Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2017., 16:35   #281
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Evoga ..sada si se ti uvrijedio sto sam ti gore rekao da nista ne razumijes pa okreces pilu napamet.

vrijeđate inteligenciju, ti i ovaj plaćeni trol

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Umjesto toga procitaj sto ti freedom pise..covjek se potrudio da ti cak i pronadje neki citat i objasni sto taj citat znaci.
vidiš, to je problem s ljudima poput vas dvojice. mislite da je dovoljno izvaditi i pročitati jedan odlomak i na temelju njega donositi zaključke o cjelokupnom opusu jednog satiričara.
vjerojatno vas dira što se pronalazite u navedenim odlomcima, pa onda u žešćoj navali kognitivne disonance počinjete pisati stvari koje veze s pameću nemaju.

nemoj više odgovorati ne moje postove. ne zanima me što misliš i pišeš
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 09:38   #282
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Svi im se tekstovi mogu svesti na jednu tvrdnju: "Hrvatska losa, Jugoslavija dobra". Uz poneke iznimke, vecin tih ljevih novinara u praksi pise jedan te isti esej na tisucu nacina...jedino sto se mijenja je neka drustvena situacija koju koriste da ponovo napisu istio. I to zapravo uopce nije njihov problem, jer oni samo legitimno iznose jedne te isto misljenje ali je zanimljivo kako neki njihovi citatelji ni nakon sto im se tisucu puta ponovo isto i dalje ne kuze.


Evo npr. fortinbras, covjek jednostavno ne razumije.... a Freedomac mu je tako jednostavno i lako objasnio na primjeru. Uzalud.
Gdje to točno? Možeš pokazati koji dio teksta recimo dežulovića, tomića ili ivančića žali za jugoslavijom? Po čemu je to točno hrvatska dobra? Reci mi jedan segment u suvremenom hrvatskom društvu koji je dobar...osim mile ti crkve naravno...?
Baš me zanima kako bi to dežulović i ivančić volili jugu gdje su bili proganjani za uvredu tekovina revolucije i uvredu sfrj u kasnim osamdesetima..za razliku recimo od ivkošića li čelana koji su bili partijski sekretari?
Problem s vama desničarima je da uvijek izmišljate teze koje vam pašu pa čim netko kritizira pojavu u rh društvu taj je odmah jugoslaven, četnik, udbaš, orjunaš i mrzi sve hrvatsko. Razumnim ljudima takvo nešto ne pada na pamet pa zato možete i tisuću puta ponoviti.... jednako će biti neistina. Nije to stvar toga da oni kojima blebečete tu frazeologiju ne mogu shvatiti. Itekako mogu, shvaćaju da je to desničarsko bulažnjenje.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:04   #283
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kako bi to dežulović i ivančić volili jugu gdje su bili proganjani za uvredu tekovina revolucije i uvredu sfrj u kasnim osamdesetima..za razliku recimo od ivkošića li čelana koji su bili partijski sekretari?
Problem s vama desničarima je da uvijek izmišljate teze koje vam pašu pa čim netko kritizira pojavu u rh društvu taj je odmah jugoslaven, četnik, udbaš, orjunaš i mrzi sve hrvatsko. Razumnim ljudima takvo nešto ne pada na pamet pa zato možete i tisuću puta ponoviti.... jednako će biti neistina.
Tako je.
Problem je u tome što ne barataju osnovnim činjenicama pa ih izmišljaju putem, a za "interpretaciju" se obraćaju liderima koji ih besramno lažu i zadajaju. Njihovi lideri (lideri njihovih opcija) im to rade namjerno, za vlastitu korist, naravno; slažu im i naprave od njih svoje vojnike i svoje poslušnike.

