Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 15:59   #1201
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Jel bio netko u zadnje vrijeme na Tenerifima? Gledam neke lastminute ponude za pocetak rujna i smjestaj u Puerto de la Cruzu i onda sam se malo uplasila jer citam ovu temu i ljudi komentiraju kako je taj sjeverni dio otoka hladniji od juga sa cestim oblacima. Jel to stvarno tako izrazeno ili ipak ljudi pretjeruju? Od 7 dana koliko planiramo biti htjela bih barem par dana sunca
Jel po tom pitanju bolja Gran Canaria ili Fuerteventura?
Ja sam bio u 3.mjesecu, sunca je bilo a istina da više puše i od tuda osjećaj hladnoće. Ne znam koji ti je glavni razlog odlaska tamo ali ako je to sunce (i more) ima boljih i jeftinijih mjesta.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:08   #1202
Plan je 2-3 dana na nekoj od plaza, a ostalo obilazit i istrazivat po otoku. Da, zeljna sam sunca, ovdje gdje zivim nema ga bas.
Koja su po tebi bolja i jeftinija mjesta? Moze i na pm da ne idemo u offtopic.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:21   #1203
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Plan je 2-3 dana na nekoj od plaza, a ostalo obilazit i istrazivat po otoku. Da, zeljna sam sunca, ovdje gdje zivim nema ga bas.
Koja su po tebi bolja i jeftinija mjesta? Moze i na pm da ne idemo u offtopic.
Što se tiče plaža i mora na Tenerife (odnosno Puerto de la Cruz): crni pijesak, puno valova, more (odnosno ocean) hladno a sunce prži...a i skupi hoteli...
Za sunce i more ja bi radije negdje na Mediteran a istraživanje Tenerifa ostavio za kasnu jesen-zimu-proljeće.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 18:20   #1204
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Jel bio netko u zadnje vrijeme na Tenerifima? Gledam neke lastminute ponude za pocetak rujna i smjestaj u Puerto de la Cruzu i onda sam se malo uplasila jer citam ovu temu i ljudi komentiraju kako je taj sjeverni dio otoka hladniji od juga sa cestim oblacima. Jel to stvarno tako izrazeno ili ipak ljudi pretjeruju? Od 7 dana koliko planiramo biti htjela bih barem par dana sunca
Jel po tom pitanju bolja Gran Canaria ili Fuerteventura?
Gran Canaria je meni bila bolja po svakom planu. Ima super plaža, u samom gradu Las Palmasu je odlična plaža...
Glede temperatura... Nikad tamo nigdje nije zima, more je svugdje prohladno i tako je cijele godine. Vjetrovito zna biti svugdje, ali rekao bih na Fuerteventuri nešto više.
Slažem se da tamo ne treba ići u ljeto i da to i nema nekog smisla.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:26   #1205
Pozdrav svima.

Putujemo uskoro na Tenerife od 25.9 do 2.10. pa imam par pitanja... smještaj smo našli u Costa Adeje i tamo imamo osiguran parking (uzeli smo renta car), ali me zanima da li ima neki jeftin/besplatan parking u Los Cristianosu, jer sam procitao da je tamo jako teško naci parkirno mjesto i da je parking dosta skup?

Drugo što me zanima je to da bi uzeli twin ticket za Loro i Siam park, ali sam danas procitao da u razdoblju od 11.9. do 7.10.2017 imaju renovaciju stadiona di su predstave, pa ne znam da li se uopce isplati placati ulaznicu 30+ eura, s obzirom da nece biti predstava u tom periodu...?

Još me zanima koliko okvirno vremenski ima autom od Costa Adeje do Puerto de la cruza?

