Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2016., 09:10   #61
https://postimg.cc/image/x2zydwclj/

https://postimg.cc/image/52cikg59j/

To su nalazi krvi od prije 15 dana, a radilo se i na jetru i bubrege.

Kad su došli rezultati rekao je da je bubreg dobro.
Za jetru nije spomenuo ništa, ali je rekao da su leukociti jako niski i da sumnja na virus fiv ili felv i da napravimo test na to.
Jesmo i pokazalo se da je felv pozitivan, fiv negativan.

Istina je da nije bilo savjeta da se radi infuzija, makar smo mu rekli da ne jede, pa da ćemo mu sami davati na injekciju.
Ja mu i jesam davao na injekciju 1 konzervu Recovery dnevno, ali i to je prestao jesti krajem prošlog tjedna i počeo povraćati. Od petka znači Đuro ne jede skoro ništa, zadnji pokušaj je bio ovaj ponedjeljak kad je navečer povratio Recovery odmah nakon hranjenja na injekciju.

Inače njegov bubreg jedan je atrofirao prije 7 godina. Drugi je preuzeo njegovu funkciju i malo se povećao.

Krajem prosinca 2014. i početkom siječnja 2015. kad je Đuro povraćao naveliko sve živo što je jeo i izgubio 1.5 kila smo upravo bili kod Perokovića koji nas je slao na ultrazvuk bubrega na veterinarski faks, pa rentgen sa kontrastom, pa bez kontrasta sve isto na faks, svi nalazi su pokazali da je stanje sa bubregom isto kao prije 7 godina, a na rentgenu nije bilo ničega.
Radili su i onu kompletnu krvnu sliku, ali nalaz se čekao više dana jer su i tu krv morali slati nekamo pošto oni nisu imali opremu za to. Rekli su da je nalaz dobar.

Evo nalaza iz siječnja 2015. - može se povećati kad se klikne na sliku:

https://postimg.org/image/44yhgamdb/

Nakon toga su rekli da više ne znaju što bi radili, jer je sve dobro i preporučili su veterinarsku hranu, kupili smo Roal Canin Sensitivity Control i više nije povraćao.
To je jeo dobrih skoro godinu i pol znači do nedavno, do prije nekih 2 mjeseca, a onda je i počeo slabo kakati, po nekoliko sitnih kuglica, pa smo prešli na Animondu za bubreg i odmah je zavolio, počeo kakati dobro, ali onda je i to prestao jesti i tad smo otišli ovom novom veterinaru koji je ustanovio felv i dalje sve znate.

Ako bi poslušao savjete vaše, prvo novaca više nema, ovo nas je do sada koštalo preko 1000 kn u nalazima krvi, testu felva, antibioticima, hrani za oporavak.
Drugo, ne znam kome bi sad išao za drugo mišjenje, a da nije tako daleko, Ćirića sam iskritizirao zbog cijena bez obzira na njegovo znanje, ali i kod njega ima kolega koji rade da nisu toliko dobri i sa Bubijem je bilo svakakvih dijagnoza i promašaja, jer su ga preuzimali i Ćirić i kasnije svi ostali kad je Ćirić bio na edukaciji.
Perokovići nemaju opremu, pa su za sve slali dalje.

Kome god bi se išlo, prvo bi radili nalaz biokemijski na te parametre koji su bitni da vide kakvo je sada stanje, pa ajde ta infuzija obavezno, jer ne jede više niti na silu na injekciju.
Za punktiranje jetre stvarno ne znam, ali ovaj sadašnji vet je rekao da mu može punktirati vodu iz trbuha u dva puta, ali da to neće izvući Đuru.

A da ne spomenem limfne čvorove kojih ima sigurno 10 koje odmah možemo opipati, a one unutarnje do kojih ne možemo doći tko zna koliko još.
Čvorovi oko vrata su se podjelili u više njih, dvije kuglice na zadnjim nogama, dvije kuglice odmah iza prednjih nogu kod tijela, dvije kuglice iza ušiju, ispod vrata su bile dvije kuglice, a sad ih je 4-6 podjeljenih.
Na što to upućuje nego da je loše.

Jasno je da Recovery nije dovoljan kao hrana jer je to 75% vlaga i to je uzrok zašto je izgubio puno mase, on je kostur sada, kompletna kralježnica mu se osjeti, zadnje noge su toliko slabe da nema više skoro mase u njima.

A još kad vidim da se zadnjih tjedana uopće ne čisti, nema niti jednog pokazatelja da se stanje mjenja na bolje.

