Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2012., 19:16   #1001
svojim čudotvornim ozdravljenjem, ministar unaprijed onemogućio reviziju za koju se zalaže

Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Mogao se svojim čudotovornim ozdravljenjem pohvaliti kao savjetnik predsjednika za branitelje.
A mogao se pohvaliti svojim čudotvornim ozdravljenjem od 23.prosinca do 10.siječnja. Nije da ga nije bilo u medijima pa nije imao prilike.

Pohvalio bi se Fred i prije sijčenja 2012. da je rješenje u upravnom postupku bilo konačno, ali nije bilo pa nije mogao, jer samo konačnim rješenjem u II. stupnju se nekome može smanjiti (ili povećati ili ukinuti) % invaliditeta.
A koliko je meni znano rješenje u II. stupnju je donešeno u siječnju 2012.što i dalje nije spriječavalo ministra da obznani svoje čudotovorno ozdravljenje od svibnja kad je predmet stavljen u postupak revizije.

I kako ti nije zapelo za oko da svoje čudotovorno ozdravljenje Fred pripisuje "radnoj terapiji", pa ako je tome tako zašto onda nije ozdravio u vrijeme dok je obnašao dužnost savjetnika u jednom drugom uredu jednako toliko vremena koliko i na Pantovčaku?.
obzirom da većina lažnih invalida domovinskog rata ima dijagnozu ptsp-a, ovim je svojim čudesnim ozdravljenjem, sam ministar matić, unaprijed onemogućio bilo kakvu reviziju tih slučajeva, jer onaj kojem bi se sad pokazalo da nema ptsp, uvijek može reči da ga je imao, ali je eto ozdravio nedavno, baš poput samog freda, tako da i objavljivanje registra branitelja ovim postaje potpuno bespredmetno
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:16   #1002
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
Pa Jadranka Kosor nije uopće bila branitelj pa kako vam ona nije smetala, je ona vam je davala novac, a ovaj hoče da uzme, u tome je stvar.
Jaca bar nije lagala da je bila dragovoljac pa čak i zapovjednik bojne....
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:19   #1003
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Nije desničar, nije nacionalist, žena Srpkinja.
Samo zato ga dio populacije ne voli.


Ostalo, prosječan hrvatski vojnik.
Opet iz samo sebi znanih razloga (što je već uobičajeno)imaš problema s terminologijom.
Branitelj i hrvatski vojnik nisu sinonimi.
30-godišnji pripadnik OSRH u misiji UNDOF na Golanu je hrvatski vojnik, ali nije branitelj.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:27   #1004
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
SkipperRi
Ima i onih koji se blokiraju od straha, pacifista, "studenata", građana Osijeka koji su imali posla u Njemačkoj i sličnih. Mjesec dana izdržati u Vukovaru, kad je bilo najgore, kao čovjek mislim kako to nije malo.
Kakve sad veze ima ovo s Fredom?! Nitko ne spori da je on bio u Vukovaru. Ali, NIJE dragovoljac kao što sam tvrdi. Usto, tvrdi da je dragovoljac od lipnja '91. Ako je on od tada, ja sam od listopada '72.
Stalno žuljaš po svome, a poanta je da Fred nije dragovoljac, nije ranjen, dakle lažno se predstavlja i dobio je invaliditet/ordenje koje mu ne pripada. I takav lik tvrdi da će se obračunati s lažnjacima. Pa daj molim te, to je hipokrizija do kosti...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:31   #1005
Je li istina da je Fred rekao o jednom branitelju da mu četnici ne bi ubili roditelje, da je ovaj se predao,a ne probio?
Ima li link te izjave, nastranu sve,ali to je bađš strašno...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:33   #1006
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Opet iz samo sebi znanih razloga (što je već uobičajeno)imaš problema s terminologijom.
Branitelj i hrvatski vojnik nisu sinonimi.
30-godišnji pripadnik OSRH u misiji UNDOF na Golanu je hrvatski vojnik, ali nije branitelj.
drugim riječima, 2012 godine nitko više nit nije, te ni ne može biti branitelj. već- ratni veteran
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:37   #1007
Možda netko i povjeruje njegovim izjavama i tvrdnjama.

Slušala sam ga danas i ne mogu da vjerujem da netko tako lupeta,kao da ne živi na ovim prostorima ili nas zajebaje javno.
To su baljezgarije ,iako mislim da kao brigadir je imao puno veću mirovinu,za tu koju tvrdi je negdje u rangu narednika.
Odrekao se invalidnosti 80% HAHAHHAHA. jao na kontu PTSP-a i zarobljavanja,ne znam po kojim kriterijima- po onima podobnim i onih kojima je vatra bila blizu pa su se ogrijali.
Priznajem da za njega nisam nikada čula za vrijeme provedeno u vojsci a bila sam sa ljudima koji su iz toga kraja i viđala sam ih i tada i u filmu o herojima vukovara...

