Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2008., 11:27   #81
Ok. Imaš pravo. Bez obzira na navedeno ponašanje, nije primjereno
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 11:34   #82
A čuješ, ako nemate snage svi susjedi zajedno stati na kraj samovolji tih staraca, onda stvarno ne znam. Konačno, što god da nekakav sud i dosudi, maltretiranje neće prestati.
Svi u zgradi dajte mašti na volju pa smislite nešto. Nema druge
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 22:31   #83
zloporaba službenih ovlasti ??

da se nadovežem ...

Šta se može u zakonskim okvirima poduzeti, ako suvlasnik u stambeno-poslovnom objektu ...stanovlasnik u ovom slućaju - a koji je ujedno inspektor pri državnom inspektoratu (ne znam koja vrsta inspekcije, ali iskaznica, službeni auto s oznakama i gard su prisutni ), koristi svoj službeni položaj da bi ugnjetavao i zastrašivao ostale suvlasnike, što stambenih što poslovnih prostora u istom objektu ???
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 14:02   #84
@Madame Hooch

Ovisi što radi i s kojim ciljem. Znači, prijaviti ga kao službenika njegovom Državnom inspektoratu a možda i Uskoku. Velim, ovisi što radi i zašto.
Vidi OVDJE

Inače, živim u zgradi i stanari su dosta korektni, uz nečasne rijetke iznimke, naravno. Ja sam isto renovirao stan, objesio sam i obavjest sa isprikom gdje molim za razumijevanje. Ali majstorima sam zabranio rad u vrijeme kućnog mira. Jebiga, to se treba poštivati, a i kažnjivo je narušavanje istog. Argumenti tipa pa_smijem_imati_radove ne stoje. Smiješ, ali postoji određeno vrijeme za to. bučne radove organiziraj u dozvoljeno vrijeme. Može se, ja sam mogao. Ili se dogovori, pa ako se susjedi slažu... Ali pravit se lud nije u redu To je zgrada.
Prije par mjeseci susjed je imao isto renoviranje, ali kućni red ga nije zanimao. Predstavnik stanara ga je upozorio na to, on se ispričao ali i nastavio po starom. Kad su mu nazvali policiju u 15:10, ovi su dobro obavili posao i počeo se držati toga. Više nije bilo buke u vrijeme mira.
Na divljanje djece se isto može i mora utjecati (stvar odgoja) dok su prigovori za plač beba, pišanje, normalno hodanje i razgovor totalne nebuloze. Kućni red se ne odnosi na grobnu tišinu i prestanak svih po žuivot neopasnih aktivnosti.
__________________
Potpis? Pa ja ne znam pisati.
zloinaopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 15:02   #85
Neotesanog stanara moguće je i izbaciti iz suvlasničke zajednice (zgrade).

ZAKON O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARNIM PRAVIMA
Pogledajte:
- Isključenje iz suvlasničke zajednice, članak 97.
- Isključenje na zahtjev većine, članak 98.

Pa nek si misle kad im se priprijeti s ovim.
__________________
Potpis? Pa ja ne znam pisati.
zloinaopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 16:44   #86
Jel zna netko od vas pametnih pravnika isplati li se zvati policiju kad ti cigan ispred kuće odvrne cajke?(iz auta)
draš1 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 15.07.2008., 23:16   #87
Quote:
zloinaopako kaže: Pogledaj post
@Madame Hooch

