Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2015., 11:01   #2661
Otkud ti to da nema zastare? Zastara nastupa nakon 3 godine, sad je 2011.g. u zastari.

Opomene nisi ni mogao dobivati jer si bio evidentiran da HZMO plaća za tebe.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:35   #2662
Pozz
Ovako, zanima me jedna stvar (možda i više)

Naime ja sam iz Hercegovine došao, ima više od godinu i pol. U petak prošli, 30.01 sam dobio nostrifkaciju svjedodžbe tj.rješenje...
i danas sam se 02.02 prijavio na zavod za zapošljavanje..

E sad mene zanima za zdravstveno osiguranje, koji mi je rok da se prijavim i koja je procedura. Ja sam u Španskom, i zanima me gdje šta predati, birat doktore. hvala mnogo.
MarkTom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:03   #2663
Quote:
MarkTom kaže: Pogledaj post
Pozz
Ovako, zanima me jedna stvar (možda i više)

Naime ja sam iz Hercegovine došao, ima više od godinu i pol. U petak prošli, 30.01 sam dobio nostrifkaciju svjedodžbe tj.rješenje...
i danas sam se 02.02 prijavio na zavod za zapošljavanje..

E sad mene zanima za zdravstveno osiguranje, koji mi je rok da se prijavim i koja je procedura. Ja sam u Španskom, i zanima me gdje šta predati, birat doktore. hvala mnogo.
Inače je 30 dana nakon otkaza ili završetka školovanja, ne znam baš možeš li se po toj osnovi osigurati... Najbolje nazvat HZZO...
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 21:26   #2664
pitanjeee...

htjela bih ako mi bude omogućeno uzeti neplaćeni dopust, i prema člancima iz stručnih novina i pravilnika pročitala sam da sva prava zaposlenika miruje (staž i sl.), no što je sa zdravstvenim osiguranjem? kako se to vodi, kako i koliko ga plaćam i dal ga trebam plaćat... kakav sam pehist, svašta bi moglo biti.

Hvala!
__________________
*♥*♡*♥*...i rastanak je dio ljubavi jer rastaju se voljeni...*♡*♥*♡*
pusl&ca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 23:50   #2665
Zdravstveno imaš kao nezaposlena osoba ili se možeš osigurati preko supružnika.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 18:49   #2666
Pitanje

Trenutno sam nezaposlen, studiram izvanredno, zivim s roditeljima i nemam zdravstveno...
Ono kad se trebalo prijaviti unutar onih 30 dana mi je prošlo.
E sad, jedan kolega s faksa koji je u istoj situaciji sto se tice toga je rekao da imam pravo na zdravstveno ukoliko pri prijavi napomenem da živim u odvojenom kućanstvu od roditelja (iako smo na istoj adresi). to je, kako kaže on, nekakava rupa u zakonu. on kaže da se tako prijavio i da je dobio zdravstveno i dopunsko. iako to da zivim odvojeno bi i moglo proci buduci da imamo dva ulaza/izlaza na kuci, a ja skoro uvijek koristim ovaj drugi .
sad me zanima jeli moguće dobiti zdravstveno na takav nacin?

pa ako ima netko tko se razumije u to, molio bih da odgovori.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 21:11   #2667
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Trenutno sam nezaposlen, studiram izvanredno, zivim s roditeljima i nemam zdravstveno...
Ono kad se trebalo prijaviti unutar onih 30 dana mi je prošlo.
E sad, jedan kolega s faksa koji je u istoj situaciji sto se tice toga je rekao da imam pravo na zdravstveno ukoliko pri prijavi napomenem da živim u odvojenom kućanstvu od roditelja (iako smo na istoj adresi). to je, kako kaže on, nekakava rupa u zakonu. on kaže da se tako prijavio i da je dobio zdravstveno i dopunsko. iako to da zivim odvojeno bi i moglo proci buduci da imamo dva ulaza/izlaza na kuci, a ja skoro uvijek koristim ovaj drugi .
sad me zanima jeli moguće dobiti zdravstveno na takav nacin?

pa ako ima netko tko se razumije u to, molio bih da odgovori.
I mene ovo zanima! Možeš li možda od tog kolege s faksa saznati više informacija?
Zna li netko drugi išta o tome?

Upomoć ljudi!
Arijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 22:13   #2668
Rekao je uglavnom da je to to. Da kad se prijavljuješ za zdravstveno, moraš navesti da živiš u odvojenom kućanstvu.
Ako probaš, javi rezutlate.
A ako netko već zna, molim da odgovori.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:12   #2669
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Zdravstveno imaš kao nezaposlena osoba ili se možeš osigurati preko supružnika.
Hvala na brzom odgovoru...

