Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2007., 12:46   #21
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
sve napisano mi se jako sviđa ...jer, ako moja vešmašina drnda i baca vodu u kadu u 23h, a nekog to smeta - nek mi taj netko lijepo plati struju po skupljoj tarifi pa bu drndala i bacala vodu u 11h ; ali, ja valjda imam sreće sa susjedima - jer ja čujem vešmašinu od onih iznad mene isto u 23, a oni ispod mene se najvjerojatnije ne žale na mene baš zato jer njihova mašina isto u 23 drnda onima još ispod
Hvala!

Bitna je odrednica - normalna uporaba. Npr. perilica konkretno treba biti stabilizirana, jer ako skače po kupatilu, to se sigurno osjeti, ali sumnjam da baš puno ljudi postavlja taj uređaj na način da im porazbija pola keramike u kupatilu. Novije su i jako tihe, ali naravno da baca vodu, to joj je princip rada.

Kada gledamo i opće dobro - da treba je paliti iza 22 sata, jer posebno zimi u večernjim satima dežurni u HEP-u često jedva drže mrežu da se ne raspadne - energije nemamo dovoljno. Onda u 22 to pada i imaš višak kroz pola sata, a ne možeš baš sve iskoristiti kroz reverzibilnu elektranu u Obrovcu (pumpanje vode natreg u jezero). Dakle, paliti što je više moguće trošila u noćnim satima nije samo stvar uštede, već i pomoći svima nama. Ljudi doslovno udarnički koordiniraju sve što postoji da za onih burnih dana cijeli elektroenergetski sustav ne padne i to u državi gdje u dosta gradova za grijanje nemaš ništa osim struje.

Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
život u stambenim zgradama, jedni drugima na glavi, nužno je zlo industrijskog načina života već 100-njak godina, pa oni koji se do sad nisu ili se ne mogu prilagoditi - nek se odslele živjeti ko baba Jaga na rub šumice u kućicu na kokošjoj nogici
Mislim da najveći problem s tim suživotom u stanovima imaju ljudi koji su sebi umislili da su "nešto više". E, pa bogati nigdje ne žive u stanovima (osim samci u NY), već u kućama. Stanovi su za nas radničku klasu. Pa tko misli da je faca - kućica, cvijeće i naravno kupovina što veće okućnica tako da nitko ne može raditi buku u blizini.

Kupiti stan automatski znači pristati na neke kompromise. Uostalom, imam i ja dječji park ispred, i da djeca viču i rade sve što djeca inače rade. I neka rade. Ako mi smeta jer možda radim nešto za što treba tišina - zatvorim prozor ili pustim "bijeli šum" koji utopi te zvukove. Nitko me nije prisiljavao niti prisiljava na život u urbanoj zoni. Kao što nosko5 kaže, ima tako puno pustih područja...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 12:48   #22
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
nama je tako dolazila uvijek ista žena žaliti se da "djeca skaču po stanu"...jednom je došla jer je mama dva put udrila sjekiricom po nekom mesu (doslovno 2 puta)...

i svaki put bi je mi fino ispraćali "joj, oprostite, nećemo više"...
dok mama nije jednom izletila van "nas je ovdje petero, a vi ste jedna i ne radite i nemate djece, mi moramo živjeti, a ako vam smeta, lijepo šećite po parku, i javite mi se kad budete imali djece, doviđenja, gospođo"

žena se više nikad nije pojavila
Da nije mama usput mahala i argumentom sjekirice?

Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
i još kao, popodnevni mir od 15 do 17....95% ljudi radi do 15 ili 16 i dok dođu doma i ručaju gotov je taj popodnevni mir, i kad bi oni trebali odrijemati popodnevni san? nikad... popodnevni mir je smišljen za penziće koji ručaju u podne, a ne za zaposlene ljude koji ipak čine većinu
Ah, to ti je relikt socijalizma kada se radilo 6:30-14:30.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 12:50   #23
ha gle - ja sam sve svoje moguće sporove sa susjedima riješila preventivno - kad sam se uselila pozvonila sam svima na istom katu i upoznala se s njima, te gospođi koja stanije ispod mene objasnila da imam psa - da ja čujem kak kljocka noktima po parketu ili pločicama pa bi ju to moglo smetati, ali nek mi slobodno javi ako je bilo kakvo komešanje u stanu (uključivo lavež)

svi su bili ugodno iznenađeni pristupom i sa svima njima sam dobra i nikad mi nitko nije došao sa pritužbama

kod stanara iznad mene - do pred 1/2 godine bili su ljudi mojih godina i gospođa je svaki dan u 19:30 vadila klupicu za aerobik i hodala po njoj
gore-dolje do kraja dnevnika (tup-tup-tup-tup....) što me smetalo dok se nisam navikla ; nakon što su se oni odselili, u stan su došli neki novi ljudi (stan je inače, gradski) koji si nisu uzeli truda upoznavati se s okolinom i TO me je NAJVIŠE zasmetalo (ni do dana današnjeg ne znam koji su to ) i prvih mjesec dana su rušili i bušili i lupali ...al' eto smirili su se
a, studentu čiji zid je zajednički s mojom spavaćom sobom sam odma nakon prve dalmatinske fešte rekla da nemam ništa protiv da partija do besvjesti, ali ako misli ostati budan u noći s nedjelje na ponedjeljak do 4 sata, nek se ne vrijeđa što će se meni radio budilica upaliti u 6:30
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 13:04   #24
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da nije mama usput mahala i argumentom sjekirice?
da, to ju je i tata pitao kasnije

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ah, to ti je relikt socijalizma kada se radilo 6:30-14:30.
ma znam, moji su radili 6-14...ali sad rade 7.30-15.30...a ta glupost je još ostala


ali uglavnom se žale ljudi koji žive sami, i kojima je dosadno u životu...

mislim da većina normalnog svijeta koji radi/studira/ima djecu ni ne stigne primjetiti da netko upravo pomiče stol preko sobe ili nešto slično (osim ako se ne radi o konstatno istoj stvari, tipa pas koji laje, zujeća klima...)

prije sam živila u zgradi s 2 stana po katu, ali je bilo 90% umirovljenika, i nonstop su se žalili kod nas par gdje nas je bilo 4-5

sad živim u zgradi s 12 stanova po katu, i još je nova pa se stalno nešto pila, buši, brusi, čekića, unosi, prenosi...i nitko se nikom ne žali

mislim da većini ne smeta buka, nego to što nemaju život i dosadno im je
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 13:15   #25
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
ali uglavnom se žale ljudi koji žive sami, i kojima je dosadno u životu...

mislim da većina normalnog svijeta koji radi/studira/ima djecu ni ne stigne primjetiti da netko upravo pomiče stol preko sobe ili nešto slično (osim ako se ne radi o konstatno istoj stvari, tipa pas koji laje, zujeća klima...)

......

mislim da većini ne smeta buka, nego to što nemaju život i dosadno im je
živi primjer moje mame ...ne samo u zadnjih 5 godina od kad je penzička, nego u svih 30 godina kolko je u tom stanu ; do ludila ju dovode susjedi od direktno iznad , ma šta oni napravili ...oni ispod zagore ručak ama baš svaki dan, ali ona se ne žali; oni desno su gluhi i TV im je tolko glasno da baka (88) ne mora paliti svoj jer čuje vijesti preko zida, ali ona se ne žali; djeca onih s trečeg kata silaze po stepenicama ko da si pustio betonske blokove da se kotrljaju, ali ona se ne žali ....no, ove gore ne može podnjeti iz nekih sasvim svojih razloga , pa joj smeta i kad peru i kad suše veš, i kad pišaju i kad tuku šnicle ...no, ona ipak ne hoda kod njih zvoniti i prigovarati, ne lupa im po stropu niti ostavlja poruke u sandučiću, što mnoga zakerala rade redovno
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 13:37   #26
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ajde, imaš negdje na top-temi popis dobrog dijela službenih listova u svijetu pa citiraj... Što to po Europi ne pišaju i ne seru između 22 i 7? Ili ostave da onako pluta do ujutro? Ili obave to preko balkona?

