Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2002., 14:06   #1
Post Što Biblija kaže o Muhammedu

Ovim postom nemam namjeru da opovrgnem da Biblija ništa na govori o Isusu, jer bi to bila glupost. Ima na hiljade dokaza koje govore o dolasku Mesiha/Mesije. Samo hoću da ukažem na to da Biblija ipak spominje Muhammeda!
Ponovljeni zakon 18:18

"Podignut ću im proroka između njihove braće, kao što si ti. Staviću Svoje riječi u njegova usta, da im kaže sve što im zapovijedim".

Ispravite me ako griješim ali ovo je objavljeo Mojsiju. Koliko ja znam jeste.

Jahve/Bog ovdje kaže "kao što si ti"
A koji je to prorok najsličniji Mojsiju?

Dakle pođimo od teze da su svi vjerovjesnici i poslanici propovijedali jednu istu vjeru. Od Adema/Adama a.s. do Muhammeda s.a.v.s.

Mojsije ima oca i majku. Muhammed, takođe, ima oca i majku.

Mojsije i Muhammed su oženjeni i imaju djecu.

Mojsije i Muhammed su prihvaćeni kao proroci u svome narodu, u njihovom životnom vijeku.Bez sumnje, Jevreji su Mojsiju zadali beskrajne brige gunđajući u divljini ali, kao nacija, prihvatili su Mojsija kao Božijeg Poslanika, koji je njima poslan. Arapi su, također, učinili Muhammedov život nemogućim. Veoma mnogo je pretrpio od njihovih ruku. Nakon 13 godina poslanstva u Mekki, morao je napustiti svoj rodni grad. Ali, prije njegove smrti, arapska nacija ga je u potpunosti prihvatila kao Allahovog verovjesnika.

Mojsije i Muhammed su donijeli nove zakone i pravila za svoje narode. Mojsije, ne samo da je dao deset zapovijedi Izraelcima, nego i veoma obiman obredoslovni zakon, radi upute svoga naroda.

Obojica, Mojsije i Muhammed, su umrli prirodnom smrću.

Daljeslijedi između njihove braće.

Otac izraelaca je Abraham koji je iamo dvije žene Saru i Hagar
SINU ŠTO MU GA RODI HAGARA NADJENU IME JISMAEL.' (Postanak, 16:15) a Sara rodi Isaka.
Ekvivalenti Jismaela i Isaka su Ismail i Ishak a.s. dok je Abraham Ibrahim a.s
Ako su Ismail i Ishak, obojica sinovi istog oca, onda su oni braća.
Potomci Isakovi/Ishakovi su, kao što e zna, jevreji, a potomci Ismailovi su Arapi. Arpi i Jevreji su Braća.
Al su prava braća ko Kain i Abel se vole
A Muhammed je Arap kojem se njegovo rodoslovlje može pratiti do samog Ibrahima.
Hajmo dalje...

Treći dio glasi: Staviću Svoje riječi u njegova usta, da im kaže sve što im zapovijedim"
Da vidimo Početak Kurana "U ime Boga, Milostivog, Samilosnog."
a to da je Objava došla na ovaj Dunjaluk iz njegovih usta nije ikakva tajna. Kao što vi volite reći da je on "autor" Kurana. A mi tvrdimo da je kroz njegova usta spuštena Objava.

Recite: "Mi vjerujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu,i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau i Isau, i u ono što je dato vjerovjesnicima od Gospodara njihova; Mi ne pravimo nikakve razlike među njima, i mi se samo Njemu pokoravamo."

(Kur'an, 2:136)


'ILI KAO KNJIGA KOJA SE DAJE ČOVJEKU KOJI JE NEPISMEN, GOVOREĆI: ČITAJ OVO, JA TE MOLIM, A ON ODGOVORI: JA NISAM UČEN'; ili po hrvatskom prijevodu Biblije: 'A dade li se kome ko ne zna čitati govoreći: Čitaj to! - On će odvratiti: Ne znam čitati (Izaija 29:12).
77. pa, koju blagodat Gospodara svoga poričete?!

