Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 14:55   #561
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
nisi shvatila.
jutarnja smjena znaci jutarnji termin plus ispricnica. u prevodu, izostanak iz skole "jer nazalost imamo uvijek skolu ujutro", a necu valjda dva mjeseca cekat na termin popodne. i jako dobro si znaju namjestit termin kada je predmet koji im nije drag
shvatila sam (onoliko koliko se tebe moze shvatiti)
i bas je pohvalno i pozeljno to namjerno nariktavanje termina u vrijeme nastave:klap:
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:16   #562
Thumbs up

Quote:
tic-tac-34 kaže: Pogledaj post
Htjela sam nešto reći o Osnovnoj školi Stenjevec. Mi smo imali podosta neugodnih iskustava s tom školom, škola je jako teška i profesori su dosta zahtjevni. Nema maturalca. Mi razmišljamo o prebačaju u drugu školu. Tako da svima koji svoje dijete upisuju u školu, toplo preporučam da svoje dijete ne upišu u ovu školu.
Mislim da su profesori vrlo korektni i vrlo dobri u ovoj školi. Govorim iz osobnog iskustva tj. prateći svoju kćer.
U Dobroj Vjeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 18:52   #563
Unaprijed isprike ako sam fulala temu...
molim vas posaljite me na ispravnu u tom slucaju!

Ima li ovdje nekakvih saznanja o uciteljicama osnovne skole Titus Brezovacki u Spanskom,
A zovu se Tina Piteša i Lorena Ljubić?
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:12   #564
Molim pomoc, gdje se moze vidjeti u koju OS pripadamo? Novi smo u kvartu. Konkretno radi se o Martinovki. Blize nam je skola na Trnju = Davorina Trstenjaka (cca 400m) od one u Koturaskoj Tina Ujevica (cca 800m). Usput molim komentar na obje skole, za sada nemam nikakve info, osim da je Tin Ujevic manja.
ja.sam.xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:14   #565
Quote:
ja.sam.xyz kaže: Pogledaj post
Molim pomoc, gdje se moze vidjeti u koju OS pripadamo? Novi smo u kvartu. Konkretno radi se o Martinovki. Blize nam je skola na Trnju = Davorina Trstenjaka (cca 400m) od one u Koturaskoj Tina Ujevica (cca 800m). Usput molim komentar na obje skole, za sada nemam nikakve info, osim da je Tin Ujevic manja.
ovdje ti je popis po ulicama

al mislim da ce te obje primit jer tu nije velika navala
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:37   #566
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ovdje ti je popis po ulicama

al mislim da ce te obje primit jer tu nije velika navala
Hvala na brzom odgovoru. Izgleda da je priča kvartovska, pripadamo u ovu dalju.
ja.sam.xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 00:00   #567
Quote:
ja.sam.xyz kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru. Izgleda da je priča kvartovska, pripadamo u ovu dalju.
tin ujevic je skola koja se bori za opstanak, obzirom na lokaciju tj upisno podrucje, ali i broj djece koja zive na tom, ali i na sirem podrucju.
briju na projekte i privlace ucenike kojecime, djeca su iz raznih kartova.
imaju i klasicne jezike.
obje skole su vjezbaonica za uciteljsku, pa djeci na satu sjede studenti, nekad im i predaju studenti a iza sjedi komisija.
(ima to svoji pluseva i minusa, meni osobno je to minus)

kolko je upisno podrucje suzeno i zapravo se pita covjek (financijske) smislenosti te skole, dovoljno govori da je na njihovom popisu tvoja ulica, koja je duplo udaljenija nego od trstenjaka (a isto je i sa ulicama blize OS kralju tomislavu ili OS krsnjavom )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 00:09   #568
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
tin ujevic je skola koja se bori za opstanak, obzirom na lokaciju tj upisno podrucje, ali i broj djece koja zive na tom, ali i na sirem podrucju.
briju na projekte i privlace ucenike kojecime, djeca su iz raznih kartova.
imaju i klasicne jezike.
obje skole su vjezbaonica za uciteljsku, pa djeci na satu sjede studenti, nekad im i predaju studenti a iza sjedi komisija.
(ima to svoji pluseva i minusa, meni osobno je to minus)