U biti, istina, nisu imali zahoda do prije 200 godina, ima tu nešto...

Ako sam u svom stanu, onda pišam, obavljam druge potrebe, tuširam se i sl. kada mi se ćefne. Kome smeta - neka se izvoli odseliti. Nemam obrt i ne bušim zidove u 2 ujutro. Ali radim normalne kućne stvari.



Nema šanse da dijete svojom težinom uzrokuje buku iznad propisanih standarda, osim ako baš ne lupa u pod nekim specijaliziranim cipelama za pravljenje buke.



Nekim slučajem djeca ne mogu biti stalno vani. A ograničavati ih u igri nije ni zdravo ni preporučljivo. Ne razbijaju namještaj.



Ne, kome je previše buke - lijepo se iskesa kao pravi frajer i kupi si vilu s najmanje 100 metara vlastitog zemljišta na svakoj strani. Ako hoćeš bit beg - budi beg.

Nema se što nekog sprječavati u uobičajenoj uporabi svoje nekretnine. A ništa gore navedeno ne sluti da je u pitanju uporaba koja ne bi bila uobičajena (rad alata, prepravci stana u noćnim satima, glasne zabave). Osim toga, prije kupnje stana svatko može provjeriti kakva je izolacija i ne kupiti stan u zgradi gdje je loša.
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Hvala!

Bitna je odrednica - normalna uporaba. Npr. perilica konkretno treba biti stabilizirana, jer ako skače po kupatilu, to se sigurno osjeti, ali sumnjam da baš puno ljudi postavlja taj uređaj na način da im porazbija pola keramike u kupatilu. Novije su i jako tihe, ali naravno da baca vodu, to joj je princip rada.

Kada gledamo i opće dobro - da treba je paliti iza 22 sata, jer posebno zimi u večernjim satima dežurni u HEP-u često jedva drže mrežu da se ne raspadne - energije nemamo dovoljno. Onda u 22 to pada i imaš višak kroz pola sata, a ne možeš baš sve iskoristiti kroz reverzibilnu elektranu u Obrovcu (pumpanje vode natreg u jezero). Dakle, paliti što je više moguće trošila u noćnim satima nije samo stvar uštede, već i pomoći svima nama. Ljudi doslovno udarnički koordiniraju sve što postoji da za onih burnih dana cijeli elektroenergetski sustav ne padne i to u državi gdje u dosta gradova za grijanje nemaš ništa osim struje.



Mislim da najveći problem s tim suživotom u stanovima imaju ljudi koji su sebi umislili da su "nešto više". E, pa bogati nigdje ne žive u stanovima (osim samci u NY), već u kućama. Stanovi su za nas radničku klasu. Pa tko misli da je faca - kućica, cvijeće i naravno kupovina što veće okućnica tako da nitko ne može raditi buku u blizini.

Kupiti stan automatski znači pristati na neke kompromise. Uostalom, imam i ja dječji park ispred, i da djeca viču i rade sve što djeca inače rade. I neka rade. Ako mi smeta jer možda radim nešto za što treba tišina - zatvorim prozor ili pustim "bijeli šum" koji utopi te zvukove. Nitko me nije prisiljavao niti prisiljava na život u urbanoj zoni. Kao što nosko5 kaže, ima tako puno pustih područja...

Potpisujem .

