Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 23:24   #61
Teško je o ocu dati sliku tipa on je dobar ili on je loš. On je uz majku najvažnija karika našeg odgoja kroz život i pripremanja za surovu stvarnost. Ocu odajem zasluge i ukazujem na loše postupke. Evo, npr. pozitivno od oca: usađivanje radnih navika, odlični temelj za napredak u životu, omogućivanje odličnog obrazovanja, pružio mi je skoro sve materijalno potrebno u životu djeteta, štitio me od vanjskog svijeta dok sam bio dijete jos, a sad lose: posto je privatnik ima malo vremena, tako da mi nije dao dovoljno roditeljske ljubavi, hladan u određenim težim situacijama, prekomjerno batinjanje u djetinstvu, ponekad i omaložavanje, preopterećivanje određenim poslovima i zadacima neprimjerenima djetetu...dakle, sve je to dvosjekli mač. možda ću mu se jednog dana dok odrastem i diviti na svemu, možda ću mu nesto i zamjerati, ali mislim da definitivno nebi mogao živjeti s njim.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 18:58   #62
POdižem staru temu
sori moderator
ali mislim da je bitno
moj otac ima 83 godine
mogao bi on i do stotke
ali već zadnjih 10 godina tupi da mu je danas zadnji dan života.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 06:59   #63
mislim da je zaista odnos ocat sin jako bitan
moj odnos je puno kompleksniji nego što samo misli
baš kad sam mislio da je sve idealno
moj stari mijenja ploču i počinje izvodit neke nove fore
inače , ja sam mu zahvalan za puno toga što mi je pružio, bio je zaista dobar u nekim stvarima
ali vidim da je i dosta toga zajebal, jer je mogao napraviti puno bolje
da je ponekad saslušao i moj savjet
no, voli on svoje unučice, veli one ga još drže na životu
no , žao mi je da se zapustio u zadnje vrijeme, rijetko se ode istuširati na primjer...svaka2 tjedna, pa smrdi
može on to još sam, no ne da mu se
kakv je vaš odnos otac - sin?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 11:08   #64
Quote:
Nietreink kaže: Pogledaj post
Moj cale je za mene heroj i uzor...nas odnos je uvik bio odlican, nikad se nismo nesto zavadili jako, nisam nikad puno trazio od njega, a opet mi je mnogo toga pruzio, pokazao, naucio me gotovo svemu.

Ima sada 51 god, ali u dusi je ostao isti, uvik je spreman za salu, zajebanciju i tesko ga je raspizdit (op. materi koja ga zna ubit u pojam svojom flegmaticnoscu i zaboravnim slaganjem robe po ladicama).

Istina mozda nismo provodili vrime stalno skupa, igrali se ili nesto, ali u sustini bio je uvik tu, a i sad mi cesto kaze da mu je zao sto nismo vise vremena provodili zajedno. Ali ja nemam taj osjecaj, za mene je on ucinio sasvim dovoljno. Na kraju, oni trenutci kad smo bili na otoku brali masline ili kopali nesto i radili, urezali su mi se u sjecanje kao nesto vrijedno i dozivotno, trenutci oca i sina bez problema svijeta i sranja okolo nas. A njegove price...to je svijet za sebe...

Iako imam samo 18 godina prosao sam onaj kljucni dio u kojemu mnoge ljude obitelj sjebe i ostavi im gorke rane i sjecanja, medutim eto, imam tu srecu i privilegiju da mi je otac prakticki savrsen. Bio je u ratu, imao je cacu pijanca, mater koja ga je znala tuci i svasta, ali opet je otao lik i po, ljudina i ponosan sam na njega jer me uspio odgojiti bez nasilja, bez prijetnji ili vridanja tipa glup si ili ne mozes to i to...

