Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 12:38   #101
Da li je normalno kao terapiju za E. Coli dobiti 10 Novocefa po 500mg i 40 Sinersula po 100mg??
Nakon prve kutije Sinersula, primjećujem peckanje pri mokrenju i užasno me peče za vrijeme seksa. Da li je to kako povezano ili da idem ginekologu?
amper123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 22:48   #102
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
da li mi netko može reći kako da se trajno riješim ove trajne napasti. Otprilike svaka tri mjeseca ja doma umirem od bolova i trčim na wc svakih pet minuta. Odem kod doktorice, ona mi da antibiotike, bolje mi je, ali samo na dva tri mjeseca. I onda opet sve ispočetka. Postala sam rezistentna na skoro sve antibiotike, nemam pojma što će mi sljedeće propisati...
Ako netko zna kako da se izlječim, može i alternativna metoda, postala sam očajna...HELP


Ja sam imala istih problema. Naime, popijem kuru antibiotika, a najdraza mi Escherichia postane rezistentna, zatim drugi tip antibiotika pa opet eto nje.. Probala brusnicu, nista. I onda mi je jedna prijateljica savjetovala caj od neljustene zobi. Kupila ja zob, poprilicno skepticna, a kad tamo nakon par tjedana osla Escerichia.. Eto, za sve koji imaju te probleme, probajte s litrom, dvije tog čaja. Nije tako loš, a kažu da je dobar i za kosu, nokte, kolesterol, uglavnom ne može odmoći...
kikaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 16:35   #103
Quote:
kikaa kaže: Pogledaj post
Ja sam imala istih problema. Naime, popijem kuru antibiotika, a najdraza mi Escherichia postane rezistentna, zatim drugi tip antibiotika pa opet eto nje.. Probala brusnicu, nista. I onda mi je jedna prijateljica savjetovala caj od neljustene zobi. Kupila ja zob, poprilicno skepticna, a kad tamo nakon par tjedana osla Escerichia.. Eto, za sve koji imaju te probleme, probajte s litrom, dvije tog čaja. Nije tako loš, a kažu da je dobar i za kosu, nokte, kolesterol, uglavnom ne može odmoći...
kako se sprema taj čaj? koja količina na koliko vode, jel triba prokuvat ili prilit..

ja san isto postala manje-više rezistentna na sve antibiotike, i još zbog toga pokupila i bakterijsko-gljivičnu infekciju pa svima preporučam odlazak i kod ginekologa kad vas uvati upala, jer ti se infekcija posli samo može selit, treba tretirat oboje..a brusnica mi ne djeluje, kod mene pali samo uvin čaj, al kako je s njim potrebno smanjit i kiselost mokraće preporuča se kod svakog pijenja uzet i po žličice sode bikarbone rastopljene u malo vode..probala san i stvarno poboljšava učinak čaja
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:37   #104
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Ima li ko kakav savjet šta da napravim?
Jer kad dođe upala ja ne stignem ni otići doktoru po uputnicu dati urin i čekati nalaze jer je to već toliko napredovalo da me hladni znoj počinje oblijevati i doslovno se ne mogu dići s wc-a
ako si iz zg-a odi na hitnu...doduše, dugo čekaš, ali ti pomognu...
mene je to sinoć snašlo...temperatura i bolovi u bubrezima za poludjeti...i otišla na hitnu...dali mi injekciju protiv bolova i antibiotik u venu...popustilo nakon 1,5h...sad strogo mirujem doma i trošim novocef
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 01:08   #105
osim brusnice za nju je dobar bioaktiv lgg (učili smo nekidan na bakteriologiji )
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 00:05   #106
Quote:
amper123 kaže: Pogledaj post
Da li je normalno kao terapiju za E. Coli dobiti 10 Novocefa po 500mg i 40 Sinersula po 100mg??
Nakon prve kutije Sinersula, primjećujem peckanje pri mokrenju i užasno me peče za vrijeme seksa. Da li je to kako povezano ili da idem ginekologu?
nme, nromalno je dobiti 20 novocefa kroz 10 dana.
pecka te vjerojanto zato što si sklona gljivičnim infekcijama, pa prokleta candida odmah isjkoristi to što antibiotici promijene normalnu floru rodnice.

