Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 16:46   #121
Ovo je moja..današnja slika:
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 13:21   #122
Wooow!!!!!
Prekrasna je! I ogromna!
Pa koliko je dugo imaš?
Prenosiš je na proljeće van,ili je stalno tu gdje je?
Nekako mi se čini da si ti u toplijim krajevima,pa je ne moraš po zimi unositi...ili sam fulala?
E,daj mi pliz objasni kako si stavila sliku.

Zadnje uređivanje PetraLala : 28.06.2010. at 13:23. Reason: dodatak
PetraLala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 13:33   #123
Quote:
PetraLala kaže: Pogledaj post
E,daj mi pliz objasni kako si stavila sliku.
Ovdje ti sve piše, ja ne znam objasniti:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...1&postcount=20


Muž mi ju je kupio prije koju godinu. Zimi je s nama u dnevnom, a ljeti je isto s nama na verandi
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 22:22   #124
E tako treba-bravo za muža!
btw-stranica koju si mi dala za slike me odvela na jednu drugu s foruma,i na kraju nisam uopće čitala kako se stavljaju slike,nego sam se smijala spaljenoj ekipi.
Morat ću opet ići proučiti...

Zadnje uređivanje PetraLala : 28.06.2010. at 22:25. Reason: dodatak
PetraLala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 08:51   #125
Ja sam slike uploadala na imageshack. http://imageshack.us/
I onda zalijepila link u poruku.
Ja juče proučavala te suhe listove, i oni odma popadali kako sam ih pipnula, tako da smo ipak odrezali tu rozetu...unutra je bila smeđa.
Sad je smiješna sa samo 3 rozete...al ove su zelene i bacaju nove listove. valjda će bit dobro.

Zadnje uređivanje ajreen : 29.06.2010. at 08:53. Reason: dodani podaci
ajreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 11:56   #126
Otpadoše listovi još jedne rozete...
Sad već sumnjam da joj ima pomoći...jadna moja ćelava nolina...
ajreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:29   #127
Ipak je živa!

Ipak ima nade! Ako se nekom desilo da presuši slonovu nogu kao mi, nek zna da je ona ipak izdržljiva biljka (ova naša u svakom slučaju je ). Sad je zalijevam kao i druge biljke, al trudim se da ne pretjerujem. Deblo koje se bilo jadno toliko isušilo da se pri vrhu skupilo i naboralo, opet je zdravo, "udebljalo se". Pušta nove listove, pa čak se nazire i novi listić i iz one rozete kojoj su bili ispali svi listovi!!
ajreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 14:17   #128
hej, ljudi, trebam HITNO pomoc, izgleda da je moja ljepotica kod maminog zaljevanja dobila previse vode. listovi su joj pobijelili i osusili se, izgleda kao da ju je napao copor bijesnih vukova, a deblo dole ima tamnu crtu u krug... jako, jako mi je draga, i stvarno ne bi htjela da ugine, jel mi moze netko reci sta da joj radim? inace, deblo joj je tvrdo i dalje i mali izdanak dole nije stradao. evo slikica, ako ce se nesto vidjeti:



tu je deblo:



i tak cijela izgleda, sirotica moja:

__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:02   #129
samo da javim da nam je ljepotica ipak dobro, oporavila se, ima 3. podmladak, deblo joj je suho i zdravo, i rastu joj novi listovi
samo sam joj stavila malo friske zemlje, relativno suhe i nisam je zaljevala... eto, ipak su izdrzljive, na moju veliku srecu
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 22:36   #130
dizem temu od boktepitaj kada

vrtlari dragi, trebam naravno pomoc! i naravno ono poznato pitanje
Gdje kupiti slonovo stopalo?
Razumijem se u cvijece kao muskarac u sminku a treba mi za poklon...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 19:34   #131
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
dizem temu od boktepitaj kada