Mislimo i mi da ga ništa ne boli, prede on lagano dok ga se draga, ali samo leži i gleda u jednu točku nekim polu pogledom...ove slike sam stavio namjerno najbolje u kojima izgleda dobro, ali to je trenutak samo i nije stvarno stanje.

Zadnje uređivanje FićFirićFić : 17.08.2016. at 09:42.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 10:01   #62
Evo idemo Ćiriću po to drugo mišljenje, dogovoreno je u 16:30 sati, ali samo Ćirić.
Ne može prije i nebi ga niti mogao danas primit, ali pošto je hitno ubačen je.

Zadnje uređivanje FićFirićFić : 17.08.2016. at 10:16.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 10:24   #63
Veterinarske intervencije u ovoj fazi za njega znače samo mrcvarenje, bol, stres, strah i patnju!
A ishod je jako dobro poznat svima.

Naravno da će Ćirić (kao i bilo koji drugi veterinar) pronaći još stoijednu pretragu koju treba napraviti i stoijedan lijek koji se može aplicirati da se jadnoj životinji produže patnje a njemu napuni blagajna.

Ja nisam dozvolila da se moju vlastitu majku muči na taj način nego je otišla s mirom, bez patnje i dostojanstveno - kad je došlo vrijeme. Jer organizam je pametan i zna kako se treba ugasiti bez patnje i boli. Ono što uzrokuje patnju i bol su intervencije, i to su mi potvrdile i mnoge stručne osobe koje se s time svakodnevno u praksi susreću.

Fićfirić, znam da ti je beskrajno teško ali ne misli sad na sebe jer ovdje se ne radi o tebi nego o maci koja pati. U takvoj situaciji nema mjesta sebičnosti.
Mačak je evidentno u kataboličkoj fazi i to sve govori.

Šaljem vam ljubav i mir ... držite se!
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 10:34   #64
Eutanazija je trebala biti kasnije poslijepodne, oko 17 sati...ovo ćemo obaviti prije i otvoreno razgovarati sa Ćirićem.
Znam što govorite i imate pravo.

Ali idemo svejedno još to probati.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 11:13   #65
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Veterinarske intervencije u ovoj fazi za njega znače samo mrcvarenje, bol, stres, strah i patnju!
A ishod je jako dobro poznat svima.

Naravno da će Ćirić (kao i bilo koji drugi veterinar) pronaći još stoijednu pretragu koju treba napraviti i stoijedan lijek koji se može aplicirati da se jadnoj životinji produže patnje a njemu napuni blagajna.

Ja nisam dozvolila da se moju vlastitu majku muči na taj način nego je otišla s mirom, bez patnje i dostojanstveno - kad je došlo vrijeme. Jer organizam je pametan i zna kako se treba ugasiti bez patnje i boli. Ono što uzrokuje patnju i bol su intervencije, i to su mi potvrdile i mnoge stručne osobe koje se s time svakodnevno u praksi susreću.

Fićfirić, znam da ti je beskrajno teško ali ne misli sad na sebe jer ovdje se ne radi o tebi nego o maci koja pati. U takvoj situaciji nema mjesta sebičnosti.
Mačak je evidentno u kataboličkoj fazi i to sve govori.

Šaljem vam ljubav i mir ... držite se!
How yes no.

Jebote izvukla mi se bila mačka za koju sam mislila da će uginuti za dan-dva. Mnogi bi tada na mom mjestu odustali jer je bila jako loše i zbilja smo čekali samo kada će uginuti. Ja nisam odustajala, dobivala je infuzije, šopala sam je sa hranom i vodom na špricu svakih sat-dva po malo, nije imala snage da se poliže a kamoli nešto drugo koliko je loše bila i izvukla se i nakon toga živila još 2-3 godine.
Bila sam u sličnoj situaciji i sa micanom prije 2-3 godine, bio je jako loše, imao blokadu uretre, prestao jesti, zarokao 1,5 kg u 2-3 tjedna (ne moram valjda objašnjavati koliko je ovo veliki pad težine za mačku), ošla jetra u bananu, šopala sam ga dobrih mjesec dana jer hranu nije htio viditi, a kamoli jesti, povraćao je i tak. Da sam digla ruke ja ne bi danas imala svog micana.
Isto sam slušala spike pa star je (imao je 13 godina tada), muči se, šta ga ne pustiš. Drago mi je da nisam digla ruke tada i da nisam slušala ovakbve savjete koje ti sada ovdje daješ.

