Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 05:37   #9921
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Jel zgodan?

Duze vrijeme razmisljam ici u kino...
Macan.

Javi mu se.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Old 24.11.2017., 08:32   #9922
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Aj necemo. Ali moram jos reci da MOJ auto treba imati samo jednu misiju dok me vozi. Da JA prezivim put.

Ako ja vozim, imam izbor. Ako on vozi, ne bi smjelo biti dileme.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
Vidiš, majka onog djeteta bi tražila zatvorsku kaznu za tebe što si se odlučio za tu opciju. S pravom.
Moralna je to zamka, pa ti ekspliciraj stav prihvatljiv svima..
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
inzenjeri koji su to napravili dolaze iz sustava u kojima se za obrazovanje i kulturu (na tvom jeziku : "zakurac") izdvaja deseterostruko veci budzetski postotak nego u Hrvatskoj, i gdje nema idiotskih teorija o suvisku kulturne produkcije
pa ioak, i pored toga hrvatski filmovi osvajaju nagrade gdje god se pojave
i sad, ne daj boze uloziti jos novaca u ljude koji znaju svoje znanje a nisu inzenjer

ono sto su autohtono izmislili domaci inzenjeri jest "kolotrag" (udubljen trag u asfaltnj povrsini nastao - pazi sad! - prometovanjem motornih vozila ) na magistralnoj autocesti, sto je jedinstven fenomen u Europi, nesto poput covjecje ribice

dakle, prije nesto sto krenes kunuti se se u domace inzenjesrtvo, razmisli, sjeti se
Ovo je hrpa gluposti vezano uz HR inženjere. Inženjer nije samo izumitelj, ali tko je ono napravio el.automobil? Znaš li koliko bugova prosječni inženjer pronađe na opremi svjetski poznatih vendora? Znaš li koliko rješenja koja zaobilaze problem tih bugova izmisle? Na tjednoj bazi!!
Uzmi mene za primjer - već 2 tjedna radim na software-u za segment za koji nije nitko napisao kod koji radi što mi treba (kao i mnogima u svijetu), a i oni koji jesu su to napravili očajno (programeri i nj nepoznavanje materije kreira bezbroj bugova). A osobno nisam programer..

Problem je na više strana - školstvo, ljudi koji se samo žele uhljebiti, i eto ti realne osnove za popljuvati društvenjake. No, ti si se uhvatio filma koji je zapravo očajan jer ga samo par pojedinaca stvara za nagrade.

Hajde, otvorite temu negdje!
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Jel zgodan?

Duze vrijeme razmisljam ici u kino...
Plav, mislim da ima i plave oči. Javi mu se, ili dođi na druženje ( u zadnje vrijeme svako baš on organizira).
mužjak is offline  
Old 24.11.2017., 08:42   #9923
Mene zanima čita li ingvar ovu temu?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 24.11.2017., 09:30   #9924
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Vidiš, majka onog djeteta bi tražila zatvorsku kaznu za tebe što si se odlučio za tu opciju. S pravom.
Moralna je to zamka, pa ti ekspliciraj stav prihvatljiv svima.
majka bi mogla traziti zatvorsku kaznu za sebe jedino
eventualno proizvodaca automobila, ako moze dokazati da je vozio nepropisno
ne postoji ni kazneni ni moralni zakon po kojem bi se itko morao samozrtvovati za drugoga
stovise, postoji zakon koji dozvoljava ubiti drugoga ako je to uvjet za vlastito prezivljavanje (ako se ne varam to je jedan od pomorskih zakona)
ZgSash is offline  
Old 24.11.2017., 10:02   #9925
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
majka bi mogla traziti zatvorsku kaznu za sebe jedino
eventualno proizvodaca automobila, ako moze dokazati da je vozio nepropisno
ne postoji ni kazneni ni moralni zakon po kojem bi se itko morao samozrtvovati za drugoga
stovise, postoji zakon koji dozvoljava ubiti drugoga ako je to uvjet za vlastito prezivljavanje (ako se ne varam to je jedan od pomorskih zakona)
Sve je glasnije razmišljanje da će se taj odabir prepustiti vlasniku jer su iz autoindustrije svjesni što taj odabir znači. Ako, kao vlasnik, svjesno odabereš opciju da tvoj autonomni autić ubije drugog da spasi tebe, po definiciji si valjda ubojica iz nehaja. Hoće li na sudu činjenice poslužit u tvoju korist ili će se dokazati da je automobil mogao napraviti drugi odabir i spasiti oboje je stvar odvjetnika i sudaca.

