Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 16:16   #261
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
moj u fazi kada mu gastritis proradi stalno pregutava i oblize se. cetso i njupa travu a zna i povratiti dio sadrzaja zeluca.
druge simptome nema?
Moja pocela zadnje vrijeme povratit prozirni sadrzaj nekad sa pjenom ili onako zuto,druge simptome ne primjecujem
Nekad jede travu pa se izriga to je ajde ok ocisti se ali ovo iz cista mira i to uvijek skoro prijepodne kad se vratim sa posla nadjem par lokvica izriganih,poslije joj dam jest normalno pojede i sve ok
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:31   #262
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
druge simptome nema?
Moja pocela zadnje vrijeme povratit prozirni sadrzaj nekad sa pjenom ili onako zuto,druge simptome ne primjecujem
Nekad jede travu pa se izriga to je ajde ok ocisti se ali ovo iz cista mira i to uvijek skoro prijepodne kad se vratim sa posla nadjem par lokvica izriganih,poslije joj dam jest normalno pojede i sve ok
Boldano, nama Bella tako povrati kada dugo ne jede. Zato je hranimo triput na dan. Kada smo vani i vidim da se nećemo vratiti doma na redoviti obrok, kupim u dućanu jednu jabuku ili bananu i dam joj dio.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:46   #263
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Boldano, nama Bella tako povrati kada dugo ne jede. Zato je hranimo triput na dan. Kada smo vani i vidim da se nećemo vratiti doma na redoviti obrok, kupim u dućanu jednu jabuku ili bananu i dam joj dio.
Moja jede 2 obroka dnevno
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:05   #264
Uvedi treći obrok. Nekim psima to puno pomaže. Pa makar neki mali, čisto da želudac nije prazan predugo.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:29   #265
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Moja jede 2 obroka dnevno
Kako je rasla smanjivali smo broj obroka. Ali kada smo htjeli preći s 3 na 2 krenulo je povraćanje pjene. Vratili smo se na 3 i prestalo je*. Ujutro i navečer pojede po 95 g barfa, a za ručak 60 g.

*Od svakodnevnog povraćanja, došli smo na ponekad.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:30   #266
Ja dajem 4 obroka baš zbog toga da se kiselina ima čime baviti. Zadnji mali obrok prije spavanja. Barf mu je pretezak pa jede lagano prokuhano.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:37   #267
Pocela mi se debljat od kad je obolila pod terapijom je pa ju ne smijem previse tovit radi zdravlja ,ako uvedem jos jedan obrok da se vise ne udeblja
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:00   #268
Pa raspodjeli količinu sad s dva obroka na tri. Nitko ne kaže da moraš davati više. Daj jednako u više obroka. Ili tipa jabuku ili bananu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:12   #269
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Pa raspodjeli količinu sad s dva obroka na tri. Nitko ne kaže da moraš davati više. Daj jednako u više obroka. Ili tipa jabuku ili bananu.
e kad moja madam nece ni jabuku ni bananu samo mandarine i lubenice bi tamanila a to joj nije za davat pogotovo mandarine
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:21   #270
Možda joj terapija teško sjedne na želudac pa zato povraća? Probaj vidjet s vetom možda ima kakva zamjenska terapija koju bi lakše podnosila?

Neće se udebljat ako dnevnu količinu hrane podijeliš u tri obroka...
Linai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:25   #271
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Pocela mi se debljat od kad je obolila pod terapijom je pa ju ne smijem previse tovit radi zdravlja ,ako uvedem jos jedan obrok da se vise ne udeblja
Pa nećeš davati više hrane nego ono što inače daješ u dva obroka podijeliti u tri obroka.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 07:35   #272
Quote:
Linai kaže: Pogledaj post
Možda joj terapija teško sjedne na želudac pa zato povraća? Probaj vidjet s vetom možda ima kakva zamjenska terapija koju bi lakše podnosila?

