Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2013., 12:17   #61
Quote:
nero kaže: Pogledaj post
Nije izgubio, taj proces je još uvijek na sudu.
Ne moramo mi "znati" što je lihvarski ugovor, to jasno piše

Istina, nije do kraja izgubio, nego samo prvostupanjski postupak.

Quote:
nero kaže: Pogledaj post
Sad ti zaključi je li u tu definiciju spada 18-godišnji Brazilac desetke tisuća kilometara od doma koji spava u spremištu ruševnog stadiona i kojem privatni ugovor nudi jedan od najutjecajnijih ljudi u klubu koji lako može utjecati na njegovu budućnost u klubu.
I onda usporedi koliko je Mamić (privatno) uložio i koliko bi mu po ugovoru trebalo pripasti.
Nemam JA tu sta zakljucivati, sud je tu da zakljuci je li nesto protivno zakonu ili nije. Pa necemo valjda ti, ja ili netko s ulice donositi odluke umjesto institucija koje se time bave?
Uostalom, gradjanski ugovori su po zakonu sasvim normalna i legalna stvar.


Quote:
nero kaže: Pogledaj post
Da, to je čitava priča. To je čitava "što bi bilo kad bi bilo" priča. Takve priče da hrvatskog nogometa ne bi postojalo, niti bi ijedan naš nogometaš unatoč svom vlastitom talentu i radu bio uspješan kao sad su pizdarije i trollanja u razini najumješnijih Mamićev uguzničara.
Ono što ostaje činjenica je
1) GNK Dinamo je već desetljeće ilegalno konstituiran
2.) Privatizirao javnu udrugu građana koja se dijelom financira i javnim novcem. Brat mu je sportski direktor i trener i 2. najmoćnija osoba u klubu, nećakinja mu je glasnogovornica, a bliski prijatelji koji su ga ujedno godinama trebali istraživati (Antolić) mu sjede po svim ostalim bitnijim funkcijama. Skupština bira Izvršni odbor koji onda predlaže i odobrava članove Skupštine.
3) već desetljeće je u sukobu interesa koristi svoj utjecaj u klubu (udruga građana) da promovira igrače s kojima ima potpisan privatni ugovor ili im je menadžer njihov sin ili menadžerska agencija kojoj on pripada (a prije drugoj kojoj je i sam bio vlasnik)
te time...
4) koristi tu istu privatiziranu udrugu građana da preko plaće tih igrača koja dolazi iz kluba (koji mu daju rikverc, ali to sad nije ni bitno) i njihovom prodajom ostvaruje privatnu zaradu.

Odlicno, ako sve toliko vrvi nelegalnostima i protuzakonitim radnjama, onda pretpostavljam da ima materijala za 10 tuzbi, a ne samo jednu. Prema tome, ako vec Bajic nece, ako Jovanovic nece, ako nitko u ovoj drzavi vec 10 godina ne zeli nista uraditi po tom pitanju, predlazem ti da sa ovim sto si meni ovdje napisao otidjes u drzavno odvjetnistvo i podneses kaznenu prijavu protiv Mamica za sukob interesa. Materijala imas i vise nego dovoljno. Dakle sto te sprecava da to ucinis, tebe i ostale kojima je krajnji "domet" borbe protiv Mamica urlanje po stadionima "Mamicu cigane"? Ako si toliko siguran u to sto govoris, pa valjda se moze skupiti 5 pametnih glava medju svima vama tamo i zajedno napisati nekakvu tuzbu. Ili ne mozete ni to?


Quote:
nero kaže: Pogledaj post
I zadnje, zašto ga u europskim natjecanjima rezultatima šamaraju klubovi koji imaju trećinu njegovog proračuna i vrijednosti igrača, a on ostvaruje negativne rekorde (najgora momčad u povijesti skupina Lige prvaka)

Novac nije mjerilo rezultata. Po tome se nogomet ne bi trebao ni igrati vec bi se samo na pocetku sezone vidjelo tko ima najvise novaca, po tome napravila tablica, i pehar bi dobio najbogatiji klub. A znamo svi da to nije bas tako...i dobro da nije.


Quote:
nero kaže: Pogledaj post
To bi mi palo na pamet kad bih isključio mozak i odlučio vjerovati da institucije rade svoj posao.
Ali gle čuda, ne rade. I to ti i tvoji prijatelji na forumu vrlo često znate ukazivati i koristiti, osim onda kad vam ne odgovara.