I onda se dobije ovo što se dobije, što je odlično ilustrirano primjerima u tvojem tekstu.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 16:08   #284
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Gdje to točno? Možeš pokazati koji dio teksta recimo dežulovića, tomića ili ivančića žali za jugoslavijom? Po čemu je to točno hrvatska dobra? Reci mi jedan segment u suvremenom hrvatskom društvu koji je dobar...osim mile ti crkve naravno...?
Baš me zanima kako bi to dežulović i ivančić volili jugu gdje su bili proganjani za uvredu tekovina revolucije i uvredu sfrj u kasnim osamdesetima..za razliku recimo od ivkošića li čelana koji su bili partijski sekretari?.
Citat?
Ja sam se nadao da ces traziti nesto vise...nekakvu dublju analizu teksta a ti hoces citat.

Hajde, bacim ti jedan citat cisto iz zajebanicije.

Ivancic:
"...da bi Jugoslavija mogla biti budućnost i da bi, što se mene tiče, bila najnormalnija budućnost."
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Problem s vama desničarima je da uvijek izmišljate teze koje vam pašu pa čim netko kritizira pojavu u rh društvu taj je odmah jugoslaven, četnik, udbaš, orjunaš i mrzi sve hrvatsko. Razumnim ljudima takvo nešto ne pada na pamet pa zato možete i tisuću puta ponoviti.... jednako će biti neistina. Nije to stvar toga da oni kojima blebečete tu frazeologiju ne mogu shvatiti. Itekako mogu, shvaćaju da je to desničarsko bulažnjenje.
toliko o ovome.

Inace o kada pricamo o desnicarima-ljevicarima....o vama je pisao Bolkovic...gornji citat je i u tom tekstu. Vrlo pronicljiv zavrsetak teksta:
http://direktno.hr/direkt/projekt-ca...li-nije-27429/

Ja iskreno cijenim Viktora Ivančića. Ne, ne samo zato jer se usudi kazati da on priželjkuje Jugoslaviju. Iz cijelog niza razloga, i osobnih i moralnih i političkih i literarnih, kojekakvih: naprosto ga imam rad.


Jedino, baš ovdje, ovdje gdje su se mnogi prepoznali i misle da dijele Viktorovu poziciju, ja im kažem: Ne, nemate vi veze s Ivančićem!
Da biste imali, deklarirajte se i vi, pa krenite podrivati.
Prije toga, za samoga Viktora vi ste samo mali domobrani.
Jugoslavenski, da stvar bude gora.



Mogu samo potpisati Bolkovicev komentar.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 07.06.2017. at 16:28.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 16:10   #285
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
vidiš, to je problem s ljudima poput vas dvojice. mislite da je dovoljno izvaditi i pročitati jedan odlomak i na temelju njega donositi zaključke o cjelokupnom opusu jednog satiričara.
vjerojatno vas dira što se pronalazite u navedenim odlomcima, pa onda u žešćoj navali kognitivne disonance počinjete pisati stvari koje veze s pameću nemaju.
Odlomci sluze radi vas a ne radi nas...

Jer vama se moraju citirati tekstovi gdje autori doslovno napisu ono sto sto mi tvrdimo a ni to niste sposobni prozvakati ......kako bi tek prozvakali razne metafore i alegorije na isto a sto je 99% tekstova tih autora.

Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
nemoj više odgovorati ne moje postove. ne zanima me što misliš i pišeš
Koje postove?
Kao da si ista napisao osim "ma neznate vi", "ne razumijete vi" ..i sl.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 18:31   #286
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Citat?
Ja sam se nadao da ces traziti nesto vise...nekakvu dublju analizu teksta a ti hoces citat.

Hajde, bacim ti jedan citat cisto iz zajebanicije.

Ivancic:
"...da bi Jugoslavija mogla biti budućnost i da bi, što se mene tiče, bila najnormalnija budućnost."
toliko o ovome.

Inace o kada pricamo o desnicarima-ljevicarima....o vama je pisao Bolkovic...gornji citat je i u tom tekstu. Vrlo pronicljiv zavrsetak teksta:
http://direktno.hr/direkt/projekt-ca...li-nije-27429/

Ja iskreno cijenim Viktora Ivančića. Ne, ne samo zato jer se usudi kazati da on priželjkuje Jugoslaviju. Iz cijelog niza razloga, i osobnih i moralnih i političkih i literarnih, kojekakvih: naprosto ga imam rad.