Neće se udebljat ako dnevnu količinu hrane podijeliš u tri obroka...
da vidis moguce da joj terapija tesko padne mozda bi trebala neku zastitu uzimat ali jos i tu tabletu joj davat za izludit jer ovu terapiju sta pije i vitamine jedva joj uspijem ugurat svaki put se borimo i ispljune

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Pa nećeš davati više hrane nego ono što inače daješ u dva obroka podijeliti u tri obroka.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Da morat cu na 3 podjelit manja jer ona po kilazi bi trebala 60gr dnevno jest sta se tice dehidrata a kuhanog ne znam a najcesce joj kuham od oka dam.mozda previse kad se zdebljala
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:54   #273
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
da vidis moguce da joj terapija tesko padne mozda bi trebala neku zastitu uzimat ali jos i tu tabletu joj davat za izludit jer ovu terapiju sta pije i vitamine jedva joj uspijem ugurat svaki put se borimo i ispljune



Da morat cu na 3 podjelit manja jer ona po kilazi bi trebala 60gr dnevno jest sta se tice dehidrata a kuhanog ne znam a najcesce joj kuham od oka dam.mozda previse kad se zdebljala
Mi dajemo psu controloc 30-45 minuta pije prvog obroka upravo kao zastitu zeluca.
Inace jede dva obroka ali kada krenu problemi sa zelucem onda se prebacujemo na 3. Moj obozava voce i kada krenu kruske stalno ih tamani jer je stablo u dvoristu, a te kruske mu bas stvaraju probleme.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:06   #274
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Mi dajemo psu controloc 30-45 minuta pije prvog obroka upravo kao zastitu zeluca.
Inace jede dva obroka ali kada krenu problemi sa zelucem onda se prebacujemo na 3. Moj obozava voce i kada krenu kruske stalno ih tamani jer je stablo u dvoristu, a te kruske mu bas stvaraju probleme.
Morat cu vidjet sa vet sta mi preporuca ali ako opet moramo uvest tabl poludit cu jer iovako sa ove dvije sta uzima muku mucimo svaki bozji dan
jaki lijek uzima i da mi nitko nije preporucio da uzme prije neku zastitu ne kuzim
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:40   #275
Ne znam šta da mislim o tim lijekovima. Moj je pas imao sve moguće probavne probleme godinama unatoč našoj silnoj pažnji oko hrane. Svako malo smo završavala na inekcijama proljetos praktički 5, 6 i 7 mjesec po tjedan dana. Od kad smo napravili alergološki test i skinuli psa sa namirnica na koje je intolerantan da pokucam još ni sama ne vjerujem ali bez incidenta. Naprosto prvi put imam zdravog psa 3 mjeseca u komadu. Prije bi bilo ok tjedan, dva, tri pa onda opet kraval bez ikakvog konkretnog razloga ipromjene ičeg u prehrani. Povraćanje, buđenje po noći, mljackanje, reflux i obavezno sluzava stolica, bolovi, tresao se....
Lijekovi su samo pogoršavali situaciju. Po meni su svi ti lijekovi samo za na kratke staze a ne rješenje. Mi recimo uopće nismo mogli davati gotovo ništa osim peptorana jeri bi tek od tih lijekova protiv povraćanja povraćao. Totalni kontra efekt.
Probajte obavezno koru glatkog brijesta koja djeluje kao prirodni peptoran i Entero chronic.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:06   #276
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Recimo ja kad svome cucku nešto kuham ne bacam tu juhicu, iskoristim je da mu zalijem klopu ili da mu ukuham nešto na njoj (tipa rižu mu uvijek kuham u juhici od mesa koje sam pripremala za njega)

Po ljeti ću mu takve stvari zamrzavati i davati kockice da se rashladi. Spojim ugodno sa korisnim.
ovo je super ideja.

što radite kad vam pas ima, ako ima, gastritis?

ja joj dajem po obroku pola peptorana, kako je vetica rekla, i pazim na znakove, mljackanje i kruljenje.
koliko dugo zna gastritis trajati?
kad joj dam taj dan jede ko nespašena, onda nakon dva dana probam ne dati i ne jede ništa i sva je nikakva i sad brijem da ju boli jer se sfrče u kiflu i samo me gleda.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:26   #277
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ovo je super ideja.

