Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2009., 18:17   #101
Emirates Hope report

Nema na cemu Chuperak.

Svima koji su u tijeku procesa intervjua ili planiraju se prijaviti zelim sretno.

Sto se tice komisije saznao sam da je to intervju ili razgovor od 10 minuta, vise manje, i slican je razgovoru sa psihologom koji smo imali na drugoj po redu selekciji.
Takodjer u komisiji su upravo doticna psihologinja ili psiholog te jedan od direktora i njegov asistent.
Vjerujem da je razgovor takodjer ugodan kako mi kazu ljudi koji su ga prosli i da je bitno da si pristojan, motiviran za taj posao i da odgovoris na pitanja koja ti se postave, tipa zasto mislis da bi trebali bas tebe uzeti za taj posao, zasto si se prijavila/prijavio, itd.
I valjda bi trebali znati vec isti dan odgovor da li idemo dalje na lijecnicke ili ne.

Sto se tice lijecnickih pregleda ne znam sto je istina, da li nam je placen medicinski dio ili ne, ali saznati cemo uskoro.

Sutra idem na komisiju pa cu vam javiti kako je bilo prosao ili ne...
Pozdrav

p.s. Kik'ee, mozda se i vidimo, uglavnom sretno ti zelim onda sutra.

p.s.2. Da vam budem iskren, sto se tice CA i nisam nesto zadovoljan, mislim samim time sto sa tom kompanijom ne mogu vidjeti puno od svijeta, eventualno sa tim benificijama na karte, ali opet ako se radi svaki dan jer je ipak sezonski posao, nemam nista od toga, to je jedan veliki minus zasto ne poceti raditi u malim kompanijama poput CA ako imate ambicije poput mene, sta da vam kazem, drzite mi palceve za Emirate, a dotad cu pokusati skupiti malo iskustva na CA u slucaju da prodjem. Pozz
EmiratesHope is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 22:46   #102
A ima li nekih ograničenja što se tiče dioptrije?
Konkretno -3
fatalnasrpkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 05:12   #103
Question Kveščn?

Ja sam bila na psihološkom testiranju i na razgovoru (u CA)
i sad su mi rekli da će nam se javit krajem prvog mjeseca..
..ali imam osjećaj da interview nije mogao proć lošije ..

No, svejedno imam par pitanja, ako mi može tko odgovorit;
1. Postoje li ikakve šanse da dobijem posao ako nosim aparatić za zube?
(bio bi bijeli - ali bi bio, a želim ispravit skroz zube sad još dok mogu)
2. Ima li još koja kompanija u kojoj bi mogla radit a da ostanem živjeti u Zagrebu?
3. Ako radim negdje vani, koliko bi često mogla dolazit / bit doma?
Imam stan u Zg koji ne bih voljela iznajmljivat..

Pa ako tko zna,
unaprijed hvala!
Elveaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 05:53   #104
Question Kveščn 2

E, da, zaboravih još:
negdje sam pročitala da se NE SMIJE imati nikakve pirseve/tetovaže.
Je li to istina?
Jer imam 2 tetovaže i više pirseva.
Ništa nije na licu i vidljivo ukoliko sam normalno / pristojno obućena.

Da ne bi bilo tek na kraju - e ups, nisam znala..!
Elveaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 07:11   #105
Talking Ispravak netocnog navoda hehe

Pardon, u utorak imam intervju malo su mi se pomijesali dani...

Elveaa... nema problema sa tetovazama, oziljcima i pirsevima dok su na ne vidljivome mjestu. Aparatic za zube sumnjam da se moze imati ali vrijedi se informirati prije svega.
Sto se tice rada vani, doma ne bi bila tako cesto ali eventualno sve ovisi o slobodnim danima i layoverima, npr. u emirates znas biti par dana slobodna izmedju letova ali svaki mjesec jednom bi vjerujem mogla doci doma na kratko jer oni koliko znam imaju mjesecno pet dana slobodnih plus sto imas izmedju letova, sve ovisi kakav je let i tako.
Nadam se da si donekle zadovoljna ensverima!

p.s. saznao sam da ne treba cekati 6 mjeseci za nove intervjue u Emirates jer to nitko ne radi so here i come.
Savjetovala me je buduca kolegica koja radi vec tamo, i da cak ne vjeruje kako su neki idioti sa kojima radi mogli proci na tim intervjuima, znaci na kraju je ipak sve kako se kome svidis taj dan ugrubo receno, plus naravno sve sto moras proci. Ali eto, ima slucajeva.
EmiratesHope is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:26   #106
Quote:
9A-CTN kaže: Pogledaj post
Kada imate komisiju? Probat ću saznat tko će vam bit ako želite.
hvala na ponudi, neznam kako za druge, ali meni je u biti svejedno, ja ću dati najbolje od sebe, a tko bude i kako bude - vidjet ćemo. mene je samo interesiralo od koliko se osoba sastoji komisija i kako to sve skupa funkcionira ali i sama pretpostavljam koja bi pitanja mogla biti.

