Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2014., 03:58   #1
Najgore TV reklame (part 2)

Da budem iskrena, reklama 'Poštujte naše znakove' mi je jeziva koliko je naivna.
Današnja djeca su vizualni tipovi poput većine vozača. Stoga ne razumijem zašto se nije nastavljalo s konceptom iz ranije spomenute, realnije reklame.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 14:32   #2
Djeca su djeca.

I onda i sada. Ona mala a cijeli vanjski svijet izvan kuće im je ogroman.

Pa tako i vozila u prometu. Umjesto da se sprdate na konkretnu reklamu možda bi bilo pametnije da se malo prikoči u blizini škola i vrtića.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:04   #3
Šta nisu mogli neku ozbiljniju reklamu napravit,ta reklama sa znakovima me toliko nervira da bi onu papigu najradije izgazio.
Nemojte sad misliti da san loša osoba,nisan nego bi nešto pametnije tribalo napravit u vezi te ozbiljne teme,a ne piskutavu djecu,mišljude i papige stavit za to.
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 21:26   #4
Pa kada smo već kod piskutavosti tu onog konja sa ekupi ne može nitko nadmašiti.

Svaki puta kad ga čujem poželim mu da crkne.

Inače da apsolutno se te teme trebaju ozbiljnije prihvatiti jer je svakim danom sve više budala za volanom. Na žalost.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:56   #5
Ova obrada teme nažalost nije ozbiljna već promašaj. Skup promašaj ako uzmemo u obzir vrijeme emitiranja i količinu airplaya koju dobiva. Ti novci su mogli biti bolje utrošeni u efektniju reklamu ili radionice po školama. Ovako su temu još više udaljili.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:37   #6
Tomaz, gori ti meso uz one priglupe grimase.
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:48   #7
Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
Tomaz, gori ti meso uz one priglupe grimase.
Rađe bih htio da su ostavili onog meksikanca...
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:13   #8
Ne znam zasto ste svi toliko protiv reklame "Postujte nase znakove". Slazem se da je papiga na kraju iritantna, ali poanta svake, a POGOTOVO ove reklame, je da bude primjecena, pa valjda zato takav grozan kraj.

Quote:
Vesper Arlene kaže: Pogledaj post
Ova obrada teme nažalost nije ozbiljna već promašaj. Skup promašaj ako uzmemo u obzir vrijeme emitiranja i količinu airplaya koju dobiva. Ti novci su mogli biti bolje utrošeni u efektniju reklamu ili radionice po školama. Ovako su temu još više udaljili.
Kako to mislis radionice po skolama? Pa nije ovo reklama upucena skolarcima, nego vozacima.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 12:51   #9
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto ste svi toliko protiv reklame "Postujte nase znakove". Slazem se da je papiga na kraju iritantna, ali poanta svake, a POGOTOVO ove reklame, je da bude primjecena, pa valjda zato takav grozan kraj.



Kako to mislis radionice po skolama? Pa nije ovo reklama upucena skolarcima, nego vozacima.
Upućena je i njima i već su bile neke radionice u školama. Neka djeca nemaju pojma o prometu i sigurno bi lako mogla izletjeti negdje kroz semafor dok je crveno ili slično. I ona moraju poštovati neke prometne znakove.
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 13:49   #10
Dijete taman kao i odrasli da i ide na zeleno a pogotovo preko zebre uvijek naleti neka pametna budala koja sve zna o prometu i kojem se uvijek negdje žuri (A takvi žureći obično i prvi završe na groblju) pa ih pobere.

Nije bilo samo jednom. Zar ne?

Neka djeca nemaju pojma? Ja bih rekao da mnogi odrasli nemaju pojma o prometu.

