Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2015., 22:18   #4721
Quote:
meli13 kaže: Pogledaj post
Prije dvije godine sam.uradila lasersko skidanje dioptrije. Dioptrija je bila plus 5 plus 6. Nakon toga mi se.pojavio minus. Sada imam problem sto su mi bas umorne oči pogotovo navece. Kad sam otišla kod njih kažu da su iznenađen i sto mi još nije nestao taj minus. I da li su mi da nosim -0.,75 na oba oka. Znaci to da sam opez.osuđena na naočale? Samo sada na daljinu? I da li ima šanse da se to popravi?lp
Meni isto od plus 4,5 plus 5 došlo na minus 0,75 . Naravno, smeta za popiz,,,, Skidao sam u Optical Expressu u kojom su su mi na kontrolnom pregledu nakon godine dana preporučili dokorekciju , za koju nemam hrabrosti. Stoga pitanje: Ima li tko iskustva sa dokorekcijom ???
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 06:04   #4722
Postovana,
Dokorekcija najvjerojatnije nece biti potrebna, iako je vjerojatija kod vecih dioptrija. Toga se ne trebate previse plasiti, ali treba uvijek misliti i o tome. Sto se tice metode, nacelno se slazem s Vama.
Lp
Dr Knezovic




QUOTE=XIXA;56252926]Konkretno: -6 dpt i -3,5 ast desno oko, -6 dpt i -1,25 ast lijevo, pahimetrija 615 i 607. Što biste Vi kod takve dioptriji preporučili? Lasik ili PRK.

Koliko je uputno raditi Lasik obzirom da je velika mogućnost da ću trebati dokorekciju (gotovo sigurna rekla bih ja). Otvaranje poklopca dva puta, dvostruko presijecanje živaca na istom mjestu i td. Meni to izgleda "gora" varijanta. Demantirajte me molim ako griješim.

Molim i ostale liječnike na forumu da daju svoje mišljenje glede ove konkretne dioptrije i debljine rožnice, te zahvata koji bi bio uputan.

Hvala unaprijed![/QUOTE]
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 06:15   #4723
Postovana,
Nakon dvije godine Vasa dioptrija je stabilna i ne ocekujem da ce se mijenjati ukoliko je leca bistra. Ako Vam taj minus smeta u svakodnevnim aktivnostima, dokorekcija je prihvatljiva opcija. Naravno, trebate biti dobar kandidat (a najvjerojatnije jeste jer ste u prvom aktu skidali plus dioptriju) za operaciju. Svakako ucinite kvalitetan pregled, jer ponekad nakon skidanja velikih plus dioptrija (pogotovo ako se radilo starijim laserom) roznica ostane nepravilna, pa su potrebni posebni (tzv. topografski vodjeni) zahvati da se popravi i dioptrija i nepravilnost. Potrebno je iskustvo operatera i laserska platforma koja moze izvesti takve individualizirane zahvate.
Lp
Dr Knezovic



Quote:
meli13 kaže: Pogledaj post
Prije dvi je godine sam.uradila lasersko skidanje dioptrije. Dioptrija je bila plus 5 plus 6. Nakon toga mi se.pojavio minus. Sada imam problem sto su mi bas umorne oči pogotovo navece. Kad sam otišla kod njih kažu da su iznenađen i sto mi još nije nestao taj minus. I da li su mi da nosim -0.,75 na oba oka. Znaci to da sam opez.osuđena na naočale? Samo sada na daljinu? I da li ima šanse da se to popravi?lp
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 08:12   #4724
Quote:
mak kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Vidim da pricate o laserskim korekcijama i lasiku... pa sam htjela pitati ima li tko iskustva sa starackim sljepilom. Majka mi ima 62 godine i ljetos je osjetila jako peckanje u oku. Nije shvatila da joj je vid na desnom oku toliko lis dok se izlazeci iz kupaonice nije pocesala po njemu i udarila glavom u dovratak. Tada je shvatila da na desno oko uopce ne vidi. Dakle u roku od mjesec - dva. Sada ide u bolnicu kako bi dobila injekciju ne bi li zaustavili curenje i krvarenje u oku. Po internetu sam nasla ako u V.B. rade eksperimentalne operacije laserom i cak 67% ispitanika se povrati vid. Zna li netko ima li toga i kod nas i kako doci do klinike koja obavlja rakve zahvate.
Pomozite, molim vas.
Riječ je vjerojatno o senilnoj makulopatiji, bolesti današnjice koja
zahvaća sve veći broj ljudi- životni vijek se produžva, no starenje tkiva
uzima danak. Unazad desetak godina postignut je značajan napredak u
liječenju ove bolesti- naročito tzv "vlažnog" tipa. Uglavnom je riječ o
injekcijama u oko koje nastoje zaustaviti neovaskularizacije. Postoji i niz
drugih pokušaja liječenja, no za sada rezultati nisu donesli bitan napredak.
Liječenje dostupno u Hrvatskoj identično je onome u cijelom razvijenom
svijetu. Laserski tretman je moguć u malom broju vrlo specifičnih slučajeva
i radi se na svim većim klinikama

