Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 16:34   #3261
o ketaminu "Special K"

Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post
Zanima me može li se igdje u Hrvatskoj legalno tj eksperimentalno liječiti depresija pomoću ketamina? Čitam da je jako uspješan i u vrlo malim dozama s minimalnim nuspojavama.
Ketamin i drugi modulatori glutamatnih receptora za depresiju u odraslih


Kapitalizam možda jest era koja je u kratkom vremenu eksponencijalno ubrzala napredak i na nekim poljima podigla jarme mukotrpnog rada delegiranjem na strojeve, možda je preusmjerila trud i energiju u istraživanje i na temelju trke za profitom upalila motore hiperprodukcije svega i svačega. I suočen s toliko upadaš u njenu paradoksalnu zamku paralize izbora. Ako je moguće sve ni jedan odabir nikada nije u potpunosti ispravan jer uvijek postoji sumnja da bi drugi bio bolji, ako po ničemu drugome sam zato što je drugačiji, Komuniciraš li i konzumiraš stalno sve više i više, emocija ne može slijediti ubrzanje, povezanost postaje farsa slike sebe same, životi nešto što se lažno konstruira na društvenoj mreži za tuđi pogled, ljubavi serijska nizanja privremenih monogamija prolaznog i dolazi do točke prezasićenja. Jedna od najraširenijih bolesti najprosperitetnijeg doba osobne i kolektivne povijesti nije ni karcinom, ni AIDS, ni pretilost - radi se o depresiji i njene statistike posramile bi sve dosadašnje pandemije.

https://www.klubskascena.hr/scena/dr...esiju-07042017
Ketamin - samo reci NE
Europa, a pogotovo Velika Britanija upoznali su novu pošast. Riječ je o ketaminu, drogi koja se konzumira sve više i istiskuje ostale opijate.
ray of light is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 09:50   #3262
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post


I kokain isto

A ima i hrpa druge droge koja u malim količinama djeluje dobro, i legalna je.
Možemo li dobiti popis toga?
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 09:59   #3263
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Možemo li dobiti popis toga?
Svi serotoninski, dualni i triciklički antidepresivi.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:33   #3264
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:41   #3265
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
Ketamin i drugi modulatori glutamatnih receptora za depresiju u odraslih


Kapitalizam možda jest era koja je u kratkom vremenu eksponencijalno ubrzala napredak i na nekim poljima podigla jarme mukotrpnog rada delegiranjem na strojeve, možda je preusmjerila trud i energiju u istraživanje i na temelju trke za profitom upalila motore hiperprodukcije svega i svačega. I suočen s toliko upadaš u njenu paradoksalnu zamku paralize izbora. Ako je moguće sve ni jedan odabir nikada nije u potpunosti ispravan jer uvijek postoji sumnja da bi drugi bio bolji, ako po ničemu drugome sam zato što je drugačiji, Komuniciraš li i konzumiraš stalno sve više i više, emocija ne može slijediti ubrzanje, povezanost postaje farsa slike sebe same, životi nešto što se lažno konstruira na društvenoj mreži za tuđi pogled, ljubavi serijska nizanja privremenih monogamija prolaznog i dolazi do točke prezasićenja. Jedna od najraširenijih bolesti najprosperitetnijeg doba osobne i kolektivne povijesti nije ni karcinom, ni AIDS, ni pretilost - radi se o depresiji i njene statistike posramile bi sve dosadašnje pandemije.

https://www.klubskascena.hr/scena/dr...esiju-07042017
Ketamin - samo reci NE
Europa, a pogotovo Velika Britanija upoznali su novu pošast. Riječ je o ketaminu, drogi koja se konzumira sve više i istiskuje ostale opijate.
Gospođice Rejjjj jeste vi probali taj Ketamin
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:59   #3266
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Gospođice Rejjjj jeste vi probali taj Ketamin
ne, samo se informiram, nikad čula za to, a ti,imaš to na lageru?
ray of light is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:26   #3267
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Psihijatar je u ovom slučaju "čekić" koji oko sebe vidi samo "čavle". Kvalitetan bi psihijatar nakon razgovora s njim uvidio da takvi problemi nisu u njegovoj domeni i uputio bi ga psihologu, a ne bi mu bez razloga i potrebe prepisao psihofarmake.
Na sličan bi način i psiholog kojemu bi došao netko s kliničkom depresijom, shizofrenijom ili nekim trećim skupom simptoma koji zahtijevaju i farmakoterapiju, trebao tu osobu uputiti da se obrati psihijatru.
Mislim da psiholozi u nas previše olako šalju pacijente psihijatru. Psihologinja kojoj sam dvaput otišao na razgovor nakon drugog razgovora i ispunjavanja duuugačkog upitnika me poslala psihijatru tvrdeći kako u upitniku ima previše patologije da bi ostao kod nje.

