Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 01:44   #161
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
:klap:

hmm.... a sad ćemo netipičnu shvaćati simbolički Kako i treba, kažeš.

kao i prepametnog Frljića. I njega treba shvaćati simbolički, naravno. To je jedino ispravno, po ispravnom kanonu kako ga definira poštena inteligencija, kritika i struka.

a kad su neki s druge strane ograde, onda idemo na mudroslovna iščitavanja i fundamentalistička doslovna tumačenja.

zašto ne katoličkog talibana silovatelja s krunicom shvaćati simbolički? Ima i on pravo na alternativniji izričaj.

jeb'ga, al ova apologetika Dežulovićevih "netipičnih" zastranjenja ide ka blamaži...
Gle, ako imaš problema s razumijevanjem pročitanog, pomaže ako pitaš, umjesto da stavljaš blesave smajliće, jer s njima samo ispadneš još više...no...neupućen, jel

Pod "simbolički" mislim na to da samodeklarirani "veliki vjernici" i "veliki domoljubi" itekako spadaju u to, neovisno o tome jesu li se u sudnici pojavili moleći krunicu i sa šahovnicom na čelu.

Naravno, moja je, možda posve pogrešna, pretpostavka da je to svima i jasno. Ali nikad nije naodmet napomenuti.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 01:48   #162
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Gle, ako imaš problema s razumijevanjem pročitanog, pomaže ako pitaš, umjesto da stavljaš blesave smajliće, jer s njima samo ispadneš još više...no...neupućen, jel

Pod "simbolički" mislim na to da samodeklarirani "veliki vjernici" i "veliki domoljubi" itekako spadaju u to, neovisno o tome jesu li se u sudnici pojavili moleći krunicu i sa šahovnicom na čelu.

Naravno, moja je, možda posve pogrešna, pretpostavka da je to svima i jasno. Ali nikad nije naodmet napomenuti.
A sta, ateisti i nevjernici ne spadaju u silovatelje, ubojice i pljackase? Takvih nema medju ateistima? Jel to Dezulovic zeli poruciti? Simbolicki, naravno.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 01:50   #163
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A sta, ateisti i nevjernici ne spadaju u silovatelje, ubojice i pljackase? Takvih nema medju ateistima? Jel to Dezulovic zeli poruciti? Simbolicki, naravno.
Kasno je, zna se ljudima mutit vid u sitne sate, pogotovo ako dugo pilje u monitor, pa evo samo za tebe

Quote:
Kažem, slažem se da mu ta rečenica nije trebala. I u suštini je bezobrazna.
Dakle, s kim se svađaš i oko čega?
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 01:54   #164
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Gle, ako imaš problema s razumijevanjem pročitanog, pomaže ako pitaš, umjesto da stavljaš blesave smajliće, jer s njima samo ispadneš još više...no...neupućen, jel

Pod "simbolički" mislim na to da samodeklarirani "veliki vjernici" i "veliki domoljubi" itekako spadaju u to, neovisno o tome jesu li se u sudnici pojavili moleći krunicu i sa šahovnicom na čelu.

Naravno, moja je, možda posve pogrešna, pretpostavka da je to svima i jasno. Ali nikad nije naodmet napomenuti.
gle, stvar je vrlo jednostavno postavljena, ako ćemo izolirati Dežulovićev citat:

Quote:
Nisu svi katolički domoljubi hulje, ali su sve hulje do posljednjeg katolički domoljubi
podebljao sam ono bitno

što je nejasno s ovom konstatacijom.. osim autor što sve one Druge stavlja u koš suprotnog tabora, ništa među "svoje". Klasična difamacijska propaganda na najsirovijoj razini.

majkemi, ako ovo treba razlagati na nekom simboličkom nivou, e kvragu onda i elementarna logika i lekcije materinjeg jezika.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 01:59   #165
A, što se tiče Dežulovića, za njegovu rečenicu ćemo lako. Puno veći problem su oni o kojima vrlo jasno i konkretno piše, a koji žive u našoj sredini, odnosno svuda oko nas. I jako su glasni. Jer imamo bezmudnu državu. I mnogi ih vole. Jer su, jel, "veliki vjernici" i "veliki domoljubi".