U redu, kad vec institucije ne rade svoj posao, i kad vec nitko do sada nije podnio nikakvu prijavu protiv Mamica, predlazem onda BBB-ovcima da se skupe, angaziraju nekakvog odvjetnika, i konacno napisu i podnesu tuzbu protiv Mamica, sto bi bilo daleko ucinkovitije od ovoga sto sada rade. Kao sto si i sam rekao, materijala ima koliko hoces, prema tome, ne vidim zasto tuzba nije podnesena vec odavno. Sta se ceka?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:20   #62
čekaj, pa boysi su otišli u državno odvjetništvo i podnijeli prijavu (slučaj obnavljanja stadiona i nabavljanja stolica po većoj cijeni preko firme duo gastronomija, firma od sakomanovog oca a sakoman je direktor stadiona ili šta već)
i, šta sad? stoji u ladici i kupi prašinu...
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:22   #63
Ova tema me zapravo sjetila kada sam prekrižio karamarkov hdz. Bilo je ono njihovo događanje neko u ciboni i dva brata debila sjede u trećem redu kao gosti i zdravko dirigira pjesmu cijeloj dvorani i pobere pljesak. Prava demokršćanska stranka bi na skupu imala redare koji bi se brinuli da takva govna ni nepomisle ući a hdz ih zove kao goste. zdravko mamić je produkt cijelog nogometnog sustava u hrvatskoj koji je do najnižih razina premrežen korumpiranim govnima koja bi dala kćerkine guzice za litru i vodu, kilo pečenog i sliku sa vođom svih nogometaša zdravkom mamićem.
__________________
Boreći se za te i za dom ko lavić
Kao prethodnik mu slavni Berislavić
vitez teutonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:22   #64
Quote:
crash1004 kaže: Pogledaj post


a tko će podnijet tužbu? ja da izađem imenom i prezimenom? izašli su mnogi momci iz zzd-a i boysa pa ih pitaj kako prolaze...
Kako prolaze? Ja ne znam kako prolaze, pa mozda ti znas.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:24   #65
Quote:
vitez teutonac kaže: Pogledaj post
Ova tema me zapravo sjetila kada sam prekrižio karamarkov hdz. Bilo je ono njihovo događanje neko u ciboni i dva brata debila sjede u trećem redu kao gosti i zdravko dirigira pjesmu cijeloj dvorani i pobere pljesak. Prava demokršćanska stranka bi na skupu imala redare koji bi se brinuli da takva govna ni nepomisle ući a hdz ih zove kao goste. zdravko mamić je produkt cijelog nogometnog sustava u hrvatskoj koji je do najnižih razina premrežen korumpiranim govnima koja bi dala kćerkine guzice za litru i vodu, kilo pečenog i sliku sa vođom svih nogometaša zdravkom mamićem.
http://www.youtube.com/watch?v=ZihPcWweVIU

hehe
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:25   #66
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kako prolaze? Ja ne znam kako prolaze, pa mozda ti znas.
pođi kod njih pa ih pitaj
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:27   #67
Quote:
crash1004 kaže: Pogledaj post
čekaj, pa boysi su otišli u državno odvjetništvo i podnijeli prijavu (slučaj obnavljanja stadiona i nabavljanja stolica po većoj cijeni preko firme duo gastronomija, firma od sakomanovog oca a sakoman je direktor stadiona ili šta već)
i, šta sad? stoji u ladici i kupi prašinu...
Dobro znaci da je i glavni drzavni odvjetnik Bajic, covjek koji se nije libio uhapsiti jednog Sanadera i jednog Vidosevica (koji su ipak malo vec zvjerke od Mamica), u strahu pred Mamicem?? Zapravo ovdje se cini kako je Mamic daleko najmocniji covjek u drzavi, covjek kojem premijer, predsjednik, glavni drzavni tuzitelj, svi ministri, navijaci, publika, narod...ne mogu nista?!
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:29   #68
Quote:
crash1004 kaže: Pogledaj post
pođi kod njih pa ih pitaj
Pa reci ti, ne vidi po cemu bi to bila tajna. Uostalom ustedio bi mi i vrijeme, umjesto da hodam do tamo, slobodno reci sto im se dogodilo kada su podnijeli prijave.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:32   #69
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dobro znaci da je i glavni drzavni odvjetnik Bajic, covjek koji se nije libio jednog Sanadera i jednog Vidosevica (koji su ipak malo vec zvjerke od Mamica), u strahu pred Mamicem?? Zapravo ovdje se cini kako je Mamic daleko najmocniji covjek u drzavi, covjek kojem premijer, predsjednik, glavni drzavni tuzitelj, svi ministri, navijaci, publika, narod...ne mogu nista?!
pa evo, podnese se bajiću prijava - ništa, inspekcija zaključi da ne da članovima njihovo zakonsko pravo da sudjeluju u radu kluba, da biraju ljude koji će vodit klub na skupštini - to nestane iz izvještaja inspekcije nakon nekog vremena - nitko ništa, ajmo dalje...
u sukobu je interesa sa ugovorima koje potpisuje sa igračima i što mu je sin menadžer igračima koji se prodavaju iz dinama - nitko ništa...

itd. itd.

pa ne znam, evo, reci mi, zašto nitko ništa ne poduzima?