vrtlari dragi, trebam naravno pomoc! i naravno ono poznato pitanje
Gdje kupiti slonovo stopalo?
Razumijem se u cvijece kao muskarac u sminku a treba mi za poklon...
U Konzumu u cvjećarnici!
__________________
"When a man loves cats, I am his friend and comrade without further introduction" - Mark Twain
jjadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 10:30   #132
hvala ti!
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 14:52   #133
Evo i ja s nolinastim problemom - imamo je 4 godine, dobila sam je vec veliku. Predivna je i drzala se odlicno i sa 2 selidbe i kroz sva godisnja doba. Ovu zimu sam je stavila na stubiste kao i svaku zimu zbog grijanja. Tamo joj je bila dobra stalna temperatura i imala je svjetla. Ja bi je tu i tamo mrvicu zalila i sve je bilo super do pred par dana kad joj je sva "kosa" otpala! Moguce je da ju je netko od susjeda zalio u dobroj namjeri ne znajuci da joj odgovara suha zemlja. Sada je ostalo samo deblo i par vlasi. U korijenu lisca je bjelkasta, al deblo od stopala do vrha nigdje nije mekano. Ima li nade da ce opet narasti lisce? Stvarno je bilo predivno i dugo gotovo do stope. Svaki savjet je dobrodosao!
Pache Mallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 13:02   #134
Kako spasiti slonovu nogu?
Dobila sam ju na poklon, u lončanici, imala je lišća, divota. Svi listovi su pootpadali. Držim ju unutra na prilično svijetlom mjestu, nije direktno na suncu, nisam ju previše zalijevala - tu i tamo poprskala lišće hladnom vodom. Da ju iznesem van?
UnusualMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 13:38   #135
Quote:
UnusualMe kaže: Pogledaj post
Kako spasiti slonovu nogu?
Dobila sam ju na poklon, u lončanici, imala je lišća, divota. Svi listovi su pootpadali. Držim ju unutra na prilično svijetlom mjestu, nije direktno na suncu, nisam ju previše zalijevala - tu i tamo poprskala lišće hladnom vodom. Da ju iznesem van?
Nolina ili slonova noga se drži na suncu.
Kakva je zemlja?
Ako je posađena u plastičnu teglu, obavezno presaditi u glinenu. Nisku i široku.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2019., 14:38   #136
Pomoooc

Bok drustvo, vidim nitko duuugo nije pisao po ovaj temi.. ALI ja imam problem, pa se nadam da ce se naci netko tko ce odgovoriti. Naime, moja slonova nogica se usmrdila, vjerojatno od previse vode 😢 Stablo je meko cijelom duzinom i pri dnu stabla izlazi neka smrdljiva tekucina 🤢🤢
Pliiiz recite da ima spasa
ivano balić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2019., 12:39   #137
Quote:
ivano balić kaže: Pogledaj post
Bok drustvo, vidim nitko duuugo nije pisao po ovaj temi.. ALI ja imam problem, pa se nadam da ce se naci netko tko ce odgovoriti. Naime, moja slonova nogica se usmrdila, vjerojatno od previse vode 😢 Stablo je meko cijelom duzinom i pri dnu stabla izlazi neka smrdljiva tekucina 🤢🤢
Pliiiz recite da ima spasa
Na žalost nema joj spasa.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2019., 15:17   #138
Quote:
ivano balić kaže: Pogledaj post
Bok drustvo, vidim nitko duuugo nije pisao po ovaj temi.. ALI ja imam problem, pa se nadam da ce se naci netko tko ce odgovoriti. Naime, moja slonova nogica se usmrdila, vjerojatno od previse vode 😢 Stablo je meko cijelom duzinom i pri dnu stabla izlazi neka smrdljiva tekucina 🤢🤢
Pliiiz recite da ima spasa
na žalost ako već izlazi smrdljiva tekućina znači da je istrunuta iznutra, kod previše vode nekad pomogne presađivanje u svježu zemlju i puštanje da se korjenje oporavi ali na žalost istrunuto deblo se ne da spasiti
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2020., 11:56   #139
pozdrav
prosli tjedan sam uzela u lidlu mini orhideju u kojoj je bila i slonova noga
mini orhideju sam izvadila i presadila

a slonovu nogu sam vratila u tu plasticnu posudu...
dolje je kora a gore mahovina, tak je bilo posadeno
da je tako ostavim do proljeca ili da je presadim odmah?
to si tri bas male slonove noge posadene
i ugurali su ih unutra
hoce to istruniti ili taj doljni dio treba biti u zraku?


sto se zalijevanja tice sam vidjela na nekim stranicama da ne vole previse vode, tj cesto zalijevanje... drze vlagu u tom zadebljanom dijelu...
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2020., 18:31   #140
evo da sebi odgovorim
a i ako ce nekome pomoci
ta zadebljanja trebaju biti na zraku!!!!
a oni to sve strpali zajedno u supstrat s orhidejom
katastrofa
nikad nisam imala slonovu nogu i dvije su mi se osusile, to zadebljanje, a najveca, otprilike velicine oraha je valjda prezivjela, jos se drzi
bilo je tri male slonove noge, posto je zima nije mi se dalo zezati s tim, reko nek ostane do proljeca u supstratu
bolje da sam usred zime presadila
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.