Zadnje uređivanje *leona* : 11.11.2007. at 14:16.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 13:50   #27
susedi iznad mene - katastrofa ali iskljucivo zbog djece. Dakle klinici su sad 2 i 4 godine stari i ono sto me grozno smeta totalno divljaju. Posto znam tu curu is djetinjstva nazvala sam je proslu zimu i rekla da mi se lusteri ljujljaju kad se djeca poigraju (kako ona kaze) . Mislim nemam komentare na neke ljud vis a vis djece. Veli ona prehladno je da idu van mislim hello. Onda sam joj rekla da ajmo naci neko rjesenje nek kupe debele tepihe. Djeca ne idu u krevet prije 22 a ujutro ordiniraju od cca 6. A jos kad im se tata pridruzi u igri nesto prestrasno da bi bilo istinito a sve pod isprikom da se djeca igraju. Pa ja da sam se tak igrala primjerice udaranje stangom po radijatoru ili skakanje s kreveta sa svom snagom a tata navija By the way ne nije novogradnja i izolacija je ok. Prestrasno...
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 14:10   #28
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
susedi iznad mene - katastrofa ali iskljucivo zbog djece. Dakle klinici su sad 2 i 4 godine stari i ono sto me grozno smeta totalno divljaju. Posto znam tu curu is djetinjstva nazvala sam je proslu zimu i rekla da mi se lusteri ljujljaju kad se djeca poigraju (kako ona kaze) . Mislim nemam komentare na neke ljud vis a vis djece. Veli ona prehladno je da idu van mislim hello. Onda sam joj rekla da ajmo naci neko rjesenje nek kupe debele tepihe. Djeca ne idu u krevet prije 22 a ujutro ordiniraju od cca 6. A jos kad im se tata pridruzi u igri nesto prestrasno da bi bilo istinito a sve pod isprikom da se djeca igraju. Pa ja da sam se tak igrala primjerice udaranje stangom po radijatoru ili skakanje s kreveta sa svom snagom a tata navija By the way ne nije novogradnja i izolacija je ok. Prestrasno...
pa sad ...u takvoj situaciji čovjek se mora zapitati koji su to bolesnici a da im njima samima ne smeta šta djeca rade ...jer, kad meni pas zalaje falsetom koji para mozak - to prvenstveno smeta meni, a onda pomišljam na to da bi moglo i susjedima ...dakle, ljudi iznad tebe ili imaju teških psihičikih problema pa ih možeš prijaviti centru za socijalni rad zbog zlostavljanja djece, ili imaju građevinarske štitnike za uši dok im djeca divljaju, pa ih možeš prijaviti ovim istima zbog zanemarivanja ....kućni savjet ili policija su totalno suvišni
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 16:14   #29
vele mali je ziv - pa i ja sam ziva pa ne tlacim sve oko sebe. Nisam za ekstreme ni za preglasno ni za pretiho. Zvala sam predsjednicu savjeta (citaj azdaja jos iz nasih djecjih dana ) pa sam joj rekla, nako nekog vremena (vjerojatno kad je predsjednica prenijela mami od moje susede) e onda se malo smirilo no sve u svemu I ne ljudi nisu nenormalni jednostavno kao i cijelo nase drsutvo djecocentricni i sve kaj deca naprave je normalno i dapace ne smiju se sputavati jel.... sam ne znam kak smo mi odrasli a nije nam sve bilo dozvoljeno, niti smo svi bili indigo djeca niti natprosjecno inteligentna i sve ostalo kaj danas slusam od vecine roditelja, cast izuzecima
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 16:23   #30
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Nema šanse da dijete svojom težinom uzrokuje buku iznad propisanih standarda, osim ako baš ne lupa u pod nekim specijaliziranim cipelama za pravljenje buke.

Nekim slučajem djeca ne mogu biti stalno vani. A ograničavati ih u igri nije ni zdravo ni preporučljivo. Ne razbijaju namještaj.
jel ti stvarno vjerujes u to? Parket bez tepiha i "zaigrano" djete u klompama (vrlo cesto maminim cipelama na petu) samo je jedan od primjera.
Postoje razlike izmedu igre i igre. Postoje igre za u stanu i igre za vani ne? Ili je normalno da se igra nogomet po kuci i naganja ko vani po igralistu?


Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ne, kome je previše buke - lijepo se iskesa kao pravi frajer i kupi si vilu s najmanje 100 metara vlastitog zemljišta na svakoj strani. Ako hoćeš bit beg - budi beg.
Mislim da je obazrivost najvazniji cimbenik. Nemres bas tak da svaki dere po svome. Niti ja necu da mi dete nori po glavi niti bi ja to dijete isla u neko gluho doba noci budit glasnom muzikom i ne znam cim u stilu ko te j.... ak os mir odseli se.
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 17:20   #31
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ajde, imaš negdje na top-temi popis dobrog dijela službenih listova u svijetu pa citiraj... Što to po Europi ne pišaju i ne seru između 22 i 7? Ili ostave da onako pluta do ujutro? Ili obave to preko balkona?

U biti, istina, nisu imali zahoda do prije 200 godina, ima tu nešto...

Ako sam u svom stanu, onda pišam, obavljam druge potrebe, tuširam se i sl. kada mi se ćefne. Kome smeta - neka se izvoli odseliti. Nemam obrt i ne bušim zidove u 2 ujutro. Ali radim normalne kućne stvari.



Nema šanse da dijete svojom težinom uzrokuje buku iznad propisanih standarda, osim ako baš ne lupa u pod nekim specijaliziranim cipelama za pravljenje buke.



Nekim slučajem djeca ne mogu biti stalno vani. A ograničavati ih u igri nije ni zdravo ni preporučljivo. Ne razbijaju namještaj.



Ne, kome je previše buke - lijepo se iskesa kao pravi frajer i kupi si vilu s najmanje 100 metara vlastitog zemljišta na svakoj strani. Ako hoćeš bit beg - budi beg.

Nema se što nekog sprječavati u uobičajenoj uporabi svoje nekretnine. A ništa gore navedeno ne sluti da je u pitanju uporaba koja ne bi bila uobičajena (rad alata, prepravci stana u noćnim satima, glasne zabave). Osim toga, prije kupnje stana svatko može provjeriti kakva je izolacija i ne kupiti stan u zgradi gdje je loša.

1. ne stoji jer postoji kućni red i vrijeme kada treba biti tisina.
moj (dečkov ) susjed kada dođu prijatelji sa djecom u posjet (pa ih ima 4 u stanu) od 14-18 oprosti narušavaju Kućni red!
Ponavljam, i ja sam bila dijete pa sam znala kaj smijem a kaj ne!

2. Mnoge novogradnje imaju LOŠU IZOLACIJU (5 cm debelu ploču) što je u biti SHIT! Moj stari stan ima 10 cm i to je ok! (niš se ne čuje).

2. Ljudi ne žive u kući pa da rade kaj hoće već treba sa obadvije strane postići neki konsenzus i dogovor!

Napominjem, tražiti da se ne ide pišati u 3 ujutro je sranje i da dijete ne plače u 3 ujutro je također srenje, ali u 21 sat imati stampedo po kući kat iznad i lupanje po podovima, te urlanje.. To je STVAR ODGOJA.

Kaj je susjed meni rekao a kaj da im radim, lijepo sam mu rekla:'odgojite ih' I pri tome ostajem
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 17:22   #32
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
ha gle - ja sam sve svoje moguće sporove sa susjedima riješila preventivno - kad sam se uselila pozvonila sam svima na istom katu i upoznala se s njima, te gospođi koja stanije ispod mene objasnila da imam psa - da ja čujem kak kljocka noktima po parketu ili pločicama pa bi ju to moglo smetati, ali nek mi slobodno javi ako je bilo kakvo komešanje u stanu (uključivo lavež)

svi su bili ugodno iznenađeni pristupom i sa svima njima sam dobra i nikad mi nitko nije došao sa pritužbama