Evo, samo za tebe, da ne moraš "piti otrov", destilirao sam ti neotrovne sastojke:

Quote:
pukovnik Hrvatske vojske, ratni zapovjednik 9. bojne HOS-a Rafael vitez Boban i predsjednik Županijskog vijeća Hrvatske čiste stranke prava Marko Skejo s pažljivo odnjegovanim hitlerovskim brčićima........točno na dan druge godišnjice presude kojom je osuđen u parstotinjak koraka udaljenom splitskom Županijskom sudu zbog gospodarskog kriminala i izvlačenja milijun kuna gotovine iz partnerske tvrtke prikladnog naziva ‘Alas – za dom’
Quote:
zbog iste stvari – izvlačenja tri milijuna kuna lažnim fakturama iz druge jedne tvrtke, Kalvin se zvala – osuđeni su, primjerice, i tadašnji tajnik slavnog HČSP-a Vinko Kalinić i sâm predsjednik stranke Josip Miljak, vrli ustaški muž što je običavao slati prijeteća pisma ravnateljici Spomen područja Jasenovac
Quote:
baš nekako istih onih dana kad je zagrebačkom Odboru za javna priznanja preporučenom poštom poslao prijedlog Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata 91. sa službenom nominacijom Jakova Sedlara za Nagradu grada Zagreba, šezdesetšestogodišnjeg koprivničkog novinara, publicista i predsjednika Udruge Mladena Pavkovića Općinski je sud u Koprivnici osudio zbog bludnih radnji i seksualnog napastovanja jedne osamnaestogodišnje djevojke
Ima još puno toga zanimljivog, ali da se baš ne "otruješ" slučajno nekom nezgodnom rečenicom, za početak je dosta i ovo.

Ali da, Dežulovićeva rečenica je problem


ps Da ne bi bilo zabune, nisu to nekakvi usputni nebitni likovi. Pukovnik Hrvatske vojske, predsjednik HČSP, tajnik HČSP, predsjednik Udruge branitelja Domovinskog rata... i umjesto da su u statusu šljama kakav jesu, oni su nekima i dalje "domoljubi" i hrabri borci protiv zlih ljevičara koji će nam vratit Jugoslaviju.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 02:02   #166
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
gle, stvar je vrlo jednostavno postavljena, ako ćemo izolirati Dežulovićev citat:


podebljao sam ono bitno

što je nejasno s ovom konstatacijom.. osim autor što sve one Druge stavlja u koš suprotnog tabora, ništa među "svoje". Klasična difamacijska propaganda na najsirovijoj razini.

majkemi, ako ovo treba razlagati na nekom simboličkom nivou, e kvragu onda i elementarna logika i lekcije materinjeg jezika.
Naravno. A ja sam rekao nešto drugo?

Samo sam, naviknut na tragikomično trolanje na sličnim temama, napomenuo "simboliku" na drugoj razini i u drugom kontekstu. Da mi npr. sad ne dođe netko pa za ovaj prošli post pita sliku Skeje s krunicom.

Slažemo se da je ta rečenica debilna. To kažem već treći put.

Od mene bi dobio 500 bodova na forumu. Bez razmišljanja.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 02:13   #167
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post

ps Da ne bi bilo zabune, nisu to nekakvi usputni nebitni likovi. Pukovnik Hrvatske vojske, predsjednik HČSP, tajnik HČSP, predsjednik Udruge branitelja Domovinskog rata... i umjesto da su u statusu šljama kakav jesu, oni su nekima i dalje "domoljubi" i hrabri borci protiv zlih ljevičara koji će nam vratit Jugoslaviju.
Kome to?

I kome je to bitan nekakav Marko Skejo?
Moram priznat da sam prvi puta cuo za njega.

Dakle KOME je on bitan? I tko to misli da je on domoljub i borac protiv ljevicara?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 02:18   #168
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kome to?

I kome je to bitan nekakav Marko Skejo?

Moram priznat da sam prvi puta cuo za njega.

Dakle KOME je on bitan? I tko to misli da je on domoljub i borac protiv ljevicara?
Pa dobro, tu se sad možemo opet vratit na početak i to da mi nije jasno zašto imaš potrebu komentirati nešto što ne pratiš?

Kome? Mirku. Kakvo je to pitanje? Šta smo u 7.b? Guglaj pa vidi kome je bitan i tko ga veliča i njegove poteze, manifestacije i stavove.

Govorimo o pukovniku Hrvatske vojske? Kako netko pravomoćno osuđen za gospodarski kriminal i štetu u iznosu milijun kuna može biti pukovnik Hrvatske vojske?

