Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2006., 10:41   #41
Da, najbolji su ti novčani fondovi (oročenje bez veze-kamata niska, a ako razročavaš prije ugovorenog roka ne dobivaš skoro nikakvu kamatu). Ja imam lovu u ZB plusu ( ZABE) i to mi je super . Prinosi solidni, lova možemo reći pa 100% sigurna, a raspolažem kako mi treba.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 19:51   #42
Kamioni

Bok ljudi, trebam mali savjet, imam kiper kamione al to je neisplativi posal (a koji posal danas i nije uz ovakve cijene nafte), pa bi htio da mi netko da koji prijedlog koji je posal najisplativiji u prijevozu?
Dado0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 00:51   #43
Quote:
Dado0001 kaže:
Bok ljudi, trebam mali savjet, imam kiper kamione al to je neisplativi posal (a koji posal danas i nije uz ovakve cijene nafte), pa bi htio da mi netko da koji prijedlog koji je posal najisplativiji u prijevozu?
Pa grade se autoceste po cijeloj Hrvatskoj, dogovori se s kooperantima i izvođačima radova, sumnnjam da se tisuće kamiondžija bavi neisplativim biznisom, nafta je skupa ostalima isto kao i tebi.

Kod mene u Dubrovniku je prijevoz putnika još uvijek isplativ, bez obzira što je konkurencija iz godine u godinu veća, po gruboj procjeni nekih 50ak busova sa sjevera Hrv. dolazi u ispomoć ljeti kod nas, potražnje ima.
A evo, baš jučer čujem da su još dvojica Dubrovčana dovezli po autobus iz Njemačke... samo dok se ne vrati kredit, autobus se ne gasi i čest slučaj je da se vozač ne stigne okupat u moru cijelo ljeto, pa tko voli radit nek izvoli...
zajec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 09:17   #44
Bar-kod (štapićasti kod)

Jel znate možda kako se formira bar kod na proizvodu? odnosno, kako se formira onaj broj? znam da su prva tri broja broj države, pa broj grada, pa broj tvornice...tako nešto... Kako se to zapravo formira??
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 09:35   #45
Zatrazis kod za svoj proizvod od neke drzavne agencije (zaboravih koje) i dobijes jedinstvenu sifru koju nitko drugi ne moze imati...
Vjerujem da Google moze pomoci oko toga...
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 10:10   #46
Quote:
Maxxy kaže:
Zatrazis kod za svoj proizvod od neke drzavne agencije (zaboravih koje) i dobijes jedinstvenu sifru koju nitko drugi ne moze imati...
Vjerujem da Google moze pomoci oko toga...
ma guglao ja, al nisam uspio ništa naći...

ali evo sad nađoh... pa ako nekome treba:

http://www.gs1hr.org/ean.pl

http://www.laus.cc/clanak6.php?clanak_id=53
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:27   #47
Trgovina - trgovačka škola?

Prvo vas sve pozdravljam posto se prvi puta javljam.

Imam d.o.o. koje se bavi pruzanjem usluga i sada razmisljam o otvaranju trgovine. Zanima me da li je potrebno imati trgovacku skolu za rad u trgovini (firma mi je reg. za trgovinu, uvoz izvoz i sl.).

I jos pohvale za forum, vec dugo nisam vidjela tako korisno mjesto na netu kod nas
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 12:13   #48
ako d.o.o. ima trgovinu, škola nije uvjet

nekad je za obrt bila uvjet i odgovarajuća sprema, da li je to i dalje tako ne znam
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 00:41   #49
Question Izvoz iz Hrvatske u Poljsku

Bok,

Tražim kakva roba je transportirana iz Hrvatske u Poljskoj. Napište, ako znate, adrese internet stranica gdje mogu pronaći potražnje vozila za transport iz Hrvatske u Poljskoj.

TIA

M.G.
Rimmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 21:24   #50
http://hgk.biznet.hr/hgk/tekst.php?a...=tekst&id=1115
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 13:48   #51
Ulaganje u male hotele

molim da me netko uputi na neku adresu vezano za ulaganje u male hotele. Ako neko ima iskustva s tim, kreditima, uvjetima otvaranja molim info.Imam neki pocetni kapital.
hvala
babolatpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:26   #52
http://www.slobodnadalmacija.hr/2006...l-design01.asp

http://www.hbor.hr/kre_programi_150.asp
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 11:14   #53
Nacionalna udruga obiteljskih i malih hotela
Nemaju baš Bog zna kakve informacije na webu, ali kontaktiraj ih, trebali bi ti znati pomoći, tj. pružiti info koji tražiš.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 19:19   #54
Račun za sfušanu kuhinju

Nakon svih muka sa stolarijom Hercigonja https://www.forum.hr/showthread.php?t=153228 dobila sam od njih račun (napisan u wordu na A4 formatu) koji je bez broja računa, na vrhu piše R1, ispod iznosa piše da je pdv uračunat u cijenu. Na dnu računa je štambilj firme i potpis.

Da li je taj račun dobar? Iskreno, nakon svih problema s njima mislim da je račun napisan tek toliko da me čovjek skine s one stvari i da nije valjan.