Jednostavno mu ne vjerujem ,jer ne vjerujem da netko može tako napredovati u vojsci i biti toliko odlikovan ZAŠTO? KAKO? TKO??
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:39   #1008
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Domovinski rat je ime rata koji smo vodili za slobodu. Je li se tebi daje vrijednosna dimenzija kada te se zove Ostojom Grubicom? Ako netko napise knjigu o tvojem djelovanju na ovom forumu, hoce li se on diskvalificirati dajuci tebi vrijednosnu dimenziju nazivajuci te Ostojom Grubicom?
Ja dotičnoj ne zamjeram.
Naime kao i Amerikancu i Belgijancu tako i svakom drugom strancu termin Domovinski rat ne predstavlja ništa.
A bez ikakve namjere za vrijeđanjem forumašica OG jest strankinja nastanjena u HR.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:47   #1009
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
drugim riječima, 2012 godine nitko više nit nije, te ni ne može biti branitelj. već- ratni veteran
Točno.
Nažalost, subnorovski duh prožima i mnoge braniteljske udruge.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:53   #1010
Quote:
laki5 kaže: Pogledaj post
[
Po 1. boldanom Matićeva samohvala je trećerazredna, po vrijednosti, ako sam dobro shvatio. A to je ono što mnogi od nas tvrde.
Takvim izjavama koje zvuče zanimljivo samo zabavlja neuke.
Točno, privatne izjave bilo koje privatne osobe imaju manju težinu nego dokumenti i snimci. Slažemo se.
Ovo bi trebala biti malo ozbiljnija država.

Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Opet iz samo sebi znanih razloga (što je već uobičajeno)imaš problema s terminologijom.
Branitelj i hrvatski vojnik nisu sinonimi.
30-godišnji pripadnik OSRH u misiji UNDOF na Golanu je hrvatski vojnik, ali nije branitelj.
Dopusti mom ljudskom poštenju da ne volim tabu-teme i svete krave: pa tako ne zovem hrvatske vojnike braniteljima niti srpske četnicima, nego jednostavno kako stoji srpski i hrvatski vojnici. To bi jedino bilo precizno i sa stajališta ozbiljne povijesne znanosti ispravno.
A rat 1991.-1995. je već povijest, naravno.

Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
poanta je da Fred nije dragovoljac, nije ranjen, dakle lažno se predstavlja i dobio je invaliditet/ordenje koje mu ne pripada. I takav lik tvrdi da će se obračunati s lažnjacima. Pa daj molim te, to je hipokrizija do kosti...
Možda, bio je u logoru, to nosi nešto malo invaliditeta, mislim 20%. Ali koliko je ono spominjao Vukovaraca, 1803, naspram 6000 ili koliko. E vidiš prvo treba odbiti od dražvne sise ovih 4200 "lažnjaka". A kad Fred dođe na red, i njega, gdje je kriv.

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Je li istina da je Fred rekao o jednom branitelju da mu četnici ne bi ubili roditelje, da je ovaj se predao,a ne probio?
Ima li link te izjave, nastranu sve,ali to je bađš strašno...
Morbidno zvuči, ali je vjerojatno istina.

Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Ja dotičnoj ne zamjeram.
Naime kao i Amerikancu i Belgijancu tako i svakom drugom strancu termin Domovinski rat ne predstavlja ništa.
A bez ikakve namjere za vrijeđanjem forumašica OG jest strankinja nastanjena u HR.
U pravu je čovjek. Tako su dogovorili tvoj predsjednik i Milošević.
Ja samo pokušavam biti objektivna.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:57   #1011
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Dopusti mom ljudskom poštenju da ne volim tabu-teme i svete krave: pa tako ne zovem hrvatske vojnike braniteljima niti srpske četnicima, nego jednostavno kako stoji srpski i hrvatski vojnici. To bi jedino bilo precizno i sa stajališta ozbiljne povijesne znanosti ispravno.
A rat 1991.-1995. je već povijest, naravno.
Ozbiljna povijesna znanost je vec utvrdila da su srbi agresori, a da su se hrvati branili. Stoga je znanstveno opravdano hrvatske vojnike zvati braniteljima.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:00   #1012
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
drugim riječima, 2012 godine nitko više nit nije, te ni ne može biti branitelj. već- ratni veteran
Branitelj je službeni(ta ministarstvo se tako zove) naziv za veterane Domovinskog Rata, u čemu je problem sada s time?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:02   #1013
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Dopusti mom ljudskom poštenju da ne volim tabu-teme i svete krave: pa tako ne zovem hrvatske vojnike braniteljima niti srpske četnicima, nego jednostavno kako stoji srpski i hrvatski vojnici. To bi jedino bilo precizno i sa stajališta ozbiljne povijesne znanosti ispravno.
A rat 1991.-1995. je već povijest, naravno.