Kako netko tko seksualno zlostavlja djevojčice može biti predsjednik udruge koja nosi ime hrvatskih branitelja u nazivu?

Nisu to nekakvi debili s Facebooka koji se furaju da su domoljubi, ali su u stvarnosti nitko i ništa.

I tebi nije TO problem našeg društva? Nego rečenica nekakvog kolumnista?

Mislim, okej, na to imaš pravo, ali onda su ti jako čudni kriteriji.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 02:31   #169
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Govorimo o pukovniku Hrvatske vojske? Kako netko pravomoćno osuđen za gospodarski kriminal i štetu u iznosu milijun kuna može biti pukovnik Hrvatske vojske?

Kako netko tko seksualno zlostavlja djevojčice može biti predsjednik udruge koja nosi ime hrvatskih branitelja u nazivu?

Nisu to nekakvi debili s Facebooka koji se furaju da su domoljubi, ali su u stvarnosti nitko i ništa.

I tebi nije TO problem našeg društva? Nego rečenica nekakvog kolumnista?

Mislim, okej, na to imaš pravo, ali onda su ti jako čudni kriteriji.
Ovdje smo pricali o Dezulovicu i njegovoj recenici, tek kasnije si ti stavio isjecke iz njegovog teksta pa se nisam ni mogao osvrnuti na njega do tad.

Da, to jesu problemi, ali ne bi generalizirao citavo drustvo radi par primjera. Da, par primjera, jer da ih je i stotinu, to je kap u moru naspram svih ostalih pripadnika drustva koji su uzorni i nikome nista lose nisu napravili.

Stoga, ne bih sve pripadnike hrvatskog drustva stigmatizirao radi par losih medju njima.

Sto se tice tvojeg pitanja u vezi relacije vojnog čina i gospodarskog kriminala, to bi morao provjeriti u zakonu i pod kojim se uvjetima nekome moze oduzeti vojni cin stece u ratu, ako gospodarski kriminal ne spada pod to, onda on i dalje moze biti pukovnik Hrvatske vojske iako je osudjen za gospodarski kriminal. Zasluge u ratu, ako je radi njih stecen čin, a vjerojatno jest, se ne bi smjele mijesati s onime pocinjenim u miru. To su dvije odvojene stvari.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 02:36   #170
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post

Da, to jesu problemi, ali ne bi generalizirao citavo drustvo radi par primjera. Da, par primjera, jer da ih je i stotinu, to je kap u moru naspram svih ostalih pripadnika drustva koji su uzorni i nikome nista lose nisu napravili.

Stoga, ne bih sve pripadnike hrvatskog drustva stigmatizirao radi par losih medju njima.
Pa tko ih stigmatizira? Mislim, Dežulović u jednoj rečenici, ali oko te rečenice smo se svi složili.

Ni slučajno ne mislim da su takvi primjerci prevladavajući u hrvatskom društvu, ali jedno društvo je bolesno (ne i neizlječivo!) ako su takvi primjerci na pozicijama koje imaju.

Ja sam iz grada koji je debelo najebao u ratu, meni su branitelji heroji. Ali tim mi je gore da 2017. godine udrugu koja nosi ime hrvatskih branitelja može vodit lik koji seksualno zlostavlja djevojčice.

I ne samo vodit tu udrugu, nego glavni grad moje zemlje prihvaća njegove prijedloge o nagradama, gostuje po televizijama, itd.

Nije to sve tako bezazleno i marginalno.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 02:43   #171
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Pa tko ih stigmatizira? Mislim, Dežulović u jednoj rečenici, ali oko te rečenice smo se svi složili.

Ni slučajno ne mislim da su takvi primjerci prevladavajući u hrvatskom društvu, ali jedno društvo je bolesno (ne i neizlječivo!) ako su takvi primjerci na pozicijama koje imaju.

Ja sam iz grada koji je debelo najebao u ratu, meni su branitelji heroji. Ali tim mi je gore da 2017. godine udrugu koja nosi ime hrvatskih branitelja može vodit lik koji seksualno zlostavlja djevojčice.

I ne samo vodit tu udrugu, nego glavni grad moje zemlje prihvaća njegove prijedloge o nagradama, gostuje po televizijama, itd.

