Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2010., 19:20   #61
raspravljali smo o tome ovdje vec.

ja npr. vozim, ali nisam polozio, i vozim puno opreznije i normalnije
od svih onih klinaca na skuterima/kroserima koji divljaju, ulijecu u skare, dosta ih poznam i imaju vozacke ...

vozim normalno (izmedu ostalog) zato sto znam, da ne smijem napraviti sranje.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 20:28   #62
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
raspravljali smo o tome ovdje vec.

ja npr. vozim, ali nisam polozio, i vozim puno opreznije i normalnije
od svih onih klinaca na skuterima/kroserima koji divljaju, ulijecu u skare, dosta ih poznam i imaju vozacke ...

vozim normalno (izmedu ostalog) zato sto znam, da ne smijem napraviti sranje.
kakve to veze ima,bas ti klinci koji divljaju i rade gluposti budu prosli bez kazne,a ti koji si bez dozvole a vozis normalno dobijes kaznu.To je tako,nemas sta ici na cestu bez polozenog nigdje ne samo kod nas.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 20:47   #63
naravno, ne kazem ja da sam ja sad super pametan jer vozim bez A kategorije.
Ali kazem da ugrozavam sebe i druge puno manje nego veliki broj onih sa kategorijom... Al dobro, ovo je vec filozofija, ispravljanje krive drine...

ionako prodajem motor, ne kanim se vise voziti, iz vise razloga.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 21:14   #64
Ja imam 14 godina...vozim APN godinu dana....zavolio sam ga i nema stvari koja bi se mogla desit da ga prodam osim da poginem ....2 puta me zaustavila policija i pustili su me...jednom sam pobjegao
kazne jesu jako stroge i dosta puta grijesim u prometu ali nemogu prestat vozit)
__________________
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
APN_Rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:34   #65
Vozački nije samo naučiti upravljati motorom (autom, kamionom, autobusom,...) već i dobiti opća znanja o tome kako se ponašati u prometu i što učinit ako se dogodi neko zlo.
Osobno sam B kategoriju polagao davno, do danas prešao preko 1.000.000 km na 4 kotača, a prošle godine položio A kategoriju. Što reći - škola i ispit su mi koristili - neke stvari koje sa vremenom zaboraviš sam ponovio i danas sam bolji vozač nego prije. Isto tako, i vožnja na 2 kotača natjera te da voziš na drugi način - moraš misliti ne samo o sebi nego mnogo više o drugim sudionicima u prometu - što će oni napraviti i unaprijed znati kako reagirati - dakle - vozim opreznije i malo umjerenije nego prije.
A vožnja bez vozačke - da i ja sam ju probao, mada sa ovim što danas znam - to nikada ne bi učinio - posebice ovaj mulac koji sa 14 godina goni motor po selu, a možda i šire - živa opasnost na cesti, u zadnjih godinu dana sam samo srećom i valjda iskustvom stečenim u proteklim godinama spasio takva 2 koji su od nikuda prebrzo izletili pred mene na nekom manje prometnom putu i nisu mogli stati - jednostavno za neke stvari treba pričekati neke godine. Gdi su im roditelji?
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 10:58   #66
Generalizirate.
Čim čujete 16 godina, nema vozačke, skuter.Odma mislite kako je to potencijalni slučaj za crnu kroniku.I stvarate sliku njega na motoru kako ga vozi na zadnjemu bez registracije i kacige naravno.Kroz uber prometnu ulicu.

I ja sam po selu vozio Tomos 14ku s 15-16 godina.Bez rege, vozačke i kacige.Eto nikad nisam slupao ili ugrozio sebe ni drugoga.Niti mi je ikad palo na pamet da divljam s njime.
Pa vozio sam i po gradu auto od staroga bez vozačke dvije godine.Opet kažem, nisam nikoga udario niti se doveo u takvu situaciju.Uvijek sam bio vezan, nikad preko 50.

Neki dan mi je jedan klinac (tipični stereotip kretena opisan gore) skoro završio na haubi.Uska ulica ja idem s mojim Yugom a on ide na mene frontalno.Kreten ga je digao na zadnji i da nisam skrenuo naglo u pločnik završio bi mi na haubi.

