Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 13:23   #8521
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
nakon preddiplomskog možeš biti još tri godine na preddiplomskom, čak i više ako ti je iz nekoga razloga bilo upisano mirovanje. pravilo za 30 ( ili možda 35 ectsa ? ) ne vrijedi za apsolventuru. nikaj više ne moraš upisivati, samo položiti nepoloženo.
Dakle, mir. Hvala ti!
__________________
"Ova krv je puna nemira, to čovjek ne bira,
to se tako rodi!"
paraparadise is offline  
Old 30.08.2017., 17:50   #8522
Ima li tko, možda, sejvan html rasporeda iz zimskog semestra za diplomsku razinu da mi pošalje?

Ne mogu dočekati objavu novog rasporeda, a budući da oko 90% bude isto, da krenem okvirno slagat raspored prema starim informacijama (barem za glavne kolegije).
prvilet is offline  
Old 30.08.2017., 22:31   #8523
kad uopće trebaju izać rasporedi?
merid is offline  
Old 30.08.2017., 23:27   #8524
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
kad uopće trebaju izać rasporedi?
Ako se nešto drastično ne promijeni u odnosu na prethodne godine, negdje početkom listopada.
Martian7 is offline  
Old 31.08.2017., 09:00   #8525
Nemoj dramit, obično izađu oko čak 25.9.
Rakkatakka is offline  
Old 02.09.2017., 20:59   #8526
Zna li tko kad točno počinje nastava? Na kalendaru piše 2. 10., a sad po ustaljenoj praksi to obično bude tjedan kasnije - no opet, vidim da se ne spominju nikakvi orijentacijski tjedni i sl., pa ne znam jel možda novoizabrana uprava odlučila uvesti reda i doista početi s nastavom ranije? Mada znam da je službeno još uvijek o. d. uprava na vlasti, ali opet, novoizabrani imaju podršku većine u vijeću, pa sad...
The Great Duck is offline  
Old 02.09.2017., 21:51   #8527
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Zna li tko kad točno počinje nastava? Na kalendaru piše 2. 10., a sad po ustaljenoj praksi to obično bude tjedan kasnije - no opet, vidim da se ne spominju nikakvi orijentacijski tjedni i sl., pa ne znam jel možda novoizabrana uprava odlučila uvesti reda i doista početi s nastavom ranije? Mada znam da je službeno još uvijek o. d. uprava na vlasti, ali opet, novoizabrani imaju podršku većine u vijeću, pa sad...
Uprava ima mandat do 30.9. tak da do tad sve ovisi o njima.
Koliko ja znam nije bilo nikakve obavijesti. Prošle godine u ovo vrijeme je već bio kreiran event na fejsu, objavljena stranica s rasporedom događanja. A ove godine se ni na upisima nije dobio nikakav papir s uputama za to.

Pretpostavljam da su toliko zauzeti bitnijim stvarima da su zaboravili...
merid is offline  
Old 03.09.2017., 01:15   #8528
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Zna li tko kad točno počinje nastava? Na kalendaru piše 2. 10., a sad po ustaljenoj praksi to obično bude tjedan kasnije - no opet, vidim da se ne spominju nikakvi orijentacijski tjedni i sl., pa ne znam jel možda novoizabrana uprava odlučila uvesti reda i doista početi s nastavom ranije? Mada znam da je službeno još uvijek o. d. uprava na vlasti, ali opet, novoizabrani imaju podršku većine u vijeću, pa sad...
Ako je novoizabrana uprava odlučila uvesti reda, ja ih prva idem rušiti jer to onda više neće biti Filozofski.

Da red na Filozofskom?!? I to sad kad smo se svi tako lijepo priviknuli na kaos? Svašta. Da sam htjela red, bila bih na FERu ili strojarstvu valjda. Ili na Vojnom učilištu.