Quote:
EmiratesHope kaže: Pogledaj post
I valjda bi trebali znati vec isti dan odgovor da li idemo dalje na lijecnicke ili ne.

Sto se tice lijecnickih pregleda ne znam sto je istina, da li nam je placen medicinski dio ili ne, ali saznati cemo uskoro.

Sutra idem na komisiju pa cu vam javiti kako je bilo prosao ili ne...
Pozdrav

p.s. Kik'ee, mozda se i vidimo, uglavnom sretno ti zelim onda sutra.
i ja se nadam da ćemo saznati isti dan za liječnički pregled i također me zanima da li je moguće taj liječnički obaviti u nekom drugom gradu pošto nisam iz zg-a, a troškova putovanja se skupilo u posljednje vrijeme

EmiratesHope, tebi također sretno; i ja javim kako je prošlo.

Quote:
fatalnasrpkinja kaže: Pogledaj post
A ima li nekih ograničenja što se tiče dioptrije?
Konkretno -3
ograničenja na dioptriju koliko sam ja upućena postoje, ali kolika su to neznam.

Quote:
Elveaa kaže: Pogledaj post
2. Ima li još koja kompanija u kojoj bi mogla radit a da ostanem živjeti u Zagrebu?
ja znam za "trade air", oni su u 10.mj. dali natječaj na mojposao.hr, imaju sjedište u velikoj gorici.

što se tiče tetovaža i piercinga nema problema ako nisu na vidljivom mjestu.
Kik'ee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:32   #107
Quote:
Kik'ee kaže: Pogledaj post
predloženi tekst. ili su rečenice svaka za sebe ili su povezane u neki tekst pa moraš ubaciti odgovarajuću riječ.
ej o cemu ti je bio tekst?
pata-pata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:40   #108
iskreno, ne sjećam se teksta. znam da nije bio u okviru stručnog žargona. test se sastojao od nekoliko tekstova (u svakom tekstu cca 5-6 rečenica) i od nekolko zasebnih rečenica.
Kik'ee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 17:08   #109
Quote:
Elveaa kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na psihološkom testiranju i na razgovoru (u CA)
i sad su mi rekli da će nam se javit krajem prvog mjeseca..
..ali imam osjećaj da interview nije mogao proć lošije ..
Zasto misliš da je interview prošao loše? Tj. mozes li otprilike reci što te pitala...? mozda imas poneki savijet? hvala ti...
__________________
...look back at me...
chuperak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:46   #110
Report

Sto se tice lijecnickog mislim da je obavazno ga napraviti upravo kod njih jer oni imaju posebno mjesto za obavljanje medicinskih testova za Croatiu airlines, ali dakako pitaj, jer ipak informiranje je kljucna rijec, bez komunikacije nista ne ide.

Sto se tice testova za engleski jezik to su neki obicni kratki tekstovi gdje ti postoje rupe u recenicama i tu moras nadopuniti od nekoliko ponudjenih rijeci u razlicitim vremenima, ma prelagano, ako gledate filmove na engleskom jeziku nema problema, sve dobije neki smisao, ono, negdje ti ring a bell. Ja se stvarno nisam pripremao za engleski nikako a prosao sam testove i na Emiratima, i na Qataru i sada na Croatiji, sa tim da je ovdje puno jednostavniji test od ovih sto sam imao na ostalim.

Pozdrav.
EmiratesHope is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 22:27   #111
http://www.myspace.com/alessandroambrosiodj

Evo dok se savjetujemo u vezi samog posla oko CA i ostalih kompanija slobodno tko je zainteresiran moze pogledati moj muzicki profil na myspace na ovom linku

http://www.myspace.com/alessandroambrosiodj

te poslusati i komenirati samu glazbu koju produciram u nadi da ce moje desetogodisnje iskustvo vidjeti i svjetlo dana u profesionalnom svijetu, prilika je tu ali na meni je sve dalje. Drzite mi palceve i za to, bez obzira bio ja steward ili ne