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa reci ti, ne vidi po cemu bi to bila tajna. Uostalom ustedio bi mi i vrijeme, umjesto da hodam do tamo, slobodno reci sto im se dogodilo kada su podnijeli prijave.
neću, potrudi se pa ih pitaj... usput im objasni kako je mamić zlato i kako su oni samo sve to umislili...
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:40   #70
Quote:
crash1004 kaže: Pogledaj post
pa evo, podnese se bajiću prijava - ništa, inspekcija zaključi da ne da članovima njihovo zakonsko pravo da sudjeluju u radu kluba, da biraju ljude koji će vodit klub na skupštini - to nestane iz izvještaja inspekcije nakon nekog vremena - nitko ništa, ajmo dalje...
u sukobu je interesa sa ugovorima koje potpisuje sa igračima i što mu je sin menadžer igračima koji se prodavaju iz dinama - nitko ništa...

itd. itd.

Ma dobro, pusti ti nedemokratsku proceduru u vodjenju kluba, to je manji dio problema od ovoga o cemu stei ti i kolega govorili. Dakle zasto se ne podnese tuzba za ove glavne stvari o kojima pisemo, za sukob interesa, za kradju novca, i takve stvari?? Dakle zasto netko konacno ne napise tuzbu, umjesto da gubi vrijeme urlajuci "Mamicu cigane", misleci da ce na taj nacin nesto postici.

Quote:
crash1004 kaže: Pogledaj post
pa ne znam, evo, reci mi, zašto nitko ništa ne poduzima?
Ne znas, odlicno. Dakle Mamic je svima problem vec 10 godina, maltene postoji citava knjiga njegovih kriminalnih radnji, dakle materijali za tuzbu su servirani na pladnju i onda kad te pitam zasto se ta tuzba ne podnese, jer materijala ima koliko hoces, ti meni kazes - ne znam. Ja da sam na njihovom mjestu, barem bi se potrudio napisao tuzbu, barem to. To je minumum minumuma kojeg bi mogao napraviti ako mi toliko smeta taj covjek. Ali oni niti to ne urade. I onda bi ja valjda trebao njima vjerovati, jer kao svi sve znaju o njegovom kriminalu a niti tuzbu se ne udostoje napisati...daj molim te. Smijesno.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:47   #71
dobro, koji je tvoj problem?

jesu li podnijeli prijavu bajiću u vezi obnove stadiona, preplaćenih stolica itd.? jesu. i šta je bilo? ništa. stoji u ladici.

je li ekipa iz zzd-a prijavila dinamo sportskojj inpekciji? jest. i šta je bilo? poslali zzd-u jedno rješenje koje govori da mamić krši zakon gdje ne daje članovima jedne udruge da sudjeluju na skupštini i biraju predstavnike a drugo rješenje poslali mamiću u dinamo gdje je to nestalo iz rješenje i gdje nema nikakvih problema i šta se događa? ništa, nastavlja dalje s radom ta nelegelno vođena udruga.

jesu li to podnesene prijave? jesu. šta su uradile institucije ove države? ništa.

s druge strane, šta je sama država uradila? ništa. zašto? zato jer očito ima sve pokriveno što treba imat. to je moje objašnjenje. tvoje je da radi sve po zakonu iako ti ja dokažem da ne radi a ti me onda pitaš zašto se ne podnese prijava protiv njega. a moj ti je onda odgovor da se vratiš na početak ovog posta pa kreneš iz početka čitat.

edit: i nelegalno vođenje kluba baš jest najveći problem, jer to omogućuje sve ovo ostalo, sukobe interesa, pranje novca i sve ostalo...

Zadnje uređivanje crash1004 : 21.12.2013. at 13:04.
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 12:48   #72
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Istina, nije do kraja izgubio, nego samo prvostupanjski postupak.
Ne, taj proces nije uopće izgubio. Izgubio je jedan drugi, odvojen proces koji je ionako imao dosta manje šanse za uspjeh.


Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nemam JA tu sta zakljucivati, sud je tu da zakljuci je li nesto protivno zakonu ili nije. Pa necemo valjda ti, ja ili netko s ulice donositi odluke umjesto institucija koje se time bave?
Uostalom, gradjanski ugovori su po zakonu sasvim normalna i legalna stvar.
Ja sam samo pitao je li tebi, gledajući vlastitim očima i razumom, taj ugovor spada u tu kategoriju. Molim bez "neka institucije rade svoj posao" odgovora.

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Novac nije mjerilo rezultata. Po tome se nogomet ne bi trebao ni igrati vec bi se samo na pocetku sezone vidjelo tko ima najvise novaca, po tome napravila tablica, i pehar bi dobio najbogatiji klub. A znamo svi da to nije bas tako...i dobro da nije.
Kakva je ovo konstrukcija, pobogu?
Pa naravno da novac nije mjerilo rezultata, rezultat je mjerilo rezultata. I on kaže da ekipe s dvostruko i trostruko manje novca ostvaruju rezultate koji su njemu mokri snovi otkad je došao u Dinamo.
Da ne spominjemo da je prije početka natjecanja u skupini Europa lige izjavio da će svi napustiti klub ako ne prezime u europi. Naravno, postali su najgora momčad ove sezone koja je u njima nastupila, ali nema nikih problema
Da ne spominjemo sramoćenja u Europi prijašnjih godina.

Znači ispada da je Mamić u Dinamu uspješan samo u osvajanju neregularne lige u kojoj nastupa njegova druga momčad koju on izravno financira i kojoj je uprava u Skupštini Dinama koju je on izabrao i gdje je bio bliski prijatelj sa čelnicima sudačke organizacije koji su na sudu zbog primanja mita za namještanje utakmica. I u prodaji igrača od koje koristi ima samo on i njegova ekipa (jer klub rezultatski očito nema toliko).
I da, uspješan je u plaćanju novinara koji onda to sve prikazuju kao megauspjeh jer se, eto, ne može drugačije nego tako.

A zašto si nonšalantno preskočio prvi dio pitanja?


Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Odlicno, ako sve toliko vrvi nelegalnostima i protuzakonitim radnjama, onda pretpostavljam da ima materijala za 10 tuzbi, a ne samo jednu. Prema tome, ako vec Bajic nece, ako Jovanovic nece, ako nitko u ovoj drzavi vec 10 godina ne zeli nista uraditi po tom pitanju, predlazem ti da sa ovim sto si meni ovdje napisao otidjes u drzavno odvjetnistvo i podneses kaznenu prijavu protiv Mamica za sukob interesa. Materijala imas i vise nego dovoljno. Dakle sto te sprecava da to ucinis, tebe i ostale kojima je krajnji "domet" borbe protiv Mamica urlanje po stadionima "Mamicu cigane"? Ako si toliko siguran u to sto govoris, pa valjda se moze skupiti 5 pametnih glava medju svima vama tamo i zajedno napisati nekakvu tuzbu. Ili ne mozete ni to?

U redu, kad vec institucije ne rade svoj posao, i kad vec nitko do sada nije podnio nikakvu prijavu protiv Mamica, predlazem onda BBB-ovcima da se skupe, angaziraju nekakvog odvjetnika, i konacno napisu i podnesu tuzbu protiv Mamica, sto bi bilo daleko ucinkovitije od ovoga sto sada rade. Kao sto si i sam rekao, materijala ima koliko hoces, prema tome, ne vidim zasto tuzba nije podnesena vec odavno. Sta se ceka?
Klasično trollanje
Zašto bi itko dizao privatnu tužbu protiv nekoga tko naočigled ilegalno godinama privatizira udrugu građana i koristi javni novac za privatno bogaćenje? Zašto ti i ekipa niste digli optužnicu protiv svih onih očitih lopova koji su prošli scenom i ovih koji su tek nedavno "prokuženi"? Zato jer bi izvisili gadno dok se pristrane "institucije" čiji su čelnici u bliskom odnosu s tim istima ne odluče iz nekog razloga nevezanog za vas na te iste poteze.

A protivnici Zdravka Mamića su već na desetine prijava poslali tim institucijama. Uključujući i ovu gore o stolicama gdje su dostavili dokaze, ne indicije nego dokaze, da su stolice koje je GNK stavio pri obnovi stadiona (a isti prima godinama desetke milijuna kuna godišnje za održavanje stadiona od grada Zagreba) deseterostruko preplaćeni. A nabava tih stolica je išla preko firme kojoj je vlasnik direktor nabave Dinama, Dražen Miličević.
I što je sad s tim? Ništa, prohujalo s vihorom
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 15:53   #73
Ne treba zaboraviti ni doktora bezimena sa dva prezimena.
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 16:04   #74
previse siroko postavljena tema, da si postavio nesto kao najpostenijeg covjeka u politici-ekonomiji-sudstvu HR, rasprava bi se svela na dva-tri imena.
ursusarctos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 22:36   #75
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Ja mislio tema je o Mesiću.
A ja, da je tema o Vidoševiću.