kod stanara iznad mene - do pred 1/2 godine bili su ljudi mojih godina i gospođa je svaki dan u 19:30 vadila klupicu za aerobik i hodala po njoj
gore-dolje do kraja dnevnika (tup-tup-tup-tup....) što me smetalo dok se nisam navikla ; nakon što su se oni odselili, u stan su došli neki novi ljudi (stan je inače, gradski) koji si nisu uzeli truda upoznavati se s okolinom i TO me je NAJVIŠE zasmetalo (ni do dana današnjeg ne znam koji su to ) i prvih mjesec dana su rušili i bušili i lupali ...al' eto smirili su se
a, studentu čiji zid je zajednički s mojom spavaćom sobom sam odma nakon prve dalmatinske fešte rekla da nemam ništa protiv da partija do besvjesti, ali ako misli ostati budan u noći s nedjelje na ponedjeljak do 4 sata, nek se ne vrijeđa što će se meni radio budilica upaliti u 6:30
svaka čast madame hooch! Ti si primjer kultiviziranog stanara u suvlasničkoj zajednici! Svaka čast!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 18:55   #33
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post

Nema šanse da dijete svojom težinom uzrokuje buku iznad propisanih standarda, osim ako baš ne lupa u pod nekim specijaliziranim cipelama za pravljenje buke.
u pravilu se slažem s tobom

samo kaj ovo s bukom baš i ne mora biti tako
3 razigrane dječice ispod mene igraju košarku u stanu, voze bicikl i rolšuhaju se i do 1, 2 u noći
ja ih i te kak čujem, kak je tek susedima ispod, no to je njihov problem

ta ista susjeda je nama došla zabraniti odlazak na wc (da rabimo nošu jer šumi i kad se piša u wc , a vodu ne potezati nikako) od početka dnevnika do 10 ujutro, da se tuširamo više od jednom tjedno (uz komentar "samo se kurve peru svaki dan, poštene žene se peru jednom tjedno" ) te da se vešmašina uključuje samo subotom jednom, bez centrifuge
no nakon kratkog ugodnog razgovora :2up: smo te problemi riješili


ja da sam na mjestu otvarača topica obavijestila bi gazdu
pa neg on rješava probleme ili pa-pa
bar stanova ima za iznajmiti, ni to problem kao kad si vlasnik stana pa di ćeš, pa što ćeš opet ne mali porez plaćati na stan,.... i tako
ja to iz vlastitog iskustva

i po kućnom redu vrijeme odmora je od 23-06 i 15-18, bar tak piše u kućnom redu izvješenom u mojoj zgradi



babo kupio stan, babo šalje novce iz njemačku, a dva zdrava mamlaza od 30 i koju godinu nemaju ni dana staža
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 19:12   #34
Na stranu s nekim pretjerivanjima, problemi buke su najčešće rezultat "boli me briga za ostale" stava. Nekad, kad je bilo manje migracije stanovništva i kad smo poznavali većinu susjeda, buka nije gotovo nikad bila problem. Nekvaliteta novogradnje stoji, ali mislim da nije glavni uzrok problema.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 19:49   #35
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
3 razigrane dječice ispod mene igraju košarku u stanu, voze bicikl i rolšuhaju se i do 1, 2 u noći
ja ih i te kak čujem, kak je tek susedima ispod, no to je njihov problem
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 21:12   #36
Dok čitam kaj ste sve napisali sve sam sretnija kaj živim u kući. Je skupo, svi troškovi spadaju isključivo na mene od tavana do temelja i okućnice ali skačem ak hoću cijelu noć bez problema s ikim...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 07:59   #37
Uznemiravanje stanara s kata iznad

Pratim ovu temu od prvog posta i navijala sam za djecu i njihovu slobodnu igru u normalno vrijeme tijekom dana (i dalje navijam ), no jutros u 07:15, taman kad sam ispratila dvoje starijih u školu, a bebać je još slatko snio, nevjerojatno rondanje, lupanje, buka, trešnja i bušenje (poput kakva urušavanja zgrade) započelo je u stanu iznad. Užas! Naravno da se malecki ne samo probudio, nego i panično stao plakati te mi se grčevito vješati oko vrata. Sav se tresao. Nabrijana, ljuta, uzeh bat iz kuhinjske ladice i stadoh lupati po gornjem dijelu zida. Reakcija odozgo: još jače lupanje. Trenutak tišine. Ponovno lupim batom par puta. Eto odozgo odgovora: kao da zidove ruše. Pa opet bušenje... Trese se naš stan. Trese se moje djetence. Ja se tresem od živčanosti, upucala bih nekoga .