I da na žalost ova reklama neće puno toga niti promjeniti.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 14:50   #11
u reklami školarci pjevaju "čuvajte nas, pazite nas, jer znakovi su premalo", iz toga zaključujem da je reklama namjenjena vozačima.
to da šestogodišnje dijete istrči na cestu ili krene kad je crveno, to se na žalost događa. djeca su zaigrana, zaborave se, djeca su. ne možeš im zamjerit, nemaju razvijenu svijest kao čovjek 18+ s vozačkom dozvolom.
ovo se s druge strane nebi smjelo događati. iako, takav debil (vozač iz članka) vjerojatno nebi ni primjetio reklamu, svejedno, reklama je kakva god bila dobrodošla da vozače podsjeti na djecu u prometu.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 21:11   #12
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto ste svi toliko protiv reklame "Postujte nase znakove". Slazem se da je papiga na kraju iritantna, ali poanta svake, a POGOTOVO ove reklame, je da bude primjecena, pa valjda zato takav grozan kraj.

Kako to mislis radionice po skolama? Pa nije ovo reklama upucena skolarcima, nego vozacima.
DA, potrebne su radionice. Djeca rastu, postaju sudionici prometa te kasnije napune tih 18+ i postanu vozači. Većina ljudi s 18 još nije zrela za vožnju ako se postavimo realno.
Ako djeca, budući mladi vozači i aktivni sudionici prometa doma ne dobivaju prave informacije onda se treba pobrinuti da ih zbog svoje i tuđe sigurnosti dobiju drugdje. Kako rastu, napreduju i imaju više slobode tako dobivaju i odgovornost. Sudjelovanje u prometu je odgovornost i vještina koju djeca tek uče. Nisu glupa ako ih se ne radi glupima. Naravno da ih treba paziti, no treba ih i educirati kako bi se znali sami čuvati te kako bi se SPRIJEČILO slučajeve poput ovog iz linka.

Ne želim se sukobljavati ako je ova reklama pozitivno utjecala na nekog, no s ove reklame baš SVI koje znam prebacuju program. To uključuje djecu. Ne mogu ih kriviti premda sam osobno osjetljiva na sigurnost u prometu. Pola ih nema pojma o čemu se radi.
Čovjek prvo treba znati OD ČEGA treba biti siguran. Ako je reklama upućena vozačima (i djeci), onda po mom mišljenju treba biti realnija, sličnija inozemnim reklamama. Treba pokazati što se događa kad se ta pravila ne poštuju, treba vidjeti i ono što nije oku ugodno - jer je stvarno. Bol i nemoć su stvarni. Crtić nije stvaran i djeca neće hodati po cesti pjevušeći 'čuvajte nas pazite nas' da podsjete vozače.
Mogu jedino napisati u svoje ime kakav efekt reklama ima na mene. Prometna sigurnost je prvenstveno izbjegavanje nesreća i žrtava stoga je meni prva asocijacija na to nesreća. Možda sam presubjektivna, no jezivo mi je da se dječji zbor i crtić u reklami dovode u vezu s nečim toliko brutalnim, stvarnim i krvavim poput saobraćajke. Iz prve ruke mogu reći da nema pozadinske pjesme kad se nešto dogodi. To su sekunde. Jezivo.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 22:21   #13
Quote:
Vesper Arlene kaže: Pogledaj post
DA, potrebne su radionice. Djeca rastu, postaju sudionici prometa te kasnije napune tih 18+ i postanu vozači. Većina ljudi s 18 još nije zrela za vožnju ako se postavimo realno.
Ako djeca, budući mladi vozači i aktivni sudionici prometa doma ne dobivaju prave informacije onda se treba pobrinuti da ih zbog svoje i tuđe sigurnosti dobiju drugdje. Kako rastu, napreduju i imaju više slobode tako dobivaju i odgovornost. Sudjelovanje u prometu je odgovornost i vještina koju djeca tek uče. Nisu glupa ako ih se ne radi glupima.
nemam ja ništa protiv radionica, dapače, moj komentar koji si boldala odnosio se na ideju da se novac od medijske kampanje prebaci na radionice po školama. to je bez veze, ova medijska kampanja je itekako potrebna.

djeca i odrasli ne mogu snositi istu odgovornost.