Jedino, baš ovdje, ovdje gdje su se mnogi prepoznali i misle da dijele Viktorovu poziciju, ja im kažem: Ne, nemate vi veze s Ivančićem!
Da biste imali, deklarirajte se i vi, pa krenite podrivati.
Prije toga, za samoga Viktora vi ste samo mali domobrani.
Jugoslavenski, da stvar bude gora.



Mogu samo potpisati Bolkovicev komentar.
Da bi jugoslavija mogla biti budućnost tebi i bolkoviću znači priželjkivanje jugoslavije? Ako napišem da bi mogla biti budućnost europa bez granica ili recimo srednja europa kao savez konfederativnihg država jel to znači da ja to priželjkujem? Čini se da i ti i bolković imate problema s razumijevanjem ivančića...primjerice evo "genijalnog" bolkovićeva zaključka ne temelju sljedećeg ivančićeva teksta:

"Danas ne smijete spomenuti Jugoslaviju u Hrvatskoj, čak ako uputite neku kritiku nacionalizmu, bit ćete etiketirani kao Jugosloven i komunist. To vjerojatno proizilazi iz straha da bi Jugoslavija mogla biti budućnost i da bi, što se mene tiče, bila najnormalnija budućnost."


Iz ovoga bolković a i prolaz zaključuju:
a) da je ivančić jugoslaven pri tome se nimalo ne opterečivajući time da on to nije rekao. (znate vi bolje od njega što je on)
b) da on priželjkuje jugoslaviju i to ovakvom bravuroznom straw man interpretacijom bolkovića:
"Ivančić otvoreno priznaje što bi za njega bila najnormalnija, dakle optimalna budućnost - Jugoslavija. Otkad riječ najnormalnija znači optimalna? Kako otkad? Pa još od onog prvog straw mana kad je ivančić proglašen jugoslavenom pri čemu u tekstu on uopće ne gopvori o jugoslaviji nego o hrvatskoj samo treba imati mozga da se to razumije

A gdje su kad smo kod toga izjave tomića i dežulovića...tek toliko da ti malo bacim čisto iz zajebancije. Tekst koji si naveo NIJE priželjkivanje jugoslavije
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 07.06.2017. at 18:43.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 21:03   #287
Bolković jednostavno ima problema s razumijevanjem pročitanog teksta.
Ili to onako malo fingira zato da bi zadojio mržnjom i umilio se dijelu publike koji je takvom pristupu sklon.

Ni prvi ni zadnji


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 08:54   #288
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Da bi jugoslavija mogla biti budućnost tebi i bolkoviću znači priželjkivanje jugoslavije? Ako napišem da bi mogla biti budućnost europa bez granica ili recimo srednja europa kao savez konfederativnihg država jel to znači da ja to priželjkujem? Čini se da i ti i bolković imate problema s razumijevanjem ivančića...primjerice evo "genijalnog" bolkovićeva zaključka ne temelju sljedećeg ivančićeva teksta:

"Danas ne smijete spomenuti Jugoslaviju u Hrvatskoj, čak ako uputite neku kritiku nacionalizmu, bit ćete etiketirani kao Jugosloven i komunist. To vjerojatno proizilazi iz straha da bi Jugoslavija mogla biti budućnost i da bi, što se mene tiče, bila najnormalnija budućnost."


Iz ovoga bolković a i prolaz zaključuju:
a) da je ivančić jugoslaven pri tome se nimalo ne opterečivajući time da on to nije rekao. (znate vi bolje od njega što je on)
b) da on priželjkuje jugoslaviju i to ovakvom bravuroznom straw man interpretacijom bolkovića:
"Ivančić otvoreno priznaje što bi za njega bila najnormalnija, dakle optimalna budućnost - Jugoslavija. Otkad riječ najnormalnija znači optimalna? Kako otkad? Pa još od onog prvog straw mana kad je ivančić proglašen jugoslavenom pri čemu u tekstu on uopće ne gopvori o jugoslaviji nego o hrvatskoj samo treba imati mozga da se to razumije

A gdje su kad smo kod toga izjave tomića i dežulovića...tek toliko da ti malo bacim čisto iz zajebancije. Tekst koji si naveo NIJE priželjkivanje jugoslavije
Mislim da sam gore spomenuo da su citati radi vas...a ne radi mene.