Hvala
redondo987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 16:52   #1206
Ne sjecam se sad tocno za los cristianos, ali nigdje nije skup parking cak se uglavnom niti ne placa, osim u tim nekim zabavnim parkovima i podzemnim garazama.
Sto tocno se renovira? Jer u loru imas predstave s dupinima, kitovima, tuljanima i papigama i svi su na razlicitim mjestima. Ako se renovira bas sve u isto vrijeme, onda se ne isplati kupovat ulaznicu, a ako se renovira samo jedno, odi pogledat ostalo jer je stvarno dobro.
Otok nije velik, a autocesta ide u krug po cijelom otoku i stvarno dodes s jednog kraja na drugi dosta brzo. Ne mogu ti rec kolko imas tocno voznje jer smo mi uvijek stajali negdje usput, al kazem, ne gubis puno vremena na voznju.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Miga_pc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 17:08   #1207
Uff dobro je, ja sam mislio da su sve predstave na jednom mjestu... renoviraju stadion di su predstave dupina... "renovation work on our dolphin facilities", tako da uzimam karte
Još jedno pitanje, u koje vrijeme je najbolje ici na žicaru, mislio sam odmah u 9 sati ujutro jer pretpostavljam da je najmanja gužva ili možda griješim?
redondo987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:19   #1208
Bok svima! Ide mi se u toplije krajeve za zimske blagdane, ali ovo sto sam ja gledala sve je iznad 1000e...ne ide meni bas to jeftino trazenje preko neta hihi...ima li netko kakav link da mi proslijedi, nesto povoljnije?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:38   #1209
Blagdani i jeftino ne stanuju na istoj adresi


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:08   #1210
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Bok svima! Ide mi se u toplije krajeve za zimske blagdane, ali ovo sto sam ja gledala sve je iznad 1000e...ne ide meni bas to jeftino trazenje preko neta hihi...ima li netko kakav link da mi proslijedi, nesto povoljnije?
Koliko toplo? Da se može kupati (btw. na Kanarima se ne može) ili samo da je toplije nego kod nas? Putuješ sama ili u dvoje? Na koje datume bi točno putovala? btw. ja idem naravno u Tursku, toplije je nego kod nas a bolju uslugu/cijenu nećeš naći nigdje drugdje na planetu
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:10   #1211
Može se kupati, ja sam se svaki put kupao i nigdje nisam bio jedini, dapače.

Problem je ako se potrefi vjetrovito i valovito vrijeme kao nama zadnji put na FV, moja žena nije ni pomišljala na kupanje ali ona je iz one grupe ljudi koja misli da propuh lagano ubija. većina plaža onda okači crvenu zastavu.

Nije to toliko do same temperature mora i zraka, to je tamo skoro uvijek ne toliko hladno da se ne može kupati.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:23   #1212
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Bok svima! Ide mi se u toplije krajeve za zimske blagdane, ali ovo sto sam ja gledala sve je iznad 1000e...ne ide meni bas to jeftino trazenje preko neta hihi...ima li netko kakav link da mi proslijedi, nesto povoljnije?
tursku zaboravi u to doba sredozemlje je i more nije više od 15 stupnjeva.

najpovoljnije i najbliže ti je crveno more ali zbog sadašnje situacije sama ocijeni koliko te strah da te isilovac ne izrešeta s kalašnjikovom na plaži.

ja sam jednom bio za 300 eur polupansion u hurghadi preko našeg e toursa let iz graza, a drugi put u sharm el sheikhu preko atlasa iz ljubljane oko 500 eur.

iza nove godine more je ugodnih 21-22 stupnja svaki hotel ima svoju plažu s ležaljkama samo treba krenut na plažu odmah iza doručka jer je mrak u pola pet pa prebrzo prođe.

na tenerifima nisam bio a na gran canariji iz graza oko 600 eura tjedan dana. tu je dan duži do pola 7 ali ocean je pa je jedva 20-tak stupnjeva ali kupaju se ljudi i leže na plaži. ne može se dugo ostat u vodi ali sve je bolje od smrzotine u zagrebu.