što se tiče 'cjepiva'- mislim da nije pametno stimulirati imunitet protiv bakterije koja se normalno nalazi u crijevu, a patogena je na sluznicama mokraćnog sustava gdje prolaze samo određene klase protutijela, a IgG koji nastaje cijepljenjem gotovo da ne prolazi. E. coli je normalan stanovnik ljudskog crijeva, kako joj i ime kaže.

mogće rješenje za infekcije koje se vraćaju je antibiotska profilaksa-male doze kroz nekoliko mjeseci, ja imam dosta dobra iskustva s tim. naravno, nakon sanacije akutne infekcije punim dozama antibiotika. Šteta što više ne proizvode ninur, on je bio izvrstan za profilaksu.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 00:28   #107
Krv u urinu

Zamolila bih za pomoc oko mog problema, naime ne znam vise sta da radim,jer ni ljekari nista ne pomazu....Vec 10 mjeseci svaka dva do tri dana, nekad cesce,nekad rjedje, ne znam od cega ovisi imam krv u urinu, makrohematuriju, vidi se iz aviona, totalno crveno....traje dan-dva, povuce se i ponovo....Pracemo je tupim bolom u donjem dijelu zdjelice koji iscrpljuje, daje malaksalost plus trnjenje nogu....Obisla sam sve ljekare, specijaliste,davala nalaze,u nalazima nista ne odstupa, urinokulture sterilne, cak ni upale nema a najvise su sumnjali na cistitis chronica . Radila sam i test na TBC ali i to je negativno...Cistoskopija uredna osim sto je naznacen vaskularni crtez.....I tako za 10 mjeseci ja i dalje ne znam sta je al i dalje boli,bol je grozna, toliko da cesto ne idem na posao jer me iscrpi totalno, krv je prisutna a ja sam psihicki sto se ovog tice sve gora.
Da li je neka imala nesto slicno i imate li ikakav savjet?
Hvala!
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 00:36   #108
prvo, da li krv sigurnopotječe iz urina ili je možda iz rodnice? Ako je krv sigurno u urinu, a cistoskopija je uredna, onda može potjecati iz bubrega. U tom slučaju bilo b potrebno-bilo bi nužno-učiniti ultrazvuk bubrega i mikcijsku urografiju, da bi se vidjelo kako bubrezi izgledaju.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 00:38   #109
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
prvo, da li krv sigurnopotječe iz urina ili je možda iz rodnice? Ako je krv sigurno u urinu, a cistoskopija je uredna, onda može potjecati iz bubrega. U tom slučaju bilo b potrebno-bilo bi nužno-učiniti ultrazvuk bubrega i mikcijsku urografiju, da bi se vidjelo kako bubrezi izgledaju.
Sigurno je iz uro-trakta,obavila sam i ginekoloske preglede i sve u redu...
Takodjer i Uz,isto sve u redu,cistoskopija u redu,,,sumnjali su na polip,ili TBC ili tumor i sve iskljuceno cistoskopijom.....a bol je jako nisko u zdjelici...pracen jakom slabosti i trnjenjem nogu
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 00:40   #110
Citam ovaj topic jer sam na E.coli pomislila, al urinokultura sterilna,osim toga nisam nikad imala problema sa upalama, a procitala sam da neko spominje da kod cistitisa ima krvi u urinu....nasla sam podatak hemoragicnog cistitisa al nisam mnogo saznala o etiologiji....
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 00:56   #111
hemoragični cistitis je uzrokovan uglavnom E. coli. od djece ga uzrokuju adenovirusi. ali on obično ne recidivira, i nije praćen trnjenjem nogu. trnjenje bi ukazivalo da nešto vrši pritisak ili na živce ili na krvne žile u zdjelici. jedino bi CT mogao razriješiti te dileme.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 01:08   #112
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
hemoragični cistitis je uzrokovan uglavnom E. coli. od djece ga uzrokuju adenovirusi. ali on obično ne recidivira, i nije praćen trnjenjem nogu. trnjenje bi ukazivalo da nešto vrši pritisak ili na živce ili na krvne žile u zdjelici. jedino bi CT mogao razriješiti te dileme.
Hvala,otici cu na CT,nadam se da ce mi dati uputnicu.....e sad jos jedno pitanje....i ja sam mislila da mi nesto pritisce zivce oko mjehura....da li je moguce da se nista takvo ne vidi na UZ
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 01:11   #113
moguće je, ako se nalazi iza mjehura ne mora se vidjeti.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 04:23   #114
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
da li mi netko može reći kako da se trajno riješim ove trajne napasti. Otprilike svaka tri mjeseca ja doma umirem od bolova i trčim na wc svakih pet minuta. Odem kod doktorice, ona mi da antibiotike, bolje mi je, ali samo na dva tri mjeseca. I onda opet sve ispočetka. Postala sam rezistentna na skoro sve antibiotike, nemam pojma što će mi sljedeće propisati...
Ako netko zna kako da se izlječim, može i alternativna metoda, postala sam očajna...HELP
Upala mokracnih puta cesca je kod zena zbog kratke uretre i prilikom spolnog odnosa, bakterije iz probavnog trakta (anus, rektum) lako se popnu do mokracnog mjehura. To moze biti razlog tvojih cestih upala.