Ovisi što radi i s kojim ciljem. Znači, prijaviti ga kao službenika njegovom Državnom inspektoratu a možda i Uskoku. Velim, ovisi što radi i zašto.
.
to isto sam ja i predložila svojim poslodavcima ...ali, oni zaziru od otvorenih konfrontacija (sad, jel to jer su tako mili i nježni ljudi ili jer, možda ima kakvog putra koji se cijedi po glavama ...ne bih ulazila jer ne znam ) ,
ali historija je otprilike : majka nakon smrti ostavi kčeri i sinu kuću 50:50 ...i sve OK ...kćer ima jednog sina jedinca a sin je neoženjen i bez potomaka ; kćer ode živjeti u viksu na selu a svoju polovicu darovnim ugovorom prepiše na sina jedinca , koji suteren koristi za stanovanje sebe i obitelji a podrum za tihi obrt , dok sin svoju polovicu odluči prodati nećaku - sinu jedincu svoje sestre za nerazumno visoku cijenu ....ovaj ne pristaje pa ujak etažira svoj kat i potkrovlje te proda 2-ama kupcima ...
eee, sad ...kupac 1/4 ukupnog prostora (potkrovlje) je državni inspektor i on si je zabio u glavu da će zagorčati život svima ispod sebe , pa zareda sa raznim inspekcijskim nadzorima ...šta za potrošnju vode, šta za nedostatak plišanih papuća, šta za djeca se deru, šta za tihi obrt i nije tako tih ...uglavnom 12 prijavnih stavaka na jednom obrascu i neki zblesirani inspektor povučen sa redovnog posla da to rješava, a sve mu neugodno "jer zna s kim ima posla" ....


* boje su zato tu da lakše skužite ko je tu kome kčer, sin i po babu i po stričevima (ujacima)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 08:28   #88
Quote:
draš1 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko od vas pametnih pravnika isplati li se zvati policiju kad ti cigan ispred kuće odvrne cajke?(iz auta)
Ovo baš i nema veze sa ovom temom, ali naravno da možeš. Ne moraš biti pravnik da znaš što je narušavanje javnog reda i mira.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:56   #89
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno mi je kak ljudi na Balkanu još nisu svjesni da je mir i mogućnost da se čovjek odmori i naspava za posao nedodirljiv. I meni smeta kad se moj sused kupa u 2 u noći, a u staroj sam zgradi. Oprosti, u Europi isto ne smiješ puštati vodu na WC iza 10 navečer, normalna stvar, kaj vam je tu čudno?

Normalno je da paziš da dete ne trči i ne larma po stanu ujutro u 7. Ak se netko budi u pol 8 - 8 (kao ja) i radi do 6-7 navečer, naravno da ne želi da mu drugi uništava život.

Klinci znaju divljati po stanu i roditelji se moraju pobrinuti da to ne rade - izvesti ih u park ili na izlet. Tak su se deca u gradu nekoć odgajala - da ne smetaju drugima. Treba se djecom samo baviti, a ne ih pustiti da drugima smetaju dok se vi zabavljate. Sorry.

Nevjerojatno je kak se ljudi ljute kad ih se podsjeti na to da trebaju imati obzira prema drugome. Ako kome to nije drago, kupite si kućicu, odvojenu od susjeda, i do mile volje se ponašajte po svojemu.


pa tko može kontrolirati fiziološke potrebe...ili obaviš pa nek čeka na vodu do ujutro..

dobra stara Europa..ništa čudno kad su zakonski odredili i kako kumpir triba izgledat...
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 17:05   #90
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ajde, imaš negdje na top-temi popis dobrog dijela službenih listova u svijetu pa citiraj... Što to po Europi ne pišaju i ne seru između 22 i 7? Ili ostave da onako pluta do ujutro? Ili obave to preko balkona?
To bi i ja volio vidjet, taj citat. Mislim da nije istina. Ko ti može zakonom zabranit korištenje vlastitog WC-a?
Quote:
Nema šanse da dijete svojom težinom uzrokuje buku iznad propisanih standarda, osim ako baš ne lupa u pod nekim specijaliziranim cipelama za pravljenje buke.
Nekim slučajem djeca ne mogu biti stalno vani. A ograničavati ih u igri nije ni zdravo ni preporučljivo. Ne razbijaju namještaj.
S ovim se ne slažem. Granica buke nije ista po noći i po danu. Policija će na poziv ukloniti ljude koji normalnim tonom pričaju ispod zgrade u 2 ujutro.
A klince bi trebalo naučiti da se po stanu ne mogu igrati kao vani. Znam ljude koji su s tim imali problema. I rano ujutro i kasno naveče klinci iznad su trčali, nabijali, vodili košarkašku loptu po parketu... Jebiga, nije u redu. Ja svojim klincima ne dozvoljavam takve stvari i ne mislim da ih nezdravo ograničavam u igri. Kužiš me valjda, nije sad da ne smiju proizvesti ni šuma, ali nema ni divljanja po kući/stanu. Neće se znati ponašati ni u gostima ako to doma dopustiš.
__________________
Potpis? Pa ja ne znam pisati.
zloinaopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 20:51   #91
Quote:
palj kaže: Pogledaj post