mislim da ćeš najviše naći na https://www.ab-in-den-urlaub.de/. iz austrije je skuplje ali bliže
Ginekolog Pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:35   #1213
Sredinom 12mj smo se bez problema kupali i na Lanzerote i na Fuerteventuri, s tim da je tjedan dana prije našeg dolaska bilo dosta kiše i jakih vjetrova, što je još malo rashladilo. Istina da cijelo vrijeme puše i valovi su, ali je voda cijelo vrijeme ugodne temperature za kupanje (bili s 3 male djece koja tako reći nisu izlazila iz vode).
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:13   #1214
S obzirom na dešavanje u Kataloniji,odlučili smo pomjeriti destinaciju sa Barselone. Odlučili smo da kombinujemo Sevilju sa Lisabonom ili Tenerifama. Pa ako je neko bio (a jeste ) molim da iznesu iskustva. Šta treba obići, kakav je prevoz, na šta obratiti pažnju i sl.

Voljeli bi malo i obilaziti znamenitosti, kafane i ostalo, a istovremeni i chillati na suncu. Neka kombinacija

Hvala
aldm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:06   #1215
Dosta sam pročitao. Vidim većina govorio da je Las Palmas (Gran Canaria) dosta bolji. Vjerovatno ćemo ići tamo. Ali nigdje ne nađoh odgovor na 2 pitanja:

- kakve su cijene taxija, koliko bi koštalo od aerodroma do dijela uz plažu gdje se mogu naći apartmani (i koja je kilimetraža)? (volio bih odmoriti i od vožnje auta dok smo tamo),
- kakve su cijene apartmana (privatni smještaj bez obroka), a da nije više od 5 min hoda od plaža?

Isto me zanima i za Tenerife

Hvala unaprijed
aldm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:36   #1216
I jos jedno pitanje, ima li da Tenerifana/Las Palmasu nekih plaza gdje se covjek moze osamiti, ne bi bas voljeli negdje gdje je 100 ljudi jos na plazi. Dajte mi malo odgovora please
aldm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 15:37   #1217
Quote:
aldm kaže: Pogledaj post
Dosta sam pročitao. Vidim većina govorio da je Las Palmas (Gran Canaria) dosta bolji. Vjerovatno ćemo ići tamo. Ali nigdje ne nađoh odgovor na 2 pitanja:

- kakve su cijene taxija, koliko bi koštalo od aerodroma do dijela uz plažu gdje se mogu naći apartmani (i koja je kilimetraža)? (volio bih odmoriti i od vožnje auta dok smo tamo),
- kakve su cijene apartmana (privatni smještaj bez obroka), a da nije više od 5 min hoda od plaža?

Isto me zanima i za Tenerife

Hvala unaprijed
Na Tenerife taksi nije skup ali postoje dva aerodroma a gdje ćeš biti smješten... Ako ćeš imati parking kod smještaja ja bi svakako uzeo rent a car a posebno u kontekstu tvojeg zadnjeg pitanja- teško da ćeš imati osamljenu plažu ispred apartmana...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:20   #1218
Hvala na odgovorima. Koliko je tesko naci parking ispred glavnih plaza i atrakcija i koliko je on skup na Tenerifana?
aldm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:04   #1219
Quote:
aldm kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. Koliko je tesko naci parking ispred glavnih plaza i atrakcija i koliko je on skup na Tenerifana?
Za plaže ne znam a u Loro parku mislim košta 4-5 eura i bude mjesta. Ma najvažniji je besplatan parking ispred smještaja, lako za ovo drugo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:12   #1220
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Za plaže ne znam a u Loro parku mislim košta 4-5 eura i bude mjesta. Ma najvažniji je besplatan parking ispred smještaja, lako za ovo drugo.
Jučer se vratio sa Tenerifa i kaj se tiće parkinga Loro park 4€, ali ima dosta besplatnih mjesta za parking okolo
Uglavnom parkinga ima više nogo dovoljno (osim Masca i El Teide)
Preporuka za rent-a-car autoreisen
cult1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.