Ne bih ništa rekla da su počeli u neko normalno vrijeme (recimo oko 9 sati), da su susjedi upozorili stanare da će im u stanu biti radnici koji će preuređivati (čitaj: rušiti jedan od zidova), bilo što, jedna riječ najave, isprike...

Oko 07:45, s djetešcem u naručju, popeh se kat iznad. Pozvonih. Unutra hrpetina radnika. Ne mogavši pregristi jezik, bez ikakva uvodnog dobrojutro, rekoh: "Je li se moglo s ovime započeti u normalno vrijeme? Barem zbog male djece u zgradi?" (osim naše, u zgradi ima još obitelji s malom djecom, no ona su većma u jaslicama ili vrtiću), živčano se okrenuh te, s prestrašenom i uplakanom bebicom u naručju, vratih u naš stan.

Sad su se malo stišali. Sudeći prema zvuku, rekla bih da tešu ili bruse. Uključila sam usisavač u našem stanu, pa glasan, ali ravnomjeran zvuk zatomljuje buku odozgo. Pojela bih nekog .

Smije li se na takav način, u to vrijeme (sedam i petnaest ujutro!!!) započinjati s velikim (iznimno bučnim) radovima preuređenja u stanu koji se nalazi u stambenoj zgradi od pet katova, a usto ranije niti ne obavijestiti susjede?

Hm, slutim odgovor...


EDIT:
Sad je 09:10 min. Ovi divljaci gore ne prestaju. Usisavač je pojačan na maksimum, no ni to ne može više zatomiti rušenje zida. Čudom se čudim mome maleckom kako je uspio zaspati (valjda se, jadničak, umorio od plakanja) i sad leži u kolicima dok ih ja nogom vozam amo-tamo i u katastrofalno iskrivljenoj pozi lupam po laptopu. Da samo ovo čujete! Istovremeno lupanje/rušenje i bušenje ili piljenje. Nešto strašno.

Zadnje uređivanje *leona* : 12.11.2007. at 09:12.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:56   #38
oprosti al ja te sad ne razmem ljudi ocito preureduju stan i gore si potpisala jedno a sad imas drugu verziju kad ti je dijete u pitanju (tipicno nase ono sto je meni prihvatljivo u redu je a ono sto mi nije to opcenito nije u redu).
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 17:07   #39
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Vi ljudi sa sela, vratite se doma ili pustite građane da žive prema urbanim i civilizacijskim pravilima. I tuđa deca nisu moja briga.

Čuj, rođena sam u Zagrebu i tu gdje jesam - došla sam iz rodilišta. Ali vidim da moji susjedi kad steknu pravo na mirovinu - odu na selo i tam slušaju tišinu. U gradu je to nemoguće! Baš uz ih smeta susjedovo dijete uz sve te aute, tramvaje.......! Ma nemoj....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 17:43   #40
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
oprosti al ja te sad ne razmem ljudi ocito preureduju stan i gore si potpisala jedno a sad imas drugu verziju kad ti je dijete u pitanju (tipicno nase ono sto je meni prihvatljivo u redu je a ono sto mi nije to opcenito nije u redu).
Što sam potpisala?! Potpisala sam da nemam ništa protiv dječje igre u normalnom vremenu: https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...3&postcount=26. Djeca nisu keramički ukrasi u polici. No ovo (a prestali su malo prije 17 sati, ne poštujući niti Kućnim redom propisano vrijeme mira i tišine od 15 do 17 sati) nema veze s decibelima koje je u stanju proizvesti neizbježna dječja igra.

Btw, njihov mali unuk od 3-4 godine također proizvodi "buku" svojom igrom, skakanjem i dječjim veseljem kada je kod njih. Niti na kraj pameti ne bi mi bilo požaliti se na to .
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.