Taj prvi tjedan su uvijek samo sastanci s brucošima, a dobre tradicije treba održati.
Martian7 is offline  
Old 03.09.2017., 11:19   #8529
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Zna li tko kad točno počinje nastava? Na kalendaru piše 2. 10., a sad po ustaljenoj praksi to obično bude tjedan kasnije - no opet, vidim da se ne spominju nikakvi orijentacijski tjedni i sl., pa ne znam jel možda novoizabrana uprava odlučila uvesti reda i doista početi s nastavom ranije? Mada znam da je službeno još uvijek o. d. uprava na vlasti, ali opet, novoizabrani imaju podršku većine u vijeću, pa sad...
Gotovo sam sigurna da će kao i uvijek početi tjedan kasnije, dakle 9.10. Orijentacijski tjedan koji se održava od prošle godine je obično taj "prvi tjedan", dakle trebao bi bit od 2. nadalje. Tad su brucošima i uvodna predavanja i sve ostalo.
Rakkatakka is offline  
Old 04.09.2017., 08:13   #8530
jel se zna bude li ove godine dekanskih?
robbaron is offline  
Old 04.09.2017., 09:22   #8531
Quote:
robbaron kaže: Pogledaj post
jel se zna bude li ove godine dekanskih?
Još traju redovni rokovi. Potrudi se da ti dekanski ni ne zatrebaju.
Martian7 is offline  
Old 04.09.2017., 11:55   #8532
Ima li tko iskustva s Osnovama hindske gramatike i Osnovama sanskrtske gramatike uzetim kao izbornim kolegijima?
prvilet is offline  
Old 04.09.2017., 12:17   #8533
Quote:
robbaron kaže: Pogledaj post
jel se zna bude li ove godine dekanskih?
Pretpostavljam da ne s obzirom da su bili u travnju.
merid is offline  
Old 05.09.2017., 02:25   #8534
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva s Osnovama hindske gramatike i Osnovama sanskrtske gramatike uzetim kao izbornim kolegijima?
OHG nemoj bez jezičnih.
OSG bi trebao biti ok.
The Great Duck is offline  
Old 05.09.2017., 11:14   #8535
Pozdrav svima!

Razmišljam o upisu slobodnog studija sinologije pa me zanima kako izgleda i koliko je težak prijevod stručnog teksta s engleskog na hrvatski jezik te što pitaju na motivacijskom razgovoru?

Hvala!
Pelargonija is offline  
Old 05.09.2017., 16:11   #8536
@The Great Duck, hvala na odgovorima.

@Pelargonija - sorry, nemam nikakvih iskustava sa studijem sinologije na FFZG-u, no kineski možeš učiti i besplatno na Konfucijevom institutu u SC-u.
Upisi u zimski semestar počinju sutra (preko interneta, od 8h, pa tko bude prvi u prijavi). Evo i link.

Ja ću pokušati, iako postoji mogućnost da mi se preklapaju termini s rasporedom na FF-u. (pa kad će taj raspored, prije su ljudi znali imati raspored s neke stranice i prije nego je bio službeno objavljen).
prvilet is offline  
Old 06.09.2017., 11:32   #8537
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
@The Great Duck, hvala na odgovorima.

@Pelargonija - sorry, nemam nikakvih iskustava sa studijem sinologije na FFZG-u, no kineski možeš učiti i besplatno na Konfucijevom institutu u SC-u.
Upisi u zimski semestar počinju sutra (preko interneta, od 8h, pa tko bude prvi u prijavi). Evo i link.

Ja ću pokušati, iako postoji mogućnost da mi se preklapaju termini s rasporedom na FF-u. (pa kad će taj raspored, prije su ljudi znali imati raspored s neke stranice i prije nego je bio službeno objavljen).
Puno hvala na odgovoru
Učila sam kineski na Konfucijevom ali sam htjela nešto malo jače
Pelargonija is offline  
Old 06.09.2017., 16:09   #8538
Meni je rečeno da je KI jači od studija.
The Great Duck is offline  
Old 06.09.2017., 17:09   #8539
Moze li mi netko pojasnit kako se prijavljuju kolegiji (obavezni i izborni)? Na mobilnoj stranici studomata imam samo opcije vezane za ispite, moram li ici do referade?
MustaineWannaBe is offline  
Old 06.09.2017., 17:33   #8540
O čemu ti?

Upisi počinju tek u zadnjem tjednu rujna...
The Great Duck is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.