I još jedno pitanje. Uplatili smo mu polovicu novca. Nakon tjedan dana vidjela sam da je dio fronti kuhinje polakiran jače a dio manje tako da se golim okom vidi razlika. Šta da radim? Tu prokletu kuhinju su radili mjesec i pol i sada je sva sfušana, medijapan izgreban, različite boje. Da skinem cijenu? Koliko? Idiot mi misli kuhinju (3.5 m gore i dolje i još 3 m samo donji elementi)naplatiti 26 000 kn.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 19:56   #55
Quote:
Tijana kaže:
Nakon svih muka sa stolarijom Hercigonja https://www.forum.hr/showthread.php?t=153228 dobila sam od njih račun (napisan u wordu na A4 formatu) koji je bez broja računa, na vrhu piše R1, ispod iznosa piše da je pdv uračunat u cijenu. Na dnu računa je štambilj firme i potpis.

Da li je taj račun dobar? Iskreno, nakon svih problema s njima mislim da je račun napisan tek toliko da me čovjek skine s one stvari i da nije valjan.
Za tebe jest "dobar", ali za poreznu ne. Da bi bio "dobar" mora imat datum, mjesto vršenja usluge/prodaje, broj računa, naziv poduzeća s matičnim brojem, stavke, količine i iznose istih, zasebno iskazan PDV (grupiran po stopi ako ih ima više), oznaku R1 (za one koji ga izdaju). Pošalji poreznoj kopiju računa ako ti to poduzeće (obrt?) posebno ide na živce.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 00:39   #56
Quote:
Tijana kaže:
Nakon svih muka sa stolarijom Hercigonja https://www.forum.hr/showthread.php?t=153228 dobila sam od njih račun (napisan u wordu na A4 formatu) koji je bez broja računa, na vrhu piše R1, ispod iznosa piše da je pdv uračunat u cijenu. Na dnu računa je štambilj firme i potpis.

Da li je taj račun dobar? Iskreno, nakon svih problema s njima mislim da je račun napisan tek toliko da me čovjek skine s one stvari i da nije valjan.

I još jedno pitanje. Uplatili smo mu polovicu novca. Nakon tjedan dana vidjela sam da je dio fronti kuhinje polakiran jače a dio manje tako da se golim okom vidi razlika. Šta da radim? Tu prokletu kuhinju su radili mjesec i pol i sada je sva sfušana, medijapan izgreban, različite boje. Da skinem cijenu? Koliko? Idiot mi misli kuhinju (3.5 m gore i dolje i još 3 m samo donji elementi)naplatiti 26 000 kn.
nije bitno u kojem je programu radjen

ako je r1 onda su oni d.o.o.
pa mora imati:

njihovo ime, sjediste, maticni broj

tvoje ime, adresa, telefon

broj racuna

redni broj
opis posla
kolicina
obracunska jedinica
zbroj

eventualan rabat
pa iznos PDV-a
pa zbroj svega

iznos upisan slovima

rok placanja, nacin placanja, eventualne kamate
jamstvo po garanciji uz racun

datum izdavanja racuna
potpis i pecat (ako je racun poslan postom) napomena o elektronskom generiranju (ako je poslan mailom)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 14:36   #57
Odgovorna osoba vs voditelj?

hello!
javljam se sa jednom udrugom na natječaj za donacije i nešto me muči. koja je razlika između odgovorne osobe i voditelja projekta? meni to zvuči isto, ali moram navesti oboje. jel može jedna osoba imati obje funkcije? help please!
kona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 16:04   #58
Quote:
kona kaže:
hello!
javljam se sa jednom udrugom na natječaj za donacije i nešto me muči. koja je razlika između odgovorne osobe i voditelja projekta? meni to zvuči isto, ali moram navesti oboje. jel može jedna osoba imati obje funkcije? help please!

Naravno da može. Voditelj projekta može biti odgovoran i za uspješnost projekta (ovisi od tvrtke do tvrtke - ili udruge) a i ne mora. Sve ovisi o organizacijskoj strukturi kompanije (udruge), internom uređenju.

Ima li u tvojoj udruzi još projekata pa time i drugih voditelja a da je iznad svih njih neka osoba koja kreira te projekte, imenuje voditelje i kontrolira realizaciju projekta i uspješnost voditelja ? Ako ima, iz ovoga što si napisala, po meni bi ta osoba trebala biti "odgovorna" (jer je imenovala npr. uspješnog ili neuspješnog voditelja projekta i jer se projekat "uspješno" ili "neuspješno" realizirao).
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 13:45   #59
Odgovorna osoba je pravno odgovorna za poslovanje udruge, dakle predsjednik, ravnatelj, direktor ili kako se vec ne zove. To je osoba koja pise u registru udruga da zastupa udrugu. Moze se raditi o istoj osobi, ali i ne mora.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 20:48   #60
T: firmu koja sa bavi naplatom

Cuo sam da postoje firme koje se bave naplatom potrazivanje, pa ako netko zna za takvu moze mi javiti neki kontakt broj telefona bio bi zahvalan. Dakle nista agresiva lomljenje prstiju ili slicno nego na finjaka.
staklarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.