Da, pretrage koštaju i vremena i love ali se barem možeš nakon svega pogledat u ogledalo i reći si da si sve napravio/la i da je vrijeme da se pusti životinja da u miru ode. Ja nisam protiv eutanazije, dapače, ali samo kada se iscrpe sve opcije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 11:53   #66
Dao sam mu sad Calopeta, Recovery pet puta po 6 ml, probiotik 1 ml.

Inače kakao nije od subote oko podneva. Istina je da nije jeo skoro ništa.

Novac imam pripremljen za eutanaziju, a pokopat Đuru sam dogovorio već sa prijateljem, ali to ću sad preusmjerit na Ćirića i neće biti dovoljno sigurno.

Pa eto ako možete doprinjeti u donacijama bilo bi od velike pomoći. Gadi mi se to tražiti, ali zbilja je sve otišlo, a i Gita je operirala tumor prije nekoliko tjedana i još smo platili sterilizaciju psa kojeg sam našao na cesti. Teških zadnjih mjesec dana.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 12:16   #67
Fić, nema ti se što gaditi tražiti pomoć za Đuru. Zbog toga sam i izdvojila ovu temu na Plavu šapu. Iako ti najbolje vidiš u kakvom je Đuro stanju, istina je da ponekad, u trenucima jakih emocija, nemamo hladnu glavu da vidimo stvari u pravoj perspektivi.

Vjerujem da će dr. Ćirić znati procijeniti situaciju i sigurno neće dozvoliti da se micek pati.

Đurice!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 12:51   #68
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Za jetru nije spomenuo ništa, ali je rekao da su leukociti jako niski i da sumnja na virus fiv ili felv i da napravimo test na to.
Jesmo i pokazalo se da je felv pozitivan, fiv negativan.
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Za punktiranje jetre stvarno ne znam, ali ovaj sadašnji vet je rekao da mu može punktirati vodu iz trbuha u dva puta, ali da to neće izvući Đuru.
Eto, znači punkcija jetre nije ni spomenuta, kao ni infuzija, a to bi ga moglo spasiti.

Neizmjerno mi je drago da ste ipak odlučili poslušati još koje mišljenje, jer eutanazija zaista mora biti zadnja opcija, a ovdje evidentno nisu sve mogućnosti iscrpljene.

Nemojte se ustručavati tražiti novac, uplatit ćemo, samo ga ne puštajte prerano.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 13:16   #69
Ne pustajte Djuru.

Sanjala sam ga 6 puta sinoc. Nadam se da ce Ciric znati sto treba napraviti, iako se apsolutno slazem s misspiggy, ukoliko opcija jos ima (a ima), a vet ih odbija uciniti, treba ici trecem, i cetvrtom. Skupit ce se, nemojte odustati jos ima nade. I moju macu su odbili lijeciti jer nije bila u fazi za amputiranje pa "nije bilo smisla", svasta cete cuti, i znam da je obesrhabrujuce, ali nama se posrecilo iz drugog puta, vetica je odmah dala lijek i pododermatitis se skroz povukao. Drugi macak koji je uginuo od Felv-a je bio u puno gorem stanju naocigled, hroptao, jedva disao i nije vise dizao glavu. Za malenog Djuru jos postoje opcije.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 15:00   #70
Ne odbija veterinar učiniti punkciju, prije dva dana je rekao da može u dva navrata raditi punkciju tekućine u trbuhu, ali da od toga nema ništa i da se Đuro neće izvući.
Mi smo sami pitali da li se može vaditi voda iz trbuha, rekao je da može i da ako želimo da bude to napravio, ali da nema pomoći.

Za punkciju jetre koju misspiggy spominje ne znam i nisam čuo da se to radi i čisti. O tome nismo s njim razgovarali, a općenito o jetri nije ništa spominjao od prvog dana.
Samo znam da je rekao kolegici dok se radila krvna slika da napravi nalaz za jetru i bubreg, i na kraju je rekao da je bubreg dobro.
Nisam se ni ja snašao na oko jetre koju nije spomenuo, jer nas je odmah pozvao u drugu sobu zbog leukocita koji su bili niski i da savjetuje fiv/felv test i sve je dalje krenulo u tom smjeru.

Gore u postu 61 sam stavio dvije slike nalaza, pa ako netko zna iščitati gdje je parametar za jetru neka baci pogled.
Ali vjerujem da je jetra isto na nalazu dobro, jer valjda bi i to spomenuo da je zabrinjavajuće.