Eto...trazili ste...dobili ste..., kamo srece da su i tudi ovakvi ko moj, di bi nam bio kraj.
Imamo isto godina, i imam isti dojam o svom tati
kraljina najveća, smiren, odmjeren, nikad na mene ruku nije podigao, što s mnogim očevima nije slučaj.
Ponosan sam na njega na svim poljima, time što je vatrogasac, time što je izgradio kuću svojim rukama, što je normalan prije svega i dobar otac
Nikad nije ni glas povisio na mene i brata, naučio nas je svemu, a prije svega raditi. Tako da, za mog oca
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 13:51   #65
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
mislim da je zaista odnos ocat sin jako bitan
moj odnos je puno kompleksniji nego što samo misli
baš kad sam mislio da je sve idealno
moj stari mijenja ploču i počinje izvodit neke nove fore
inače , ja sam mu zahvalan za puno toga što mi je pružio, bio je zaista dobar u nekim stvarima
ali vidim da je i dosta toga zajebal, jer je mogao napraviti puno bolje
da je ponekad saslušao i moj savjet
no, voli on svoje unučice, veli one ga još drže na životu
no , žao mi je da se zapustio u zadnje vrijeme, rijetko se ode istuširati na primjer...svaka2 tjedna, pa smrdi
može on to još sam, no ne da mu se
kakv je vaš odnos otac - sin?
Pa porazgovaraj s njim... starijim osobama je to najpotrebnije, vidite gdje je problem i riješite ga.
neustahija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 14:06   #66
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
Pa porazgovaraj s njim... starijim osobama je to najpotrebnije, vidite gdje je problem i riješite ga.
md , ti znaš , starijima je naj potrebnije zdravlje , a da bi ga imali i sačuvali potreban im je novac i to po mogućnosti euri , a za sve ostalo će se pobrinuti master...
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 14:43   #67
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
md , ti znaš , starijima je naj potrebnije zdravlje , a da bi ga imali i sačuvali potreban im je novac i to po mogućnosti euri , a za sve ostalo će se pobrinuti master...
Stari hrvatski recept napuniš čarapu punu love
i temperatura odmah spadne..ili staviš sto eura na čelo i odmah ti izvuče temp.

nevjerovatno koliko hoću s vama da ozbiljno porazgovaram a vi se sa mnom samo zajebajete
neustahija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 14:45   #68
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
nevjerovatno koliko hoću s vama da ozbiljno porazgovaram a vi se sa mnom samo zajebajete
čini ti se...
nego... oćel ta sarma?
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 14:53   #69
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
čini ti se...
nego... oćel ta sarma?

hoće, hoće, čim se kupus ukiseli
neustahija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 15:12   #70
pa nasmiješi mu se...
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 21:42   #71
Otac, što je to? Mene je napravio neki idiot koji me danas ne prizna, prije 35 godina smo čak i živjeli zajedno

Veli da sam mu u životu samo jednom bio drag: 9 mjeseci prije nego sam se rodio, a kad sam se rodio njegov život je otišao u pičku lepe matere, to su njegove zadnje riječi koje pamtim!!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 06:19   #72
Ja se ne sjećam kada je mene moj stari zagrlio. Ne sjećam se jesmo li ikada normalno popričali da me nije diskreditirao. Ne sjećam se jesam li se uz oca ikada nasmijao.

Jedan dan sam sa starim išao u banku, poštu i te sheme, naletio je na nekog svog frenda iz srednje, otišli smo u obližnji kafić. Veseljak je taj čovjek bio, zajebant, znate i sami kako je u društvu izvanredno ugodnih i duhovitih osoba, čekao je ženu i djecu da završe kod zubara. Želim reći da nikada neću zaboraviti trenutak kada me pitao zašto stalno šutim. Moram šutit dok stariji pričaju. S njegova lica nestala je sreća, kao da ga je grom pogodio. Drugi čovjek. Žena i djeca su došli, on ih isti tren krenuo zajebavat, digo se i svi su sretni otišli, tada sam htio biti dio te obitelji.

