Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2004., 15:26   #1
jedno pitanjce zbunjene mame

elem... moj mali princ i ja zajedno smo vec punih 6 tjedana i savrseno se slazemo. ima samo jedna sitnica koja me zbunjuje jer nisam bas sigurna da mu radim dobro. on se naime ne odvaja od mene. po danu hoce spavati iskljucivo meni u narucju ili lezeci na meni, ne smijem izaci iz sobe ni na trenutak. ispocetka se nije tako ponasao - normalno bi zaspao meni u narucju i ne bi se budio kad bih ga polozila u krevetac (koji je pored mene uvijek). sad place cim ga maknem od sebe. po noci je pak druga prica - zna dugo cendrati dok ne zaspe, al onda do iduceg hranjenja spava u svom kreveticu (u spavacoj sobi) dok smo mi u dnevnoj. i nikakav bed. znae doduse po noci probuditi i rasplakati i onda je sistem smirivanja isti: polozim ga sebi na prsa i trbuh i on spava iste sekunde.

e sad ja pitam: cinim li mu lose sto mu udovoljavam zeljama i pustam da spava na meni? ili? ima tko slicno iskustvo?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:34   #2
Prija mu toplina i zvuci koje cuje i sve sto ga podsjeca na ono do sest tjedana prije - jednom rjecju: zasticenost!

I moje curice su cesto tako voljele, a ja sam, kao poznata "laka" mama, uvijek ispunila zelju, i jos bila ponosna i presretna!
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:38   #3

dobro, a kako si ista drugo stizala? one sitnice koje se zovu kuhanje, peglanje, spremanje...? ja to navecer kad dragi dodje s posla i to ekspresno

zezam se... vjerojatno se uopce ne bih pitala grijesim li tako da cesto izvana ne cujem komentare o "razmazivanju" djeteta.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:45   #4
Nećeš ga razmaziti. Pogotovo ne prvih 2 mjeseca zato što ti spava na trbuhu. Moj se prva 2 mj po noći kada bi se probudio i pojeo nije nikako drugačije htio uspavati. Ja sam se isto bojala da ga ne razmazim,ali stvarno nije razmažen a sada ima 11 mj. Nakon 2 mjeseca sam je prestao tražiti da ide na moj trbuh. Uvijek bih prvo probala ga uspavati u kindaču i jednog dana je uspjelo Od tada nemamo problema. Što se tiče spavanja po danu. Mi smo ga prvo vrijeme držali u dnevnoj sobi i on bi normalno zaspao i spavao uz zvukove. Mislim da je bitno da se ne šapće i šulja jer se na to navikne pa ćeš morati stalno paziti na to.
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:45   #5
Ne pitaj kako sam stizala, prvi put nikako. Drugi put mi je mama bila blizu (stanuje jako blizu), a i imala sam carski rez pa su me poprilicno svi pazili.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 15:50   #6
Quote:
plavva kaže:

dobro, a kako si ista drugo stizala? one sitnice koje se zovu kuhanje, peglanje, spremanje...?
Nemoj se toliko zamarati s tim. Polako, kada se uhodate sve će ići lakše. Speglat ćeš malo po malo samo ono što ti treba, kuhaj svaki 3 dan ( skuhaj varivo), pa jedan dan nek dragi jede suho. U spremanju neka ti i ON malo pomogne. Ne moraš sve ti samo zato što si doma. Imaš ti dosta obaveza i samo oko djeteta, pogotovo ako dojiš. Tu te nitko ne može zamjeniti a i nesmiješ se nervirati. Samo sve polako i uživaj u svojoj bebici. Nikad više neće biti tako mala, a vjeruj mi rastu brzinom svjetlosti.
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 16:20   #7
Ja ti ne bih dala konkretan savjet u smislu neka spava na tebi ili neka ne spava.

Ja mislim da svaka majka ima instinkt koji joj govori što je najbolje za malu bebu. Ti ćeš sama najbolje znati treba li to njemu ili te 'nateže'.

A što se tiče čišćenja, imaš žena koje ti spremaju po kućama za veoma male novce, kuhanje svedeš na brzinske obroke, ako te nered nervira uzmeš maloga i odete vani.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 16:40   #8
Mom je bebcu jucer bio drugi mjesec-dan, i iako pretpostavljam da mi je daleko lakse nego tebi - moja mama je manje vise stalno s nama - evo par savjeta:

1.) zvuk fena za kosu vrlo brzo zaustavlja kenkanje.