Vidjet ćemo uskoro što će Ćirić reći na sve to i napraviti.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 21:33   #71
Kako je prošlo danas kod Ćirića?
Pratim situaciju s Đurom i zaista se od srca nadam nekim, barem mrvicu, boljim vijestima.
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 22:12   #72
Nadam se da ima još nade da Ćirić može pomoći nije lako donijeti odluku za kraj.
Bez obzira na odluku pomoći ćemo nije problem pitati.
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 22:24   #73
Javljam tužnu vijest.
Đuro nas je napustio, otišao je hrabro i mirno.
Sada će nas promatrati i čekati dok se svi skupa ponovno ne nađemo, ali taj put zauvijek.



Ćirića danas mogu samo pohvaliti, pristupio je Đuri maksimalno stručno i sa puno poštovanja. Saslušao je sve što sam mu govorio o njegovom životu i posebno događanjima u zadnjih mjesec dana.

Odmah je dijagnosticirao da Đuro ima žuticu, to nismo niti znali.

Zatim je napravio kompletan ultrazvuk i objašnjavao nam što je što na monitoru u isto vrijeme.
Prvo tekućina u trbuhu.
Također srce mu je plivalo u vodi, grudni koš je bio pun tekućine.

Ono što nas je iznenadilo je da je pronašao oba bubrega i rekao da su ok i oba su 4 cm...znači Đuro nije imao problem sa bubregom i prije 7 godina je bila pogrešna dijagnoza da mu je lijevi bubreg atrofirao (Male životinje u Heinzelovoj), a također gledam u nalaz ultrazvuka sa Veterinarskog fakulteta iz siječnja 2015. i piše da je lijevi bubreg znatno smanjen sa cca 2x1.5 cm.
Eto njemu su bubrezi bili dobri cijeli život.
To su tisuće kuna bačenih u vjetar u rentgenima, ultrazvucima i specijalnoj medicinskoj hrani na krivu dijagnozu.

Zatim je radio punkciju limfnih čvorova i punkciju tekućine iz grudnog koša i test na FIP.

FIP se pokazao pozitivan.

Izvadila se krv što je jedva uspjelo, naime krv mu je bila jako rjetka i pjenasta. To je bio loš znak.

Nakon svega toga pričekali smo 15-ak minuta na rezultate krvi i nalaz je jako jako loš.

Nalaz bubrega je dobar.
Ali sve drugo nije. Na slici koju ću dolje staviti tko razumije može vidjeti sve što je zaokruživao i vrijednosti su po 4 puta više od dozvoljenih.
Problem je sa jetrima, povećan je raspad eritrocita, a smanjena proizvodnja novih, to upućuje na anemiju. Ćirić je to stručnije objasnio, a ja sažeto i laički prenosim.

Znači FIP test je pozitivan. Izvukao je žutu jantarastu (tako nešto piše na papiru) tekućinu iz grudnog koša.
Raspad eritrocita.
FeLV pozitivan (kaže da je moguće da je uzrokovalo i FIP).

Što se tiče punkcije limfnih čvorova, tu je stao da ne ide na dodatna testiranja toga što je izvukao, jer bi koštalo, a nije potrebno. Jer prije toga je saznao najgore nalaze.
Njegovo mišljenje je da čvorovi prelaze u limfome.
Odmah je kod opipavanja rekao da su ogromni čvorovi.

I onda je rekao da bi ispao licemjer da krene sa liječenjem, jer je nemoguće spasiti Đuru.

Odlučili smo se tamo obaviti eutanaziju, da se dodatno ne vozimo u Zaprešić, zaista nije bilo smisla i nebi priuštili Đuri još jednu vožnju.
Đuro je period nakon pretraga i do uspavljivanja proveo mirno odmarajući u svojem transporteru u kojeg je odmah skočio kad se na kraju izvadila krv.
Samo se legao i lijepo drijemao još oko 20 minuta.



Slika iz 2012. godine



Ove tri su od prije 14 dana



Račun je ispao 777 kuna.

Žao mi je što vas ovime rastužujem, ali priroda je svoje odlučila.

Ja samo znam i vjerujem da ću Đuru opet sresti jednog dana kao i svi vi svoje drage životinje, tako da Đuro moj najbolji prijatelju, vidimo se!!!
Falit ćeš i meni i ostalima doma, neopisivo puno, ali negdje gore će ti biti jednako lijepo.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 22:44   #74
Učinio si ono što je najbolje za njega.

Od početka je bilo znakova koji ukazuju na FIP: gubitak teka, opstipacija, ascites, malaksalost... A vet je to i spomenuo.