Svatko od nas koji živimo u stanovima prije ili kasnije neće moći spavati zbog susjedove bebe, ali to je valjda svakom normalnom čovjeku normalno. To je nešto što se mora tolerirati. Dakle, zakon je sigurno na tvojoj strani, ali možda bi problem najlakše riješila kakva prijetnjica ili uzvraćanje istom mjerom
S ovime se u potpunosti slažem, no tak su i moji susedi dobili bebu pred 3 godine.... Prvo sam mislila, OK, plače dijete nonstop, bu naraslo, pretrpila bum. Inače imam dvoetažni stan u starogradnji i zaista se ništa pod milim bogom ne čuje. Ni s ulice, ni od drugih susjeda. Ovi imaju stan pored moje donje etaže, a ja gore čujem dijete kak urla iz petnih žila i to 3-4 puta na dan svaki dan u ove 3 godine, ne biste vjerovali. No, kaj je još gore ta mama toliko vrišti "ZAČEPI VEĆ JEDNOM!!!!!" da mi sve dođe žao. Već sam se htjela ići pribuniti da dobro kaj radite vi tom djetetu? Al sam si mislila, jebo te još će na forumu o meni otvorit temu Susjedaiz paklabudevidlakakbutodokbuimaladjece.

Zato sam tu problematiku rješila puštanjem slasher horrora na kućnom kinu na najjače moguće. Nitko s ne buni. Zasad.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 09:57   #92
Quote:
zloinaopako kaže: Pogledaj post
Granica buke nije ista po noći i po danu.
A gdje su te granice odnosno što smiješ a što ne raditi tijekom noći u svom stanu? Pretpostavljam da su granice određene konkretno od-do, pa smijem li puštati vodu, usisavati, koristiti mikser... u 2 ujutro u svom stanu ili ne smiijem? I skroz mi je nejasno kad netko kaže da ne smijem glasno slušati muziku jer meni glasno nije isto što i mojoj mami!
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 11:15   #93
@alapača

Nafrlji mjuzu u 2 ujutro, i kad ti dođe murja reci im da to za tvoje pojmove nije preglasno i da te ne zajebavaju. Odgovore na svoja pitanja saznaćeš od njih ili od suca za prekršaje.
A vodu valjda možeš puštati ali ne bi smjela bučnije aparate i tako. E, sad... Neko će ti srat i ako kihneš u to doba, al to su fakat kreteni.
__________________
Potpis? Pa ja ne znam pisati.

Zadnje uređivanje zloinaopako : 20.07.2008. at 12:48.
zloinaopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 11:55   #94
...ovo s nepuštanjem vode je stvarno istina...naravno, tamo di se postavi takav kućni red...teta od muža živi u švicarskoj, u stambenoj zgradi, i njima je to kućni red...iza 22 nema puštanja vode, a kamoli tuširanja, feniranja, uključivanja perilice...
...ja ne znam kako bi...u takvu zgradu ne bi bome ni ušla...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 11:56   #95
...alapača, ti se zbog tog starog ( sve ono šta je katrin zamolila da ne govorimo ) uzrujavaš i ovako i onako...pa mu onda uzvrati...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 12:35   #96
imadoh tipa od ispod koji mi je dolazio onako u majici na bretele raskreceno stajao na hodniku i pitao ovako: ko oda u klompama?
I ja lijepo kulturno nekoliko puta pokusah to rijesiti kulturno. Ali to je prelazilo sve granice. Gosti, zvonjava na vratima, pa si mislis necu raditi pizd dok su gosti tu i sve to tako...
Bio sam u tom stanu podstanar i prakticki bi samo prespavao. Tako da me nije to puno jebalo. ali kad mi se cura doselila onda je lola skoro svako drugi dan bio na vratima.
I paradoks u tome svemu je sto sam ja njega gore cuo u 2 poslije ponoci, u 6 ujutro. Bili su mladi bracni par i imali dijete. i on je stalno nesto vikao na tu zenu, satima joj tumacio nesto. nju nisam cuo...

