Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste uspjeli smršaviti s ovom dijetom do željene kilaže?
DA 0 0%
NE 0 0%
Glasovatelji: 0. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2018., 10:13   #21
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
c.c. pa i ja sam se tu referirala na zdravlje.
jasno je meni da se kebabom može mršaviti, kaj je to - 1000 kalorija dnevno.

al ne možeš mi tak živjeti, da sam joj mama/bilo tko nalupala bi je po guzici
ok, sori. vise sam odgovarala forumasici Colospa Retard pa je i tvoj post uletio

znaci, mozes jesti samo cokolade i neces se udebljati. ali problem je sto jedna cokolada ima 500 kalorija (moja omiljena Dorina sa napolitankama, 100g) i mozes onda pojesti cca 2 dnevno i to je to uz neki manje kalorican obrok između.
c.c. is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 11:07   #22
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post

Po meni nijedna dijeta nije zdrava, vec sama rijec dijeta mi je totalno odbojna.
Ubacit kardio i da vidis kak ces skurit 500 kalorija u sat vremena
Kod nas se sve strpava pod "dijete", ali neke stvari su ustvari "nacini prehrane" jer je rijec diet u engleskom dvoznacna.
I onda dobijes ljude koji misle da je "ketogen diet" dijeta na kojoj ces biti xy vremena, smrsavit i vratit se na staro bez problema, a keto zahtjeva potpunu promjenu prehrambenih navika i funkcionira ak se prakticira - dugorocno.

Opcenito dosta toga sto "dodje izvana" se kod nas nekako izgubi u prijevodu i onda dobijes buckuris...
Kao sa U(e)N dijetom.

Doktori vani rijetko kad preporucuju dijetu kao sto se kod nas koriste za gubitak kilograma, vise se fokusiraju na kreiranje zdravijih prehrambenih navika, dugorocnu adaptaciju istih i generalno promjenu -nacina prehrane-.

Sto se pak secera tice, nije on los samo zato sto deblja. I ne nalazi se samo u slatkim stvarima.
Secer izaziva spajkove u raspolozenju, a konzumacija jedne "slatke" stvari vuce za sobom drugu...

Nego, kom se da, nek si progugla "what cravings mean". Meni je bilo zanimljivo citat jer ponekad zelja za jednom stvari ustvari ukazuje da nam fali neceg drugog.
Ma koliko balano zvucalo, ponekad se mogu pomjesat i osjecaji gladi i zedji, tak da oni koji ne unose dovoljno vode mogu cesce imati dojam da su gladni. Pogotovo ako se osjecaj gladi javi neposredno nakon obroka.

Kad sam odlucila da mi je dosta zajebavanja sa hranom, a i kroz druzenje sa osobom koja fakat gro zna o tome, ustvari sam skuzila hrpu stvari koje radim krivo.
Jedino sto nikad necu brojat kalorije jer za mene bi to moglo otic u novu patologiju (point je da osobe sa poremecajem u prehrani ne smiju previse gledat na brojeve - bila to vaga, bile to kalorije).

Svatko je individualan i treba slusat svoje tijelo, ali zguglat neke stvari nije lose.
Frendica je kao neki self-taught fitness guru i neki dan mi se zali da je izgubila samo kilu i pol i da joj nije jasno (kme kme) i onda nastavi pricat i kaze da je skinula xy cm ovdje, xy cm ondje i ja gledam i ne znam jel se pravi glupa il nije izguglala najosnovnijunstvar ikad.
Prvi savjet na vecini stranica je da se NE VAZES jer te broj moze demotivirat, a broj na vagi nije pokazatelj nedostatka progresa nego da se umjesto sala formiraju misici (ako se drzis plana i programa i npr metrom mozes vidjet da promjene postoje).
Mislim, nije da svi to moraju znat, al ak su ti puna usta vjezbanja, toga kak to profesionalci rade i imas 6 months plan u kojem ces prvo srezat unos, a onda slijedi bulking - jebiga, onda ocekujem da znas to.
(Oke, I'm being petty, al pisala sam neki dan na onoj temi o frendicama i ocito se jos nisam pomirila s tim xD)
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 13:33   #23
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kod nas se sve strpava pod "dijete", ali neke stvari su ustvari "nacini prehrane" jer je rijec diet u engleskom dvoznacna.
I onda dobijes ljude koji misle da je "ketogen diet" dijeta na kojoj ces biti xy vremena, smrsavit i vratit se na staro bez problema, a keto zahtjeva potpunu promjenu prehrambenih navika i funkcionira ak se prakticira - dugorocno.
slažem se. potrebne su KORJENITE promjene kojih se nastojiš držati u ostatku života. teško je, ali kad osvijestiš svoj cilj i benefite, malo je lakše.
Quote:
Secer izaziva spajkove u raspolozenju, a konzumacija jedne "slatke" stvari vuce za sobom drugu...
uvijek me frapira kad vidim gdje je sve šećer prisutan, u kakvim sve namirnicama, pićima, i u kojoj količini... tu je negdje i sol, točno se osjeti kad su neke, na pr. mesne prerađevine, previše ili taman zasoljene.