Dakle...ja osobno ne zakljucujem da je Ivancic Jugoslaven na osnovu jedne njegove recenice vec na osnovu sada vec 30 godina citanja njegovih tekstova. Ovo gore je on rekao u jednom intervju...i moglo je biti cak i istrgnuto iz konteksta ali 30 godina tekstova...to se nemoze istrgnuti iz kontektsta.


Moja teza da je problem kod svih njih da je to ekipa koja u osnovi pise jedan te isti esej ( Hrvatska-losa, Jugoslavija dobra ) a da se mijenjaju samo teme nije lako (po)dokaziva. Jer citatelj mora pazljivo citati neki tekst i u cijeloj sumi stvari sa kojima se cesto slaze izvuci bit. To je otprilike kao da treba pokazati sol u presoljenom jelu.




To se moze se vidjeti kod npr. Dezulovicevog teksta o problemu gasenja knjizara u Splitu.
http://hr.n1info.com/a211185/Kolumne...ba-kolere.html
Pise o temu o kojoj se 99% slazem sa njime...medjutim opet me u konacnici ne razocara...i opet mi posalje tocno onu poruku koju ocekujem od njega.


Znaci, Dezulovic tu pise o jednom globalnom fenomenu tj. krize knjiznicarstva..kroz prizmu gasenja najstarije splitske knjizare. Svatko tko ima zrno soli u glavi znade koji su korijeni tog problema koji postoji vec duze vrijeme i o tome bi se dali napisati krasni tekstovi, a i predlagati rjesenja prije svega kroz zakone o ocuvanju spomenika kulture. Ja osobno takodjer ne volim vidjeti gasenje knjizara..makoliko god osobno pa zadnjih 20 godina iskljucivo citam digitalna izdanja.

Medjutim sto Dezulovic umjesto toga radi?...on prvo problem vadi izvan konteksta..uopce ne ulazi u bit problema vec gasenje knjizare iskoristava da bi rigao mrznju prema svemu OSIM prema onome sto je osnovni problem..prvenstveno onu prema katolickoj crkvi.
Razlog zasto on to radi je radi toga sto je njemu gasenje knjiznice samo paravan..ovaj tekst nije doista o gasenju knjizara vec je doista pljuvanje po crkvi.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 08.06.2017. at 09:46.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:19   #289
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
"Danas ne smijete spomenuti Jugoslaviju u Hrvatskoj, čak ako uputite neku kritiku nacionalizmu, bit ćete etiketirani kao Jugosloven i komunist. To vjerojatno proizilazi iz straha da bi Jugoslavija mogla biti budućnost i da bi, što se mene tiče, bila najnormalnija budućnost."
Dakle..mada nemam volje ispravljati krive Drine a ni iz obicnog citata raditi filozofiju.....hajde pokusati cu ti objasniti polako gdje vas par tu ne razumijete Ivancica...a ni Bolkovica, a ni mene.

Hajmo probati tu istu recenicu malo preformulirati...samo cemo zamjeniti subjekt da vidimo kako bi onda zvucala.

"Danas ne smijete spomenuti NDH, čak ako uputite neku kritiku komunizmu , bit ćete etiketirani kao ustasa i fasista. To vjerojatno proizilazi iz straha da bi NDH mogla biti budućnost i da bi, što se mene tiče, bila najnormalnija budućnost."


Dok je prvi dio recenice obicna tvrdnja...bila tocna ili ne, pa i privi dio druge recenice jer prica o drugim ljudima i njihovim strahovima. Kraj je deklaracija autorovog osobnog stava o NDH.

