Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2018., 12:00   #1
Question Brak sa papirom ili bez

Izdvojeno sa Misterija.

Nije mi jasna hajka na dio prijedloga novog Obit. zakona koji više ne izjednačava bračnu i izvanbračnu zajednicu. Dapače, smatram to odličnom odredbom.

Ljudi koji su htjeli zakonske učinke braka su stupili u brak.
One koji to ne žele država zasigurno ne treba silom zakona smatrati vjenčanima nakon x godina zajedničkog života.

Zadnje uređivanje Sabaa : 07.04.2018. at 10:36.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:15   #2
nije stvar u smatranju vjenčanima nego u pravima partnera

želim da ima pravo na sve što ostane nakon kaj krepucnem, želim da ga mogu posjetiti u bolnici kad je bolestan i da imam pravo odlučivati u njegovo ime...

i pun mi je kurac više desničara koji nas vraćaju u srednji vijek
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:16   #3
A zasto je problem stavit potpis na papir da bi sve to imala?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:18   #4
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post

Ljudi koji su htjeli zakonske učinke braka su stupili u brak.
Nije istina, ja sam htjela zakonske učinke braka, a nisam stupila u brak. Ako ću morati, stupit ću, dok ne moram, neću.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:20   #5
kamon, idući logični korak je srozavanje neubračenih/razvedenih majki u kategoriju s nižim pravima.

Problem je staviti potpis jer ne želim staviti potpis.
Ako se dvoje vole i imaju djecu skupa, žive skupa, plaćaju račune i kredite i brinu o starijim članovima obje obitelji, opet skupa, zašto bi morali kod matičara potpisati da oni zbilja jesu zajednica, da bi onda tek imali prava odlučivati u bolesnim i hitnim situacijama?

edit: Šenći, mislim da Molly misli neš drugo
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:20   #6
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Nije mi jasna hajka na dio prijedloga novog Obit. zakona koji više ne izjednačava bračnu i izvanbračnu zajednicu. Dapače, smatram to odličnom odredbom.

Ljudi koji su htjeli zakonske učinke braka su stupili u brak.
One koji to ne žele država zasigurno ne treba silom zakona smatrati vjenčanima nakon x godina zajedničkog života.
Apsolutno se slazem s tobom.
Postoji razlog zasto s nekim nisam u braku i ne zelim da me drzava udaje. Gdje je tu moja sloboda, pravo odlucivanja, moja ljudska prava? Sto je sljedece?
Nek odjebu od mojih osobnih i intimnih odluka.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:24   #7
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slazem s tobom.
Postoji razlog zasto s nekim nisam u braku i ne zelim da me drzava udaje. Gdje je tu moja sloboda, pravo odlucivanja, moja ljudska prava? Sto je sljedece?
Nek odjebu od mojih osobnih i intimnih odluka.

Da ne spominjem ljude koji se upare pod stare dane i lijepo im je s tom osobom, ali žele da djeca naslijede imovinu,a ne taj partner. Ovako im se sve to komplicira i oni moraju poduzimati pravne korake da osiguraju djecu i na neki način "izbace" partnera [užasno zvuči], zbog ovih kojima je problem potpisati papir
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:29   #8
meni to isto ok. a bilo bi lijepo i da se partnerska zajednica može ozakoniti neovisno o vrsti odnosa, dakle ne da je rezervirana samo za ljubavne odnose.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:33   #9
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Problem je staviti potpis jer ne želim staviti potpis.
Ako se dvoje vole i imaju djecu skupa, žive skupa, plaćaju račune i kredite i brinu o starijim članovima obje obitelji, opet skupa, zašto bi morali kod matičara potpisati da oni zbilja jesu zajednica, da bi onda tek imali prava odlučivati u bolesnim i hitnim situacijama?
zato jer postoji pravna regulativa takvih odnosa? ok, ne želiš staviti potpis, nećeš dobiti ta prava. ne vidim problem.

Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
a bilo bi lijepo i da se partnerska zajednica može ozakoniti neovisno o vrsti odnosa, dakle ne da je rezervirana samo za ljubavne odnose.
ovo isto
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:41   #10
Meni je zabavno da je značajano i individualno istupio svojim mišljenjem upravo jedan takav lik atribuiran kao kakav srednjevjekovni bogobojažljivac.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:52   #11
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slazem s tobom.
Postoji razlog zasto s nekim nisam u braku i ne zelim da me drzava udaje. Gdje je tu moja sloboda, pravo odlucivanja, moja ljudska prava? Sto je sljedece?Nek odjebu od mojih osobnih i intimnih odluka.

Pješčana, mislila sam upravo ovako kako me Xiang Chi shvatila, osobito ovo boldano.

To je stvarno eklatantan primjer uplitanja države u intimnu sferu pojedinca i ne mogu shvatiti da se razdvajanje te dvije zajednice atribuira desničarskim. Do sada se država na taj način postavljala u ulogu velikog patrijarha koji te prisilno vjenčava želio ti to ili ne, ovako će se pojedincu na volju prepustiti želi li bivati ubračenim, što je, imho, jedino demokratično i ispravno. Stvarno ne kužim dramu i polemiku.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:00   #12
Najbolje bi bilo kad bi se moglo lijepo registrirati on-line. U bračnu zajednicu, neku drugu cimersku/obiteljsku zajednicu ili mi-živimo-skupa-ali-nismo-u-zajednici zajednicu. Uploadate osobne, poklikćete što želite biti, a kad je vrijeme za raskidanje samo maknete kvačicu.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:01   #13
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo kad bi se moglo lijepo registrirati on-line. U bračnu zajednicu, neku drugu cimersku/obiteljsku zajednicu ili mi-živimo-skupa-ali-nismo-u-zajednici zajednicu. Uploadate osobne, poklikćete što želite biti, a kad je vrijeme za raskidanje samo maknete kvačicu.
Bilo bi puno zloupotreba, a i takav ugovor se ne čini baš obvezujućim.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:03   #14
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo kad bi se moglo lijepo registrirati on-line. U bračnu zajednicu, neku drugu cimersku/obiteljsku zajednicu ili mi-živimo-skupa-ali-nismo-u-zajednici zajednicu. Uploadate osobne, poklikćete što želite biti, a kad je vrijeme za raskidanje samo maknete kvačicu.
Je, i onda ti netko ukrade novčanik i oženi te da i ne znaš
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:06   #15
A gle, ne čini se obvezujućim ni to što živiš s nekim 3 godine pa te opet obvezuje na svašta.
Doduše, nisam e-građanin pa ne znam kako to funkcionira sa sigurnosne strane,valjda postoje neki pinovi i sl.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:07   #16
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Problem je staviti potpis jer ne želim staviti potpis.
A zašto bi za to ikog trebao boliti kurac?

Da mi država nametne pretplatu jer sam tri godine na prepaidu išla bih na sud, ali ako me na silu uda sve je u redu.

Pozdravljam svako smanjenje obaveza prema izvanbračnim partnerima, tko želi biti u braku može izdvojiti par sati vremena i parsto kuna i vjenčat se.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:09   #17
na stranu ostatak prijedloga zakona, al fakat "želimo sva prava ko i bračna zajednica al ne želimo da se to tak zove i da igdje išta moramo potpisat" je meni sulud pristup
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:13   #18
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
na stranu ostatak prijedloga zakona, al fakat "želimo sva prava ko i bračna zajednica al ne želimo da se to tak zove i da igdje išta moramo potpisat" je meni sulud pristup
Ne samo to, nego “da bi mi mogli biti vjenčani bez da se vjenčamo, prisilno vjenčajte ljude koji se ne žele vjenčati i nemojte im dati mogućnost da ne budu vjenčani ako to ne žele”.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:20   #19
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Je, i onda ti netko ukrade novčanik i oženi te da i ne znaš
Ne može, postoje naprednije metode online identifikacije za koje ti nije dovoljan novčanik.

Onakve kakve trebaš za bankarsko poslovanje.

I za većinu drugih stvari iz e-građana.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 13:21   #20
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne samo to, nego “da bi mi mogli biti vjenčani bez da se vjenčamo, prisilno vjenčajte ljude koji se ne žele vjenčati i nemojte im dati mogućnost da ne budu vjenčani ako to ne žele”.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.