iz te kuće.. A na naše pitanje da zašto nisu ništa prijavili – odgovor je bio da to nisu njihova posla.. Kamo sreće da su gurnuli svoj nos u cijelu tu priču..

Ovu poveznicu nisam naveo zbog sličnosti ili jakosti situacije, već zbog odgovornosti prema društvu i zajednici koju počesto zaboravljamo..
__________________
"“No mistakes in the tango, darlin'. Not like life.. If you make a mistake, get all tangled up, you just tango on.”"

"..If no one ever hears it how we gonna learn your song..?"
Picopjevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:00   #25
Quote:
wadle kaže: Pogledaj post
Reći mu ili ne da dijete nije njegovo? Što bi ste vi napravili?
Vjerojatno bih s njom prekinula; nula odgovornosti + sklonost da se zajebe druge zbog vlastite guzice = ne baš najbolji materijal za frendicu. Za govorenje tom dečku, ne znam, gle možda je na kraju dijete i njegovo.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:02   #26
a jel djetetu planira reći tko mu je pravi otac, kad poraste?
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:09   #27
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
postovanje i povjerenje kazes?
prema cemu??
tocno da je i njegovo dijete, ostaje cinjenica da se paralelno prasila s drugim, te vjerojatnost da ce i nastaviti
Napisano u kontekstu primjera dobijanja anonimnog pisma... izdvojen primjer od ovog slucaja,. Jer nekad ljudi pisu anonimna pisma iz ciste zlobe.

Sto se tice ovog primjera dao sam svoje misljenje. Autorica se treba drzat podalje. A da li bih joj preporucio da mu ista govori? Ne. Saznala je nesto u povjerenju od osobe koja je karakterno losa a na njoj je hoce li i dalje biti bliska sa takvom osobom ili ne.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:13   #28
Quote:
Picopjevac kaže: Pogledaj post
Zameće se detalj da taj prvi (koji je dobar kao kruh – kako reče autorica) nema pojma da ona ne spava samo s njime, što je samo po sebi već dovoljna šteta.. Nastavak priče je velika mogućnost katastrofe u budućnosti..
Ta djevojka potpuno nezrelo i neodgovorno se ponaša.. To je svima jasno kao dan.. Glavno pitanje je što učiniti u vezi toga.. Okrenuti glavu i gledati svoja posla ili izaći s time na vidjelo?

Sjećam se situacije kad je dijete bilo zlostavljano godinama i a kraju podleglo svim tim mukama, a gdje su susjedi rekli da se uvijek čuo plač i zapomaganje iz te kuće.. A na naše pitanje da zašto nisu ništa prijavili – odgovor je bio da to nisu njihova posla.. Kamo sreće da su gurnuli svoj nos u cijelu tu priču..

Ovu poveznicu nisam naveo zbog sličnosti ili jakosti situacije, već zbog odgovornosti prema društvu i zajednici koju počesto zaboravljamo..
I na kraju opet nisi savjetovao autoricu sta da radi.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:14   #29
Meni je otkrivanje nečeg rečenog u povjerenju manje zlo od puštanja da se ta priča i dalje razvija bez ikakvog petljanja... Ajde da se radi o osobi koja po svojoj profesiji mora tako nešto čuvati u povjerenju, ali u ovakvoj situaciji uopće ne bi dvojio.

Naravno, sve pod pretpostavkom da zaista postoji ta frendica i da autorica sama nije ta žena..
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:32   #30
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne bi nijedna žena to nikad napravila. Tako su makar meni govorili na forumu

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
Jedina poanta toga je da jako napakosti tipu.
Pa sad je pitanje dal bi to napravila ili ne.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:40   #31
Quote:
Picopjevac kaže: Pogledaj post
Zameće se detalj da taj prvi (koji je dobar kao kruh – kako reče autorica) nema pojma da ona ne spava samo s njime, što je samo po sebi već dovoljna šteta.. Nastavak priče je velika mogućnost katastrofe u budućnosti..
Ta djevojka potpuno nezrelo i neodgovorno se ponaša.. To je svima jasno kao dan.. Glavno pitanje je što učiniti u vezi toga.. Okrenuti glavu i gledati svoja posla ili izaći s time na vidjelo?