Pozdrav!
EmiratesHope is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 00:06   #112
Quote:
chuperak kaže: Pogledaj post
Zasto misliš da je interview prošao loše? Tj. mozes li otprilike reci što te pitala...? mozda imas poneki savijet? hvala ti...
Komunikativnost nije uvijek dobra stvar,
jer ja ponekad ne znam prestat pričat
Ja ti uvijek imam osjećaj da sam loše prošla..
Cijelo si vrijeme zamišljam da sam na testu inteligencije skupila 3 boda

Pitanja su ti ista kakva su nam bila u onom prvom krugu,
malo probrljaju po njima (možda malo više ona koja si šturije ili slabije odgovorila).
I još malo o tebi (djetinjstvo, obitelj...)
Sve skupa mi se čini da je trajalo 10 minuta...
Elveaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:38   #113
bok ljudi...evo,bila sam na intervjuu sa psihologom...pitala me dosta toga,i trajalo je nekih 25min...
bila je jako draga i ljubazna,kao i svi psiholozi,smirena...
kada smo sve zavrsile,rekla je da ce mi javiti i da odem na engleski...eto,i taj je dio zavrsen...sada idem dalje..pozz
__________________
...look back at me...
chuperak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:45   #114
Quote:
chuperak kaže: Pogledaj post
bok ljudi...evo,bila sam na intervjuu sa psihologom...pitala me dosta toga,i trajalo je nekih 25min...
bila je jako draga i ljubazna,kao i svi psiholozi,smirena...
kada smo sve zavrsile,rekla je da ce mi javiti i da odem na engleski...eto,i taj je dio zavrsen...sada idem dalje..pozz
onda ce ti se i javiti, tako je i meni psihol. rekla, odmah su me nazvali slijedeci dan i dali termin za engleski. ja imam sutra engl...
pata-pata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 19:13   #115
pozdrav, evo ja bila na razgovoru sa povjerenstvom danas, dobro je proslo..atmosfera ugodna i opustena, trajalo 10min sve skupa, ponovno smo prosli predstavljanje i temu zasto zelim raditi taj posao.
Kik'ee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:07   #116
Final interview

Pozdrav. Takodjer danas imao povjerenstvo, zadovoljan sam, bilo je opusteno i pricalo se hehe. Predstavio sam se, sve vezano uz zivotopis i slicno kao sa psihologinjom, a oni su se nadovezivali i postavljali mi neka pitanja vezana uz sto god sam govorio. Ugodan razgovor. Sada samo cekanje. Sretno svima!
Za pocetak edukacije spominju 16.2.2009. a da bi trebali saznati za dalje za lijecnicki ako prodjemo do pocetka februara.

Kik'ee... jesmo mi bili zajedno danas mozda? pa i na kavi?
EmiratesHope is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:14   #117
Quote:
pata-pata kaže: Pogledaj post
onda ce ti se i javiti, tako je i meni psihol. rekla, odmah su me nazvali slijedeci dan i dali termin za engleski. ja imam sutra engl...
e al meni je poslije razgovora dala odmah termin za engleski..a rekla je da ce mi javiti..meni je to bilo malo nelogično...
__________________
...look back at me...
chuperak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:27   #118
Ja sam stjuardesa,već 3 godine,potrebna je srednja četverogodišnja škola,znanje engleskog,a zdrastveni pregledi i nisu toliko zahtjevni koliko mislite.i ne morate baš bit manekenke,samo da izgledate pristojno.kod nas je u biti najvažnija veza,nažalost.tako može priko veze upast neko nesposoban ko ni engleski ne zna,ima puno slučajeva.I još nešto,i nije taj posa toliko divan,ok je,ali nije to ono šta vidite na tv.Posa ka i svaki drugi,ima prednosti i nedostatke.
pinkfloyd25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:31   #119
nisam jos cula za taj datum, znam da se spominjao pocetak 3. mj. za pocetak edukacije.

nismo se sreli emirateshope, bila bih ti se predstavila da jesmo

pinkfloyd25: znam ja da posao ima prednosti i nedostatke, kao i svaki drugi, ali eto vrijedi probati, da ne kazem da nisam ni pokusala kad vec imam toliku zelju
Kik'ee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:45   #120
Quote:
Kik'ee kaže: Pogledaj post
nisam jos cula za taj datum, znam da se spominjao pocetak 3. mj. za pocetak edukacije.

nismo se sreli emirateshope, bila bih ti se predstavila da jesmo

pinkfloyd25: znam ja da posao ima prednosti i nedostatke, kao i svaki drugi, ali eto vrijedi probati, da ne kazem da nisam ni pokusala kad vec imam toliku zelju
u potpunosti se slazem s kikee
ali i sam ovom stjuardesom,jer je to debela istina kao i za svaki posao u Hrv...
__________________
...look back at me...
chuperak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.