Quote:
Vesper Arlene kaže: Pogledaj post
Naravno da ih treba paziti, no treba ih i educirati kako bi se znali sami čuvati te kako bi se SPRIJEČILO slučajeve poput ovog iz linka.
sorry, al od debila od linka se ne možeš nikako sačuvati. to je isključivo njegova odgovornost.

Quote:
Vesper Arlene kaže: Pogledaj post
Ne želim se sukobljavati ako je ova reklama pozitivno utjecala na nekog, no s ove reklame baš SVI koje znam prebacuju program. To uključuje djecu. Ne mogu ih kriviti premda sam osobno osjetljiva na sigurnost u prometu. Pola ih nema pojma o čemu se radi.
Čovjek prvo treba znati OD ČEGA treba biti siguran. Ako je reklama upućena vozačima (i djeci), onda po mom mišljenju treba biti realnija, sličnija inozemnim reklamama. Treba pokazati što se događa kad se ta pravila ne poštuju, treba vidjeti i ono što nije oku ugodno - jer je stvarno. Bol i nemoć su stvarni. Crtić nije stvaran i djeca neće hodati po cesti pjevušeći 'čuvajte nas pazite nas' da podsjete vozače.
Mogu jedino napisati u svoje ime kakav efekt reklama ima na mene. Prometna sigurnost je prvenstveno izbjegavanje nesreća i žrtava stoga je meni prva asocijacija na to nesreća. Možda sam presubjektivna, no jezivo mi je da se dječji zbor i crtić u reklami dovode u vezu s nečim toliko brutalnim, stvarnim i krvavim poput saobraćajke. Iz prve ruke mogu reći da nema pozadinske pjesme kad se nešto dogodi. To su sekunde. Jezivo.
osobno nebi na teveu voljela vidjeti reklamu koja uključuje nesreću. to mi je morbidno. sjećam se reklame koju je netko ovdje već spomenuo, kad se lak za nokte razlijeva po ekranu umjesto krvi, to je bila kampanja "ako piješ ne vozi". izuzetno morbidna reklama. kao i onaj jumbo plakat iz iste kampanje, slika iz mrtvačnice.

kakvu točno reklamu bi zamislila vezano uz sigurnost djece u prometu?
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 10:54   #14
Meni je bila odlična ona s curicom kad na kraju kaže "molim te, nemoj piti"