Nije to sve tako bezazleno i marginalno.
Pa nije covjek nagradjen radi zlostavljanja djevojcice (ne znam jel to pravomocno ili nije, ti ces vjerojatno bolje znati) vec radi posla kojeg radi za branitelje i njihovu udrugu. Uostalom, ako je braniteljima i obiteljima poginulih branitelja taj covjek dobar, slazu se s njegovim radom, zadovoljni su s njime na celu udruge, onda je to njihova stvar, tko smo ja ili ti, ili pak Dezulovic, da im na tome nesto prigovorimo. To je njihova stvar, zasto svi u ovoj zemlji volimo gurati prste tamo gdje im nije mjesto. Tko sam ja molim te, ili tko je Dezulovic, da kaze tko valja a tko ne valja. Sta je on neki moralni autoritet?

Evo, ako mislis da je to lose da je takav covjek na toj funkciji, onda im uputi pismo u kojem ces im obrazloziti svoje stavove, sta drugo da ti kazem. Sigurno bolje nego raspravljati o tome ovdje na forumu, jer time se nista ne ce postici. Ako zelis nesto konkretno, onda im uputi nekakav dopis. Ni ja ne volim seksualne zlostavljace, ali ako je njima dobar, tko sam ja da sudim. Sigurno se necu mijesati u njihov odabir.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 03:01   #172
Jel bi to rekao i da je na čelu SDP-a? Ili neke "ljevičarske" udruge? Mislim, na Frljiću si se jako zgražao time čega sve ima po kazalištima, dakle u predstavi, nečemu što nije stvarno nego je "mašta". Želiš mi reć da bi te bilo baš briga da je Frljić seksualni prijestupnik? Ne bi to ni spomenuo komentirajući njegov rad?

Ja znam da bi, a sad na tebi je hoćeš to priznat ili nećeš.

No, to je i sporedno, jer čak i kada bi te bilo baš briga i za ljevičarske udruge ili organizacije, to je, sori, potpuno uvrnuto mišljenje.
Govorimo o osuđenom seksualnom prijestupniku (i to friško, ne prije 50 godina). Ali kog briga ako je braniteljima (tj. dijelu njih, onima koji su okupljeni u toj udruzi, jednoj od stotina) seksualni prijestupnik dobar? Da, baš divno društvo ako ćemo na takav način razmišljat.

I, da, oni biraju. Taj dio stoji. Ali taj dio i govori o društvu u kakvom živimo. I ne, nije cijelo društvo takvo, niti su svi ljudi takvi (nije ni većina). Ali je društvo očito bolesno, ako takve osobe mogu bit na takvim funkcijama. Jer, bitno je i da je to braniteljska udruga. Bitnije nego da je pčelarska ili udruga ljubitelja egipatskih sagova. Kao što je bitno da je očito omiljena zabava u HČSP-u gospodarski kriminal težak milijune kuna. Je, relativno su marginalna stranka, ali su stranka. Imaju zastupnike i u splitskom vijeću i u Saboru donedavno. Pa je taj podatak bitniji i više govori o društvu od gospodarskog kriminala u udruženju gljivara.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 03:16   #173
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Jel bi to rekao i da je na čelu SDP-a? Ili neke "ljevičarske" udruge? Mislim, na Frljiću si se jako zgražao time čega sve ima po kazalištima, dakle u predstavi, nečemu što nije stvarno nego je "mašta". Želiš mi reć da bi te bilo baš briga da je Frljić seksualni prijestupnik? Ne bi to ni spomenuo komentirajući njegov rad?

Ja znam da bi, a sad na tebi je hoćeš to priznat ili nećeš.

No, to je i sporedno, jer čak i kada bi te bilo baš briga i za ljevičarske udruge ili organizacije, to je, sori, potpuno uvrnuto mišljenje.
Govorimo o osuđenom seksualnom prijestupniku (i to friško, ne prije 50 godina). Ali kog briga ako je braniteljima (tj. dijelu njih, onima koji su okupljeni u toj udruzi, jednoj od stotina) seksualni prijestupnik dobar? Da, baš divno društvo ako ćemo na takav način razmišljat.
U biti da, to je njihova stvar. Ja nisam branitelj niti sam u udruzi branitelja, prema tome sigurno nisam pozvan odredjivati im tko ce biti na celu njihove udruge sa kojom ja nemam nikakve veze.

Pa nije drustvo bolesno ako i sam kazes da nije niti cijelo drustvo takvo niti je vecina drustva takva, vec se radi o pojedincima. Pa kako onda drustvo moze biti bolesno? Malo si kontradiktoran. Prvo kazes da nije cijelo drustvo takvo a onda kazes da je drustvo radi takvih bolesno. Odluci se!

