Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2009., 21:25   #81
r

Quote:
dodo666 kaže: Pogledaj post
Hmmm 4500€, to ti otac radi kao voditelj radilista jer jos nisam vidio da zavarivaci zaradjuju tolike novca, dok ovih 2500-3000€ bruttolohn stoji, i vecina ih ima takvu placu u DE.
Da kako se kaze 55 godina ima i sad je voditelj,to jest vodi ove mulce poput mene kako raditi..Pa sam zato i ja ubacen da radim u dojce a sto se tice argonac ima dosta veliku,u zavodu za zaposljavanje sam vidio traze argonca 5 godina iskustva satnica 18-22 eura
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 21:27   #82
e

Vidite ljudi vas zivot ako ste vec zavarivac.Nekako se snadjite i bjezite iz hrvatske to je moj odgovor makar se mucio vani ali cu zaraditi ono sto ovdje samo u snu.

Djuro djakovic 3500kn frend ima kao pocetnik a ja u dojce 2900 eura pa sada vidite nije da nevolim rvatsku ali ako imate priliku iskoristite makar posao bio i na antartici kako ja frendu kazem
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 12:31   #83
Quote:
dragoza kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Vec duze vrijeme razmisljam da upisem kurs za zavarivaca. Da li mi neko moze reci koji postupak varenja je najtrazeniji vani:elektro lucno,co2,tig ili autogeno.Hvala...

Quote:
rotte kaže: Pogledaj post
co2 i tig te elektro, autogeno se manje ili se uopce nekoristi

U elektrolučno zavarivanje spada i CO2 i TIG

evo podjele;

REL - ručno elektrolučno
MAG (Metal Active Gas) - pod zaštitom aktivnog plina (popularno zvani CO2)
MIG (Metal Inert Gas) - pod zaštitom plemenitog(inertnog) plina (uglavnom Argon ili njegove mješavine)
EPP - pod zaštitom praška
TIG (Tungsten Inert Gas) - zavarivanje netopivom Volframovom elektrodom pod zaštitom plemenitog(inertnog) plina

a ako već plačaš tečaj upiši TIG jer nema puno ljudi kao MIG/MAG završeno i bolje je plačeno.


Uglavnom,jel zna netko za neki dobar posao u inozemstvu...neke veze i sl.
u vezi MIG/MAG zavarivanja
Glasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 13:04   #84
Quote:
Cro beast kaže: Pogledaj post
Zato ljudi masovno iseljavaju iz Slavonije, i dolaze raditi u Zagreb, Rijeku i bolje stoječe Hrv. gradove ! U 3. maju je najmanja satnica jednog zavarivača 33 kn, znači prosječna oko 40 kn po satu kod privatnika!
Tko je zaposlen u 3. maju, ima prosječnu plaču ( bez prekovremenih) oko 4200 kn, 33 dana godišnjeg odmora, i 3 mjeseca benificiranog radnog staža, al unatoč tome fali radnika, jer su ljudi prelijeni da ustanu iz stolica, i počnu nešto raditi !

Rađe doma jauču da je teško živjeti u ovoj državi ...
je, kak ne, na njihovim i uljanikovim službenim web stranicama se sere kako fali brodomontera i varioca i kak su spremni prekvalificirat ljude o svom trošku a na webu hzz-a objavljuju natječaje za ista radna mjesta i traže ljude s najmanje tri godine iskustva. Jer - eto kao ne mogu nać radnike svjesni da im ljudi odlaze jer nitko ne želi varit za pet soma kad vani može dobit 3x više a s druge strane nisu spremni uložit u nekog tehničke struke ko ne zna varit. Da bi jednog dana dobili dobrog varioca. A ne mogu ga zadržat jer su nesposobni socijalistički mastodonti koji imaju plaće po uravnilovci tak da istu lovu ima izvrstan i prosječan radnik.
Rezultat je da ih više nitko ne doživljava. Ni taj jebeni uljanik a još manje 3.maj. Ni radnici , ni naručioci brodova (kupci), ni država...
A šta će se dogodit kroz 3-5 godina: završit će se aktualne narudžbe, zatvorit će se sva ta brodogradilišta pa čak i uljanik jer država se orjentirala na turizam a ne brodogradnju i tam će niknut ACI marine i hotelčine. I kaj će neki monter ili varioc nego brisat van. Čak i da je veća plaća u našim škverovima jer tu nema perspektive. Još koju godinu i zdravo...
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 17:08   #85
[QUOTE=MesS_-);22135084]
Quote:
totti31 kaže: Pogledaj post


to su bajke , i priče za malu djecu.
Ako radi u monfalconeu ili u genovi a to su u jedina gradišta.
ima 10eura /h, plaćen stan (režije plaća sam),10 eura po radnom danu za marendu i to je to.Prebačaj je sve manji i tanji, a i rade po cca.180h mjesečno.
Tako da nema sigurno 25000kn , ne vjerujem ni da ima 18000kn.