FIP je strašna bolest, a gledati mačku kako umire od "mokrog" tipa FIP-a nešto je što nikad ne zaboraviš. Spasio si Đuru patnje, jer FIP-u nema lijeka.

Ovako je otišao mirno i bez patnje.
Žao mi je.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 22:49   #75
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 22:51   #76
I mislila sam kad se ne javljaš..no dobro je da je rađen test na FIP, sad ćemo svi biti mirniji, jer koliko je meni poznato, to je dijagnoza gdje odmah eutanaziraju.

Drži se i nek Đuro lijepo sanja..
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 23:03   #77
Sunce malo prekrasno mekano. Beba mala. Tako mi je zao. Uzasno mi je zao. Drzite se. Ucinili ste sve, i sad znate pravu istinu i mozete biti sigurni da se nista nije moglo uciniti vise od onoga sto ste pokusali. Uvijek vrijedi ici po drugo misljenje, pa i kod ovakvih groznih vijesti. Vi ste dali svoje sve, za sve mace o kojima ste se brinuli i zaista jeste i ostat cete u mojim mislima kao jedni od najpozrtvovnijih spasioca macaka o kojima sam imala prilike citati. Iskreno, najiskrenije se molim i nadam da vise necete morati prolaziti kroz ovakve trenutke.

Djuro, spavaj slatko mala bebo.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 01:21   #78
Đuro, pozdravi mi ekipu tam gore.

Fić, daj broj racuna (ili na temu stavi, ili salji na pm), nesto sitno imam viska bez cega mogu pa da barem malo pripomognemo rijesiti taj racun. Ziher nas ima jos.


Zao mi je ko pesu, nisam ovu temu ni vidjela zadnjih 10 dana otkad je spojeno. Osim standarnih baljezganja LinaLene (da ne ispadne da vrijedjam, konkretno: "tumori nemaju nikakve beze s felvom; doktori ne znaju nis o virusima" itd) svi su ti dobro napisali, i falabogu otisao si ipak do Zarka i dobio konacnu dijagnozu da bez trunka sumnje napravite pravu stvar. Kolko god da je uzasno, znam.
Vet u Zapresicu je MORAO vidjeti da je macak zut, odmah ga je na pocetku trebao staviti na inf da se malo digne jer se i na fotkama vidi kako je dehidriran, morao je i punktirati cim se napunio jer bi se instantno vidjelo da je punktat zut a to znamo kaj znaci. No eto, vjerujes vetu a ispadne los, ni prvi ni zadnji put, no o tom-potom. Zao mi je i da se na ovaj nacin moralo potvrditi ono kaj ti tupim o Zarku.

Meni sve skupa zvuci kao da je Djuro funkcionirao godinama s FeLVom, da - dogadja se (primjer iz prve ruke: skoro 10g FIV+ macka koja doslovno nikad nije ni kihnula) a onda je iz nekog razloga kod njega to sad buknulo i krenulo u limfom. Da je od Bubija pobrao FeLV, ne bi se stiglo razviti tako brzo. (na limfom misim) Kako se sad tu putem nakalemio i FIP (koji je isto vecinom uzrok pizdarija kod daleko mladjih macaka), to ne znam, ali nije dobro. Obzirom na sve skupa, ovo je najpametnija stvar koju ste mogli napraviti. I jedina postena.


Jedino je sad sranje s ostatkom tvoje ekipe, ako je fip potvrdjen, macke u transportere (dezinficirane) pa na balkon ili hodnik od zgrade i dezinficiraj cijelu, doslovno cijelu kucu, bez milosti. I prati preostale macke kao kobac.
Za dezinfekciju: domestos, plivasept crveni (pjenusavi), sve sto ide u vesmasinu utrpaj s dezinficijensom za ves iz dm-a. Sve, sve, sve. Ako je moguce, macje wc-e baci (ili natapaj pola sata u domestosu pa temeljito isperi), pijesak baci, kao i zdjelice. Doslovno ce ti trebati x flasa domestosa. Prozorske daske, radijatore, podove, namjestaj, penjalice, sve treba oprat. Jebiga, dan ribanja ali treba.
Disclaimer: da, vrlo vjerojatno Djuro nije izlucivao virus, ali u kucanstvu ocito postoji - better safe than sorry, fip nije za zajebanciju i ne dodje sam od sebe.


