Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 12:26   #81
Quote:
EliseaBooblock kaže: Pogledaj post
Hvala cupanka! Sjetila sam se udruga, google svasta izbaci, no htjela sam konkretno pitati ovdje posto sam na stranicama nekih udruga (ne konkretno ovih navedenih) procitala koje marke hrane potrazuju, a ove nizeg cjenovnog ranga nisu bile medu njima. Nije to nesto, ali katkad ista puno vise znaci nego nista.
Nema na cemu.
Mi ne biramo i zahvalni smo na svakoj donaciji, mogu samo reci, blago onima koji si biranje mogu priustiti.
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 22:52   #82
Quote:
EliseaBooblock kaže: Pogledaj post
Hvala cupanka! Sjetila sam se udruga, google svasta izbaci, no htjela sam konkretno pitati ovdje posto sam na stranicama nekih udruga (ne konkretno ovih navedenih) procitala koje marke hrane potrazuju, a ove nizeg cjenovnog ranga nisu bile medu njima. Nije to nesto, ali katkad ista puno vise znaci nego nista.
Ne znam o kojim se udrugama radi, ali ću pokušati stati u stranu obrane udruga i pretpostaviti da ste krivo povezali, jer ako se sakuplja određena hrana onda je to vjerovatno za bolesnu životinju, njih ne možemo podignuti s slabijom hranom, a zdrava populacija se hrani s hranama kupljenim po akcijama, budget hranom (na žalost), DM konzerve su dobra hrana za zdrave mace.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 00:33   #83
Evo nas napokon, svi smo dobro, malo je bilo problema sa malcima jer je Nika ostala bez mlijeka a oni nisu htjeli niti bočicu niti paštetice, kuhano meso, sirovo, vrećice, konzervice, stalno su plakali i na kraju su počeli jesti pečeno meso...no bitno da papaju.
Nika bi trebala na sterilizaciju pa moli pomoć oko plaćanja jer smo sve novce iskoristili za nabavku hrane i pijeska, veliku zalihu koju smo imali Hello Kittiy smo potrošili prije koji dan.
Mace se trebaju i cijepiti pa i za to molim pomoć.

Računi, slikice malaca stižu

Donacija je bilo 100kn mala khala, 200 kn Mademoiselle i 80kn Holly
Platili smo sterilizaciju


Kupili fiziološku za malce


Kupili nešto hrane i mlijeko za malce


Fali mi još račun nikinog UZV-a, koji u zemlju kao da je propao, no ukoliko netko želi, slobodan je kontaktirati Veterinarsku stanicu Osijek i provjeriti sve, iznos je bio 125kn...

A sad se pripremite na veliku količinu šećera







cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 00:38   #84



Pozdrave iz zauvijek doma šalje crna maca , sad se zove Medena



Malena također šalje pozdrave ali ne iz zauvijek doma već iz našeg dvorišta



Za sad toliko, ukoliko nam netko želi poslati malo hranice, javite se , 10 odraslih, 4 mačića i 2 pesa su zahvalni na svemu <3
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:08   #85
Quote:
Mademoiselle_92 kaže: Pogledaj post
Nismo u toku, koji je to bio plan o mačkokućici?
Evo uplatiti ćemo danas ostatak za sterilizaciju, drži se!
Draga Mademoiselle ispričavam se jer sam skroz zaboravila na vaše pitanje.

Ideja je bila, obzirom da imam dvije barake u dvorištu, jednu u kojoj živim, i drugu koja je kao šupa ali sa dvije prostorije, jednu prostoriju urediti za mace koje mi dođu pod skrb jer je izuzetno teško sa velikim brojem životinja biti u malom prostoru, em što mace koje su kod mene već starosjedioci loše reagiraju na prinovu pa mi tako kakaju i piške posvuda iz protesta a teško mi je to sve počistiti jer imam linoleum koji dosta upija mirise, tu je i Muvi koji svaki puta završi kod veta.