78. Neka je uzvišeno ime Gospodara tvoga, Veličanstvenog i Plemenitog!
Kuran Ar-Rahman(55)

Literatura:
"Šta Biblija kaže o Muhammedu"
Ahmet Didaat
gorcin is offline  
Old 23.12.2002., 14:16   #2
Mislim da o Muhammedu u Bibliji govori Ivanovo Otkrivenje!


Znate ono, zvijeri, 666, antikrist...
Super Hrvoje is offline  
Old 09.02.2007., 11:23   #3
Quote:
Super Hrvoje kaže: Pogledaj post
Mislim da o Muhammedu u Bibliji govori Ivanovo Otkrivenje!


Znate ono, zvijeri, 666, antikrist...
koja glupost i nebuloza. Da je Muhammed antikrist zar bi nam naredio da volimo Isaa a.s (isusa) i da ga poštujemo kao poslanika i da volimo njegovu majku Mariju plemenitu i da je Isus jedan od najbližih bogu i jos hiljadu stvari ,,, kako glupo
Ebu_Muhammed is offline  
Old 23.12.2002., 14:19   #4
Gorcin, to je vrlo lose slozena muslimanska spekulacija. Ajde pogledaj tu svoju metodologiju pa vidi da se ovakvom "proof text" metodom moze izspekulirati sto se hoce.

Kao sto je lijepo objasnio John Gilchrist...da ne kopiram cijeli njegov response na ovog.
kaskader is offline  
Old 23.12.2002., 14:24   #5
Biblija spominje mnoge lazne proroke, a jedan od njih je i Muhamed!
__________________
...jedan od prorockih sinova.
Prorok is offline  
Old 19.06.2006., 11:27   #6
e covjece

zasto kazes da Muhammed a.s. nije poslan od Allah (Boga)?

I zasto vi Isusa smetate za bog kakav je to bog ;jede pije spava ide u WC
i kako bi on dozvolio da njega muce aa
reci mi

otvori bibliju i tamo trazi da ce doci jos jewdan prorok koi ce se zvati Ahmed
a Ahmed kod nas je Muhammed a.s
 
Old 24.12.2002., 05:04   #7
Quote:
Prorok kaže: "Biblija spominje mnoge lazne proroke, a jedan od njih je i Muhamed!"
Daj neki dokaz... neki primjer... pa da se uvjerimo.
Shady is offline  
Old 24.12.2002., 05:19   #8
Valja zna prorok po sebi...
zagor is offline  
Old 24.12.2002., 07:16   #9
Shady is offline  
Old 13.12.2009., 22:19   #10
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Jednom sam od tebe dobio opomenu radi stavljanja znaka bez texta, ali su se pravila promjenila?

Da ne budem off topic, prorok koji je obećan je bio i ostao Isus.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Old 13.12.2009., 23:21   #11
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Da ne budem off topic, prorok koji je obećan je bio i ostao Isus.
Amin brate!!! Isus Hristos i nitko više. Očito se islam fura na to da će ako ili itd neko doći i njihovu (pogrešnu) interpetaciju vjere silom okončati. No to neće ići. Isus je takve javno prorekao (čuvajte se onih što dolaze poslije mene). Dakle? Očito da je trebalo napisati kuraan i njime navesti mnoge u pogibelj (što se tiče vjerskog pitanja o kojem Isus progovara).
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Old 14.12.2009., 02:12   #12
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Jednom sam od tebe dobio opomenu radi stavljanja znaka bez texta, ali su se pravila promjenila?
Gle, taj sam smajlić stavio prije mnogo godina... pa, skoro će decenija, ako nisi primetio.
A tada nije postojalo dato pravilo. Ne bi pogriješio ako se malo uozbiljiš.

Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Da ne budem off topic, prorok koji je obećan je bio i ostao Isus.
Ali Isus nije bio nepismen. A prorok koji je najavljen u Izaiji je nepismen.
Također, Isus nije ostavio nikakvu Knjigu. A najavljeni prorok će ostaviti "Zapečaćenu knjigu".
Shady is offline  
Old 14.12.2009., 03:04   #13
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
... A prorok koji je najavljen u Izaiji je nepismen.
Također, Isus nije ostavio nikakvu Knjigu. A najavljeni prorok će ostaviti "Zapečaćenu knjigu".
Shady, odakle crpiš te izvore? Nema proroka (zapamti) više! Onaj koji je došao prije 2000 godina je posljednji koji ujedno najavljuje i Svoj ponovni dolazak u datom vremenu. Antihrist lako može da se pretvori u (lažnog) posljednjeg proroka i da uradi još veći jaz među ljudima. On će to i pokušati putem nekog novog proroka, ali tko crpi najsvjetliji dio duhovnosti - vjere, zna da je to mamac i klopka. Možeš u to vjerovati a i ne moraš, na tebi je!!! Što se tiče pečaćenja Knjige, Isus je Taj koji će razlomiti pečate kada to bude bilo objelodanjeno iz nebeskih visina, a svaki drugi koji to pokuša samoinicijativno (sumnjivi izvor) neće dobro proći. Otkrovenje priča o tim stvarima, bilo bi dobro to pročitati opet.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Old 14.12.2009., 04:20   #14
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Shady, odakle crpiš te izvore?
U Isaiji piše to, o "nepismenome" i zapečaćenoj knjizi "koja će potamniti mudrost prijašnjih mudraca i umnost prijašnjih umnika". Glavno za tu "Zapečaćenu Knjigu" jeste to što ju "pismeni" ne razumiju, jer je zapečaćena!

No nije Isaija jedini koji je najavio "nepismenog" poslanika. To je učinio i Isus.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Nema proroka (zapamti) više! Onaj koji je došao prije 2000 godina je posljednji
Smatraš li to Isusa, kao poslednjeg od Boga poslanoga?

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Što se tiče pečaćenja Knjige, Isus je Taj koji će razlomiti pečate kada to bude bilo objelodanjeno iz nebeskih visina, a svaki drugi koji to pokuša samoinicijativno (sumnjivi izvor) neće dobro proći.
Gle.. kada bi Bog ispunjavao sve naše želje, nastao bi veliki nered.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Otkrovenje priča o tim stvarima, bilo bi dobro to pročitati opet.
Ti razumiješ to Otkrovenje? I zašto se to uopće zove Otkrovenje, ako je zakriveno? Pozdrav
Shady is offline  
Old 15.12.2009., 02:19   #15
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Shady, odakle crpiš te izvore? Nema proroka (zapamti) više! Onaj koji je došao prije 2000 godina je posljednji koji ujedno najavljuje i Svoj ponovni dolazak u datom vremenu. Antihrist lako može da se pretvori u (lažnog) posljednjeg proroka i da uradi još veći jaz među ljudima. On će to i pokušati putem nekog novog proroka, ali tko crpi najsvjetliji dio duhovnosti - vjere, zna da je to mamac i klopka. Možeš u to vjerovati a i ne moraš, na tebi je!!! Što se tiče pečaćenja Knjige, Isus je Taj koji će razlomiti pečate kada to bude bilo objelodanjeno iz nebeskih visina, a svaki drugi koji to pokuša samoinicijativno (sumnjivi izvor) neće dobro proći. Otkrovenje priča o tim stvarima, bilo bi dobro to pročitati opet.
Sad si izrekao nesvjesno nešto što spočitavaš braći Muslimanima a imaš u svom dvorištu to,no vjerovatno to ti neće ništa značiti jer ime je bitno a ne riječi.
Da je Muhamed to napisao danas bi bilo suprotno mišljenje.Ne bi li ???


Matej 10

34 Ne mislite, da sam ja došao da donesem mir na zemlju! Nijesam došao da donesem mir, nego mač.

35 Jer sam došao da rastavim sina od oca njegova, kćer od matere njezine, snahu od svekrve njezine.

36 Tako neprijatelji čovjeku postaju njegovi vlastiti domaći
Tiama is offline  
Old 15.12.2009., 04:08   #16
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Gle, taj sam smajlić stavio prije mnogo godina... pa, skoro će decenija, ako nisi primetio.
A tada nije postojalo dato pravilo. Ne bi pogriješio ako se malo uozbiljiš.