U pravu si, pretjero sam nije tolika zarada, isprika, ali ispod 18000 kn nije dobio kako radi za njega (soldu) u 2 god. i da, radi u monfalconeu i ima 11 eura/h zbog toga sto radi po noci, a prebacaj je malo tanji a razlog kao kriza,
gluposti, ali ne mogu oni tu nista.
totti31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 17:38   #86
a sta se tice pricama za malu djecu i bajkama ili jos bolje lovackim pricama imate ih od ex 1, nevjerovatno kakve izmisljotine, pa gdje toga ima da tig argonac i to jos pocetnik ima 13 eura/h, taj koji bi to toliko dao morao bi biti neki teski kreten, stvarno nevjerovatno!!!
totti31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 21:52   #87
Quote:
Glasovac kaže: Pogledaj post
U elektrolučno zavarivanje spada i CO2 i TIG

evo podjele;

REL - ručno elektrolučno
MAG (Metal Active Gas) - pod zaštitom aktivnog plina (popularno zvani CO2)
MIG (Metal Inert Gas) - pod zaštitom plemenitog(inertnog) plina (uglavnom Argon ili njegove mješavine)
EPP - pod zaštitom praška
TIG (Tungsten Inert Gas) - zavarivanje netopivom Volframovom elektrodom pod zaštitom plemenitog(inertnog) plina

a ako već plačaš tečaj upiši TIG jer nema puno ljudi kao MIG/MAG završeno i bolje je plačeno.


Uglavnom,jel zna netko za neki dobar posao u inozemstvu...neke veze i sl.
u vezi MIG/MAG zavarivanja
ako si dobar varioc ima posla da se rijesit!!!!!! mada mislim da moja firma trenutno neuzima nove ljude ja se sad vracam doma najvise zbog isplativosti( bar meni).
rotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 13:05   #88
Bok. Ja sam zavarivač već 17 godina (imam 41god). radio sam i u brodogradnji, rafinerijama, izgradnji velikih rezervoara, izgradnji i montaži velikih metalnih konstrukcija i samo sam van hrvatske mogao lijepo zaraditi. Sad opet idem u Njemačku i to je jedini spas od besparice. Ako si dobar zavarivač javi se u Zagreb montažu i dobit ćrš posao. Sretno.
crni mile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:35   #89
Quote:
dodo666 kaže: Pogledaj post
Hmmm 4500€, to ti otac radi kao voditelj radilista jer jos nisam vidio da zavarivaci zaradjuju tolike novca, dok ovih 2500-3000€ bruttolohn stoji, i vecina ih ima takvu placu u DE.
Da samo što je danas malo teže naći posao i u DE
dejo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 13:11   #90
Quote:
crni mile kaže: Pogledaj post
Bok. Ja sam zavarivač već 17 godina (imam 41god). radio sam i u brodogradnji, rafinerijama, izgradnji velikih rezervoara, izgradnji i montaži velikih metalnih konstrukcija i samo sam van hrvatske mogao lijepo zaraditi. Sad opet idem u Njemačku i to je jedini spas od besparice. Ako si dobar zavarivač javi se u Zagreb montažu i dobit ćrš posao. Sretno.

Što znači dobar,nemam puno iskustva,nešto sitno sam zavarivao,od nedavno imam i tečaj sa atestom za MAG,položaji PA,PB,PF za sučeoni i kutni spoj.

Za Zagreb Montažu sam čuo,čak sam bio i razgovarao sa gospođom iz kadrovske kad su tražili u Travnju ljude za Njemačku,ali mi se više nisu javili...Onda još nisam imao završen tečaj ali tražili su pomoćne radnike u bravariji kolko sam shvatio.
Jel imate sada posla,što da im se sam javim ili čekam neki njihov natječaj.
Iz Osijeka sam i nije mi problem ići nigdje radit.
Glasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 23:59   #91
bok! Možeš li mi molim te dati neku adresu gdje da pitam za posao.Radio sam u 3 maj-u kao CO2 zavarivač tri i pol godine tako da se posla ne bojim,ali sada je dole situacija nikakva i na čekanju sam već dva mj. tako da moram dalje. (Radio sam za koperanta) vala
Mario T is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 21:31   #92
U Puli dvije firme traže zavarivače,pogledaj na stranicama koje se bave sa pronalaženjem posla
Glasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 19:51   #93
zavarivač

Pozdrav!

ne znam dali vec postoji ovakva ili slicna tema, no ono sto me zanima jest dali netko zna tko u ovome trenutku ima potrebu za co2 zavarivačima negdje vani, nebitno, njemačka, nizozemska, italija, finska...

