Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 06:15   #1
Lightbulb Digitalni / online marketing

Dakle, upotrijebio sam dva najčešća naziva za ovo područje rada koje je relativno novo i javilo se tek prije nekih pedesetak godina, no0 tek danas dobiva pravi zamah.

Nešto su neki pisali već o ovome na tpicu o Algebri u kontekstu studija digitalnog marketinga i kvalitete istoga:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=136655&page=15

O digitalnom marketinu za one kojima nije baš najjasnije o čemu se radi najbolje je za uvod pročitati članak na wikipediji:


https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_marketing

Članak o stiudiju digitalnog marketinga uoči otvaranja istog:

https://www.tportal.hr/tehno/clanak/...egiji-20150121

Dvije rečenice su mi uapale u oko:



Pokretanje novih studija u Algebri objašnjavaju rastućim zanimanjem partnera i potrebama stručnjacima takvog profila. Zasad su jedinstveni u ovom dijelu Europe, zbog čega se očekuje priljev studenata i izvan Hrvatske, prvenstveno iz zemalja koje su nam jezično blike (Bosna i Hercegovina, Srbija, Slovenija). Očekuju kako će preddiplomski studij u rujnu upisati 70 studenata. Diplomski studij krenut će u veljači iduće godine.

Studij digitalnog marketinga s ovakvim programom zasad je jedinstven u ovom dijelu Europe i jedan od rijetkih u Europi. U Algebri tvrde kako će studentice i studente naučiti vještinama koje su danas među najtraženijima na tržištu rada, kako u Hrvatskoj tako i u Europskoj uniji i svijetu.


Hm, je li to zato jer je Algebra vodeća u ovom dijelu EUrope i jedna od vodećih visokoškolskih ustanova u Europi, ili jednostavno za takve stvari ne postoje studiji, već samo tečajevi.
Odnosno ako je u studiju riječ, digitalni marketing je samo integralni dio drugog studija?

Koliko tu vas ima koji se bave digitalnim marketingom i jeste li zaista sve sami naučili od kuće prije nego ste volonterski nudili se malim obrtnicima, kako je jedna članica napisala na drugom topicu?

Koje su zamke ovog posla i kako se zarađuju odnosu na neka druga zanimanja?
Da li vam je žao da se bavite time čime se bavite i zašto?
Da li am cijena rada raste s vremenom i da li usluge digitalnog marketinga variraju na tržištu?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 22:44   #2
zanimljiva tema. Pratim
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:10   #3
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Koliko tu vas ima koji se bave digitalnim marketingom i jeste li zaista sve sami naučili od kuće prije nego ste volonterski nudili se malim obrtnicima, kako je jedna članica napisala na drugom topicu?

Koje su zamke ovog posla i kako se zarađuju odnosu na neka druga zanimanja?
Da li vam je žao da se bavite time čime se bavite i zašto?
Da li am cijena rada raste s vremenom i da li usluge digitalnog marketinga variraju na tržištu?

Dio o Algrebi i studiju ne mogu odgovarat jer na istom nisam nikad bila.


1. Ovo učio od kuće je jako loše sročeno. Da, danas se može učiti od kuće. Ali prije 7-8 godina pojam ovog posla nije baš ni postojao. Tada smo "učili" na drugačiji način - tako da si isprobao sve nove društvene mreže koje su postojale i isprobavao sve nove feature koji su stizali na iste.

Danas je drugačije i doslovno možeš većinu toga naučiti doma. Dostupna je hrpa online tečajeva i courseva - što free, što onih koji se plaćaju. Od social media i community managementa, do SEO/SEM, Google certifikata (analytics, adwords fundamentals, search, display, mobile, video, shopping) do svega ostalog što želiš.


2. Ne znam što misliš pod zamka. Zarađuješ onoliko koliko vrijediš i znaš.

3. Ne.

4. Da i da.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:08   #4
Moze pomoc? Zelim uciti o digitalnom marketingu, ako moze neki kurs preporuka ili knjiga?
JorgeLorenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:38   #5
Quote:
JorgeLorenzo kaže: Pogledaj post
Moze pomoc? Zelim uciti o digitalnom marketingu, ako moze neki kurs preporuka ili knjiga?
evo npr ovdje ..

https://www.edx.org/course?search_qu...ital+marketing

Ima dosta edukacija o koječemu ... dosta je besplatno za poslušati/pogledati a plaća se sam certifikat
A imaš još i na Udemy-u, Courseri itd.
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:02   #6
Pozdrav svima

Ne znam gdje je najbolje postaviti pitanje u vezi content marketinga, pa ukoliko netko ima bolji prijedlog samo kazite.

Dakle zanima me postoji li u Hrvatskoj nekakva platforma za content i influencer marketing - kao na primjer whitepress.pl u Poljskoj

Pokušala sam pronaći nešto slično, ali me ne ide i pitanje na forumu mi je stvarno zadnja opcija.

Inače, zanimaju me prvenstveno web stranice medija ili blogera od kojih uz nadoplatu mogu zatražiti objavu članaka (za SEO svrhe).

Ako netko zna gdje mogu naći takvu sveobuhvatnu platformu ili barem nekakav popis kojim bih uštedila vrijeme, molim vas informirajte me

Hvala!!

Zadnje uređivanje therollingstone : 02.10.2018. at 13:04. Reason: pogreška
therollingstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:27   #7
Quote:
therollingstone kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Ne znam gdje je najbolje postaviti pitanje u vezi content marketinga, pa ukoliko netko ima bolji prijedlog samo kazite.

Dakle zanima me postoji li u Hrvatskoj nekakva platforma za content i influencer marketing - kao na primjer whitepress.pl u Poljskoj

Pokušala sam pronaći nešto slično, ali me ne ide i pitanje na forumu mi je stvarno zadnja opcija.

Inače, zanimaju me prvenstveno web stranice medija ili blogera od kojih uz nadoplatu mogu zatražiti objavu članaka (za SEO svrhe).

Ako netko zna gdje mogu naći takvu sveobuhvatnu platformu ili barem nekakav popis kojim bih uštedila vrijeme, molim vas informirajte me

Hvala!!

Nisam baš skužila što trebaš


Platforma kao takva ne postoji, ali imas hrpu popisa influencera/blogera ako tot rebaš. Prije cca godinu dana je mediatoolkit objavio baš jedan
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2019., 03:45   #8
Vezano uz temu, knjiga o digitalnom marketingu. Pa ako je nekom zanimljivo, možda pomogne! Atomski Marketing
croatos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.