To je kao da npr. u jednom razredu dva ucenika imaju gripu pa ti kazes da je cijeli razred bolestan od gripe. Ne, sori, mi kao drustvo nismo bolesni cak i uz ovakve primjere gospodarskih kriminalaca, seksualnih napasnika ili pak rezisera koji priredjuju predstave sa otvorenim vrijedjanjem osjecaja vjernika. Ne, cijelo drustvo NIJE bolesno radi prijestupa pojedinaca. Ja tako ne gledam, ti mozda gledas. Ali to bi onda podrazumijevalo da ti zapravo na racun prijestupa ovih pojedinaca smatras da je cijelo drustvo bolesno, ali onda si u jednom trenutku rekao da ne smatras da je cijelo drustvo takvo, tako da ja vise ne znam tko je tu lud. Uglavnom, moj je stav da drustvo nije bolesno radi takvih stvari, a ti se odluci pa reci koji je tvoj stav. Mozes reci da je dio drustva bolestan, to bi onda bilo prihvatljivije, nije drustvo bolesno.


Quote:
I, da, oni biraju. Taj dio stoji. Ali taj dio i govori o društvu u kakvom živimo. I ne, nije cijelo društvo takvo, niti su svi ljudi takvi (nije ni većina). Ali je društvo očito bolesno, ako takve osobe mogu bit na takvim funkcijama. Jer, bitno je i da je to braniteljska udruga. Bitnije nego da je pčelarska ili udruga ljubitelja egipatskih sagova. Kao što je bitno da je očito omiljena zabava u HČSP-u gospodarski kriminal težak milijune kuna. Je, relativno su marginalna stranka, ali su stranka. Imaju zastupnike i u splitskom vijeću i u Saboru donedavno. Pa je taj podatak bitniji i više govori o društvu od gospodarskog kriminala u udruženju gljivara.
Tu opet generaliziras kad kazes da je, citiram, očito omiljena zabava u HČSP-u gospodarski kriminal težak milijune kuna. Dakle to bi bilo tako da su svi clanovi, ili barem velika vecina njih, osudjeni za gospodarski kriminal. A s obzirom na to da si mi ti dao primjer JEDNOG (ili dvojice, vise se ne sjecam) osudjenog za gospodarski kriminal, mislim da je to puno premalo da bi se za citavu stranku reklo da im je gospodarski kriminal omiljena zabava. Prema tome, nit je hrvatsko drustvo bolesno radi Frljica, Dezulovica, Mladena Pavkovica ili nekog desetog, nit je HČSP stranka kojoj je gospodarski kriminal omiljena zabava jer je neki pojedinac iz njezinih redova osudjen radi istog. Ti si barem taj koji se jako grozi generaliziranja a sad si izveo skolski primjer generalizacije u vise navrata.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:06   #174
Ti očito ne uviđaš razliku između težine ponašanja vodećih članova nekog društva i običnih ljudi. Ne određuje bolest društva većina njegovih nebitnih članova, nego oni koji ga vode i koji njime upravljaju. Bila riječ o hrvatskom društvu u cjelini ili o društvu amatera mađioničara iz Belišća.

Za HČSP sam ti dao primjer trojice, pri čemu je itekako bitno da su ta trojica: predsjednik stranke, tajnik stranke i predsjednik Županijskog vijeća u županiji u kojoj su najpopularniji. Sasvim dovoljno za komentar kakav sam imao.

I opet ponavljam, prilično sam siguran da bi ga i ti imao za npr. SDP. Razlika između nas je u tome što bih ga ja također tad imao
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:22   #175
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Dežulović nabraja sve moguće nepravde kojih se može sjetiti u lošem argumentu da se svi koji su protiv Frljićeve predstave mogu sramiti jer nisu prosvjedovali protiv nečeg drugog što njemu smeta. I njemu se može reći "Dok piskaralo Dežulović blebeće i pljucka po svemu u Hrvatskoj što je desno i nacionalno, djeca umiru u Africi, a ISIS podmeće bombe po svijetu".
Također, na kraju u tipičnom ljevičarskom maniru nastoji Crkvu i branitelje prikazati kao perverznjake i manijake, i još u zaključku kaže da je hrvatskoj zastavi mjesto u da ne kažem čemu.
Tekst je mučan, ali u smislu da tolika količina mržnje prema vlastitoj zemlji izaziva mučninu.
Dezulovic nazalost postaje sve mracniji i mracniji kako vrijeme prolazi.

