Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2019., 23:04   #1
Question Posao "tihi ubojica" kako dalje?

Pozdrav,
Odmah se ispričavam ukoliko je krivi podforum jer bi možda ovo spadalo više u psihologiju al ajde. Također post ce biti poduži ali Vas molim za savjet. Hvala.
Naime, moj me posao polako ubija, radim u centrali jedne velike firme te konstantno blejim u monitor ali nije to največi problem.
Oko mene su izrazito toksični ljudi a od stalnog stresa ne spavam kako se spada(inace radim u smjenama), bioritam vid i tijelo mi polako ali sigurno odlaze kvragu, nemogu smjenu odradit bez pola litre cole itd.
Da ne govorim o tome kako se trgam za tu firmu i to svi hvale a ja to nigdje nevidim... toksični ljudi koji ti svakodnevno kvocaju i sire negativnu energiju također sigurno i polako me uništavaju. Inaće sam osoba s invaliditetom pa se 3 puta lakše umaram od zdravog čovijeka. Poanta je u tome da sam nekada volio posao, danas nažalost, više nije tako.
I tako dok pokušavaš nešto steči tijelo i psiha odlaze a ja sam premlad za to dok opet zbog nekih okolnosti malo prebrzo živim
Mogao bih i bez tog posla živjeti sasvim normalno, a kako ništa nije vrijednije od zdravlja, moje pitanje je: ostati i otiči? Što biste vi učinili da radite svjesni kako vam posao polako ali sigurno uništava zdravlje te uslijed navedenoga ste sve manje efikasni u radu?
Želim napomenuti kako me posao toliko iscpljuje da doslovno nemam privatnog života i vremena za sebe vec se sve svodi na 3 stvari radi-jedi-spavaj
Iako niti jedem normalno zbog svega toga.
Dakle, kako dalje? Ostati ili otiči? Gdje je smisao? Sto sa ljudima koji te osuđuju ako odeš?
jux1100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2019., 09:47   #2
Quote:
jux1100 kaže: Pogledaj post

Dakle, kako dalje? Ostati ili otiči? Gdje je smisao? Sto sa ljudima koji te osuđuju ako odeš?
Ako ti se ne svidja, odes dalje.

Ali i drugoj firmi isto imas kretene od ljudi, samo se drugacije zovu.

Za osudjivanje, zaboli te, vazno da si ti sretan i da ti tvoj nadredjeni ne prigovara previse.

Nadjes posao di se ugodno osjecas, zanimljiv ti je pa da vrijeme brze prodje.

Placu moras zaradit, iskljucivo na tebi je kako se postavis i kako ce ti prolazit vrijeme na poslu. A i poslije posla.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2019., 11:19   #3
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Ako ti se ne svidja, odes dalje.

Ali i drugoj firmi isto imas kretene od ljudi, samo se drugacije zovu.

Za osudjivanje, zaboli te, vazno da si ti sretan i da ti tvoj nadredjeni ne prigovara previse.

Nadjes posao di se ugodno osjecas, zanimljiv ti je pa da vrijeme brze prodje.

Placu moras zaradit, iskljucivo na tebi je kako se postavis i kako ce ti prolazit vrijeme na poslu. A i poslije posla.
U potpunosti se slazem da placu treba zaraditi. Problem je jedino u tome sto financije nisu vrijedne zdravlja... mislim da cu uskoro ici dalje jer ovdje necu dugo izdrzati. Uostalom prevelika je fluktuacija ljudi pa mislim da to dovoljno govori...
jux1100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 00:32   #4
@jux1100

Ja sam dosada bio u tri različite firme u tri godine, koje po broju zaposlenih uopće nisu male. Jedna je brojila preko 1700 ljudi, druga preko 800 i treća preko 300.

I u svakoj firmi su bili luđaci, bedaki i krvopilje. Kad to kažem to nije moje osobno mišljenje već mišljenje većina zaposlenih koji su mislili o tim pojedinim problematičnim osobama. Ja sam naučio da se ne vežem za njihove napadaje, jednostavno kroz jedno uho uđe i kroz drugo izađe. A isto tako zbog iskustva u psihoanalizi znam okrenuti raspoloženje, iz živčane osobe okrenem u veselu osobu, ako to želim.