Nađoh je... http://www.youtube.com/watch?v=Xv6cP_2CNd8
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 11:51   #15
Možda ovakvu reklamu? Dovoljno šokantna i morbidna
http://youtu.be/MD8BkIgp9Fo
__________________
Pali smo toliko duboko da moramo podići glavu da vidimo dno!
danijel0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 13:28   #16
Quote:
danijel0000 kaže: Pogledaj post
Možda ovakvu reklamu? Dovoljno šokantna i morbidna
http://youtu.be/MD8BkIgp9Fo
ja neću reći da je ovo loša reklama, ali ja bi prva prebacivala program. reklama je izuzetno emocionalno stresna.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 23:38   #17
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
nemam ja ništa protiv radionica, dapače, moj komentar koji si boldala odnosio se na ideju da se novac od medijske kampanje prebaci na radionice po školama. to je bez veze, ova medijska kampanja je itekako potrebna.
Netko je napisao da se radionice već provode što je odlično. Osvještavanje javnosti kroz medije je itekako potrebno, slažem se. Premda mislim da OVA kampanja ne zadovoljava te potrebe. Zadovoljava potrebu prebacivanja programa i udaljavanja od teme, to je bar moj dojam. Stoga ostajem pri mišljenju da bi novac utrošen na OVU kampanju bio bolje iskorišten da je usmjeren na nešto praktične naravi.
Quote:
djeca i odrasli ne mogu snositi istu odgovornost.
Naravno da ne, stoga su odrasli tu da djecu uče vještinama i odgovornosti, najviše vlastitim primjerom. Inače, usporedi koliko puta ti je dijete istrčalo na cestu vs. koliko puta je dijete čekalo i pustilo aute ako treba, pogledalo lijevo-desno-lijevo, čekalo da vozilo uspori i potvrdu vozača da prijeđe preko
Treba li ignorirati vozača? Možda zablokira i ne stisne kočnicu. Da li je važnija lopta koja je završila na cesti ili sigurnost? Da li djeca znaju kako prepoznati pijanog i rastresenog vozača, znaju li što trebaju napraviti kad to uoče? Djecu treba informirati. Taman da nisam kriva za ništa - ne želim nikog nositi na duši.
Svi ovisimo jedni o drugima. Promet je komunikacija prije svega. Ako se ne razumijemo doći će do konflikta.
Quote:
sorry, al od debila od linka se ne možeš nikako sačuvati. to je isključivo njegova odgovornost.
Slažem se, no znači li to da se ne trebaš čuvati drugih debila kako ne bi došlo do identičnog ishoda situacije? Oprez je majka mudrosti.
Quote:
osobno nebi na teveu voljela vidjeti reklamu koja uključuje nesreću. to mi je morbidno. sjećam se reklame koju je netko ovdje već spomenuo, kad se lak za nokte razlijeva po ekranu umjesto krvi, to je bila kampanja "ako piješ ne vozi". izuzetno morbidna reklama. kao i onaj jumbo plakat iz iste kampanje, slika iz mrtvačnice.
kakvu točno reklamu bi zamislila vezano uz sigurnost djece u prometu?
'Molim te, nemoj piti' je za mene bila solidan izbor koji je trebalo nadograđivati i početi okretati prema djeci. Ona koju spominješ je odlično demonstrirala rizičnu vožnju i moguće posljedice.
Ako piješ ne vozi jer OVO što vidiš pred sobom su moguće posljedice. Djeluje razumno, bar meni. Sadašnja reklama je meni osobno mnogo morbidnija.Premda je svaka inicijativa pohvalna, dobra namjera često ne jamči dobar rezultat.
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
ja neću reći da je ovo loša reklama, ali ja bi prva prebacivala program. reklama je izuzetno emocionalno stresna.
Stvarnost je emocionalno stresna. Nekima manje, nekima nažalost više. Za razliku od na primjer raka, prometna nesreća je stresna životna situacija koju se često može izbjeći. U mrtvačnicama ima i tijela djece - to je stvarnost. Stvarno se može dogoditi i mom nećaku te bih radije da brutalna iskrenost straha, nemoći, boli i odgovornosti šokira gledatelja dovoljno da pazi što radi. Nadala bih se da će gledatelj biti dovoljno šokiran jakom reklamom da ga ona prizemlji, da zaključi da nikad ne želi prouzročiti ili se naći u takvoj situaciji. Da će se zapitati kako do te situacije može doći te kako ju on može spriječiti. Kako bi reagirao da se u takvoj situaciji nađe? Kako bi pomogao da to vidi? Sve su to legitimna pitanja koja bi se trebali pitati. Tehnički, svi će reći da nije u redu voziti pijan. Osim kad oni voze nakon 2-3 pive. To je također stvarnost u kojoj i djeca žive s nama, svjesno ili ne. I uče.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 06:35   #18
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Pa kada smo već kod piskutavosti tu onog konja sa ekupi ne može nitko nadmašiti.

Svaki puta kad ga čujem poželim mu da crkne.

Inače da apsolutno se te teme trebaju ozbiljnije prihvatiti jer je svakim danom sve više budala za volanom. Na žalost.


Izuzetno iritantan glas.
AnđeoGabrijel21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:47   #19
reklama za Pan
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:17   #20
Ova nova za Snickers, s gremlinom. Grozna!
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.