Ovakvu recenicu moze napisati samo netko tko je pobornik NDH jer je samo za pobornike iste NDH najnormalnija buducnost pa tako i Ivancic kao pobornik Jugoslavije misli da je Jugoslavija najnormalnija buducnost.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ako napišem da bi mogla biti budućnost europa bez granica ili recimo srednja europa kao savez konfederativnihg država jel to znači da ja to priželjkujem?
pa da se vratimo tvom pitanju a u kojem nedostaje kljucan dio a koji potpuno mijenja smisao recenice.

Ovako kako si ti napisao ...ne znaci...to je obicna spekulativna tvrdnja sto bi moglo biti.

Ali...

Ako napises da je za tebe europa bez granica najnormalnija buducnost ...znaci da takvu europu u najmanju ruku podrzavas.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 08.06.2017. at 12:28.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:35   #290
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

To se moze se vidjeti kod npr. Dezulovicevog teksta o problemu gasenja knjizara u Splitu.
http://hr.n1info.com/a211185/Kolumne...ba-kolere.html
Pise o temu o kojoj se 99% slazem sa njime...medjutim opet me u konacnici ne razocara...i opet mi posalje tocno onu poruku koju ocekujem od njega.
Što tebe stvarno muči? Nekakav posebni oblik delirium tremensa? Umjesto bijelih miševa i ružičastih slonova tebi se priviđaju Jugoslaveni?

Tvoj osnovni problem je što sve tekstove "apage satanas" autora čitaš (ako se uopće odvažiš odmaknuti dalje od naslova) sa predumišljajem, tražiš i vidiš samo ono što želiš vidjeti pa makar to bilo tek par riječi izvučenih iz konteksta.

U stvari, ti si nesretan čovjek i jasno mi je kako ti treba poseban napor da bi izašao van, na ulicu, u život... gdje vreba silna opasnost mogućeg susreta (i ne daj Bože dodira) s prikrivenim Jugoslavenom.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:49   #291
@fgzcvjetic...morati ces ipak malo obrazloziti zasto to tako mislis...mislim na ovaj sredisnji pasus.


Trolanje i adhominem gore i ispod ti oprastam.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:57   #292
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
@fgzcvjetic...morati ces ipak malo obrazloziti zasto to tako mislis...mislim na ovaj sredisnji pasus.

Trolanje i adhominem gore i ispod ti oprastam.

Dakle, vratimo se na tvoj komentar.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

To se moze se vidjeti kod npr. Dezulovicevog teksta o problemu gasenja knjizara u Splitu.
http://hr.n1info.com/a211185/Kolumne...ba-kolere.html
Pise o temu o kojoj se 99% slazem sa njime...medjutim opet me u konacnici ne razocara...i opet mi posalje tocno onu poruku koju ocekujem od njega.
Evo, ja sam iz Splita, poznam svaki njegov kamen (barem u užem dijelu grada ) i potpuno mi je jasno o čemu Dežulović piše. Ipak, nikako ne mogu otkriti gdje je (u navedenom tekstu) ta tvoja očekivana poruka koja te, u konačnici, razočarala.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 14:00   #293
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam iz Splita, poznam svaki njegov kamen (barem u užem dijelu grada ) i potpuno mi je jasno o čemu Dežulović piše. Ipak, nikako ne mogu otkriti gdje je (u navedenom tekstu) ta tvoja očekivana poruka koja te, u konačnici, razočarala.
Pa gore sam ti lijepo napisao.

Dezulovic je u tekstu koja se bavi zatvaranjem knjizare dakle jednom light temom na razini nestajanja analognih fotoaparata ili gramofonskih ploca uspio nekako utrpati svoju netrpeljivost prema crkvi.


Osoba kojoj je doista stalo do knjiznice bi napisala poduzi referat na temu kako vec par desetljeca izdavastvo pati usljed digitalizacije i kako knjiznice polako nestaju po cijelom svijetu. Te bi mozda pozvao na potrebu da se neke stvari zakonom urede...primjerice da se knjiznica iz teksta proglasi spomenikom kuluture i njen polozaj i naziv i tako spasi pa makar i ne poslovala rentabilno. U svakom slucaju pisala bi o stvarnim problemima. Nisam jedan clanak na tu temu procitao o zagrebackim knjiznicama koje u centru polako postaju kafici i pekare.