kolko je upisno podrucje suzeno i zapravo se pita covjek (financijske) smislenosti te skole, dovoljno govori da je na njihovom popisu tvoja ulica, koja je duplo udaljenija nego od trstenjaka (a isto je i sa ulicama blize OS kralju tomislavu ili OS krsnjavom )
I kako se onda odluciti? Nekako sam na prvu sklona blizoj, ali mozda se ovi u manjoj vise trude pa to nije zanemarivo. Imamo jos vremena, ali brzo ce doci vrijeme za odluku.
ja.sam.xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 00:45   #569
Quote:
ja.sam.xyz kaže: Pogledaj post
I kako se onda odluciti? Nekako sam na prvu sklona blizoj, ali mozda se ovi u manjoj vise trude pa to nije zanemarivo. Imamo jos vremena, ali brzo ce doci vrijeme za odluku.
budu vas oni vrbovali, sigurno
odi tam di brze dodjes pjeske
i gdje manje prometnica prelazis. dijete ce u nekom trenutku morat ici samo, gledaj sto je sigurnije.
a vidi i dal netko iz zgrade/parkica ide u neku od skola, pa da idu skupa. jedno i drugo vam je, "kvart".
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 09:07   #570
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
budu vas oni vrbovali, sigurno
odi tam di brze dodjes pjeske
i gdje manje prometnica prelazis. dijete ce u nekom trenutku morat ici samo, gledaj sto je sigurnije.
a vidi i dal netko iz zgrade/parkica ide u neku od skola, pa da idu skupa. jedno i drugo vam je, "kvart".
Kako mislis da ce nas vrbovati? Nemam ideju na koji bi to nacin mogli, osim pricom da je to najbolja skola u gradu i sire
ja.sam.xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:24   #571
Quote:
ja.sam.xyz kaže: Pogledaj post
Kako mislis da ce nas vrbovati? Nemam ideju na koji bi to nacin mogli, osim pricom da je to najbolja skola u gradu i sire
pa da
kada dodjes na upis, cak i ako im odmah kazes da si odabrao drugu skolu, malo ce te ispitivat zasto tamo, zasto ne tu, pa ovo ono, mi imamoooooo puno toga, dodjite i vidite

ako odes na razgvoor prije upisa u skolu kojoj ne pripadas (a to teoretski trebas da im pokazes da dovodis interesenta), vrlo vjerojatno ce ti svasta rec dobroga o skoli i pokusat te uvuc.

nisu krcate skole, treba im ucenika.
imaju vremena za razgovor.
sto je zapravo, dobro.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 22:58   #572
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa da
kada dodjes na upis, cak i ako im odmah kazes da si odabrao drugu skolu, malo ce te ispitivat zasto tamo, zasto ne tu, pa ovo ono, mi imamoooooo puno toga, dodjite i vidite

ako odes na razgvoor prije upisa u skolu kojoj ne pripadas (a to teoretski trebas da im pokazes da dovodis interesenta), vrlo vjerojatno ce ti svasta rec dobroga o skoli i pokusat te uvuc.