2.) ljuljica za bebu (kao foteljica za ljuljanje) - vrlo zgodno, mozes da je ljuljkas jednom nogom dok radis poslove koji ne zahtijevaju pomjeranje s mjesta - a bebac je zabavljen. Pogotovo ako istovremeno primijenis savjet br. 1.

3.) u nedostatku ljulje, kolica. Leo se vec voli vozati vani - iako odmah zaspe, a vozanje u kolicima ga lijepo umiri i u kuci.

Leo takodje najvise voli zaspati u necijem narucju, ali ni ljulja nije za baciti. Nocu spava u krevecu, mada ga prije toga moram uspavati na rukama, u ljuljaski ili u kolicima.

"Narucje" doduse ne mora biti moje. Toliku razliku jos ne pravi - pogotovo sto je moja mama sad vise s njim od mene, jer sam pocela da radim - honorarno, nemam stalno radno vrijeme. Medjutim, prepoznaje me (tvrdi moja mama) i ima par zvukova koje cuva samo za mene ("eu!" - promijenicu ime u "Eu". Em ce biti u trendu - Europska Unija, em cu da se hvalim kako me sin genijalac po imenu sa samo dva mjeseca zvao )

Za one kojima nije dosadilo... nove Leove slike... poceo je da se smijesi
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 21:33   #9
joj plavva kak ti zavidim...

daj uzivaj dok mozes... vidjet ces kak ce to vrijeme brzo proci i onda ce ti biti zao sto si kuhala a ne drzala bebaca u narucju.. dok god mozes (a da sebe ne mucis i da ti nije stvarno pretesko) drzi ga k sebi. ma divno..

evo se ja raznjezih....smrc...

pusa za tebe i za bebaca i uzivaj...
nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 21:42   #10
Re: jedno pitanjce zbunjene mame

Quote:
plavva kaže:
jer nisam bas sigurna da mu radim dobro.
radiš!

Moja jubav ima godinu i dva mjeseca i uspavljuje se samo i samo u naručju, mom, tatinom ili bakinom, drugi nitko ne dolazi u obzir. I iskreno, ja u tome uživam. Ništa mi nije ljepše nego kad legnem na bok, sa jednom rukom ju zagrlim, njena glavica na mom ramenu a jednom rukicom mi petlja po licu, kopa nos, čupa trepavice, gura prste u usta.....i cijelo vrijeme se gledamo i smješkamo. To traje prekratko, svega 15 minuta i onda zaspi , a ja bi htjela da traje satima Taj dio dana mi je najlijepši, ona onako mirisna i topla i nježna, izljubim ju valjda sto puta u one debele, meke i sočne obraze Prekrasno!!!
I razmažena je, da. Al' znaš što? Zaboli me
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 21:57   #11
eto, plavva, točno ovako kako ti nebo kaže... zapravo je rastužujuće koliko taj period brzo prođe - i rastužujuće je kako mi, mame, tu istinu shvatimo tek kasnije

moju dvojicu mladunaca sam prvih mjeseci i po kući i van kuće nosala u onim platneno-spužvastim nosiljkama... ja sam radila ono što sam tako, s njima mogla a oni su virili, drijemali, slinili, štucali ili gugutali iz nosiljke - i svi zadovoljni (svejedno, ako to radiš pokušaj izbjegavati približavanje vrućim loncima, peglama i ostalim potencijalno opasnim mjestima... pljuc!-pljuc!, bježi vraže!)

i nećeš ga razmaziti: on treba tvoju toplinu, disanje i glas, izgubljen je i uplašen bez toga... budi njegova onoliko koliko te on sada treba - a sve ostalo je savršeno beznačajno naspram toga
uživaj s njim... pokaži mu da je svijet u kojeg je došao ugodno, toplo i sigurno mjesto

ivy-ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 00:07   #12
Re: Re: jedno pitanjce zbunjene mame

Quote:
Tija kaže:
radiš!