Medjutim, kod ljudi koji imaju ceste upale mokracnih puteva dobro je provjeriti da li imas strukturalnih problema u mokracnom mjehuru/ureterima/bubrezima.

Nekad zene sa cestim upalama mokracnih puteva moraju uzimati nisku dozu antibiotika, koji preventivno "steriliziraju" urin. Svakako moras o tome svemu razgovarati sa svojim lijecnikom.

Takodjer su ti ljudi vec spomenuli da puno tekucine, pogotovo sok od brusnica, smanjuje broj upala. Da li imas dijabetes ili granicno povisen secer?
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 16:44   #115
evo imam jedno pitanje u vezi e.coli.ja sam je slučajno otkrila na brisevima kad sam išla zbog nekih drugih stvari.uglavnom borim se s njom već 3mj sa hrpom antibiotika i već mi je lagano dosta.simptome nikakve nemam,niti me išta boli.sad me zanima jel ju trebam liječiti ako me ne smeta,mislim koma mi je sama ta spoznaja da ju imam,ali ne da mi se više kljukati antibioticima.sad isprobavam sa biljnim preparatima,ali ako ni to ne pomogne najrađe bi odustala.ne zna jel to ok,ak netko zna nek pomogne
ivky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 18:17   #116
Ako je biokemijski nalaz urina uredan i tegoba nema, sam nalaz E. coli u urinu naziva se asimptomatska bakteriurija i liječi se samo u dijabetičara, trudnica i osoba s oštećenim imunitetom. Inače se samo prati.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:43   #117
zaboravila sam napomenuti da urin uopće isam kontrolirala,nego je e.coli nađena u brisu cerviksa
ivky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 21:42   #118
Mene zanima da li je neko imao slicno iskustvo. Naime prije izvjesnog vremena sam osjetila otecenost i bolnost limfnih zlijezda u preponi kao i ucestalu potrebu za mokrenjem.Nakon tri dana mi se pojavio sitni crveni osip po tijelu koji je velikom brzinom (u roku par sati) presao u opce crvenilo uz natecenost saka i stopala sa osjecajem zarenja, kao i otecenost grla i desni. Napadi groznice prije nagle potrebe za mokrenjem. Temperatura 37-38 stepeni. U pocetku sam mislila da je neka alergijska reakcija jer je tako djelovalo pa sam otisla na hitnu gdje su mi dali neki koktel protiv alergije, ali kako se stanje pogorsavalo jer sam mislila da cu se ugusiti zavrsila sam na infekciji. Svi nalazi uglavnom uredni osim velike kolicine e-coli u mokraci. Doktori nisu bas ni danas sigurni sta mi je bilo, ali su me stavili 20 dana pod terapiju jakim antibioticima nakon cega se stanje sasvim smirilo, a e-coli se nikad vise nije pojavila. Niko mi nikad nije nista objasnio o cemu se tu zapravo radilo i da li je uopce ikada bilo ovakvih slucajeva Pa eto ako jeneko dozivio nesto slicno neka se javi. Hvala
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 23:55   #119
iko?
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 17:13   #120
zvuči kao kawasakijev sindrom, s tim da bi E. coli bila nuznalaz.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.