A inače je baš bila dobra, i opet bi rado otišao k njoj iako sam joj išao 2009. Bila je bolja od dvojice psihijatara kojima sam išao prije nje. Točnije rečeno, ona je klinička psihologinja. To je samo koji stupanj niže nego psihijatar.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 02:00   #3268
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
ne, samo se informiram, nikad čula za to, a ti,imaš to na lageru?
Moji savjet Vam je da ga ni ne probate, ima toga ga u ZG, može se nabavit ali bolje nemojte

Lijek ketamin, inače anestetik. Ketamin utječe na neurokemijski sustav glutamata, neuroprijenosnika kojeg se obični antidepresivi ne dotiču. Nažalost, ketamin izaziva ozbiljne nuspojave, uključujući halucinacije, pa se ne može koristiti kao antidepresiv, no znanost sada znade kamo treba usmjeriti buduće napore u borbi protiv depresije.

Inaće hrvatska zauzima visoko treće mjesto u Europskoj uniji po konzumaciji kanabisa i „novih droga“, poput sintetskih kanabinoida i ketamina.

Robert Torre, dr. med., spec. psihijatar

https://www.forum.hr/newreply.php?do=newreply&p=65533671
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:33   #3269
Jeli neko od depresivaca ili onih koji koriste antidepresive probao koristiti 5-HTP?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 10:04   #3270
Treći u Europi
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:18   #3271
Koji se ad daje ako Mirzaten ima neku lošu nuspojavu?Pitala bi psihića da mi da nešto na tu foru jer mi je jako dobro radi na želudac u 4 godine niti jedan napadaj,otkad sam ga prestala piti već tri puta na hitnoj...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:49   #3272
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Jeli neko od depresivaca ili onih koji koriste antidepresive probao koristiti 5-HTP?
kolko se sjećam nije za mješanje s ad-ima nisam siguran, ali nebi na to bacal nofce

http://www.depresija.org/forum/index...howtopic=16426

https://www.forum.hr/showthread.php?t=726779

http://dr-roje.com/triptobel/
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:53   #3273
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Koji se ad daje ako Mirzaten ima neku lošu nuspojavu?Pitala bi psihića da mi da nešto na tu foru jer mi je jako dobro radi na želudac u 4 godine niti jedan napadaj,otkad sam ga prestala piti već tri puta na hitnoj...
Jbet Lola pa gdje si ti nama kako tvoje mice mace?
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:56   #3274
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Jbet Lola pa gdje si ti nama kako tvoje mice mace?
Ovuda sam,na preporuku psihijatra (koji nema pojma) smanjila sam net i više sam se okrenula neki laganim temama jer da projiciram tuđe probleme na svoje.Uglavnom, pokušala sam bez tableta i samo si još više sjebala želudac sa stresom i sad sam u potrazi za nečim sličnim Mirzatenu samo da nema onih šugavih glavobolja.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 14:58   #3275
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ovuda sam,na preporuku psihijatra (koji nema pojma) smanjila sam net i više sam se okrenula neki laganim temama jer da projiciram tuđe probleme na svoje.Uglavnom, pokušala sam bez tableta i samo si još više sjebala želudac sa stresom i sad sam u potrazi za nečim sličnim Mirzatenu samo da nema onih šugavih glavobolja.
Na koji način te boli glava? Migrena?
Baš uz korištenje tog AD-a?

Ako te od toga boli glava, pitaj za samo serotoninske AD.

Inače dualni AD-ovi se koriste kao profilakse kod migrene, ali u rijetkim slučajevima ne djeluje tako.
Meni smetaju dualni AD-ovi.
Sad sam na Zoloftu koji je samo serotoninski AD i glavobolje nema.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 17:44   #3276
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Na koji način te boli glava? Migrena?
Baš uz korištenje tog AD-a?

Ako te od toga boli glava, pitaj za samo serotoninske AD.

Inače dualni AD-ovi se koriste kao profilakse kod migrene, ali u rijetkim slučajevima ne djeluje tako.
Meni smetaju dualni AD-ovi.
Sad sam na Zoloftu koji je samo serotoninski AD i glavobolje nema.
Bolila me glava na taj način da niti jedna tableta protiv bolova nije funkcionirala,počelo je sa samo jednom stranom lica pa se proširilo na oči i sinuse,rekli su da je alergija(šta nije istina jer otkad ne pijem mirzaten takvih glavobolja više nemam niti trebam piti tablete za alergiju)
Čitala sam tu na forumu da je još par njih jako glava bolila na Mirzatenu ,pa pokušavam skužiti o čemu se tu radi,pitala sam psihića ali on je samo slegnu ramenima...
Šta je Mirzaten dualni ad?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 18:05   #3277
Mirtazen je i antihistamin, djeluje prilično jako i na alergije.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:27   #3278
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Bolila me glava na taj način da niti jedna tableta protiv bolova nije funkcionirala,počelo je sa samo jednom stranom lica pa se proširilo na oči i sinuse,rekli su da je alergija(šta nije istina jer otkad ne pijem mirzaten takvih glavobolja više nemam niti trebam piti tablete za alergiju)
Čitala sam tu na forumu da je još par njih jako glava bolila na Mirzatenu ,pa pokušavam skužiti o čemu se tu radi,pitala sam psihića ali on je samo slegnu ramenima...
Šta je Mirzaten dualni ad?
Da dualni je i to nove generacije.
Djeluje na serotonin i noradrenaln.