Ne možeš znati kakva će situacija biti, samo možeš znati što će autonomni autić pokušati - spasiti tebe pod svaku cijenu u svakom slučaju moguće opasnosti. Kako te to onda abolira za razliku od slučaja Čačić?? I on je iz gluposti (nehaj) stisnuo malo više gas. Znači odabir prije događaja je uvjetovao nj kaznu.

Ne govorim kako će biti, nego pokušavam objasniti nejasnoću koja stoji iza te moralne dvojbe, te moguće implikacije.

Više neću komentirati ovo na ovoj temi, prevelik je offtopic, osim ako ćemo krenuti u smjeru kriterija kakav je tko kao osoba na osnovu budućeg odabira koga spasiti.
mužjak is offline  
Old 24.11.2017., 10:12   #9926
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Vidiš, majka onog djeteta bi tražila zatvorsku kaznu za tebe što si se odlučio za tu opciju. S pravom.
Ok. Ajmo ponovno. Ako ja vozim i sve je po pravilima imam opciju uciniti moralno ispravnu stvar. Ako ju i ne ucinim i sve je po propisima moze me moralno ganjati da sam smrad jer sam izabrao sebe ali na kraju dana nisam kazneno kriv. Moj izbor. Moje posljedice. Moja stvar da li cu biti plemenit ili ziv.

Ako me vozi auto koji *ispravno* funkcionira posao mu je da ja prezivim. Moral u ovoj prici za korisnika ne postoji. Jer nitko ne zeli biti zrtva trijaze kompjuterske logike. Pa makar to znacilo da ce autobus novorodencadi pokrepavati kao rezultat. Tko ima pravo meni oduzeti mogucnost da i sam imam autobus djece ako nisam prekrsio prometne propise? Tu zbilja ocekujem od mog auta da sam mu prioritet i da voznja po mene prodje u najvecoj mogucoj sigurnosti. Isti posao bi trebao imati samovozeci autobus djece. Ali medjusobno se ne smiju cjenkati i dogovarati ciji zivot vise vrijedi. Jer ako postoje prioriteti... sutra ce xy politicar imati auto sa top prioritetom a mi zrnojedi sa nekim basic modelom. Ne hvala.


Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 24.11.2017., 10:34   #9927
Zato i postoje prometna pravila i pravni sustav (kod nas samo na žalost u teoriji) da si ne bi netko računao tko je podoban, a tko ne (jebiga, kod nas se računa, ali ne bi se trebalo). Puštati nekoga za propuste na temelju toga jer ih je bilo više je glupost. Tako možemo reći, a kaj ako je u autu četiri penzionera. Onda auto valjda veselo kalkulira rutu zvanu gazi jer odabire spasiti četvero ljudi umjesto troje, a to četvero već sutra može odapeti. U dobro osmišljenom sustavu pravila bi svi trebali biti jednaki. Prekršio si, slijedi kazna. Nisi prekršio, ne kažnjava te se. To da umjetna inteligencija odlučuje o moralnim pitanjima života i smrti je za sci-fi filmove, nije red na njoj da to radi. Red je na njoj da umanji štetu za sve involvirane. Neka na majku s dvoje djece na cesti reagira kao da je u autu druga majka sa svoje dvoje djece i doviđenja.
Pistol is offline  
Old 24.11.2017., 11:24   #9928
Auto ima da bude programiran da korektno obavi posao vožnje u korist svog putnika, a ne da bude neki autonomni sudac Dredd koji automatski glumi moralni kompas, porotu i suca. Kome ćeš normalnom prodat vozilo pod šemom "Znaš, radi savršeno ali postoji mala šansa da će te logaritam odlučit žrtvovat u moralnu korist drugih."?

PS: L vs Tatsumaki cake fight, who wins?
Rift is offline  
Old 24.11.2017., 11:31   #9929
Možete vi tu pisati šta hoćete ali dolaskom robota je odzvonilo ljudskoj rasi, sami sebi smo presudili, a vi se tu raspravljate oko takvog auta, što će nam još biti najmanji problem kad zavladaju.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 24.11.2017., 11:42   #9930
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Možete vi tu pisati šta hoćete ali dolaskom robota je odzvonilo ljudskoj rasi, sami sebi smo presudili, a vi se tu raspravljate oko takvog auta, što će nam još biti najmanji problem kad zavladaju.
Jučer baš bio pogledao na YouTube ovo: https://www.youtube.com/watch?v=xs_HhZrCBdg

Elon Musk, Stephen Hawking i Bill Gates, nikome od njih nije baš svejedno bezglavo vrludat u dodatno istraživanje umjetne inteligencije.
Rift is offline  
Old 24.11.2017., 11:50   #9931
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Mene zanima čita li ingvar ovu temu?
Čitam nakon što su mi javili.Ali hej reklama je reklama.Drago mi je da me ljudi cijene to je uvijek dobro.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Old 24.11.2017., 11:51   #9932
Sad se javi topici
anovi86 is offline  
Old 24.11.2017., 11:52   #9933
S obzirom da svi vrludate. Autonomni automobil poštuje propise. Autonomni automobil komunicira s drugim autonomnim automobilima, a prati i sve ostalo.