Tako da, nemojte generalizirati.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 11:22   #67
Možda bi se u mlađim danima i složio da ne treba generalizirati, na žalost danas znam (vidio, doživio) da većina klinaca bez ispita na tim malim motorinima divlja po seoskim cestama, a kada se ohrabre ili ako ih put nanese na glavne ceste, na isti način se ponašaju i tamo. Za njih po život opasno, a kako ih ostali sudionici u prometu nastoje izbjeći, najčešće završava onako kako je gore opisano - vozač koji ih izbjegava je ili na pločniku ili na drugoj strani ceste ili u grabi uz cestu.
Čast izuzecima.
Da se vratimo na temu - vožnja bez vozačke - nemojte molim Vas.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 12:33   #68
I ja sam sa 16. godina vozila SR 150 bez rege, papira, vozačke, i bojala sam se murje da.

A jel to znači da to i danas radim? Ne.

Zato mack1, u pravu si, nemojte. Bježala sam par puta uspješno, ali zašto kad možeš naučiti od onih koji su to radili i prestati na vrijeme.

Položi, kupi motor, odi kam hoćeš, kad hoćeš, a ne u strahu i uz to ugrožavaš druge...
toconja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 13:59   #69
Također se slažem s vama.Ne treba voziti bez vozačke.Ne radi policije nego radi sebe.Ja nisam masu stvari znao dok nisam položio.Ne o vožnji jer sam ih tamo vožnjom sve nadmašio nego o prometnim pravilima i ponašanju u prometu.

Ali ja kažem, jednom kreten-uvijek kreten.
Ovaj mali iz mojeg prošlog posta, mislite kad položi i postane legalan da se neće glupirati?
Ma hoće i još gore.Neće biti ograničen na ulicu i eventualno kvart u kojem živi.U kojem živim i ja.
Nego će se kada dobije vozačku glupirati po cijelom gradu.Jer ima vozačku.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 14:12   #70
svi ste vi u pravu i zakon je jasan po tom pitanju....ali haloooo....poznam barem jedno 100 ljudi bez vozačke a voze ili su vozili skuter....registracija i kaciga.....nemoj raditi gluposti i policija te nece dirati....a i pokušavaj izjebagavati mjesta na kojima često znaju biti......
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 16:52   #71
za ove nadobudne koji voze bez vozacke, malo iz naseg kataloga kazni u Njemackoj. (tak da se ne bune da je kazna od 5000 kuna velika)

also:
Voznja bez polozene vozacke
Freiheitsstrafe bis zu einem Jahr oder Geldstrafe + 6 Punkte+Sperrfrist
znaci ovako, moguc zatvor do 1 godine ili masna kazna (ovisno koji put ti je to + 6 bodova) + zabrana polaganja (ovisi o tome sto ti da sudac, ali sigurno ce dati)

Voznja bez polozene vozacke + nesmotrenost koja moze uzrokovati nesrecu
Freiheitsstrafe bis zu sechs Monaten oder Geldstrafe bis zu 180 Tagessätzen
+ 6 Punkte+ Sperrfrist

znaci, moguc zatvor do 6 mjeseci ili kazna u visini do 180 radnih dana (ako racunas da svabo radi u prosjeku za 15-20€/h onda ti je to oko 20.000-30.000 € , + 6 bodova + zabrana polaganja


e , sad uzmite jos u obzir da je njemacka jos koliko-toliko tolerantna i "jeftina" u odnosu na ostale zemlje EU kao npr. norveska, italija, austrija, svedska......
joyamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 20:14   #72
Quote:
joyamaster kaže: Pogledaj post
za ove nadobudne koji voze bez vozacke, malo iz naseg kataloga kazni u Njemackoj. (tak da se ne bune da je kazna od 5000 kuna velika)

also:
Voznja bez polozene vozacke
Freiheitsstrafe bis zu einem Jahr oder Geldstrafe + 6 Punkte+Sperrfrist
znaci ovako, moguc zatvor do 1 godine ili masna kazna (ovisno koji put ti je to + 6 bodova) + zabrana polaganja (ovisi o tome sto ti da sudac, ali sigurno ce dati)