nisu krcate skole, treba im ucenika.
imaju vremena za razgovor.
sto je zapravo, dobro.
A koja je procedura kod upisa kad kazes da moram doci na upis i reci da smo odabrali drugu skolu. Oni gdje spadamo ce nama poslati dopis i onda mi odlazimo tamo, a npr.prije toga smo se dogovorili sa drugom skolom da cemo tkod njih. I gdje se te provjere odrade, tamo gdje spadas ili gdje zelis? I sto ako smo granicni u smislu odgode. Idemo te prve godine na testiranje pa ponovno iduce u slucaju odgode?
ja.sam.xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:25   #573
Quote:
ja.sam.xyz kaže: Pogledaj post
A koja je procedura kod upisa kad kazes da moram doci na upis i reci da smo odabrali drugu skolu. Oni gdje spadamo ce nama poslati dopis i onda mi odlazimo tamo, a npr.prije toga smo se dogovorili sa drugom skolom da cemo tkod njih. I gdje se te provjere odrade, tamo gdje spadas ili gdje zelis? I sto ako smo granicni u smislu odgode. Idemo te prve godine na testiranje pa ponovno iduce u slucaju odgode?
ako nesto ne promijene u medjuvremenu, ti se moras javiti na testiranje u skolu po mjestu stanovanja i pripadajuci skolsku medicinu.
kazes im na upisima da tu neces ici
u skolu u koju zelis ici, se javis, najavis, ak ti vele da moze, ti dodjes na upis s papirima iz skole di si prosao testiranje i prilozis zamolbu (s nekim valjanim razlogom zasto bas ta skola)

odgodu obavljas u skoli u kojoj pripadas i (jos) se ne javljas u skolu u koju mislis da zelis.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:26   #574
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ako nesto ne promijene u medjuvremenu, ti se moras javiti na testiranje u skolu po mjestu stanovanja i pripadajuci skolsku medicinu.
kazes im na upisima da tu neces ici
u skolu u koju zelis ici, se javis, najavis, ak ti vele da moze, ti dodjes na upis s papirima iz skole di si prosao testiranje i prilozis zamolbu (s nekim valjanim razlogom zasto bas ta skola)

odgodu obavljas u skoli u kojoj pripadas i (jos) se ne javljas u skolu u koju mislis da zelis.
Hvala na odgovoru. A znaci u slucaju odgode proceduru prolazimo iduce godine ponovno?
ja.sam.xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:17   #575
Osnovna škola Ruedš ili Ljubljanica

Molim pomoć, iskustva roditelja. Na jesen 2018 znači generacija 2018/2019 dijete mi polazi u 1 razred. Pripadamo osnovnoj školi Rudeš ali nam je blizu i Ljubljanica i Voltino, U pitanju je produženi boravak .Kakva su vaša iskustva.

hvala
masnica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:45   #576
Matija Gubec, Knežija

Lijep pozdrav

Ima netko konkretna saznanja ili informacije iz prve ruke o OŠ Matija Gubec, međunarodnom odjeljenju na eng. jeziku?
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 09:52   #577
Quote:
masnica10 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, iskustva roditelja. Na jesen 2018 znači generacija 2018/2019 dijete mi polazi u 1 razred. Pripadamo osnovnoj školi Rudeš ali nam je blizu i Ljubljanica i Voltino, U pitanju je produženi boravak .Kakva su vaša iskustva.

hvala
Davno sam zavrsila osnovnu skolu Ljubljanica,danas imam traume od te skole i to u negativnom smislu.Da li se nesto u meduvremenu promijenilo ne bih znala.Iza nas je susjeda upisala sboje dvoje djece u Voltino,bili su zadovoljni.Sa mnom u srednju skolu su isle dvije djevojke,jedna je zavrsila os Voltino a druga Rudes
Po znanju su bile ne jednu klasu ispred mene nego.i po ostalih 5.Danas se mozda cak neke od tih skola bori za opstanak,jer nema dovoljno djece,ali to je drugi par rukava.Kako je danas s tim skolama i je l se nesto promijenilo,ne znam.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 21:27   #578
Quote:
yukata10 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav

Ima netko konkretna saznanja ili informacije iz prve ruke o OŠ Matija Gubec, međunarodnom odjeljenju na eng. jeziku?
iz pete ruke, upravo je aktualna prica o vjeronauku u medijima
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 14:30   #579
Mene zanima ovo međunarodno odjeljenje koje pretpostavljam nema vjeonauk
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:37   #580
Quote:
yukata10 kaže: Pogledaj post
Mene zanima ovo međunarodno odjeljenje koje pretpostavljam nema vjeonauk
ravnateljica je ista

struktura djece i roditelja u skoli
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.