Sjećam se situacije kad je dijete bilo zlostavljano godinama i a kraju podleglo svim tim mukama, a gdje su susjedi rekli da se uvijek čuo plač i zapomaganje iz te kuće.. A na naše pitanje da zašto nisu ništa prijavili – odgovor je bio da to nisu njihova posla.. Kamo sreće da su gurnuli svoj nos u cijelu tu priču..

Ovu poveznicu nisam naveo zbog sličnosti ili jakosti situacije, već zbog odgovornosti prema društvu i zajednici koju počesto zaboravljamo..
Pa to tako ide, obicno se udaje za onog koji je dobar k'o kruh i ima pristojnu placu a sevi se sa tim pomalo divljim i misticnim losim deckima. Kako ces odrzavati strast s nekim tko je dobar k'o kruh i tko te ne rastura u krevetu? To najbolje ide s takvim losim deckima, jest da ces ponekad i popit samar od takvog ali bar znas da ce onaj jelen potrosit pare na benkice i pelene a ne u birtiji i kladionici.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:44   #32
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Mislim da nije tvoje da se petljaš, bez obzira koliko bilo nemoralno to što tvoja frendica radi. Ona ti se povjerila i odakle tebi pravo da ideš dijeliti pravdu. I šta ako bi se otkrilo da je dijete, ipak, od toga s kojim ona planira brak?
Njoj možeš reći sve što misliš o tome, ali dalje od toga ne.
A da joj se povjerila da je opljackala kladionicu? Isto ne bi bilo njezino dijeliti pravdu?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:46   #33
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
A da joj se povjerila da je opljackala kladionicu? Isto ne bi bilo njezino dijeliti pravdu?
Pa tad bi valjda podijelile ulov
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:48   #34
Mene zanima da li je utuživo kad nakon ohoho godina shvatiš da uzdržavaš dijete koje nije tvoje?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:49   #35
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
smiješno. pa prije ili kasnije ce se sve saznati. tako ozbiljne stvari se ne mogu dugo skrivati. a ona valjda zna čije je dijete. nek se uozbilji jer se tu radi o živom biću, bebi. na kraju ce ti frendica samo ispasti nezrela negativka. obojca ce ju odjebat i morat ce se sama snalaziti. ja ne bi htjela više ništa s nekim tko se jebavao sa mnom i još osoba u isto vrijeme.

koliko ima godina?
Ne, nije smiješno, nego tragično i gnjusno.

Frendica ti je gnjusoba samo takva. Zbog takvih se sramim što sam žensko.

Nemaš se zašto petljati, ali joj možeš reći da to što radi nije ispravno.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:57   #36
Frendica ti je čisto zlo od žene. Pa ne možeš vjerovati da takvi ljudi postoje, bez imalo karaktera. Meni ne bi bila frendica, ne bih je mogla smisliti.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:59   #37
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je utuživo kad nakon ohoho godina shvatiš da uzdržavaš dijete koje nije tvoje?
Ne.

Dapace, po hr zakonu ako dijete prevali (mislim) 6-i rodjendan, nije vise moguce osporiti ocinstvo usprkos DNA dokazima. Tj. ako te netko gadno prevari i masivno iskoristava 6 godina, time stice pravo na dodatnih dvadeset, nakon cega je nevin.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:02   #38
Još da na kraju ispadne prvi bezperspektivni dobar ko kruh i nije otac i još se obogati za koju godinu.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:06   #39
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Mislim da nije tvoje da se petljaš, bez obzira koliko bilo nemoralno to što tvoja frendica radi. Ona ti se povjerila i odakle tebi pravo da ideš dijeliti pravdu. I šta ako bi se otkrilo da je dijete, ipak, od toga s kojim ona planira brak?
Njoj možeš reći sve što misliš o tome, ali dalje od toga ne.


Upravo tako!
Ne mijesaj se !
Njoj reci svoje misljenje dalje od toga nije na tebi
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:12   #40
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne.

Dapace, po hr zakonu ako dijete prevali (mislim) 6-i rodjendan, nije vise moguce osporiti ocinstvo usprkos DNA dokazima. Tj. ako te netko gadno prevari i masivno iskoristava 6 godina, time stice pravo na dodatnih dvadeset, nakon cega je nevin.
Meni se čini da ipak jest utuživo
7 godina je rok.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.