Ja ne smijem uzeti ljek koji dira noradrenalinsku skupinu jer mi momentalno okida migrenu.

Doktorima nije jasno jer je po medicinskoj struci obrnuto.
Kako sam ti rekla ad-ovi se koriste protiv glavobolje. Zato doktorima nije jasno.

Mene prate i psihijatrica i neurologica a ja sama moram tražiti uzroke glavobolja.
Tako mi je i inače sa ostalim ljekovima, reagiram već na male doze, a veće doze me ubijaju.
Spasila me jedino psihijatrica kada mi je dala lagane antiepileptike da mi smanji tu "buru neuronsku" u glavi. A nemam epilepsiju. Samo mi neurotranzmiteri popizde od malog utjecaja kemije i okinu glavobolju.

Ne znam o kojoj vrsti glavobolje se kod tebe radi, ali ako ti smeta, smeta ti.

Svim ad-ovima je baza serotoninska.

Ja sam sama tražila Zoloft, on je čisti serotoninski ad, i za sad mi je ok.

Probala sam dualne ad-ove koji se koriste protiv migrene, Velafax i Dulseviju i bila ukomirana od migrene mjesecima.

Kod mene sve naopako.

__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:11   #3279
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da dualni je i to nove generacije.
Djeluje na serotonin i noradrenaln.

Ja ne smijem uzeti ljek koji dira noradrenalinsku skupinu jer mi momentalno okida migrenu.

Doktorima nije jasno jer je po medicinskoj struci obrnuto.
Kako sam ti rekla ad-ovi se koriste protiv glavobolje. Zato doktorima nije jasno.

Mene prate i psihijatrica i neurologica a ja sama moram tražiti uzroke glavobolja.
Tako mi je i inače sa ostalim ljekovima, reagiram već na male doze, a veće doze me ubijaju.
Spasila me jedino psihijatrica kada mi je dala lagane antiepileptike da mi smanji tu "buru neuronsku" u glavi. A nemam epilepsiju. Samo mi neurotranzmiteri popizde od malog utjecaja kemije i okinu glavobolju.

Ne znam o kojoj vrsti glavobolje se kod tebe radi, ali ako ti smeta, smeta ti.

Svim ad-ovima je baza serotoninska.

Ja sam sama tražila Zoloft, on je čisti serotoninski ad, i za sad mi je ok.

Probala sam dualne ad-ove koji se koriste protiv migrene, Velafax i Dulseviju i bila ukomirana od migrene mjesecima.

Kod mene sve naopako.

Meni je sad dao Cymbaltu.Kakav je to ad?

SajkoDad kako to misliš djeluje jako na alergije,smanjuje ju ili pojačava?Ja nisam mogla disati kad sam pila Mirzaten,trošila sam po par paketa maramica a u kombinaciji sa Dessaltom ,koji je za alergiju to je bilo strašno.Jednom sam na 7 dana ostala bez Dessalte i ja sam mislila da će mi se lice raspasti od bolova .Sad više ne pijem Dessaltu i bolova nema,znači bila je kombinacija tih dvaju lijekova.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:58   #3280
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Meni je sad dao Cymbaltu.Kakav je to ad?

SajkoDad kako to misliš djeluje jako na alergije,smanjuje ju ili pojačava?Ja nisam mogla disati kad sam pila Mirzaten,trošila sam po par paketa maramica a u kombinaciji sa Dessaltom ,koji je za alergiju to je bilo strašno.Jednom sam na 7 dana ostala bez Dessalte i ja sam mislila da će mi se lice raspasti od bolova .Sad više ne pijem Dessaltu i bolova nema,znači bila je kombinacija tih dvaju lijekova.
Isto dualni. I kako ti je?

Ja sam probala Dulseviu, generik, duloxetin i jedan i drugi. Bilo mi je gore.


Za "alergije".
Lijek diže histamin te time stvara "alergijski efekt".
Tu su curenje nosa, otežano disanje, osipi itd.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.