Automobili zadnjih 15ak godina su, za vožnju po propisima u naselju, relativno sigurni(makar ako govorimo o tadašnjoj razini 5 zvjezdica po euroNCAP), te vozač nakon sudara izlazi iz auta. Dilema može biti eventualno između "vanjskih" subjekata. Hoćeš li tresnuti u parkirani auto ili u dijete koje pretrčava cestu. A tu dileme nema.

Sada bi mogli nastaviti s temom.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 24.11.2017., 12:09   #9934
Thumbs down

Ala ste fulali temu,da li ste zbarili nekoga ovdje to je tema ljudi moji..
Pisete o autima i pitanju cemo sve u ovoj temi,ne da ste ga fulali nego ste napravili epski fail.
Dajte se potrudite zbarite nesto,nadjite se na kavi pa vidite kako vam je prosao dejt pa cete imati o cemu pricati,sigurno ce vam to biti bolje od ovog sto ste tu u zadnje vrijeme napisali
__________________
Be a good person
Xxmen is offline  
Old 24.11.2017., 12:10   #9935
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Možete vi tu pisati šta hoćete ali dolaskom robota je odzvonilo ljudskoj rasi, sami sebi smo presudili, a vi se tu raspravljate oko takvog auta, što će nam još biti najmanji problem kad zavladaju.
Gledao sam jedan dokumentarac, ima super muziku, tum dum dum dum... i onda krenu roboti koji vladaju ljudima, gaze po lubanjama i ubijaju ljude.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 24.11.2017., 12:15   #9936
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Gledao sam jedan dokumentarac, ima super muziku, tum dum dum dum... i onda krenu roboti koji vladaju ljudima, gaze po lubanjama i ubijaju ljude.
I ovo ima veze sa zbarenjem ?
ADMINE daj zatvori ovu temu ili prebaci ovakva i ostala naklapanja u drugu temu ili molim te otvori im novu temu ako si sami ne mogu otvoriti.

Dajte se ljudi drzite teme,jeste koga zbarili sa ovog foruma? Oglasa itd? Kako vam je bilo? Dajte podjelite iskustva? Ajde tema moze bit jako zabavno kada su clanovi za akciju i zezanciju
__________________
Be a good person
Xxmen is offline  
Old 24.11.2017., 12:18   #9937
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Gledao sam jedan dokumentarac, ima super muziku, tum dum dum dum... i onda krenu roboti koji vladaju ljudima, gaze po lubanjama i ubijaju ljude.
Drago mi je da te to zabavlja
Eno zovu te upomoć

Quote:
Xxmen kaže: Pogledaj post
I ovo ima veze sa zbarenjem ?
ADMINE
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 24.11.2017., 12:19   #9938
Ako si nerd onda zbari neku nerdicu,ali nemojte spamati temu nebulozama.
Dajte se pokrenite,sta je tako tesko naci se na kavi?
Pa nekada dok nije bilo apk za upoznavanje ljudi su se nalazili na sljepo preko chata na net.hr ili preko teletext chata i to na sljepo.
Bilo je i smjesnih situacija..
Ali sigurno je i to bolje od ovog o cemu vi pisete o robotima,automobilima na temi gdje nema ikakve veze sa time
__________________
Be a good person
Xxmen is offline  
Old 24.11.2017., 12:24   #9939
Quote:
Xxmen kaže: Pogledaj post
I ovo ima veze sa zbarenjem ?
ADMINE daj zatvori ovu temu ili prebaci ovakva i ostala naklapanja u drugu temu ili molim te otvori im novu temu ako si sami ne mogu otvoriti.
To se zove sprdanje.

Quote:
Xxmen kaže: Pogledaj post
Dajte se ljudi drzite teme,jeste koga zbarili sa ovog foruma? Oglasa itd? Kako vam je bilo? Dajte podjelite iskustva? Ajde tema moze bit jako zabavno kada su clanovi za akciju i zezanciju
Zbario i oženio forumašicu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 24.11.2017., 12:30   #9940
Quote:
Xxmen kaže: Pogledaj post
Dajte se ljudi drzite teme,jeste koga zbarili sa ovog foruma? Oglasa itd? Kako vam je bilo? Dajte podjelite iskustva? Ajde tema moze bit jako zabavno kada su clanovi za akciju i zezanciju
Kad bi se pisalo samo o tom ko je kog zbario tema bi imala 2 stranice
the33 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.