No danas sam bila u Jukićevoj i pitala isto to pitanje, pa su mi rekli da se ne mogu prijaviti kao nezaposelna osoba nego da moram sama plaćati(jesam samac) 400 i još nešto kuna, a kad sam ih pitala za članak zakona, upute i sl., uputili su me u pravnu službu jer kao oni to sve imaju... no kasnila sam već na posao pa nisam stigla ...

Zvala sam njihov bespla broj 0800 7979 al nitko se nije javio...
__________________
*♥*♡*♥*...i rastanak je dio ljubavi jer rastaju se voljeni...*♡*♥*♡*
pusl&ca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 13:25   #2670
Pozdrav, moj problem je sljedeći:

19.07.2014 rješenjem sam skinut sa mirovine preko koje sam bio zdravstveno osiguran (Kategorija D)

U međuvremenu nisam u roku 30 dana prijavio promjenu osiguranja pa da se osiguram po osnovni nezaposlenosti.

Još uvijek sam osiguran preko mirovine iako na istu nemam pravo.

Trenutno sam u statusu izvanrednog studenta.

Da li ikako mogu ostvariti pravo na besplatno zdravstveno?
Što mi je činiti? Prihode nemam, a u narednih godinu dana nemam ni mogucnosti zaposljenja jer dovršavam fakultet.
Azy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 19:25   #2671
Prošlo ljeto sam radila sezonski posao i nakon prestanka ugovora nisam se u roku 30 dana javila na hzzo.

Može li me suprug prijaviti preko sebe iako trenutno nemam zdravstveno? Hvala.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 19:36   #2672
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Prošlo ljeto sam radila sezonski posao i nakon prestanka ugovora nisam se u roku 30 dana javila na hzzo.

Može li me suprug prijaviti preko sebe iako trenutno nemam zdravstveno? Hvala.
Moraš biti bez zdravstvenog da bi te mogao prijaviti. Ne možeš imati dva zdravstvena. Dakle, trk u HZZO da te prijavi kao bračnog druga.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 19:44   #2673
Znači nije bitan taj rok od 30 dana?
hvala!
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 13:50   #2674
Koliko najmanje mora trajati radni odnos da bi osoba nakon otkaza imala pravo na zdravstveno osiguranje?
Hipotetski, mogu li ja raditi jedan dan, dobiti otkaz i otrčati na HZZO u roku od 30 dana?

Hvala lijepa
Matrjoška is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:03   #2675
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Znači nije bitan taj rok od 30 dana?
hvala!
tebi možda nije drugima je

Quote:
Matrjoška kaže: Pogledaj post
Koliko najmanje mora trajati radni odnos da bi osoba nakon otkaza imala pravo na zdravstveno osiguranje?
Hipotetski, mogu li ja raditi jedan dan, dobiti otkaz i otrčati na HZZO u roku od 30 dana?

Hvala lijepa

da
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:20   #2676
Quote:
hitno11 kaže: Pogledaj post
tebi možda nije drugima je
pitanje se odnosilo na slučaj prijave zdravstvenog preko bračnog druga, tako da zahvaljujem na korisnom komentaru, moglo je i bez njega
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:39   #2677
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Znači nije bitan taj rok od 30 dana?
hvala!
U slučaju osiguranja preko supružnika (i izvanbračnog supružnika) ne, za ostalo da
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 04:38   #2678
ne znam da li je ovo prava tema, ali može li mi netko objasniti razliku između dopunskog i dodatnog osiguranja?kužim, ali ne kužim lol. i koje je najbolje dopunsko ili dodatno osiguranje?
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 12:28   #2679
Znači ovako...

frend se doselio u Hrvatsku prije 4 godine, nema zdravstveno, fušari i nema prijavu.

je li moguće da se prijavi kod frenda u firmi na mjesec dana, da ga ovaj odjavi i da se prijavi na HZZO i da ima zdravstveno? Bez da plaća ikakve zaostatke ili takvo što

Znači, u Hrvatskoj nikad nije imao zdravstveno...
__________________
Samo je jedan Dražen Petrović
redizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:54   #2680
Mislim da moraš bit kod nekog prijavljen barem mjesec dana i kad te odjavi, dobiješ onih 30 dana da se javiš u socijalno i imaš zdravstveno.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.