Umjesto toga Dezulovic se u svakoj drugoj recenici hvata popova, tamjana, crkve...cak je i crkovnu suvenirnicu uspio nekako ubaciti u taj svoj tekst. Ali stvarnog problema nigdje....


valjda zato sto ga to ne interesira.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 08.06.2017. at 14:26.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 15:11   #294
Izuzevši relativno bitnu činjenicu da apsolutno ničim nisi odgovorio na pitanje - zapravo se slažem s ovim što si rekao. Kolumna je glupa i ja također ne podnosim takvo naricanje i kukanje nad stvarima koje su problem cijelog svijeta, i to iz sasvim drugih razloga.

No, ipak nisi odgovorio na pitanje. Netko tko ne podnosi crkvu je = Jugoslaven? Mogu ti onda reć da je svijet, kako se razvijaju znanost i saznanja i moderne tehnologije, te postepeno nestaju ili se suzbijaju iskonski ljudski strahovi, sve puniji Jugoslavena. Baš mi se igrom slučaja jučer frend vratio iz Češke. Veli, sve Jugoslaven do Jugoslavena, prema posljednjem popisu čak 76% :O
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 16:12   #295
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Izuzevši relativno bitnu činjenicu da apsolutno ničim nisi odgovorio na pitanje - zapravo se slažem s ovim što si rekao. Kolumna je glupa i ja također ne podnosim takvo naricanje i kukanje nad stvarima koje su problem cijelog svijeta, i to iz sasvim drugih razloga.
Mislim da jesam. cvjetic me upitao gdje me to Dezulovic nije razocarao i gdje je ocekivana poruka i ja sam mu odgovorio. Netrpeljivost prema katolickoj crkvi je integralni dio te jedne uvijek te iste poruke ali to ne znaci da je ona sama po sebi dovoljan dokaz.

Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Netko tko ne podnosi crkvu je = Jugoslaven?
To je drugo pitanje.....pomalo logicki ocito. Mozda sam propustio ..sigurno ne namjerno odgovoriti na to jer je vrlo lagano.
Odgovor je naravno NE.

To je otprilike kao da napisemo da netko tko hoda na dvije noge = covjek.
Niti je sve sto ima dvije noge covjek, a niti covjek nuzno ima dvije noge.

pa pola moje familije mrzi crkvu..

Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Kolumna je glupa i ja također ne podnosim takvo naricanje i kukanje nad stvarima koje su problem cijelog svijeta, i to iz sasvim drugih razloga.
Ne..to me ne smeta.Ok, je malo u stilu "zaustavite napredak" ...ali i sam sam pomalo takav. Da je on samo stao na tome da kaze kako je sranje sto se zatvaraju stare knjizare ja bi potpisao taj tekst. Ono sto me smeta u ovoj konkretnoj kolumni je koristenje jednog svjetskog problema za napad na crkvu a koji se provlaci kroz cijeli tekst a koja objektivno nema veze sa time.

Cak mi ova konkretna kolumna nije toliko politicki nabijena..crvu spominje onako usputno, vise valjda refleksno...ali konstantno... izabrao sam je samo zato sto je posljednja njegova kolumna koju je napisao. A red je da na temi uvijek dodajemo linkove na nove i nove kolumne i komentiramo ih.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 08.06.2017. at 16:42.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:51   #296
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Mislim da jesam. cvjetic me upitao gdje me to Dezulovic nije razocarao i gdje je ocekivana poruka i ja sam mu odgovorio.

Netrpeljivost prema katolickoj crkvi je integralni dio te jedne uvijek te iste poruke ali to ne znaci da je ona sama po sebi dovoljan dokaz..
Ajde, izvuci mi dio teksta gdje kritizira Crkvu.