Nažalost nisam uspjela jer je šupa na nižem terenu, nije betonirano i svaki puta kad pada kiša unutra je poplava.

Naravno da sam imala u planu nekakve aukcije i moliti za pomoć u vezi toga ali ako za ampulu za macu ne mogu namoliti donaciju, što bih onda očekivala za dalje.
Dobili smo donaciju za linoleum i njega smo postavili ali je nedovoljno i sad je u vodi nažalost, tako da ništa od toga.

Gužvamo se nas 14 dlakavaca 2 dvonožca u 30 kvadrata, dokle, ne znam...
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 21:57   #86
Skupljamo kune za cijepljenje maca u zamjenu dajemo novo, neraspakirano glačalo
Tražimo 500kn, vrijednost glačala je 930kn <3
Imamo 14 maca na skrbi i svi se MORAJU cijepiti, jedno cjepivo je između 100-180 kn, ovisno o veterinarskoj !!!



Crno bijeli i tigrasti malci su nam lezelvilani
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 08:09   #87
Super za mačiće, baš su preljepi i nadam se da će se brzo udomiti!!!!!!!!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:09   #88
Quote:
mala khala kaže: Pogledaj post
Super za mačiće, baš su preljepi i nadam se da će se brzo udomiti!!!!!!!!!!!!
I mi se nadamo
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 22:28   #89
Mi i dalje skupljamo za cjepiva a imamo i novosti.
Danas sam preuzela mini mini miiini maculende od ljudi koji su ga htjeli "rijesiti", naime njihova macka si je odnekud donijela mace, vjerovatno da se brine o njemu no oni nisu bili blagonaklonjeni pa su ga htjeli maknuti jer je crno....
Preuzela sam ga odvela vetu koji je uspostavio da mala ima mikrosporozu......mikrospora a meni kuca puna macaka...divno...
Da bi stvar bila jos bolja zateknem danas u vrtu kujicu jako slicnu Kiri, koja se takoder pojavila kod mene u vrtu.....ja lagano pucam po savovima, 15 maca i 3 psa...donacija NEMA, cime cu ja to hraniti, kako voditi vetu kad nemam auto, zadnjih tjedan dana sam danima do neko doba u noci radila dzemove i sok od bazge za prodaju za njih, jos sam i krpelja pobrala i sad sam u strahu sto ce biti......ne znam....znam samo da necu dugo moci ovako, svi ste okrenuli glavu, ne od mene, vec od zivotinja na mojoj skrbi koje mene za skrbnika nisu birali, okrenuli su glavu i oni koji su govorili da dok su zivi moje zivotinje nece biti gladne, jako lako su okrenuli glavu jer to zapravo nisu ni mislili.
Iskreno vam zabranjujem da me pljujete kad ja isto budem okrenula glavu i oglusila se na apel, razlike izmedu vas i mene nema, osim sto vi okrecete glavu jer tako zelite a ja cu ju okrenuti jer cu tako morati !
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 08:04   #90
Nazvala sam ju Pan (tera) jer je crna..










Evo pesice...






cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:39   #91
Siroto macence. Mislim da Vas nitko nema pravo pljuvati jer i sve ono sto ste do sada napravili je golemo. Drzite se, nadam se da ce se naci netko u mogucnosti da pomogne, bar na faceu ako ne na ovom zamrlom forumu.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:28   #92
Quote:
-Animal- kaže: Pogledaj post
Siroto macence. Mislim da Vas nitko nema pravo pljuvati jer i sve ono sto ste do sada napravili je golemo. Drzite se, nadam se da ce se naci netko u mogucnosti da pomogne, bar na faceu ako ne na ovom zamrlom forumu.
Draga Animal, nažalost o tako bude....što se tiče pomoći na fejsu, isto je, tko je uspio oko sebe skupiti ljude, njemu dobro "ide" tko nije, ništa ili jako malo.
A forum me čudi, brojka kaže da se teme prate...i ništa više praćenja nema nego je bilo kad je forum bio baš aktivan tako da mi nije jasno zašto je ovako kako je jer životinje su te koje i dalje trebaju pomoć....tužno.