i ja nazovem fino mog gazdu i dogovorim susret na neutralnom terenu s njim i tim tipom. U birtiji. Pojavim se sa mojim odvjetnikom a oni pricaju o cijevima i pizdarijama.
Ja fino pravilnik o buci na stol i kazem: jos jedan put mi dodi na vrata i ja cu zvati policiju. A onda ce te ovaj lola tu olaksati za sudske troskove parnice i za svoju naknadu. mozda i ja dobijem koju kunu pa cu si uplatiti polog za stan ili otici na skijanje da me ne moras slusati.

Poslije toga sam ga znao testirati koliko ce buke podnijeti, nikad mi nije pokucao na vrata.
Sad sam u stanu u kome mi susjedi od iznad doslovno ruju. Sad je neki s klarinetom dosao vjezbati.
I stvarno buce.
ali ljudi moji, zivi su. Veseliji ljudi. Nije da se ne moze izdrzati, a i kabelska ima 70 programa, ima muzike, razgovor, sta os za maskrati tu bukicu...
nikad im ne bi pozvonio na vrata. osim kad bi stvarno pretjerali...zivi i pusti druge da zive...


I samo napomena. kad netko tako krene s necim jebati, a moras s njim ostvariti suzivot, odmah u startu na prvo zvonjenje rijesiti stvari jer inace necete moci hodati po stanu. ono, udite, sjednite, hocete nesto popiti. ajmo se mi dogovoriti, vi meni necete zvoniti, jer ako budete to radili imat cemo vrlo zategnute odnose...
i poslije toga ne vjerujem da ce bas stisnuti zvono..
i ne jebe njih sta vi lupate, negu cuju da nesto radite a ne znaju sta. a big brother na tv-u...
ko je gore, koliko ima stanara, jesu li svi prijavljeni za vodu...
jebe ih sto nemaju svoj zivot, ne mogu se vise istresati na zenu i jos 100 razloga samo njima znanih...

Zadnje uređivanje Katrin : 20.07.2008. at 13:09. Reason: prilagodba izraza
vjetro_M_pir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 13:10   #97
kao sto vec rekoh, bez obzira koliko vas zivcirali vasi susjedi i sta vam radili, pripazite kako ih nazivate ovdje. zadnje upozorenje i vrijedi za sve.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 16:40   #98
Smeta li vama upotreba glazbenih instrumenata (naravno u razumno vrijeme i razumnom jačinom, ne mislim na probu rock-benda za vrijeme kućnog reda i sl.)? Ja se bavim glazbom, sviram klavir i imao sam pritužbi. Ne razumijem zašto nekomu smeta zvuk klavira, ne radi se o nekakvom tutnjanju, buci, bušenju, deranju i sl. Ipak je to glazba. Ali nekim ljudima jednostavno smeta.
chroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 17:11   #99
Smeta me manje od toga da netko tuče ženu, urla na klince ili ruši pregradni zid. Ali da je ugodno svaki dan slušati 4 sata nečije probe - baš i nije.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 17:17   #100
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Smeta me manje od toga da netko tuče ženu, urla na klince ili ruši pregradni zid. Ali da je ugodno svaki dan slušati 4 sata nečije probe - baš i nije.
Kod mene je to sat i pol maksimalno.
chroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.