Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2011., 10:44   #81
Quote:
cruces kaže: Pogledaj post
A ovo što je uređen u komunističkom stilu mi i nije baš nešto...mislim bio sam u Berlinu i kad sam vidio one kockaste zgrade 100*100 metara nabacane jedna na drugu i tako u nedogled dok se voziš po cesti mi i nije baš ostavilo ljepi dojam(to mislim na istočni Berlin),a zapadni fala bogu nema takvih grdosija.
Od svih europskih metropola Warszawa je baš nekak najsličnija Berlinu, što je zapravo i logično. I to Istočnom Berlinu. Centar Warszawe ne razlikuje se puno od Alexanderplatza, a spomenuta Marszalkowska od Karl Marx Allee...
Blokovi su uglavnom pravilni, omeđeni širokim alejama po kojima tenkovi bez problema prolaze.
Moglo bi je se možda i nazvati mini Moskovom ili europskom Moskvom. Meni osobno najveće razočaranje od svih europskih metropola u kojima sam bio i niti slučajno najljepši grad u Poljskoj. Iza Gdanska i debelo iza Krakowa...
Stari grad je relativno mali, obzirom na veličinu grada u cjelini (grad mi se površinski čini ogromnim).
Sve u svemu, par puta sam bio tamo (vlakom, autom) i još uvijek mi je grad čini nekako nedorečen i izuzetno hladan, iako sam sam bio tamo i u pratnji Poljaka i ne bez društva.
Pozitivna strana su cijene i izgled djevojaka..
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 21:17   #82
Mene je grad bas odusevio...i stavio bi ga ispred Krakova definitivno(koji je takodjer vrh)..
Pogotovo zato sto krakov ima hrpa zomby-turista...i od krakova "ocekujes nesto"..a od varsave nista..pa te cesto ugodno iznenadi nakon toga.
Mada je Krakov njihov ipak najturistickiji/komercijaal grad,al varsava je glavi grad i METROPOLA..punoo veci.

eto ti ga sto je ljudska raznolikost...sto ljudi 95 carapa(cija fali..):klap:
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 09:35   #83
comi1, svidjelo mi se ovo sa njihovom sveucilisnom bibliotekom i parkom na krovu (guglala slike i stvarno odlicno)..
ima li tamo i birc unutar biblioteke?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:31   #84
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
comi1, svidjelo mi se ovo sa njihovom sveucilisnom bibliotekom i parkom na krovu (guglala slike i stvarno odlicno)..
ima li tamo i birc unutar biblioteke?

nasmijana,
nije valjda da nemozes izdrzat bez alkohola cak nit u univerizetskoj biblioteci..!?
Jel ima stvarno se nesjecam...(imam selektivno pamcenje...tak da ocito nista nije bilo vazno..) da sam tamo cugao,
al nista zato...razmisalj unaprijed...
tako sam ja,pretpostavio sam da nema alkohola unutra pa sam izracunao koliko cu tamo provest...pa smo se nacugali prije...tako da nas "drzi" dok prodjemo tu "apsinencisku biblioteku"

Tako da mozes i ti to uradit

Inace poljska ima dobrih piva...Ziwec,Okocim...WARKA(samo ime kaze sto se desava usljed konzumacije,nikad neznas koliko si popio..uvijek te prevari.....)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 09:33   #85
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post

Inace poljska ima dobrih piva...Ziwec,Okocim...WARKA(samo ime kaze sto se desava usljed konzumacije,nikad neznas koliko si popio..uvijek te prevari.....)

Poljske pive prevare vrlo lako jer imaju dosta alkohola.. Većina ima između 6 i 10, 11%, što je znaćajno više od 4-5% kolko uglavnom imaju svijetla piva naša, češka...
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 10:21   #86
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post

nasmijana,
nije valjda da nemozes izdrzat bez alkohola cak nit u univerizetskoj biblioteci..!?
Jel ima stvarno se nesjecam...(imam selektivno pamcenje...tak da ocito nista nije bilo vazno..) da sam tamo cugao,
al nista zato...razmisalj unaprijed...
tako sam ja,pretpostavio sam da nema alkohola unutra pa sam izracunao koliko cu tamo provest...pa smo se nacugali prije...tako da nas "drzi" dok prodjemo tu "apsinencisku biblioteku"

Tako da mozes i ti to uradit

Inace poljska ima dobrih piva...Ziwec,Okocim...WARKA(samo ime kaze sto se desava usljed konzumacije,nikad neznas koliko si popio..uvijek te prevari.....)
ma pitam jer zavidim sto ovi u varsavi imaju tako "zelenu biblioteku" i puno zelenila..jos ako imaju di popit kavu unutra..ja bih visila tam na krovu u parku
a ova nasa NSB (NSK) u ZG -ono u betonskoj pustiniji, sami parkinzi, ni mrvu zelenila asocijacija mi je krematorij
btw, ne volim pivu
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 02:27   #87
Putovanje u Poljsku

a e Život u dvoje moš mislit ovako nisam znao di da napišem ovu temu pa sam ovdje , radi se o tome da imam frendove u Poljskoj koji me zovu već godinama da dođem do njih ali jebi ga uvijek sve važnije od pravog putovanja i evo dođe čovjeku nekih 30 godina a da se nije ni okrenuo a moji frendovi iz Poljske me još uvijek zovu... pa me zanima i molim da mi napišu ljudi koji znaju koji način je najjeftiniji da putujem do Varšave, vlak, avion, autobus ili osobno auto, molim vas da napišete koji imate iskustva i da naravno objasnite zašto bi trebalo tako kako vi navodite
User from HB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 02:36   #88
Premješteno sa ŽuD-a.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 07:37   #89
vlak zg do budimpešte
bus do krakowa (orange mislim da je linija )
krakow - varšava vlak