Nego...kujica iz prethodnog posta....oglašena posvuda...naravno nikakve koristi, a ona luta po selu, prelazi cestu, ljudi sviraju, susjedi ju tjeraju i marškaju, izašla sam na ulicu taman kad je susjeda pričala s lokalnim vetom koji je u blizini imao intervenciju i on joj je rekao neka zove šinteraj.....zgrabila sam neki stari hrđavi lanac, uhvatila ju i uvela kod sebe u dvorište.....smjestila sam ju u "box".....ako ne bude bježala..barem je sigurno da će biti živa i nadam se uz vašu pomoć zbrinuta.
Trebam za nju ovratnik, povodac, ampulu ili sprej, kune za sterilizaciju....svašta nam treba, pa ako netko može i želi, molim vas-Za NJU





cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 12:53   #93
Uplaćeno 50 kn za kujicu, nadam se da će se još netko javiti!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:30   #94
Quote:
mala khala kaže: Pogledaj post
Uplaćeno 50 kn za kujicu, nadam se da će se još netko javiti!
Hvala od srca
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 19:06   #95
Jedno brzinsko javljanje, iako su Tomi i Čupko rezervirani, nenadano smo jučer malu crnu otpravili u njen zauvijek dom u Zagreb, udomila ju je jedna predivna osoba <3

I još jedna dobra vijest, i pesica nam je otišla na drugi smještaj, preuzeo ju je osječki azil u dogovoru sa udomiteljicom iz Njemačke i tamo će biti do udomljenja, ja sam joj od 50 kn što je donirala mala khala kupila ogrlicu, slike stavim čim uzmognem više vremena jer zahtjevaju obradu , eto....da se barem niz nastavi
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 08:55   #96
Bravo, evo pozitive, samo tako dalje!!!!!!!!!!!!!!!:ju mping:
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:23   #97
Danas uplaćeno 150kn, sretno pesici a ovaj novac neka ide za druge potrebite pod tvojom skrbi
Mademoiselle_92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 14:58   #98
Mademoiselle, veliko hvala

Mala maca e dobila ime Kiara


S njenom zauviek ljudicom sam fb prijatelj pa svakodnevno gledam brdo slika i videa koje stavlja, zaista je otišla u najbolje moguće ruke


A ovako je pesica čekala prijevoz, stavila sam joj novu ogrlicu koja je otišla s njom u azil (račun stavim kad nađem, najvjerovatnije su ga mace negdje odćuhnule jer vole one sve što šuška, uglavnom kupljena je u Offerttissimi i plačena 14,00 Kn )





Hvala od srca svima na pomoći i uplatama
Hvala mala khala na 100 kn pomoći za hranu + 50 za pesicu
hvala anonimnoj donatorici na 400 kn za cijepljenje maca + 200 kn pomoći
i hvala još jednoj anonimnoj donaciji na 150 e za cijepljenje maca, čim to obavimo javljamo se sa računima, maca je sada 14 x 180 kn (3x180 2x) velika je cifra nažalost, ali moram to obaviti jer me strah, pogotovo zato što smo imali (vi koji me pratite zasigurno se sjećate) dva puta panleukopeniju, prvi puta smo izvukli mače a drugi puta smo ih dvoje izgubili

Maca Pan je dobro, papa puno, tretiramo se protiv dosadne spore, ali ide na bolje, uskoro i njene slikice...prekrasna premazna mini panterica
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:55   #99
Danas su Candy i Nika sterilizirane, već su budne kao da ništa nije bilo



Hvala od sveg srca anonimnoj donatorici na još 200 kn za naše šapice
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:01   #100
Lijepo!!!! Želim im brzi oporavak!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.