Mozda najbolja stvar je da odes do vet.apoteke u Heinzelovoj (u podrumu ispod ambulante) i kupis Ecocid prah. Zajebi srebro i slicna new age kamilica sranja, ovo (fip) treba ubit. Razrijedis prah vodom po uputama, makni zivotinje i rokaj po SVEMU. Nije skupo, ako se dobro sjecam jedna vrecica je manje od 20kn. Sve imas u uputama detaljno, mozes spricati i na tepihe, fotelje, podove, penjalice/grebalice, po zraku spricati i slicno (napravis otopinu i s dijelom peres podove, povrsine i predmete koje mozes prati/brisati, a dio stavis u rasprsivac npr. onaj za spricati cvijece ili bocicu od sredstva za pranje prozora i slicno). Onda ni ne trebas Domestos.
http://www.krka-farma.hr/hr/lijekovi...nfekciju/1746/


Edit: cini mi se na fotkama da si dosta nisko; jel tvoji idu van u dvoriste? Ako da, sad je cas da to stane

Zadnje uređivanje ryell : 18.08.2016. at 01:46.
ryell is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.08.2016., 02:11   #79
Samo ću reći dok sam još budan da je Đuro pišao po podu u wc-u gdje mu je kanta, a u kanti spavao tj. kad ga nebi pratili pobjegao bi u wc u tu kantu ležati...od te svoje nemoći je zamjenio mjesto gdje se popiša za krevetić, a pločice su postale kanta što naravno nikada prije nije napravio.

Ono što je veliki problem je da je Muso dolazio ovih dana pišati u tu kantu Đurinu, a inače to obavlja u drugoj kanti na drugom mjestu. Muso u wc-u nikada u životu do ovih zadnjih tjedan dana nije pišao niti ulazio.

Te životinje su nevjerojatne, ali ovo je jako loše da se dogodilo, a naravno nisam znao da Đuro ima i FIP.

I Gita se koristila kantom u wc-u.

Ne može se više ništa sada, ali wc je zatvoren i sutra će se temeljito oprati tim sredstvima.

Vidim da po statistici 1 od 5.000 kućnih mačaka oboli od FIP-a, totalna nepravda da se ovo dogodilo.
Ali i FeLV je napao i počeo stvarati limfome, sve je pošlo po zlu.
Sad više ni sam ne znam što je napalo jetru i uništavalo eritrocite, znam da FeLV C tip rezultira anemijom, ali možda i FIP ubija jetru, ma ne znam više ništa, puna mi je glava svega, a najviše praznine i tuge za Đurom, više nije u svojem domu.

Neću nikoga kritizirati, svatko ima razloge zašto je to i to radio, kritizirao sam Ćirića, a danas je ispao više nego dobar, a i veterinar iz Zaprešića je lijepo sterilizirao Oliviu, operirao je i Gitin tumor nedavno i za sad je ok. Oko Đure je zapravo sve pogodio samo bez takvih pretraga kao Ćirić.

Potaknuli ste nas da potražimo i drugo mišljenje i to smo napravili...potvrdilo se najgore uz detaljnije analize i razgovore i dodatno je koštalo, ali preuzeli smo odgovornost i sada samo treba misliti pozitivno i pamtiti Đuru po najboljem.

Za zadnje pitanje, naše mačke ne izlaze van stana.
Desilo se nehotice da je svaki pao s prozora u dvorište, ali brzo smo ih pokupili, jer su se bojali dolje sami...nisko smo, nije im bilo ništa.

Zadnje uređivanje FićFirićFić : 18.08.2016. at 02:38.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:04   #80
Ficfiric zao mi je sto je ovako ispalo. Napravio si sve sto se moglo, otisao je u miru. Drago mi je da si poslusao sve i otisao jos jednom kod veta, sad znas da mu zbilja nihe bilo spasa.

Sto se tice jetre ona ti je najvjerojatnije otisla od toga sto nije jeo i smrsavio. Tako je bilo i kod moga, nihe to vezano za nikakvu dijagnozu vec za macji specifican metabolizam. Kad ne jedu danima ili kad ne jedu dovoljno odredjeni period krene trositi masnocu, jetra to sve obradjuje i u neko doba ne moze pratiti to i zamasti se. Od tuda onda i zutica i grozni jetreni nalazi, znaju i povracati kad dodju u tu fazu, nemaju apetit, imaju proljeve i tak. Zacarani krug, tu ih je najvaznije sopati da se zaustavi pad na tezini i daljnje mascenje jetre.
Sad znas za ubuduce, ja sam to naucila u najgorem periodu. Sva sreca pa se jetra regenerira.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.