.
"Srpski vojnici"?
To bi značilo da su četnici iz Knina,Lapca,Okučana i Petrinje bili službena vojska,a nisu, bili su pobunjenici protiv vlastite države, obični kriminalci,ništa više, smao su imali sreću da su abolirani za taj gnjusni čin izdaje
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:03   #1014
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Ozbiljna povijesna znanost je vec utvrdila da su srbi agresori, a da su se hrvati branili. Stoga je znanstveno opravdano hrvatske vojnike zvati braniteljima.
Utvrdila je unaprijed zacrtano. Nazoveš centar za Domovinski rat, a onda govoriš o Domovinskom ratu.
Za stotinu godina, da, možda će naši potomci, ako ih uopće bude zanimalo, znati pravu istinu. Nisam ja jedina koja ovako drobi, Puhovski redovito slično misli. I neki normalni ljudi u Srbiji.

Nemoj dalje po tome, ne slažemo se, svatko misli kako je njegova zadnja i kako je u pravu. A kad dođe veliki inkvizitor, mene kazni.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:03   #1015
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Možda, bio je u logoru, to nosi nešto malo invaliditeta, mislim 20%. Ali koliko je ono spominjao Vukovaraca, 1803, naspram 6000 ili koliko. E vidiš prvo treba odbiti od dražvne sise ovih 4200 "lažnjaka". A kad Fred dođe na red, i njega, gdje je kriv.
.
Fred je prvi na redu. Ministar mora za primjer priznati kako je lagao o svom ratnom putu. To bi bilo normalno i moralno.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:03   #1016
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Točno.
Nažalost, subnorovski duh prožima i mnoge braniteljske udruge.
prožima i prožimat će u onolikoj mjeri koliko ostavština HDZ-a bude živjela i dalje, s obzirom je to njihov patent iz znanih nam razloga, a recimo da ima veze i sa pinkom (profi tipovi tipa đakić, hvidra podravka i slično )

druga opcija, da Kukuriku i osoblje iz njihove kvote ne bude imalo hrabrosti dirati nikakve "stečene pozicije" i pripadajuću terminologiju, jer:
a) se ne žele nikome zamjerati
b) također računaju na te glasove, zlu ne trebalo
c) pao je nekakav deal i povezano je sa a i b

d ne postoji, osim ako se HDZ do proljeća ne raspadne na još nekoliko djelova, te jedan od njih uspije prisvojiti kontrolu nad zlatnom kokom "braniteljskih udruga i tema kao takvih"

Tipujem na neku opciju koja će onemogućiti daljnu političku hranidbu na pitanju rata, ratnih veterana, ratnih stradanja i trauma. HDZ je to izraubao do maksimuma, zar ne?
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:14   #1017
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
drugim riječima, 2012 godine nitko više nit nije, te ni ne može biti branitelj. već- ratni veteran
Kojega rata?

Hrvatski branitelj Domovinskog rata - i veteran Domovinskog rata.

Za OG koja se bavi nazivom DR: Domovinski rat je vrednovan zato i nosi taj naziv.
Misliš li da nije, to je zvoja osobna stvar, a tvoje neprestano upoređivanje sa Srbima i njihovim nazivljem nastavak trpanje Srba gdje treba i gdje ne treba.
Mene u ovoj temi apsolutno ne zanima što je po nacionalnosti Fredova žena

Ovo današnje Fredovo predstavljanje govori najviše o njemu samom i novinarskom smeću koje se zove Aleksandar Stanković.
Čime se večeras bavi hrvatska javnost?
Evo i u HRT Dnevniku Kosoričinim činom.Naravno da bi joj bolje bilo da je pojela govno nego takvo šta prihvatila. Ali to je zahvalna tema da se slučaj lažnog junaka ne samo stavi pod tepih, nego mu se njegovi "doprinosi" dodatno pospu kvascem ne bi li bujali na srcedrapjuće zadovoljstvo većine neupoznate i neuke javnosti, a na moje zgražanje kao i većine sudionika ove teme.