što radite kad vam pas ima, ako ima, gastritis?

ja joj dajem po obroku pola peptorana, kako je vetica rekla, i pazim na znakove, mljackanje i kruljenje.
koliko dugo zna gastritis trajati?
kad joj dam taj dan jede ko nespašena, onda nakon dva dana probam ne dati i ne jede ništa i sva je nikakva i sad brijem da ju boli jer se sfrče u kiflu i samo me gleda.
Možeš li joj hranu rasporediti u više manjih obroka? Mislim ako imaš prilike da ti ili netko drugi bude doma u vrijeme jela. To će joj svakako olakšati probleme sa želucem.

Ako je u pitanju akutni gastritis, računaj s dva tjedna, a ako je kronični, može se vući mjesecima.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:50   #278
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ovo je super ideja.

što radite kad vam pas ima, ako ima, gastritis?

ja joj dajem po obroku pola peptorana, kako je vetica rekla, i pazim na znakove, mljackanje i kruljenje.
koliko dugo zna gastritis trajati?
kad joj dam taj dan jede ko nespašena, onda nakon dva dana probam ne dati i ne jede ništa i sva je nikakva i sad brijem da ju boli jer se sfrče u kiflu i samo me gleda.
Prvo otkrij šta su joj trigeri, na šta jače odreagira i tu klopu izbjegavaj dok je u akutnoj fazi (ja to iz svog iskustva, imam gastritis i bome kad me čopi jakoooo pazim šta jedem, kad se smiri onda se mogu malo opustiti ali svejedno neke namirnice izbjegavam u širokom luku jer mi se vrati, tipa meni jako smeta voće navčer iz nekog razloga pa već godinama izbjegavam jesti bilo koju voćku tam poslije 6-7 navečer)

Koliko će trajati to ti nitko ne može reći. Meni je micko imao zadnjih par godina, sa boljim i lošijim fazama. Kad bi mu se pokrenuo znao mi je ujutro rigati samo kiselinu, mljackati i sl. Terapiju bi dobivao dok je akutno kad bi se smirilo onda bi mu ukinula.
Po onome što sam ja skontala šta mu paše, najbitnije je izbjegavati klope koje smetaju i podijeliti obroke na više manjih: Ja sma miceku podijelila na 4 obroka dnevno, ti vidi koliko će tvojoj pasati. Zajebi one preporuke hranjenja, to je za zdrave pse. Dijabetičari, sa gastritisom i sl. moraju češće jesti manje obroke.

E i škicni postove od Merline, njen pesonja ima gastro problema (a mislim da je i Petra pisala o gastritisu kod svoga, ako je nisam zamijenila za nekoga) pa možda dobiješ neku ideju kako joj složiti obroke.
Znam da se neki kunu i u gastro barf, ne znam koliko si u mogućnosti to nabaviti (sad malo šteka nabava, imaš tamo na temi o sirovoj klopi zbog čega), možda ne bi bilo loše da probaš i sa tako nečime.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:31   #279
Hvala vam.
Kako vam se ponašaju psi dok traje gastritis?
Sad čitam o piroplasmozi, i naravno da sam naišla na par simptoma, odbija hranu, povraćanje, i kao, ubrzano disanje i rad srca, a to nisam ja vidjela nego netko drugi dok nisam bila blizu.
sad sam zvala veticu koja. naravno, ne zna dijagnosticirati preko telefona, i ponudila je vađenje krvne slike.
kako je mojoj pasici odlazak vetu stresan, pokušavam ne ići ako nije potrebno, pa naglas razmišljam može li sve ovo biti gastritična reakcija. može li?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:53   #280
Pogledaj kakve su joj desni: jesu li dobro prokrvljene ili bljeđe nego normalno, pritisni prstom pa vidi vraća li se brzo normalna crvena boja. Ako joj je nedajbože i mokraća tamna, nemaš što misliti: juri vetu - stres joj neće biti ugodan, ali će bolest biti još neugodnija.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.