Ipak ne može svatko imat bunker s umjetninama.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 12:24   #76
Sve čisto i pošteno, je li?

http://www.zagrebancija.com/hr-sport...-dinama_323432
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 15:48   #77
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
nastavljamo u istom tonu :
http://www.zagrebancija.com/hr-sport...omotive_323456
nbbbm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 15:05   #78
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Mislite li da je Zdravko Mamić trenutno najveći kriminalac u Hrvatskoj?
Ne mislim, ali kako je je ista individua ujedno i HDZov kadar (evo sada će opet bedaki objašljavati na 7376 stranica da nije, ne ti si... ) kao i već ozloglašena braća Dalton: Dr. Ivo i Lepi Nadan, ne isključujem mogućnost da im ubrzo i ovaj brat Dalton pravi društvo.
Tj. priželjkujem jedno skoro bratsko okupljanje.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 17:52   #79
Nadam se da Đon Vejn gleda Hrvatska danas.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 21:43   #80
Quote:
nero kaže: Pogledaj post
Minuciozni trolu, netko bi možda i povjerovao u tvoje bacanje prašine u oči da Mamić na redovitoj bazi ne pije kave s Turudićem i Jasnom Smiljanić, sucima županijskog suda. Da mu novi šef osigranja nije donedavni načelnik Odjela općeg kriminaliteta zagrebačke policije Antolić, donedavni doministar sporta Klarić, u skupštini sjedi Tomurad. Da nije osobno postavio predsjednika i "izvršnog" predsjednika nogometnog saveza, svoju desnu ruku Vrbanovića koji je po svom priznanju godinama bio u klubu i savezu protivno statutu i zakonu. Da ne govorimo onda o svim nižim funkcijama u savezu.
Da nije doneseno izvješće da klub funkcionira nelegalno više od 10 godina (skupština bira izvršni odbor koja bira skupštinu) i onda s malo pritiska sa strane taj dio u izvješću nestao, iako isti članak i dalje jasno stoji u zakonu.
Da nije mahao dosjeima na javnoj televiziji u najgledanijoj emisiji, a da ga nitko nije upitao odakle mu.
Da mu sin nije menadžer igračima tog istog kluba, odnosno agencija u kojoj on radi, a svi igrači, bivši i sadašnji misteriozno preko noći prešli njegovim kolegama. Da isti njegov sin nije menadžer Modriću i bio Eduardu prilikom prodaje iz kluba.
Da nije na sudu s Eduardom zbog lihvarskog ugovora.
Da prije, da i danas ne potpisuje s igračima građanske ugovore kojima određuje tko će nastupati u klubu, klubu koji, ponavljam za nepažljive, nije njegov privatni nego udruga građana.

Da u istoj toj ligi u kojoj dominira ne igra druga momčad Dinama, koja je na službenim stranicama prije ulaska u prvu ligu imala natpis da su druga momčad Dinama. Da joj jedini izvor financiranja nije direktno Dinamo, da joj članovi uprave nisu ujedno i članovi skupštine Dinama i da ne voze auta u vlasništvu GNK Dinamo, da predsjednik Dinama ne mijenja trenere Lokomotive, i da ta Lokomotiva sve ove godine u prvoj ligi nije ni jedan jedini bod uzela od Dinama.
I da onda uz sve to Skansi izjavljuje da su možda pronašli vezu između ta dva kluba.
Da Širić i Djedović nisu bili njegovi bliski prijatelji i da on nije tada kad su uhićeni rekao da bi prije stavio žarač u guzicu nego surađivao s policijom oko suzbijanja kriminala u nogometu.

A ovo su sve stvari koje meni, koji nemam kompletnu kroniku, padnu na pamet u roku od 5 minuta, vjerujem da bi netko kompetentniji još bolje to izložio.
Ali boli tebe briga, ovo ti je ionako tko zna koji po redu klon


Prava šteta nije što postoji Mamić, prava šteta je što oni kojima imponira taj šizofrenik na opijatima nisu rođeni u Pyongyangu gdje jedan takav ima apsolutnu vlast, pa da ih takav kreten baci gladnim psima...
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.