Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2003., 14:10   #1
Americke pizdariye

Ja manje vise pazim na prehranu i trudim se jest zdravo, al s vremena na vrijeme me uhvati i onda nakupujem americkih pizdariya i udavim se u tome. Tako sam jucer kupila dvije tegle Ben&Jerry sladoleda, cijeli asortiman Jelly Belly beansa, Oreo cookies cereal i veliko pakovanje Oreo cookies peanut butter flavor.
Ne trebam ni govorit da smo flatmate i ja sve smazali u roku odmah. Jedino nam je jos ostao cereal (pola kutije...ostatak smo pojeli).
Vako sad kad gledam, nije ni cudo kaj su im svi debeli tamo.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 14:16   #2
Opet Ameri i njihova bajna hrana.

Debela prasad.

Jedne godine od frenda koji živi u US došla njegova cura (Američanka) i začudila se rajčici: "So this is how a tomato looks like"??????? Strašno.

Pa što ti je, nemoj to kupovati. I nikad više jesti. Trebat će ti godine da to izsereš iz sebe. Si luda?
Kaj ti nije zlo poslije toga? Dobro da imam želudac koji me boli u pm kad mu nešto Američko uđe pa znam čega se klanjati.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 15:54   #3
Ti ocito nisi probao Ben & Jerry sladolede ni Oreo cookies.
Kad probas, javi se ponovo.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 16:08   #4
Ja nisam to PROBALA.

Kad vidim takve kutije sa šarenim slovima i zgodnom ambalažom, ja također vidim i auru oko kutije i cijela je zelena, a kako tek svijetli u mraku... odmah zaobilazim.

Ne nisam probala. Ali budem, ja sam da se sve treba probati, pa kud puklo da puklo. Ako ti govance poslije svijetli u mraku, proći će i to.

Inače radim tamo gdje se često spominje GMO i bolesni Amerikanci tako da te upozoravam na vrijeme.

Možda ti ne budeš imala problema (sumnjam) ali poslije tebe svi budu.

Čak moraš paziti i kakve dude varalice kupuješ djetetu. Jedno vrijeme su u proizvodnji bile dude varalice koje su imale neki metal u onoj gumi. I tako... samo mene pitaj.

Zašto su rajčice tako lijepe, crvene, velike i ne osuše se tri tjedna? Jer se u njih uštrcava gen štakora.
I ne zezam se, a nemoj se ni ti. To je tvoje zdravlje.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 16:23   #5
ima ovdje jedan americki ducan ( izvan grada to za ove preostale Amere u vojnoj zoni) samo prije par godina su smjelis amo oni, sad smiju i ostali.

Nego meni to sve njihovo bezveze, probala i australijske slatkise ( salje mi frendica redovito par puta godisnje paket ) a i kanadske dobim svako malo - ali to je

Slatkisi nema do europskih. Pogovoto kvalitetne cokolade, ta americka cokolada mi je bila preslatka a istodobno bezukusna ( ako znate vat aj min ) cak i mars koji tamo ima mi ima drugaciji okus ( vise je sladak tamo).

I sad se ja cudim da je vecina mojih frendova i familije preko bare debelo. Onaj jedan koji nije - taj pazi sto jede a mislim i da je vegetarijanac. Cak i jedna njima vitka zenska je za europska mjerila debela i jedva bi se ovdje u traperice uvukla.

Kad sam ja slala slatkise za preko bare, drzave razne, Lindt je uvijek vodio.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 16:49   #6
joj Kiki ja ne volim nist od toga sto si nabrojala

ali volim Twix, sour jujubas, tostitos tortilja chips sa limetom , Nestle cherry cheesecake sladoled


joj to su moji junk food grijesi
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 16:54   #7
Sta? Ne volis Ben&Jerry? Pa oni imaju raznih okusa.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 17:08   #8
Quote:
Kiki kaže:
Sta? Ne volis Ben&Jerry? Pa oni imaju raznih okusa.
znam al kad sam muhanata
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 20:29   #9
Quote:
Ipanema kaže:
Ja nisam to PROBALA.

Kad vidim takve kutije sa šarenim slovima i zgodnom ambalažom, ja također vidim i auru oko kutije i cijela je zelena, a kako tek svijetli u mraku... odmah zaobilazim.

Ne nisam probala. Ali budem, ja sam da se sve treba probati, pa kud puklo da puklo. Ako ti govance poslije svijetli u mraku, proći će i to.

Inače radim tamo gdje se često spominje GMO i bolesni Amerikanci tako da te upozoravam na vrijeme.

Možda ti ne budeš imala problema (sumnjam) ali poslije tebe svi budu.

Čak moraš paziti i kakve dude varalice kupuješ djetetu. Jedno vrijeme su u proizvodnji bile dude varalice koje su imale neki metal u onoj gumi. I tako... samo mene pitaj.

Zašto su rajčice tako lijepe, crvene, velike i ne osuše se tri tjedna? Jer se u njih uštrcava gen štakora.
I ne zezam se, a nemoj se ni ti. To je tvoje zdravlje.