Voznja bez polozene vozacke + nesmotrenost koja moze uzrokovati nesrecu
Freiheitsstrafe bis zu sechs Monaten oder Geldstrafe bis zu 180 Tagessätzen
+ 6 Punkte+ Sperrfrist

znaci, moguc zatvor do 6 mjeseci ili kazna u visini do 180 radnih dana (ako racunas da svabo radi u prosjeku za 15-20€/h onda ti je to oko 20.000-30.000 € , + 6 bodova + zabrana polaganja


e , sad uzmite jos u obzir da je njemacka jos koliko-toliko tolerantna i "jeftina" u odnosu na ostale zemlje EU kao npr. norveska, italija, austrija, svedska......
Slažem se sa svime,naš ZSPC bi se trebao mjenjati i to što hitnije,jel ovo šta se dešava nije normalno više,tj mi se samo trebamo orijentirati po zakonima europske unije ako ništa drugo.Onda će se valjda početi misliti mozgom prije nego što se netko upusti u vožnju bez vozačke ili slične gluposti.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 00:42   #73
ako cemo tako gledat amo pocet od pocetka od samoga polaganja.za dobit A kat treba 3 puta polagat ako bi sada racuna prvo polaganje za A1 je oko 5000kn sa satima,ljecnickim,prvom pomoci i ispitima ako ne i vise,druga dva polaganja za A2 i A kat je za SADA malo manje od 3000kn znaci 15 sati voznje i zavrsni ispit a sljedeci godina ide to gore sto znaci ja bi za A kat treba izdvojit 12000kn
to svako sebi nemoze priustit,rado bi je mi svi imali i nebi se zezali sa zakonon al ocito nekom treba para.
ja san za jebenu B i A2 kat prije god dana izdvojija 10500kn stim da san sve iz prve prosa,samo da padnes zavrsni ispit ti je 100 eura
drzavi koja je u banani a prosjecna placa je oko 3500kn
JEL BI JA TREBA PLATIT KAZNU PA DA MI JADRANKA I SANADER KUPUJE HELIKOPTERE I BMW,DA BRISU GUZICU SA PARAMA,DA MI JE ONI PAPAK PRESEDNIK DRZAVE,DOK DRUGI GLADUJU I NEMAJU OD CEGA ZIVIT
__________________
american stafford
pcela22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 00:11   #74
ma ako si na selu brale vozi ko ti brani koliko oces,a ako si u gradu nemoj radi kazni najvise...!

btw prodaje li ko energy?
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 02:47   #75
ma ako voziš skuter bz kacige,samo staviš kacigu i nema problema...imam nrg ali ga ne prodajem
kuyt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 02:48   #76
bez dozvole*
kuyt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:31   #77
pročitati

Evo upisao sam se u autoškolu za A1 kategoriju i zanima me da li bi mi policija šta radila kada bi me vidjeli ili zaustavili a ja da vozim više od 125 ccm, npr. 250 i kažem motor je od starog, moram u trgovinu ili tako nešto, a ja da imam položenu A1 i ispravan motor s papirima?
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 22:15   #78
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Evo upisao sam se u autoškolu za A1 kategoriju i zanima me da li bi mi policija šta radila kada bi me vidjeli ili zaustavili a ja da vozim više od 125 ccm, npr. 250 i kažem motor je od starog, moram u trgovinu ili tako nešto, a ja da imam položenu A1 i ispravan motor s papirima?
a ti isto svašta pitaš

ovisi možda ništa al je veca vjerojatnost da ces dobit kaznu
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 15:07   #79
Voznja bez vozacke moze bit jako skupa. Osim ako te ne uhvate.
__________________
Život je bolest od koje se umire. Prenosi se sexom.
Jure Blitva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 18:40   #80
A vidi ove policajce! Ko ' bi njima uteka?

http://www.youtube.com/watch?v=bWaq0zOaAVU
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.