Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 06.05.2009., 22:16   #1
Knjige koje čitaju vaša djeca

i slikovnice, naravno.

šta 'čitaju' vaši malci, koje su dobi, gdje to nabavljate, kako ste zadovoljni, kako koristite?

meni su, recimo, super slikovnice iz serije o životinjama, svaka o jednoj životinji, a imaju gumbić koji oponaša glasanje te životinje kad se stisne. mi imamo kravicu šaru i ovčicu tilu, ima još i konjić soki i još nešto.
dovoljno su male da može njome baratati, a dovoljno velike i tvrde da ih ne drapa. a obožava stiskat taj gumbić. kupljena...hmmm, u profilu, al ima ih doista svugdje.

voli još i slikovnice iz kojih nešto iskače na potezanje, imamo jednu takvu 'gdje živim?', sa životinjama i njihovim nastambama iz algoritma, dobra je, al tu je stvarno lako rastavila na stranice, mogla bi bit čvršća.

ima li još netko neke preporuke za dob od 12 do 18 mjeseci?

meni je bitno kad joj kupujem neku slikovnicu da je dovoljno čvrsta da ju ne može rastrgat rukama te da ju ne može razmočit ak ju stavlja u usta i slini po njoj. dalje, bitno mi je da ima dosta različitih motiva jer joj dosadi ako joj stalno pokazujem, štajaznam, vau-vau. sve igre sa prozorčićima iskakanjima, nekim očima koje se miču i sl. su dobrodošle.
dobro je i kad motivi (npr. životinje ili povrće) nisu nacrtani u neku povezanu jednoliku sliku nego ipak razdvojeni i na što jednobojnijoj podlozi.

moram priznat da, kako mala tek onedavno uživa u tome da 'čitamo' i ima strpljenja tako dugo sudjelovat u tome, ne znam baš gdje da kupujem neke zanimljive knjigice i slikovnice. kupim u profilu ili algoritmu usput kad kupujem nešto odraslo ili u dm-u kad obavljam šoping.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.