Da me sada pitate koji bi poseban trenutak izdvojio s ocem; mogli bi u šutnji provesti čitavu vječnost i ja vam ne bi mogao ponuditi odgovor. Sasvim banalno pitanje postalo bi retoričko.

Edit: Bojim se biti otac.

Zadnje uređivanje okapoaN : 30.01.2015. at 06:36. Reason: Edit
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 09:42   #73
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Ja se ne sjećam kada je mene moj stari zagrlio. Ne sjećam se jesmo li ikada normalno popričali da me nije diskreditirao. Ne sjećam se jesam li se uz oca ikada nasmijao.

Jedan dan sam sa starim išao u banku, poštu i te sheme, naletio je na nekog svog frenda iz srednje, otišli smo u obližnji kafić. Veseljak je taj čovjek bio, zajebant, znate i sami kako je u društvu izvanredno ugodnih i duhovitih osoba, čekao je ženu i djecu da završe kod zubara. Želim reći da nikada neću zaboraviti trenutak kada me pitao zašto stalno šutim. Moram šutit dok stariji pričaju. S njegova lica nestala je sreća, kao da ga je grom pogodio. Drugi čovjek. Žena i djeca su došli, on ih isti tren krenuo zajebavat, digo se i svi su sretni otišli, tada sam htio biti dio te obitelji.

Da me sada pitate koji bi poseban trenutak izdvojio s ocem; mogli bi u šutnji provesti čitavu vječnost i ja vam ne bi mogao ponuditi odgovor. Sasvim banalno pitanje postalo bi retoričko.

Edit: Bojim se biti otac.
Nema te čega biti strah. Sama činjenica da si spoznao greške svog starog znači da ih, ne da nećeš ponavljati, nego ih neće valjda biti ni u naznakama. Gadit ćeš se sam sebi ako primjetiš da naginješ pizdarijama.
Inače slična situacija je bila kod mene, 0% prisnosti, 100% stranci sve do moje 25 kad smo, eto kao prokomunicirali.
dec_it is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 04:06   #74
Opet kratka crtica na relaciji otac-ja.
Ne komuniciramo od 4 mj. prošle godine a i dalje radimo skupa, prekrasna atmosfera za ostale u firmi. Povod je njegovo sjebavanje jednog MOG gradilišta sa nametanjem radnika s kojima inače ja ne radim i koji su to van svoje matične firme i gazde koji ih nadzire išli odradit i sjebali posao do te mjere da je investitor koji je keširao i btw. moj je osobni prijatelj tražio povrat love i da se materijal izvadi van iz njegovog objekta, a ti majstori su već bili plaćeni na ruke tak da sam razliku keša skinuo sa SVOG tekućeg računa (nemala svota) i vratio frendu lovu do ukupnog iznosa.U skoro 15 godina posla nikad do tog posla nisam imao niti reklamaciju, a kamoli takav zahtjev da se na kraju materijal vadi van. Naravno, ni dan danas nisam tu lovu vidio.

Drugi, još bitniji povod je što mi je dužan podosta love za provizije nekoliko većih poslova iz 2013.g. a treći povod i najradikalniji je taj što mi je uspio sjebati ziceraški posao tešak preko pola milijuna eura (mislim da sam i malo napisao) i koji bi trajao slijedeće 4 godine i nas kao relativno malu firmu sa malim brojem zaposlenih hranila bez puno muke i brige te 4 godine i to bi bila odlična baza za daljnja ulaganja i investiranja. Osigurana lova, država plus poludržavna firma, mislim da se djelomično financira iz EU fondova i glavni projektant moj dobar osobni prijatelj.