Isuse kriste toliko predrasuda i neznanja kao u ova dva tvoja posta već dugo nisam pročitao.
Jesi li ti uopće ikada bila u US?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 20:36   #10
Au, Kiki, pa zakaj me nisi zvala na te orgije?
Ne znam, tam u Americi ne mos' dobit obrok normalnog size-a, sve je nesto king/superking/triple ovo-i-ono, pa nije cudo kaj se svi usvinje u roku 'keks' (Oreo, dabome ).
Kao, odoh ja u ducan kad sam bila u SF-u, hocu kupit onu malu kesicu M&M's, a ono, nema nis' manje od pakovanja od 600g!
Ne mogu se trenutno sjetit imena knjige (nedavno je izasla), ali govori o tome kako su te sve fast food glavesine smisljale kako da navedu prosti puk da kupuje vise hrane u Americi i kako su izmisljali sve moguce nacine 'to appeal to the greedy side of human nature': ono, za samo, ne znam, par centi vise mos' dobit duplu/troduplu porciju i tak' to.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 20:54   #11
joj, ajme i pomagaj
nema cega nema kod mene doma, a kombinacija ludih...
vruca pita od visnje, sladoled od vanijije koji se topi od tople pite i sve dobro nasaftano tekucom cokoladom.

Vrucu cokoladni kolacic (brownie), opet sladoled i opet tekuca cokolada.

Puna salica punomasnog slaga, preko toga liker od cokolade, sve dobro zaliti a cime drugim nego tekucom cokoladom. U frizer prije posluzivanja.

U USA sam dosla sama kost i koza, sad sam debelo prase, sve majce su mi prekratke preko trbuha
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 20:58   #12
Xiola, cisto da znas kad drugi put odes u US, male vrecice M&M stoje kod blagajne. , a na policama vece.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 21:05   #13
Quote:
bigblue2010 kaže:
Xiola, cisto da znas kad drugi put odes u US, male vrecice M&M stoje kod blagajne. , a na policama vece.
Sad mi kazes kad sam vec sve izjela!
A meni tesko palo..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 21:10   #14
Quote:
xiola bleu kaže:
Sad mi kazes kad sam vec sve izjela!
A meni tesko palo..
hahah
tukli ko nece jel?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 21:47   #15
Quote:
bigblue2010 kaže:
Xiola, cisto da znas kad drugi put odes u US, male vrecice M&M stoje kod blagajne. , a na policama vece.

U Americi treba znati trikove.

Najbogatiji su i najbolje informirani, pa rijetko medju bogatasima vidis debeljke. Bogati ljudi su mrsaviji od bilo kojeg evropljanina. I imigranti su ok. Razdebljani su vecinom oni najsiromasniji i nesto srednje klase (koju Busho polako unnistava).


I meni su Oreos slabost. Pokusavam im se odhrvati. Sada postoji zdravija varijanta: Newman's Os (oravi ih Paul Newman i njegova obiteljska kompanija koja se trudi raditi zdravu hranu, i ne stetiti okolisu). Nisam jos probala, kazu da ipak nisu kao oni pravi...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 22:25   #16
Sladoled u Mek donaldsu. Taaaaaaaaaaaaaaako je dobar onaj sa preljevom od cokolade :klap:
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 22:34   #17
Osobno kupujem samo evropske slatkise vecinom svicarske i njemacke a sladoled nisam neki ljubitelj ali pojedem SturBucks-ov i Oberweis, da je malo skuplje jeste ali vrijedi svaki cenat. Mislim da je bezveze generalizirati amerikance izjavama da su svi debeli isl. nije istina, naravno da ih ima debelih ali ja to ne bi pripisivala ishrani ima tu vise cimbenika. Ne volim americku hranu niti slatkise ali zato hvala Bogu ima mali milion ostalih nacija u cijim restoranima se moze jesti ukusno i zdravo.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 22:37   #18
Molim, moze se jest i u Americi ukusno i zdravo, ali ovdje igrom slucaja pisemo o nezdravoj, ali fiiiiiinooooj hrani.
Alyssa, sladoled iz McDonaldsa ne jedem nit mi se opcenito svidja njihova hrana iako bi je pojela kad ne bi bilo bas niceg drugog u blizini, a ja gladna.
However, Ameri imaju najbolje sladolede...Haagen Dasz i Ben&Jerry premca nemaju. Mljac, obliz!
Cokoladu ne volim bas, al ako moram izabrat svakako biram svicarske i belgijske cokolade.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 22:40   #19
Ovo sto je Stefi napisala o debelim ljudima stoji. Nisu svi debeli, ali ocito ljudi u Evropi imaju takve predozbe.

Inace, ja Oreos ne volim, ima 100 vrsta finijih keksa. Newman's Own ima dobre kekse.

Cokoladu kupim Lindt ili Toblerone, americka stvarno nije bogznakaj. U Targetu znaju imati i Milku (isto stoji na blagajni, nema na polici! ).

Ali Kiki, B&J sladoled kuzim, Oreo, ajde kuzim i to, ali Jelly Beans????
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 22:51   #20
Jelly Belly me uhvati svake prestupne, al kad me uvati, onda me dobro uvati.
Najbolji su mi sours.
Inace ako mi se bas jedu bomboni....onda uzmem Haribo sour mix. Druga opcija je Jelly Belly, ostale bombone ni ne jedem...zapravo jedem jos Kiki i Bronhi...um.....eh, i onda je to to.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.