Lijepi pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 08:12   #4725
[QUOTE=Poliklinika Knezović Vision Group;56262503]Postovana,
Dokorekcija najvjerojatnije nece biti potrebna, iako je vjerojatija kod vecih dioptrija. Toga se ne trebate previse plasiti, ali treba uvijek misliti i o tome. Sto se tice metode, nacelno se slazem s Vama.
Lp
Dr Knezovic



Dakle po Vama bi i sa toliko dioptrijom bila kandidat za PRK? Vidim da neki liječnici zagovaraju Lasik kad se radi o velikim dioptrijama i velikim cilindrima.


-6 dpt i -3,5 ast desno oko, -6 dpt i -1,25 ast lijevo, pahimetrija 615 i 607. Što biste Vi kod takve dioptriji preporučili? Lasik ili PRK.


Molim i ostale liječnike na forumu da daju svoje mišljenje glede ove konkretne dioptrije i debljine rožnice, te zahvata koji bi bio uputan.
XIXA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 08:23   #4726
Quote:
XIXA kaže: Pogledaj post
Konkretno: -6 dpt i -3,5 ast desno oko, -6 dpt i -1,25 ast lijevo, pahimetrija 615 i 607. Što biste Vi kod takve dioptriji preporučili? Lasik ili PRK.

Koliko je uputno raditi Lasik obzirom da je velika mogućnost da ću trebati dokorekciju (gotovo sigurna rekla bih ja). Otvaranje poklopca dva puta, dvostruko presijecanje živaca na istom mjestu i td. Meni to izgleda "gora" varijanta. Demantirajte me molim ako griješim.

Molim i ostale liječnike na forumu da daju svoje mišljenje glede ove konkretne dioptrije i debljine rožnice, te zahvata koji bi bio uputan.

Hvala unaprijed!
Preporučili bismo Intralase Wavefront CustomVue LASIK. Naime, šansa za moguću dokorekciju nije velika, "presijecanje živaca" ako je dokorekcija potrebna ne postoji jer se postojeći poklopac ponovno diže.

Lijepi vam pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 08:24   #4727
Quote:
meli13 kaže: Pogledaj post
Prije dvije godine sam.uradila lasersko skidanje dioptrije. Dioptrija je bila plus 5 plus 6. Nakon toga mi se.pojavio minus. Sada imam problem sto su mi bas umorne oči pogotovo navece. Kad sam otišla kod njih kažu da su iznenađen i sto mi još nije nestao taj minus. I da li su mi da nosim -0.,75 na oba oka. Znaci to da sam opez.osuđena na naočale? Samo sada na daljinu? I da li ima šanse da se to popravi?lp
Poštovana,
moguće da je riječ o prekorekciji, tada je potrebna reoperacija, ukoliko
skijaskopski pregled pokaže da nije riječ o prekorekciji, tada je riječ o
pretjeranoj akomodaciji, u svakom slučaju naočale neće biti potrebne.
Obratite nam se na 01 5625 450, pa ćemo sve vidjeti na pregledu.

Lijepi pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 13:06   #4728
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Preporučili bismo Intralase Wavefront CustomVue LASIK. Naime, šansa za moguću dokorekciju nije velika, "presijecanje živaca" ako je dokorekcija potrebna ne postoji jer se postojeći poklopac ponovno diže.

Lijepi vam pozdrav,
dr. Šarić
Hvala na odgovoru.

A ukoliko bi htjela PRK, bi li bilo kontraindikacija za njega?
XIXA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 08:15   #4729
Quote:
XIXA kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

A ukoliko bi htjela PRK, bi li bilo kontraindikacija za njega?
Poštovana,

nema kontraindikacija za PRK, jedino je oporavak par dana duži

Lijepi vam pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 08:17   #4730
Božićni popusti u Optical Expressu

Dragi forumaši,

od danas, pa cijeli prosinac - u Optical Expressu traju Božićni popusti!