jer je najjeftinije
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 08:51   #90
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
vlak zg do budimpešte
bus do krakowa (orange mislim da je linija )
krakow - varšava vlak

jer je najjeftinije
Imaš i vlak Budimpešta-Warszawa,uzmi kartu prije na sajtu Madjarskih željeznica možeš je naći već od 29 EUR
__________________
Jedlersdorf
pyramid090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 13:24   #91
Ako ideš autom oko 10 do 13 sati ti treba!
zavisi koji dio Poljske!
velika država!Zimi ( računaj na kilometre snijega) auto dobar izbor,ljeti i ne baš,velike gužve!znaći :

Vlak ili Avion ili autobus

Moj izbor bi bio Autobus
__________________
Generale čekamo zapovijed! Ljubavnik & Patriot!
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 18:07   #92
Apsolutno mi nije jasno savjet da ne ide autom zbog guzvi, vec autobusom
U svakom slucaju, iz osobnog iskustva, ako ides sam, najbolje avion (pogotovo ako imas odrediste blizu grada sa zracnom lukom). Ako ides sa nekim tko jos vozi, dakle kao 2 vozaca, auto. Vlak ti je takodjer zgodna opcija, ali i tu ces se naputovat, a nije bas jeftinije od auta. Autobus? To bi ti preporucija JEDINO ako, kada ti ides, nema aviona, niti vlakova, a auto ti je na popravku.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 22:48   #93
Po meni je osobni auto uvijek no1 ako imaš tu mogućnost, teško druga sredstva mogu nadomjestiti tu slobodu kretanja i komfor da sam biraš vrijeme i ideš gdje god hoćeš
Od Zagreba do Varšave imaš 1050-1100 km pa teoretski ako imaš kakav štedljivi dizel srednje klase, do tamo uz štedljivu vožnju možeš i sa jednim punjenjem
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 11:13   #94
Isao bi u Poljsku (Krakow) sljedeci mjesec na tjedan dana.
Kako krecem iz Splita, a mrzim autobuse, ima li mozda neka jeftina i brza kombinacija: lowcost let do Praga ili Beca, pa vlak do Krakowa..ili tako nesto da nije preskupo, a opet da nije ni predugo?
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 11:33   #95
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Isao bi u Poljsku (Krakow) sljedeci mjesec na tjedan dana.
Kako krecem iz Splita, a mrzim autobuse, ima li mozda neka jeftina i brza kombinacija: lowcost let do Praga ili Beca, pa vlak do Krakowa..ili tako nesto da nije preskupo, a opet da nije ni predugo?

Pogledaj sa rayan air (nije direkt,pa ako imaš volje prisidati) ZADAR-LONDON-KRAKOW
ili ZADAR-OSLO-KRAKOW
ima i kombinacija sa easy jet iz SPLITA, priko Pariza i Bristola,ali mi se čini da je to preskupo.Provjeri
__________________
Đakovština
sour007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 03:26   #96
Hi

I'm from Poland and if you have any questions or need some guidance (what to see, how to get to Poland from Croatia etc.) on going to Poland just post it here or send me an e-mail. As I don't speak Croatian you should, of course, write in English (though sometimes I can understand the general context of a sentence, because, of course, some Croatian words are similar to Polish ).

to everybody who is reading this- feel invited to Poland!


pozdrawiam!
jakochampiwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 07:35   #97
ajde da malo dignemo temu,o poljskoj se malo ili nimalo piše,sve su uvik svodi na krakow,a varšava sa oko 2 000 000 ljudi je europska metropola o kojoj se možda i najmanje piše
iako se bliži euro iduće godine neću tad u poljsku nego u 1.mjesecu za praznik 3 kralja pa eto ko ima što da napiše svaka pomoć će dobro doći (kako za mene tako i za sve one koji će iduće godine na euro)
ono malo što znam o varšavi je razdoblje 2.svj.rata kad je povijesna jezgra razrušena tako da ne očekujem neke posebne "atrakcije" u centru grada,znam da je poljska ipak jeftinija od hrvatske....o samoj varšavi ne znam puno tako da.........
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 09:25   #98
što stvarno niko živ ne putuje u varšavu??

a da sam napisao katmandu,nepal javilo bi vas se bar 5 sa dojmovima
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 14:51   #99
Onima koji putuju po Europi valjda nije dovoljno "fensi", a avanturistima je valjda prenormalan dio svijeta pa eto
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:21   #100
Nije Warszawa ili Krakow, ali evo preporuka za hotel u Gdansk:

Hotel Bonum http://www.hotelbonum.pl/

Mi smo bili ovo ljeto 2 dana, isli na svadbu pa smo tamo odsjeli. Pjesice do centra nekih 10 minuta, na mirnoj lokaciji, hotel kompletno renoviran, sobe lijepe i ciste.

Taksi od aerodroma do hotela 60 zloty, nekih 14€.
Jadan taksist se nacekao jer nam je let kasnio dobrih 1,5 h, a rezervirali smo transfer unaprijed. Ni 'A' nije rekao. Pa smo mu dali naravno vise, jadnome

Nazalost nismo uspjeli previse vidjeti ali to sto smo vidjeli nam se svidjelo...gradic uredan, cosy
Turisti vise manje sve Njemci
__________________
JustDefected
tima is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.