Što se tiče posla prvo traži posao, i kad ga nađeš onda ove stare kolege pozdravi. Nemoj uopće razmišljati što će bivše kolege misliti o tebi. To uopće nije bitno, mišljenja su jako različita. Neki budu bili čak zavidni što odlaziš jer misle da ideš na bolje. Drugima će biti žao što dobar kolega odlazi, a treći budu mislili ko te jebe budemo našli novog djelatnika.

Al vidi, s onima s kojima si dobar ostani u kontaktu ko zna gdje će te se sastati u budućnosti.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 21:58   #5
Ja trenutno radim u shit uvjetima-ono, ne idem na pauzu samo da bi dostigla idiotski minimum nekog algoritma tj statistike, sve me boli od sjedenja i piljenja u monitor, ono uzas. Radim to samo zato sto imam misiju otplatit neke dugove, obnovit stan, popravit zube...placa je ok, ali rad u smjenama i vkndom je uzas. Pogotovo za ovo sto ja radim. Konstatno slusamo kako smo losi, radimo slabo, jer neka statistika pokazuje ovo ili ono. Radim s ljudima koji su hrpa debila, ali ti se moras smjeskat i umirivati ih. Bude uzasno, ali stavi si cilj. Nis nije vrijedno zdravlja. Nema tih novaca. Ja ovo odradim i pedala. i stalno pratim oglase.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 12:34   #6
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
@jux1100

Ja sam dosada bio u tri različite firme u tri godine, koje po broju zaposlenih uopće nisu male. Jedna je brojila preko 1700 ljudi, druga preko 800 i treća preko 300.

I u svakoj firmi su bili luđaci, bedaki i krvopilje. Kad to kažem to nije moje osobno mišljenje već mišljenje većina zaposlenih koji su mislili o tim pojedinim problematičnim osobama. Ja sam naučio da se ne vežem za njihove napadaje, jednostavno kroz jedno uho uđe i kroz drugo izađe. A isto tako zbog iskustva u psihoanalizi znam okrenuti raspoloženje, iz živčane osobe okrenem u veselu osobu, ako to želim.

Što se tiče posla prvo traži posao, i kad ga nađeš onda ove stare kolege pozdravi. Nemoj uopće razmišljati što će bivše kolege misliti o tebi. To uopće nije bitno, mišljenja su jako različita. Neki budu bili čak zavidni što odlaziš jer misle da ideš na bolje. Drugima će biti žao što dobar kolega odlazi, a treći budu mislili ko te jebe budemo našli novog djelatnika.

Al vidi, s onima s kojima si dobar ostani u kontaktu ko zna gdje će te se sastati u budućnosti.
Naravno da uvijek ostajem u kontaktu s ok ljudima... probat cu ovdje izdrzat jos do kraja godine alo kako sada stoje stvari mislim da to nece biti slucaj....
jux1100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 12:42   #7
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
Ja trenutno radim u shit uvjetima-ono, ne idem na pauzu samo da bi dostigla idiotski minimum nekog algoritma tj statistike, sve me boli od sjedenja i piljenja u monitor, ono uzas. Radim to samo zato sto imam misiju otplatit neke dugove, obnovit stan, popravit zube...placa je ok, ali rad u smjenama i vkndom je uzas. Pogotovo za ovo sto ja radim. Konstatno slusamo kako smo losi, radimo slabo, jer neka statistika pokazuje ovo ili ono. Radim s ljudima koji su hrpa debila, ali ti se moras smjeskat i umirivati ih. Bude uzasno, ali stavi si cilj. Nis nije vrijedno zdravlja. Nema tih novaca. Ja ovo odradim i pedala. i stalno pratim oglase.
Kod mene je slicno i moram priznati da te u potpunosti razumijem... da bi dostigao nekakav cilj, kojeg vidim i ti spominjes, morao bi raditi do 10 ili 12 mjeseca a to ce biti jako tesko.
Stalno zlobni ljudi zvocaju za sitnice, imam osjecaj da pojedini u meni vide konkurenciju i da me namjerno izluđuju nadajuci se da ce me se rijesiti. S druge strane slusam prazna obecanja ovih koji bi me htjeli zadrzat znajuci da sam kompletna osoba a da je takvih u firmi malo. 3 je pak stvar sto se konstantno igraju psiholoske igrice sa zaposlenicima firme... neznam ali ovako nece ici jos dugo
jux1100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.