Ali Isus nije bio nepismen. A prorok koji je najavljen u Izaiji je nepismen.
Također, Isus nije ostavio nikakvu Knjigu. A najavljeni prorok će ostaviti "Zapečaćenu knjigu".
Isus je u potpunosti ispunio Pismo i to je dokazano i nikave nebuloze tu nema, a knjigu koju je ostavio je "Otkrivenje".

Jednog dana ćeš se susresti s Njim i sve će ti ispričati, samo što će ti biti sudac, ako se ne obratiš.

A što se tiče ozbiljnosti, nikad nisam bio ozbiljniji.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.

Zadnje uređivanje JUŽNI : 15.12.2009. at 04:18.
JUŽNI is offline  
Old 15.12.2009., 04:15   #17
Ovako su meni ispričali priču o Muhamedu.

"U jednoj pećini mu se ukazao zloduh i sam ga je odmah ukorio i pošao doma. Onda ga je žena razuvjerila da je to zloduh (uvijek žena) i on je počeo primati objavu preko tog zloduha."

I danas se muslimani klanjaju objavi koja je došla od đavla, samo što to jadni ne znaju.

Onda sam čuo da je taj isti muhamed imao nekoliko žena i bio poznat po pljačkama i ubojstvima te silovanjima.

Eto, takve imam informacije i to od čovjeka koji je studirao koliko se sjećam filozofiju, a jedan od predmeta mu je bio i povijest religija.

Kako vam ovo zvuči vi koji ste muslimani, jako loše jel'da i uvrijedljivo.

Sad znate kako se mi osjećamo kada pljuvate po Isusu.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Old 24.12.2002., 12:02   #18
Quote:
kaskader kaže:
Gorcin, to je vrlo lose slozena muslimanska spekulacija. Ajde pogledaj tu svoju metodologiju pa vidi da se ovakvom "proof text" metodom moze izspekulirati sto se hoce.

Kao sto je lijepo objasnio John Gilchrist...da ne kopiram cijeli njegov response na ovog.
Ma znaš šta meni nije jaso.
Nemoguće je da Biblija govori o Hitleru, i velikim događajima koji će se desiti a da ne govori ni riječ o čovjeku koji je promijenio političku sliku Bliskog Istoka a kasnije, vođeni onim što je naučavao, sjeverne Afrike, pa tamo do Butana pa čak i dijela Evrope. Koji je uništio Perziju i jedan od najzaostalijih naroda na svijetu uzdignuo...

Što se tiče moje proof metode bukvalno sam prepisao iz knjige Ahmeta D. koji jest stručnjak. Dalje, ovakvu proof metodu koriste i crkveni skolastici koji na osnovu već dogođenog zaključuju da je to nešto predskazano u Bibliji. Ne vidim nikakvu zapreku Da se mi služimo s tom metodom.

Što se tiče S. Hrvojine "doskočice" neki protestanti tvrde, Kissionger mislim, kako je baš ta "zvijer 666" sam papa!?
Ne ulazimo u to, to uopće nije tema.


Predlažem da se Mojsije uporedi s ostalim Prorocima i Poslanicima koji su bili slani pa da se vidi koji je od njih najsličniji mojsiju.
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Old 24.12.2002., 12:09   #19
Ma kakva biblija i Hitler...moj gorcine....nemoj vjerovati tumacima biblije koji koriste bas upravo takvu "proof tekst" metodu.

Znam da si prepisao od Ahmeta D, procitao sam tu knjigu, ali sam i procitao knjigu koja je odgovor na takvu metodologiju i naveo sam ti pisca...procitaj i ti pa onda sam prosudi ciji su bolji argumenti i tko koristi biblijske tekstove izvan konteksta i nadodaje im znacenje koje unutar konteksta nikako ne stoji. Sam ces vidjeti....
kaskader is offline  
Old 24.12.2002., 12:23   #20
Quote:
gorcin kaže:

Predlažem da se Mojsije uporedi s ostalim Prorocima i Poslanicima koji su bili slani pa da se vidi koji je od njih najsličniji mojsiju.
Muhamed mu je susta suprotnost!
__________________
...jedan od prorockih sinova.
Prorok is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.