Moja jubav ima godinu i dva mjeseca i uspavljuje se samo i samo u naručju, mom, tatinom ili bakinom, drugi nitko ne dolazi u obzir. I iskreno, ja u tome uživam. Ništa mi nije ljepše nego kad legnem na bok, sa jednom rukom ju zagrlim, njena glavica na mom ramenu a jednom rukicom mi petlja po licu, kopa nos, čupa trepavice, gura prste u usta.....i cijelo vrijeme se gledamo i smješkamo. To traje prekratko, svega 15 minuta i onda zaspi , a ja bi htjela da traje satima Taj dio dana mi je najlijepši, ona onako mirisna i topla i nježna, izljubim ju valjda sto puta u one debele, meke i sočne obraze Prekrasno!!!
I razmažena je, da. Al' znaš što? Zaboli me
natjerala si mi suze na oci zjako


znas sta, bebe imaju samo 4 potrebe u zivotu
jesti, biti suh, spavati i OSJECATI BLISKOST!
zar bi im oduzimala cetvrtinu zbog "straha od razmazenosti" ili neispeglana vesa???
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 09:02   #13
ma nista mu ne oduzimam niti mi je palo na pamet jednostavno nikad prije nisam vidjela da se bebe tako ponasaju a ja sam streber-mama i htjela bih mu biti najbolja. pa onda pitam pizdarije
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 09:21   #14
Tija ti je rekla sve

A ja ne bi bila ja da ne dodam

Daklem, sinek i ja gledali smo se oči u oči i kad sam na klonji bila
Visio je na meni u klokanici, bilo budan, bilo uspavan.
Onaj famozni potez nogom naprijed-nazad imala sam dugo dugo i kao tik, a znala sam se uloviti i u tome da cimam prazna kolica, a sinek mi u nosilici Kam ja - tu i on. Mot kako ćemo to napraviti smo nalazili u hodu A kaj se nije uklapalo u taj mot - nije "igralo"
Tak da je bilo i nespeglano i kuća ko bomba, i iz zmazanog suđa se vadilo i pralo ono kaj mi je trebalo (tad sam skužila koliko u stvari prljavog suđa u dupli sudoper stane), jedino kaj sam uvijek uspjela skuhati. Naime, oooobožavam jesti , pa sam se spraksirala kak to delati sa bebcem na jednom boku.

Kaj da ti velim, bilo je trenutaka kad sam se zapitala: a zakaj su mu uopće pupkovinu prerezali?

I opet bi, ama baš tako, na dlaku isto napravila
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 09:57   #15
Quote:
deatwin kaže:
a znala sam se uloviti i u tome da cimam prazna kolica, a sinek mi u nosilici
Ne mogu vjerovati

A ja mislila da sam jedina

Ja i dandanas kad primim kolica pochnem tresuckati chak i ona u Billi
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 10:10   #16
Ajde de, ondak nisam luda ni ja, kad se uhvatim u tantričkom cimanju supermarketskih kolica.
Inače, i ja sam familijarna sa konceptom AP-a (Attachment Parenting), a čini mi se da oni zastarjeli 'strogi' koncepti rapidno padaju, sve više i više...

Meni mala voli kod uspavljivanja mrsiti lasi, neki dan mi je napravila pravi dread locks, baš mi i nije bilo smiješno, poludila sam kad sam u ogledalu vidjela tu malu zamrhljanu pleteničicu na šiškama. Kako joj je uspjelo?!

Plavva, ma znaš i sama da su djeca razmažena zbog prekomotnih i neangažiranih roditelja, a ne zbog stalnog nošenja i maženja.
Dobro radiš!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 11:10   #17
zezam se... vjerojatno se uopce ne bih pitala grijesim li tako da cesto izvana ne cujem komentare o "razmazivanju" djeteta.

prva tri mjeseca sigurno ga neces razmazit..a iskreno receno...ja svoje dijete jos nosam...i kad ga treba uspavat i sve ostalo...
ako si sama i ako bash ne mozesh onda ga *pocni odvikavat negdje sa 4 mjeseca...bar ja tako smatram....kazem ja ga nisam htjela odvikavat iz puno razloga al ne mogu reci da je razmazen...zna se vec sam i zaigrati i ne trazi me bash 24/7
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 11:14   #18
Onaj famozni potez nogom naprijed-nazad imala sam dugo dugo i kao tik, a znala sam se uloviti i u tome da cimam prazna kolica,


ahahahaha..lako to..ja sam se uvatila u Bili kako ljuljuskam Ariel...!!!!!!!!
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 11:14   #19
Quote:
magic kaže:
Ne mogu vjerovati

A ja mislila da sam jedina

Ja i dandanas kad primim kolica pochnem tresuckati chak i ona u Billi
nevjerojatno ..stvarno smo ludache..))))
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.