Pa i da je kritizirao Crkvu, zašto je to tebe odmah ugrizlo ko obad za guzicu? Ah, jesmo nježni i duhovno osjetljivi... možda zato što je katolička partija uvijek u pravu, jedina, prava i nedodirljiva?

Vidiš, s druge strane, isti taj Dežulović je (kao i ostali Feralovci), u doba mraka, jednako oštro i zajedljivo kritizirao SKJ, SUBNOR, SSOJ... a tada su ga prozivali i trgali oni koji su danas najveći domoljubi, iskreni katolici (od 1990-91., do tada im je Partija branila vjeroispovijest), rvatine sa dna kace.... Naravno, rvatine su danas ugledni građani i domoljubi, kolumnisti, kreatori javnog mijenja a Dežulović (i njemu slični) je nostalgična Jugoslavenčina, četnik, srboljub, peder...


Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Kolumna je glupa i ja također ne podnosim takvo naricanje i kukanje nad stvarima koje su problem cijelog svijeta, i to iz sasvim drugih razloga.
To možeš reći samo zato što pojma nemaš što je za njegovu (moju) generaciju, ljudima koji su željeli i voljeli čitati, značilo tih par splitskih knjižara na potezu Peristil - Pjaca - Voćni trg. Dodaj k tome Jugoton, Foto muzikaliju, Muzičku nakladu... (sve u istim gabaritima) i život ti je ispunjen.
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 08.06.2017. at 18:19.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 18:23   #297
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ajde, izvuci mi dio teksta gdje kritizira Crkvu.
Mene isto zanima, s tim da je ateistički isusoljubac pisao ne o kritici, nego o mržnji prema Crkvi.

Quote:
Pa i da je kritizirao Crkvu, zašto je to tebe odmah ugrizlo ko obad za guzicu? Ah, jesmo nježni i duhovno osjetljivi... možda zato što je katolička partija uvijek u pravu, jedina, prava i nedodirljiva?
Meni se čini da ga je ugrizlo zato što je iskren čovjek, ateist s Isusom na avataru, koji u svojoj dugotrajnoj forumaškoj karijeri nije niti jedan jedini put spočitnuo Crkvi bilo što.

Quote:
Vidiš, s druge strane, isti taj Dežulović (kao i ostali Feralovci) je u doba mraka jednako oštro i zajedljivo kritizirao SKJ, SUBNOR, SSOJ... i tada su ga prozivali i trgali oni koji su danas najveći domoljubi, iskreni katolici (od 1990.-91., do tada im je Partija branila vjeroispovijest), rvatine sa dna kace.... Naravno, rvatine su danas ugledni građani i domoljubi, kolumnisti, kreatori javnog mijenja a Dežulović (i njemu slični) je nostalgična Jugoslavenčina, četnik, srboljub, peder...
A naš kolega, isusoljubni ateist, veli da je pratio Feral od početka... Zanimljivo, zaboravio je te sitne i nebitne detalje.


Quote:
To možeš reći samo zato što pojma nemaš što je za njegovu (moju) generaciju, ljudima koji su željeli i voljeli čitati, značilo tih par splitskih knjižara na potezu Peristil - Pjaca - Voćni trg. Dodaj k tome Jugoton, Foto muzikaliju, Muzičku nakladu... (sve u istim gabaritima) i život ti je ispunjen.
Jebiga, kume, ti nisi došo Izbosne, ko ti je kriv...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 23:01   #298
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
To možeš reći samo zato što pojma nemaš što je za njegovu (moju) generaciju, ljudima koji su željeli i voljeli čitati, značilo tih par splitskih knjižara na potezu Peristil - Pjaca - Voćni trg. Dodaj k tome Jugoton, Foto muzikaliju, Muzičku nakladu... (sve u istim gabaritima) i život ti je ispunjen.
Izrazito sam se nejasno izrazio tako da je prigovor na mjestu.
Apsolutno razumijem vezanost za takve lokalitete i žal za njihovim nestankom, a i dijelim je.
Ali to je jedna od stvari za koje nisu krivi HDZ, Kerumi i slično (ili crkve, vjernici, desni, lijevi....) nego jednostavno drugačija vremena. Nestaju i u Londonu, New Yorku, Berlinu...