Javite nam se na 01 5625 450 i dogovorite termin za pregled, obavite zahvat do 31.12.2015. i ostvarit ćete 1500 kn popusta (za oba oka) na sve metode laserske korekcije vida. Kako bi zahvat bio još povoljniji, odlučili smo cijenu pregleda (750 kn) odbiti od cijene zahvata ukoliko se operirate do navedenog datuma. Tako ćete na zahvatu uštedjeti čak do 2.250 kn!

http://www.opticalexpress.hr/vijesti..._expressu.html
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 14:50   #4731
Poštovani,

i mene zanima lasersko skidanje dioptrije Vjerovatno bih odabrao LASIK metodom vjerovatno, barem sudeći po stvarima koje sam do sad pročitao ali bih se još posavjetovao o tom sa stručnjakom, naravno. Ono što mene zanima je što i kako utječe činjenica da se meni dioptrija stalno pogoršava. U prosjeku u godinu dana za oko -0,25 rekao bih, što se dešava nakon operacije? Pogoršava se iz razlog jer sam na računalu oko 10h dnevno u prosjeku, takav mi je posao. Imam 33 godine.

Zanima me da li ako bi se operacijom koregirala dioptrija, da li to znači da će se opet pogoršati za -0,25 na godišnjoj bazi?

Hvala unaprijed
inoxfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 09:53   #4732
Quote:
inoxfire kaže: Pogledaj post
Poštovani,

i mene zanima lasersko skidanje dioptrije Vjerovatno bih odabrao LASIK metodom vjerovatno, barem sudeći po stvarima koje sam do sad pročitao ali bih se još posavjetovao o tom sa stručnjakom, naravno. Ono što mene zanima je što i kako utječe činjenica da se meni dioptrija stalno pogoršava. U prosjeku u godinu dana za oko -0,25 rekao bih, što se dešava nakon operacije? Pogoršava se iz razlog jer sam na računalu oko 10h dnevno u prosjeku, takav mi je posao. Imam 33 godine.

Zanima me da li ako bi se operacijom koregirala dioptrija, da li to znači da će se opet pogoršati za -0,25 na godišnjoj bazi?

Hvala unaprijed
Poštovani,

Obzirom na Vašu dob dioptrija neće više rasti, a ako i minimalno naraste
može se dokorigirati (naravno besplatno) Trenutno su vam traju Božićni popusti, pa si možete pogledati http://www.opticalexpress.hr/vijesti..._expressu.html .

Ili nas jednostavno nazovite na 01 5625 450, pa ćemo se posavjetovati...

Lijepi vam pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 16:25   #4733
Poštovani,

Graničan ste slučaj. Povećanje nije preveliko ali idealno bi bilo da je dioptrija stabilna tijekom godinu dana.
Budući da radite dosta na računalu, osobno bih preporučio neku od površinskih laserskih operacija umjesto Lasik metode, radi poštednosti za suzni film.
Svakako je potrebno učiniti detaljan predoperativni pregled kako biste saznali da li ste pogodan kandidat.
Možemo Vam učiniti taj pregled besplatno ukoliko se odlučite, bez ikakvih obaveza.
LP
Dr Knezović




Quote:
inoxfire kaže: Pogledaj post
Poštovani,

i mene zanima lasersko skidanje dioptrije Vjerovatno bih odabrao LASIK metodom vjerovatno, barem sudeći po stvarima koje sam do sad pročitao ali bih se još posavjetovao o tom sa stručnjakom, naravno. Ono što mene zanima je što i kako utječe činjenica da se meni dioptrija stalno pogoršava. U prosjeku u godinu dana za oko -0,25 rekao bih, što se dešava nakon operacije? Pogoršava se iz razlog jer sam na računalu oko 10h dnevno u prosjeku, takav mi je posao. Imam 33 godine.

Zanima me da li ako bi se operacijom koregirala dioptrija, da li to znači da će se opet pogoršati za -0,25 na godišnjoj bazi?

Hvala unaprijed
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 16:30   #4734
Tako je, Vi ste dobar kandidat za PRK, iako je potrebno učiniti nekoliko bitnih koraka tijekom i poslije operacije kako bi se vjerojatnost haze-a svela na minimum.