Ipak, neka ne misli Fred da može podmititi sve branitelje. J*be mi se i da bude doživotni ministar, on je nula, beskaraterno političko ništavilo. Lažne branitelje, dragovoljce i invalide ćemo početi razotkrivati sami - već imam u planu jednog sigurno. Ako se odobrovoljim mogu još malo pričekati "institucije", a Fredu poručujem da će tada i on biti prozvan jer se takvo šta ne može raditi u tišini. Ovo mu poručuje veteran 5.gbr.
Mogu muljati kolko hoće - neće dokle hoće.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:42   #1018
Quote:
hoja kaže: Pogledaj post
Možda netko i povjeruje njegovim izjavama i tvrdnjama.

Slušala sam ga danas i ne mogu da vjerujem da netko tako lupeta,kao da ne živi na ovim prostorima ili nas zajebaje javno.
To su baljezgarije ,iako mislim da kao brigadir je imao puno veću mirovinu,za tu koju tvrdi je negdje u rangu narednika.
Odrekao se invalidnosti 80% HAHAHHAHA. jao na kontu PTSP-a i zarobljavanja,ne znam po kojim kriterijima- po onima podobnim i onih kojima je vatra bila blizu pa su se ogrijali.
Priznajem da za njega nisam nikada čula za vrijeme provedeno u vojsci a bila sam sa ljudima koji su iz toga kraja i viđala sam ih i tada i u filmu o herojima vukovara...

Jednostavno mu ne vjerujem ,jer ne vjerujem da netko može tako napredovati u vojsci i biti toliko odlikovan ZAŠTO? KAKO? TKO??
Možda je imao toliku mirovinu u trenutku kada je dobio mirovinu, a kako su se mirovine usklađivale njegova mirovina je za par godina prešla 10 000kn.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:43   #1019
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Kojega rata?

Hrvatski branitelj Domovinskog rata - i veteran Domovinskog rata.

Za OG koja se bavi nazivom DR: Domovinski rat je vrednovan zato i nosi taj naziv.
Misliš li da nije, to je zvoja osobna stvar, a tvoje neprestano upoređivanje sa Srbima i njihovim nazivljem nastavak trpanje Srba gdje treba i gdje ne treba.
Mene u ovoj temi apsolutno ne zanima što je po nacionalnosti Fredova žena

Ovo današnje Fredovo predstavljanje govori najviše o njemu samom i novinarskom smeću koje se zove Aleksandar Stanković.
Čime se večeras bavi hrvatska javnost?
Evo i u HRT Dnevniku Kosoričinim činom.Naravno da bi joj bolje bilo da je pojela govno nego takvo šta prihvatila. Ali to je zahvalna tema da se slučaj lažnog junaka ne samo stavi pod tepih, nego mu se njegovi "doprinosi" dodatno pospu kvascem ne bi li bujali na srcedrapjuće zadovoljstvo većine neupoznate i neuke javnosti, a na moje zgražanje kao i većine sudionika ove teme.

Ipak, neka ne misli Fred da može podmititi sve branitelje. J*be mi se i da bude doživotni ministar, on je nula, beskaraterno političko ništavilo. Lažne branitelje, dragovoljce i invalide ćemo početi razotkrivati sami - već imam u planu jednog sigurno. Ako se odobrovoljim mogu još malo pričekati "institucije", a Fredu poručujem da će tada i on biti prozvan jer se takvo šta ne može raditi u tišini. Ovo mu poručuje veteran 5.gbr.
Mogu muljati kolko hoće - neće dokle hoće.
A šta se čekalo do sad???

Treba Matić počet nešto "lupetat" pa da se sustav pokrene ili je sustav to već sam morao obavit pred xy godina.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:59   #1020
Da se osvrenem samo na neke slučajeve prijava na lažne branitelje i presude...uglavnom prijavljeni su lažni branitelji koji su ishodili mirovine,pomoći invalidnosti i protiv kojih su bili pisani dokazi i svjedoci ali presuda je bila takva da je slučaj otišao u zastaru i da je tako kako je...
Dakle ,mazanje javnosti sa tim da se prijavljuju lažnjaci ne pije nešto vode.

NPR.tako da se dogodi da liku koji je za vrijeme domovinskog rata bio u četnicima puca počasni vod i da njegova udova prima mirovinu poginulog branitelja i da na sudu to bude da je zastario slučaj....da lik koji je igrao nogomet i potrgao tetive u koljenu bude 70% iHRVI.....
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.