Jednako kako nestanak knjižara ne znači da su Splićani danas "veće seljačine" ili "nekulturniji" nego Splićani nekad. Možda jesu, ali ne zbog knjižara, jer, velim, te iste knjižare nestaju svugdje.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 09:05   #299
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ajde, izvuci mi dio teksta gdje kritizira Crkvu.
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Mene isto zanima, s tim da je ateistički isusoljubac pisao ne o kritici, nego o mržnji prema Crkvi.
Gospodo ili drugovi ( prc prc ) vama isto treba sve nacrtati.

Dakle u malom kratkom clanku koji govori o fenomenu nestanka knjizara Dezulovic koristi sljedece sve u negativnom kontekstu :

bogobojazna varoš na moru
najprije se savjetuje sa svećenikom
pa zavjetuje Majci Božjoj
Gradić zaudara na tamjan
požure kod jedinog gradskog infektologa svetoga Roka
pomodnom vještinom vladaju samo svećenici
onoj Kod hrama na Katedralnom trgu
bogobojazna, boležljiva, zabačena i zaostala varoš bio Split
ri-četiri butige Verbuma, trgovca katoličkom bižuterijom
Mala bogobojazna varoš na moru zaudara na tamjan i mokraću
pa preostalo pučanstvo požuri u Verbumove suvenirnice
sličice svetoga Roka.
bogobojazna i zaostala kasaba


A vi se pitate gdje Dezulovic kritizira crkvu. Sto da vam kazem ..Dezulovica treba citati.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jebiga, kume, ti nisi došo Izbosne, ko ti je kriv...
lol...previse pretpostavljas

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Pa i da je kritizirao Crkvu, zašto je to tebe odmah ugrizlo ko obad za guzicu?.
Sto bi mene to ugrizlo?..to bi me ugrizlo prije 20 godina kada sam prvi puta poceo primjecivati "pojave" ...danas ja to ocekujem u svakoj od njegovih kolumna.
Pa ja ovo nebi ni spomenuo da me ti ( i prije toga kumek ) nisi pitao da ti pokazem jer vas par to nevidite...ovo je za mene kao da pisem o toploj vodi.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 09.06.2017. at 10:06.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:26   #300
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Dakle u malom kratkom clanku koji govori o fenomenu nestanka knjizara Dezulovic koristi sljedece sve u negativnom kontekstu :

bogobojazna varoš na moru
najprije se savjetuje sa svećenikom
pa zavjetuje Majci Božjoj
Gradić zaudara na tamjan
požure kod jedinog gradskog infektologa svetoga Roka
pomodnom vještinom vladaju samo svećenici
onoj Kod hrama na Katedralnom trgu
bogobojazna, boležljiva, zabačena i zaostala varoš bio Split
ri-četiri butige Verbuma, trgovca katoličkom bižuterijom
Mala bogobojazna varoš na moru zaudara na tamjan i mokraću
pa preostalo pučanstvo požuri u Verbumove suvenirnice
sličice svetoga Roka.
bogobojazna i zaostala kasaba


A vi se pitate gdje Dezulovic kritizira crkvu. Sto da vam kazem ..Dezulovica treba citati.

Pa ja ovo nebi ni spomenuo da me ti ( i prije toga kumek ) nisi pitao da ti pokazem jer vas par to nevidite...ovo je za mene kao da pisem o toploj vodi.

Ja zbilja i dalje ne vidim (ono "bogobojazno" zapravo i nema veze sa Crkvom kao takvom nego sa mentalitetom ljudi) ali, ako ti vidiš... Zapravo, svatko vidi ono što želi vidjeti pa, bez imalo žele za analizom teksta i čitanja između redova, na hrpu nabacuješ riječi izvučene iz konteksta poput: "požure kod jedinog gradskog infektologa svetoga Roka"

Usput, ako je trgovina vjerskom bižuterijom ujedno i branik vjere... :klap::klap:
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.