Nekada sam ga volio citati iz jednostavnog razloga sto mada nisam dijelo njegova politicka misljenja drzao sam da je duhovit.


Zadnjih godina vise nije...i kolumne su mu postale mracne i iz njih gotovo da se cijedi ogorcenost i mrznja.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:29   #176
Doduše, da se nadovežem na jedan dio iz rasprave, moram priznati da se slažem s jednom kritikom na Dežulovića. A to je činjenica da živi u Beogradu.
Naravno, nemamo što uopće pričati o tome da svatko ima pravo na mišljenje o Hrvatskoj pa i ako živi u Beogradu, ali to jest dio koji je po mojim shvaćanjima donekle nemoralan.
Nije naglasak na Beogradu, isto mislim i za nekog u Njemačkoj, Kanadi ili Bangladešu. I kad je pitanje o glasanju na hrvatskim izborima, i kad je pitanje o "glasanju" o Hrvatskoj.
Ako se odlučim otić iz Hrvatske onda će me ona zanimat jedino u kontekstu privatne nostalgije i/ili privatnog razočarenja što je takva da sam je morao napustit.
Glumatat iz inozemstva i pričat nama što bi mi trebali, bilo u vidu glasanja za HDZ, bilo u vidu pisanja ogorčenih kolumni mi je, onak, malo jadno.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:35   #177
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Doduše, da se nadovežem na jedan dio iz rasprave, moram priznati da se slažem s jednom kritikom na Dežulovića. A to je činjenica da živi u Beogradu.
Naravno, nemamo što uopće pričati o tome da svatko ima pravo na mišljenje o Hrvatskoj pa i ako živi u Beogradu, ali to jest dio koji je po mojim shvaćanjima donekle nemoralan.
Nije naglasak na Beogradu, isto mislim i za nekog u Njemačkoj, Kanadi ili Bangladešu. I kad je pitanje o glasanju na hrvatskim izborima, i kad je pitanje o "glasanju" o Hrvatskoj.
Ako se odlučim otić iz Hrvatske onda će me ona zanimat jedino u kontekstu privatne nostalgije i/ili privatnog razočarenja što je takva da sam je morao napustit.
Glumatat iz inozemstva i pričat nama što bi mi trebali, bilo u vidu glasanja za HDZ, bilo u vidu pisanja ogorčenih kolumni mi je, onak, malo jadno.
Ovo boldano nisam bas siguran.
Znam da je zivio...ali ja u nekom malom kutku mozga odnekud imam informaciju ( za koju nisam siguran ni da je tocna ) da se umedjuvremenu vratio...ako netko znade neka provjeri.


Mada meni osobno to nije bitno.....mislim po toj logici ni ja nebi trebao voditi brigu za koga ce ameri glasovati. Zapravo, vise bi me to smetalo da sam Beogradjanin...rekao bi "pa tu zivis 10 godina a jos uvijek ti je samo Hrvatska u glavi..pa daj pisi malo o Beogradu".
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:41   #178
Velim, nije naglasak na Beogradu, isto vrijedi za par frendova koji su otišli u Njemačku pa sad vječno na Facebooku seru po Hrvatskoj i ponašaju se kao da su rođeni Nijemci i daju mudre savjete svima nama "jadnicima" koji smo još tu. Ono, odjebite.
A Amerika ipak ima utjecaj na sve nas na ovaj ili onaj način pa je ipak malo drugačije. Iako moram priznati da me poprilično čude i neshvatljivi su mi ovi strastveni fanatici bilo da su za bilo da su protiv Trumpa.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:57   #179
Miljenko Jergović po meni ima odlične kolumne, ponekad stvarno širi horizonte i djeluje edukativno...zadnja kolumna u kojoj govori o Primu Leviju je super

http://www.jergovic.com/subotnja-mat...ji-prezivjeli/

PS. Dežulović- patologija

Zadnje uređivanje hr1u00 : 03.05.2017. at 10:19.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 10:14   #180
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
OK boldan dio je bedast i generalizirajući za kojeg izdvojenog iz samog teksta mu stavim karton bez puno razmišljanja ali ja sam pitao za tekst.
Ali ako maknes takve konstrukcije od Dezulovica ne ostane apsolutno nista....prazno...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.