unaprijed zahvalan

btw. ima li ovdje jos koj welder, gdje se radi, kakva su iskustva sa odredjenim firmama i sve sto nam medjusobno moze koristit, toliko, pozdrav!
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:43   #94
https://www.forum.hr/showthread.php?t=315177
Glasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:32   #95
Radim kao zaarivač 7 godina. Imam položeno REL, CO2 i EPP. Radio sam u 3. maju a sada sam u V.Lencu.
U 3.maju nije bilo grozno ipak je to novogradnja, plaća oko 4300 kn.
sada radim za privatnika plaća ok redovita zarađujem oko 8000 mjesečno ali moja preporuka je da se bježi ko može iz ovog posla.
Nezdravo je i stvarno se puno radi. Ja radim prosječno 230 sati mjesečno i ubijam se.
Plaća izgleda dobra na papiru ali treba to odraditi. Po ljetu se pržiš na 50-tak stupnjeva(nama su ovo ljeto izmjerili +68 na metar iznad lima).
Po zimi kad krene bura nema te robe koja te može zagrijati.
Sve u svemu užas. Da mi nije frka s parama (podstanarstvo+autokredit+obitelj) sigurno bi dao petama vjetra.
dokial is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:34   #96
Radim kao zaarivač 7 godina. Imam položeno REL, CO2 i EPP. Radio sam u 3. maju a sada sam u V.Lencu.
U 3.maju nije bilo grozno ipak je to novogradnja, plaća oko 4300 kn.
sada radim za privatnika plaća ok redovita zarađujem oko 8000 mjesečno ali moja preporuka je da se bježi ko može iz ovog posla.
Nezdravo je i stvarno se puno radi. Ja radim prosječno 230 sati mjesečno i ubijam se.
Plaća izgleda dobra na papiru ali treba to odraditi. Po ljetu se pržiš na 50-tak stupnjeva(nama su ovo ljeto izmjerili +68 na metar iznad lima).
Po zimi kad krene bura nema te robe koja te može zagrijati.
Sve u svemu užas. Da mi nije frka s parama (podstanarstvo+autokredit+obitelj) sigurno bi dao petama vjetra.
dokial is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 18:27   #97
dokial pa jesi ti na prisilnom radu!?? ako te toliko pati, promjeni posao, radi manje sati mjesecno, prodaj auto... kakva je ovo kukavica? ja takodjer radim kao zavarivac cca 7-8 god, za sada samo mig, radio sam po hrvatskoj, italiji i njemackoj, kako u skveru tako i u halama, od pola koluta zice do 4 na dan, istina, nije lako, i vjetar i dim i visoke temperature, ali kako bi ti 8ooo kn ili vise zaradio nije mi jasno? zao mi te je jer znam kako je raditi posao koji ne volis, ali isto tako znam da od takvog posla treba pobjeci sto prije, makar i u sumu

btw. ako netko ima kakvu novost o potrazivanjima za co2 zavarivace, hr ili vanka neka javi, hvala
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 15:14   #98
vidim da manje vise govorite o zavarivanju sa srednjom strucnom spremom. a dali itko zna kakva je situacija sa inzinjerima ? kolika je placa, sto se radi ? dali se isplati zajebavat na FSB-u 5 godina radi toga ? Imam 21 i iduce sam godine odlucio upisat zavarene konstrukcije jer me zanima posao, poduzetan je i ima mjesta napredku. al vidim da je situacija daleko od bajne...
__________________
~Stay on the top but remain from the underground~
Charlly987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:33   #99
Wink

Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
dokial pa jesi ti na prisilnom radu!?? ako te toliko pati, promjeni posao, radi manje sati mjesecno, prodaj auto... kakva je ovo kukavica?
Nije to baš tako jednostavno kao što govoriš!
Nemaš baš izbora što se tiče broja sati ako nećeš toliko raditi šef samo kaže da je 3. maj propao i da će on lako naći drugog zavarivača. A pitao bi te ja da li bi ti bio kukavica da imaš ženu i dijete od 10 mjeseci.
dokial is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 23:12   #100
Quote:
dokial kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako jednostavno kao što govoriš!
Nemaš baš izbora što se tiče broja sati ako nećeš toliko raditi šef samo kaže da je 3. maj propao i da će on lako naći drugog zavarivača. A pitao bi te ja da li bi ti bio kukavica da imaš ženu i dijete od 10 mjeseci.

prvo, pod ''kukavica'' sam mislio na kukanje a ne na tebe kao kukavicu

imam i ja dokial pola godine mladje djete, i zenu, i stan na kredit, i auto na istu foru, i rezije svaki mjesec, samo sto ja volim biti zavarivac, ne zelim bjezati od toga nego idem jos dublje pa se eto skolujem za tig, obisao sam par zemalja radeci u njima, kako po skverovima ukljucujuci i remont tako i po halama i da sada ne zakoljem sa detaljima. ali ponavljam, za placu koju ti zaradjujes a ona je cca 160-170% prosjecne place sa nekih 50h prekovremenog, to bi mnogi pozeljeli, no najveca je poanta kako se radik osjeca u svojemu poslu, ako ti je tlaka ujutro ustati jer znas da tamo nesto moras raditi, moja je preporuka sljedeca, prekvalificiraj se, bjezi iz toga, od toga ces prije oboliti nego od argona i para od izgaranja.

btw2; dali netko zna koja firma uzima argonce ali bez iskustva, za rad na crnim cijevima
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.