Quote:
Nego, kom se da, nek si progugla "what cravings mean". Meni je bilo zanimljivo citat jer ponekad zelja za jednom stvari ustvari ukazuje da nam fali neceg drugog.
Ma koliko balano zvucalo, ponekad se mogu pomjesat i osjecaji gladi i zedji, tak da oni koji ne unose dovoljno vode mogu cesce imati dojam da su gladni. Pogotovo ako se osjecaj gladi javi neposredno nakon obroka.

Svatko je individualan i treba slusat svoje tijelo, ali zguglat neke stvari nije lose.

Prvi savjet na vecini stranica je da se NE VAZES jer te broj moze demotivirat, a broj na vagi nije pokazatelj nedostatka progresa nego da se umjesto sala formiraju misici (ako se drzis plana i programa i npr metrom mozes vidjet da promjene postoje).
obratit ću pažnju na ovo o žeđi vs. glad.

mene vaga MOTIVIRA kad vidim da se brojka smanjuje.

no pored nje, najbolja metoda je zapravo vlastito ogledalo, a još više odjevni predmeti koji su "stavljeni na stranu" i čekaju neka bolja vremena (bilo da ih možeš obući, ali nije to to ili ih ne možeš više obući). to je nepogrešivi pokazatelj i ne treba nam nikakva vaga.

Quote:
Blackcat4 kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi obožavala sam kruh jesti i jela sam ga uz sve skoro, al prilagodi se čovjek brzo, nakon mjesec dana mi ni ne pada na pamet da bi ga pojela.
ok, može se (treningom uma ) izbaciti kruh, ali to znači da ću onda izbaciti i neki fini namaz, slani ili slatki, koji se isključivo maže na kruh (dobro, mogu biti i oni kolutići kao od stiropora, od riže, kukuruza itd, koji, btw, nisu akalorični ).
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 14:25   #24
imali smo ovdje na jednoj temi link na onu racunalicu kalorija, ima li tko ideju gdje je to, ja nemrem nac?
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 14:25   #25
Kolutići od stiropora su itekako kalorični, pročitaj malo na ambalaži
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 14:31   #26
ja ionak nemrem pojest vise od ta dva kruga, men to bljak. iako, pase uz rizoto s kuhanim mesom, jer naprosto u toj situciji ne znas sta ti je odvratnije.

al od rize mi je gori ona pirov stiropor. a kukuruzni nijesam probala.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 14:37   #27
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kad vjezbas onda uz to sto topis salo stvaras misice. Koji su teski. ""

Tebi je bitniji broj na vagi nego da si se fokusirala na centimetre ili tonus tijela??

Meni je isto najvaznije tonus i da je tijelo cvrsto ,vjezbanje pod obavezno .

.Nije mi lijepo vidjeti mlitave ljude, pa ne znam kako da su mrsavi .Inace prakticiram ZONE nacin prehrane ,sve ostale zabrane necega mi nisu urodile plodom ,nisam uspijela zadrzati takav nacin ishrane dugorocno .
Vjerujem da smo svi drugaciji i najvaznije je za sebe pronaci idealan nacin ishrane ,da smo zdravi ,dobro izgledamo i dobro se osjecamo .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 14:41   #28
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
imali smo ovdje na jednoj temi link na onu racunalicu kalorija, ima li tko ideju gdje je to, ja nemrem nac?
ne znam jesi li na ovo mislila
https://www.healthline.com/nutrition...lories-per-day
http://www.calculator.net/calorie-calculator.html
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 15:43   #29
e to.

dakle kruh me ubija a nemrem zivjet bez kruha. jer kaj, pojedem ja bez pol frke zdjelu zobenih za dorucak... i iduca tri sata moram panicno trcat piskit. s kruhom i putrom nemam taj problem, dakle ako moram ici nesto obavljati vani, van zahodskobliskog podrucja, nemrem jest nekaj kaj ce mi djelovat diureticki, mogu samo kruh s necim. i tak mi je s vecinom hrane. mrzim hranu.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 18:58   #30
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Kolutići od stiropora su itekako kalorični, pročitaj malo na ambalaži
pa napisala sam da "nisu akalorični" proučila sam sastav, mislila sam isprva da su poput zraka

Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ja ionak nemrem pojest vise od ta dva kruga, men to bljak. iako, pase uz rizoto s kuhanim mesom, jer naprosto u toj situciji ne znas sta ti je odvratnije.

al od rize mi je gori ona pirov stiropor. a kukuruzni nijesam probala.
moram priznat' da ih nisam dugo kušala, a prije par dana sam se, srećom kratko navukla na one kukuruzne krekere iz dm-a, ima više vrsta, al' ne možeš stat', usprkos karakterističnoj stiropor-teksturi, pa ih je bolje izbjegavat'

Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
dakle kruh me ubija a nemrem zivjet bez kruha. jer kaj, pojedem ja bez pol frke zdjelu zobenih za dorucak... i iduca tri sata moram panicno trcat piskit. s kruhom i putrom nemam taj problem
posebno volim domaći kruh, svježe pečen i na što da mažem neku finu marmeladu ili paštetu (pogotovo onu koju sama smućkam)? dakle, i to se onda mora izbaciti iz prehrane. čime da točam neki slastan umak?
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 19:29   #31
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
Joj, sad sam se sjetila price o bratovoj frendici koja je u jednom periodu zivota bas smrsavila tak sto je jela jedan kebab dnevno.
Ne znam jel bi stavila ili

Ajd, bila je studentica i mjesec dana ispitnih rokova zatvorena doma i zivjela na jednom kebabu.
Ja bi se izrigala peti dan valjda

Po meni nijedna dijeta nije zdrava, vec sama rijec dijeta mi je totalno odbojna.
Ubacit kardio i da vidis kak ces skurit 500 kalorija u sat vremena
Istina da ni jedna dijeta nije zdrava al isto tako nije zdravo imati ni 20kg viska, ja stvarno pazim da se ne izgladnjujem i jedem 3-4x na dan,mozes jesti koliko hoces samo da nema ugljikohidrata, zato kod mene ide po 7kg mjesecno dolje a ne 15 kak su neki rekli da su toliko mrsavili mjesecno. Dijeu sam prilagodila svom organizmuu.
Blackcat4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 20:39   #32
Nisam prije mogla zamislit zivot bez kruha. Sve ovo sto vi pisete se i meni motalo po glavi.
I onda... Se naviknes .

Nisam ga izbacila sasvim, tipa pastetu ne mogu jest nikako drugacije , al u obrocima ga mjenjam sa rizom/tjesteninom/krumpirom.

I tko nije probao... Meni je iceberg salata vrh.
Da je netko rekao da cu to ikad napisat, tak bi mu se smijala u facu .
Hrskava je ko cips, dugo moze stajat i osvjezavajuca je i ukusna.
To mi je najdraza "zamjena" za kruh .

Meni bijeli ionako smeta - em za zeludac, em mi zdrka raspolozenje. Opcenito sva dizana tijesta.

I da... Ubacite si jaja u prehranu.
Meni su fina na svaki moguci nacin, a kak imam domaca mislim da ne postoji nesto zdravije sto mogu tak brzo spremit .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 02:24   #33
kuzim ovak za rucak i to, al kak onda dorucke i vecere? meni je to za namaz.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 04:35   #34
Primjer onog sto ja jedem bez kruha, a moze bit i ujutro i navecer (kak kome pase):
- zitarice (+ orasati plodovi i jogurt)
- voce
- avokado (na tisucu nacina)
- salata (sa ili bez mesa)
- mesni dorucak
- mlijecni namaz
- jaja
- salama
- tvrdi sir

Mislim da jedino pastetu bas ne mogu bez kruha .
Za neke stvari mi treba ili umak ili npr senf.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 09:05   #35
Meni su dorucak uvijek zobene, whey, orasati i neko voce.
To sve u mlijeku.
Nema sanse da sam gladna sljedecih 4-5 sati
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 09:16   #36
ja sam već preko desetljeće na low carb stajlu, kilaža postojana, pečem si svoj "kruh" od kokosovog brašna ,niš mi ne fali, dapače. jaja,meso, povrće i orašari mi nisu dosadili, bitna je kreativnost u kuhanju.znam raditi i fine low carb slastice kada cukor padne,tak da
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 11:39   #37
Ja sam u zadnjih par godina nakupila 4-5 kila viška i ima tjedan da sam izbacila slatko i uvela crni kruh sa sjemenkama,već ima rezultata, kilo i po dolje.
Imam pravo kroz tjedan 2 puta pojest red čokolade i to mi najteže pada jer obožavam slatko.
Moram se još pokrenuti i vježbat bar 2 puta tjedno i otiđe to brzo.E sad ja uvijek ljeti imam 2 kila manje nego zimi, takav mi je prirodni ritam.
Nije mi teško držat se novog režima kad se ozbiljno odlučim, a sad je tako.
Ne želim nešto specijalno prestrog raspored jer zašto patiti ako se može samo više paziti i jesti manje više sve.

Zadnje uređivanje Lenac7 : 17.03.2018. at 11:40. Reason: .
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 17:02   #38
Quote:
Blackcat4 kaže: Pogledaj post
Drage i dragi forumaši,

Odlučila sam podijeliti svoje iskustvo sa dijetom bez UH.
Ne znam je li tko vec reagirao na ovo jer ovo sto si navela nije tocno. Nije djeta bez ugljikohidrata, vec je djeta s manje ugljikohidrata sto je velika razlika.
Povrce sadrzi ugljikohidrate. A ti si rekla da jedes povrce. I jos stosta ali ne da mi se pisati.

Dijeta u hrvatskom smislu rijeci je nacin prehrane koji se drzi neko krace vrijeme radi raznih razloga: bolest, kilaza, ovo i ono.

Dijeta u originalnom smislu je nacin prehrane za vasceo zivot, tako da pripazite na razliku.

Dijeta bez UH ako tako nesto uopce postoji te moze dobro zatvoriti da te ni kada puna donata mg ne bi odcepila sedam dana, dakle pripazi na kakanje isto.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.