Tijekom 12 mjeseca imamo akciju besplatnih predoperativnih pregleda, pa možete doći da provjerimo ostale parametre kako biste lakše donijeli odluku, bez ikakvih obveza.
LP

Dr. Knezović

[QUOTE=XIXA;56262708]
Quote:
Poliklinika Knezović Vision Group kaže: Pogledaj post
Postovana,
Dokorekcija najvjerojatnije nece biti potrebna, iako je vjerojatija kod vecih dioptrija. Toga se ne trebate previse plasiti, ali treba uvijek misliti i o tome. Sto se tice metode, nacelno se slazem s Vama.
Lp
Dr Knezovic



Dakle po Vama bi i sa toliko dioptrijom bila kandidat za PRK? Vidim da neki liječnici zagovaraju Lasik kad se radi o velikim dioptrijama i velikim cilindrima.


-6 dpt i -3,5 ast desno oko, -6 dpt i -1,25 ast lijevo, pahimetrija 615 i 607. Što biste Vi kod takve dioptriji preporučili? Lasik ili PRK.


Molim i ostale liječnike na forumu da daju svoje mišljenje glede ove konkretne dioptrije i debljine rožnice, te zahvata koji bi bio uputan.
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 12:58   #4735
Božićni popust u Optical Expressu

Dragi forumaši,

tijekom cijelog prosinca u Optical Expressu traju božićni popusti!
Detalje pogledajte ovdje http://www.opticalexpress.hr/vijesti..._expressu.html
!
Ili jednostavno nazovite na 01 5625 450

Lijepi vam pozdrav,

dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 13:51   #4736
poštovani forumaši,

evo imam pitanje vezano za lasersku korekciju vida.

imam 28g i na jedno oko mi je vid jako zamućen.

da li postoji mogućnost poboljšanja vida laserkom operacijom.

lp
Fiume1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 14:26   #4737
Quote:
Fiume1987 kaže: Pogledaj post
poštovani forumaši,

evo imam pitanje vezano za lasersku korekciju vida.

imam 28g i na jedno oko mi je vid jako zamućen.

da li postoji mogućnost poboljšanja vida laserkom operacijom.

lp
Poštovani Fiume1987,

potrebno je napraviti kompletan oftalmološki pregled kako bi se dijagnosticirao uzrok zamućenja vašeg oka. Nakon detaljnog pregleda će se moći utvrditi radi li se o kontraindikaciji za lasersko skidanje dioptrije.
Možete nam se javiti pozivom na broj 01 4678 444 i rezervirati svoj termin pregleda.

S poštovanjem,
dr. Luka Bilić, specijalist oftalmolog
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 18:06   #4738
Quote:
Bilić Vision kaže: Pogledaj post
Poštovani Fiume1987,

potrebno je napraviti kompletan oftalmološki pregled kako bi se dijagnosticirao uzrok zamućenja vašeg oka. Nakon detaljnog pregleda će se moći utvrditi radi li se o kontraindikaciji za lasersko skidanje dioptrije.
Možete nam se javiti pozivom na broj 01 4678 444 i rezervirati svoj termin pregleda.

S poštovanjem,
dr. Luka Bilić, specijalist oftalmolog
s obzirom da živim i radim u Rijeci jel postoji mogućnost obavljanja pregleda u Rijeci ili samo u Zagrebu ??
Fiume1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 18:17   #4739
Quote:
Fiume1987 kaže: Pogledaj post
s obzirom da živim i radim u Rijeci jel postoji mogućnost obavljanja pregleda u Rijeci ili samo u Zagrebu ??
Poštovani Fiume1987,

Poliklinika Bilić Vision se nalazi u Zagrebu na adresi Ksaverska cesta 45 i nema podružnicu u Rijeci.
Ako želite možete si rezervirati unaprijed termin kada Vam bude najbolje odgovaralo doći u Zagreb.

Lijepi pozdrav,
dr. Luka Bilić, specijalist oftalmolog
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 21:34   #4740
Quote:
Fiume1987 kaže: Pogledaj post
s obzirom da živim i radim u Rijeci jel postoji mogućnost obavljanja pregleda u Rijeci ili samo u Zagrebu ??

Optical Express dolazi u Rijeku , mislim , u Tower centar na treći kat. Tako je bilo pred dvije godine ,a ako me pamet služi u prostorije gdje je smješten Ghetaldus .
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.