Ono, imaš zolju i stojiš pred štagljem 50x50 m udaljen nekih 10 m i jedini zadatak ti je spičiti taj štagelj sa zoljom, i ipak nekako uspiješ sjebati susjedov kokošinjac koji je 800 m iza tebe. Zahvaljujući mom dragom ocu i njegovoj pameti koja je sve veća i veća kako godine prolaze.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 12:23   #75
nikad nisam živio s ocem, radi vani, dođe par puta godišnje u našu dragu vukojebinu. to je jedina osoba koje se bojim makar me nikad nije tukao. jedanput me ošamario jer sam se skoro utopio ( izvodio pizdarije na moru), i to me šupio jer se i sam usrao od straha. mislim da je odnos otac sin bitan u krucijalnim godinama ( pubertet valjda) a ja ga nisam imao. osjećam se normalan no tko zna kakva bi osoba bio da je bio redovito uz mene. iako mu puno toga zamjeram jebiga on mi je i omogućio da živim "relativno" lagodno. nadam se da će mi pomoći i u budućnosti što se zaposlenja vani tiče, ima puno prijatelja vani ( švica i švabija) a i ovdje. u odamdesetima je bio utjecajna osoba, više nije, ali i dalje ima taj "gard". jednostavno te tjera da ga poštuješ. kažu za njega da je markantan čovjek, voli društvo, a nimalo ne trpi "pizdarije".
jedan je čača
Dehumanizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 21:56   #76
Posvađam se sa njim oko svega, tako mi nije bilo ni sa bivšom.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 21:00   #77
Moj stari je najjaci na svjetu za mene, nikad me covjek nije istukao niti se derao na mene i buraza, a opet imam respect prema njemu do ibera. Al ne onaj respekt zbog straha, nego jer je smiren, razborit, logičan, nema s njim nikad nikakvih iznenađenja (neugodnih), dao je burazu i meni sve sta nam je ikad trebalo, stvorio nam je start u zivotu ( skolovao nas je, to jos traje 3-4 godine dok fakseve ne zavrsimo, svakome etažu) a ak hocemo vise rekao je da se sami trsimo.
Nadam se da cu mu moc vratit 1% onog sta je ulozio u mene i da ce u penziji uzivat ko kralj na putovanjima jer su uvijek on i majka odgađali svoje gušte da bi ja i buraz imali svoje gušte.
Ma imam najjače starce, žao mi je svih onih koji imaju disfunkcionalne familije jer je to sigurno užas.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 00:52   #78
Drago mi je da imaš takve roditelje.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 14:51   #79
Lijepo je pročitati pozitivna iskustva, a s onim negativnim (da ih tako nazovem... kojih je čini se ipak više) stvarno suosjećam.
No to je život, nažalost roditelje ne biramo- pa što nas dopadne, dopadne. Lutrija u kojem ipak ima više srećki koje ne dobivaju.

Kod mene je situacija rekao bih ipak dobitna, oboje roditelja su mu vrlo okej ljudi, imam dobar odnos s njima i od rođenja do danas sam se na njih mogao osloniti. Kao i oni na mene.

Otac i ja smo potpuni različiti karakteri, ali nekako smo si okej i to funkcionira vrlo dobro, zadovoljan sam.

Zadnje uređivanje Deedy : 14.02.2015. at 15:55.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 18:51   #80
Nažalost djete rastavljenih roditelja ili bolje na sreću pošto je tukao majku.Neki prizori ma kako god bio mali javljaju se kao da sam ih doživio jućer.Sa nekih 14-15 kad sam saznao svakakvih detalja sasuo sam sve u lice i nikad nisam imao kontakt više sa njim.Pohlepnik za lovom isto tako.Sada imam dvoje prekrasne djece koje on nikad nije vidio niti ikada pokazao želju da ih vidi.Nema veze, njegova stvar koju će plaćat kako bilo.
Svojoj djeci pružam koliko mogu i nikad ne bi želio da iskuse tako nešto.Ma kako je reko Bare: povrati u rijeku pasji skote, pojedi novac i reci hvala ti živote.
__________________
kaj te briga!?
stick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger