Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2013., 08:00   #1
POS i POS plus

Danas počinje POS i POS plus. Nek ovo bude tema za to?

POS - država gradistanove i prodaje ih po listi prioriteta
POS plus - nadješ stan i od investitira ga kupis ali po uvjetima istima kao i za POS.

E sad, gledam dokumentaciju i nije mi jasno jedno: ja živim ko podstanar sa uskoro ženom, a da bi imao uvjete za POSove, domaćinstvo ne smije imati nekretninu. No domaćinstvo di sam ja prijavljen, ima nekretninu.

Šta mi je raditi?
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 10:08   #2
Nemogu naci gdje je ta lokacija u Zagrebu gdje planiraju raditi stanove, spominje se u Sv. Klari, ali gdje tocno?
perinho55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 10:26   #3
Nadji trafostanicu Botinec (krizanje Lukoranske i Turinjske). Spusti se dulje malo i vidjet ces sljepu ulicu, isto Lukoranska. E od tud, pa dokuća dolje u Burićevom odvojku. Ali nisam 100% siguran.

Ako je to to, to je 100m od 110kV dalekovoda, cijelom dužinom parcele.

http://i48.tinypic.com/2cr7ss7.jpg
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.

Zadnje uređivanje City : 23.01.2013. at 18:07. Reason: Velika slika
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 10:35   #4
Quote:
The Final Cut kaže: Pogledaj post
POS plus - nadješ stan i od investitira ga kupis ali po uvjetima istima kao i za POS.
gdje je ovo objavljeno, znaš li?

postoji li neki spisak investitora ili to nije bitno?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:02   #5
POS plus će zaživiti u 4. mjesecu, sad traju pregovori s bankama i štajaznam.

POS plus će krenuti krajem prve polovice ove godine, nakon što Ministarstvo završi pregovore s bankama koji su u tijeku, rekla je ministrica Mrak Taritaš. Riječ je o modelu financiranja kupnje novih nekorištenih stanova s čistim papirima koji se nude na tržištu, gdje će kupac sklapati ugovor o kupnji takvog stana s APN-om po modelu POS-a to jest po povoljnim uvjetima, a država će regulirati odnose s bankama i prodavateljima. Različite procjene ukazuju da je takvih stanova u Hrvatskoj oko 20 tisuća.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:13   #6
Ja sam naprosto fasciniran ovim POS plusom, baš kao i svim sličnim subvencijama...
Svi mi koji smo kupili stanove bez subvencija i pomoći države smo budale, a očito je i da nama to nije problem, pa će nam država sad zavirit još malo u džepove da pomognemo...
Jbg. pa svatko mora imati vlastiti stan, bez obzira što si ga realno ne može priuštit.
A naravno da ne možemo biti besćutni i prema jadnim investitorima koji ne mogu rasprodat svoje stanove po cijenama koje su si zamislili.


P.S. (isprike za off) Vidim da će BMW ove godine izbacit novi terenac, a budući mi je malo skup, a silnoo ga želim, postoji li kakva subvencija???
Pa nije valjda da ću ga jedino moć iznajmit? Ja bih ga ipak u vlasništvu!!!
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:26   #7
To nije poanta teme, a osim što si fulalo temu, nisi ni shvatio poantu POSa, pa vjerojatno ne razumjieš ni davanja za zdavstveno, mirovinsko, dom za nezbrinute, i bilo što što ima socijalnu notu.

A 30m2 početno plus 10m2 za svakog sljedećeg člana, za familiju koja nema svoj krov je isto što i luksuzni auto.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:41   #8
Quote:
The Final Cut kaže: Pogledaj post
To nije poanta teme, a osim što si fulalo temu, nisi ni shvatio poantu POSa, pa vjerojatno ne razumjieš ni davanja za zdavstveno, mirovinsko, dom za nezbrinute, i bilo što što ima socijalnu notu.

A 30m2 početno plus 10m2 za svakog sljedećeg člana, za familiju koja nema svoj krov je isto što i luksuzni auto.
Kupnja stana je znaći nešto što ima socijalnu notu? Zanimljivo!

A daj mi reci, što ako taj kupac stana ima u vlasništvu luksuzan auto (koji nije prepreka za kupnju stana iz POS plusa), jel on socijalna kategorija pa ga država treba subvencionirat?
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 18:27   #9
Imala sam priliku raditi u valjda prvom POS-ovom naselju u ZG i mogu reći da je struktura stanara stvarno šarolika, ekonomski gledano. Najviše je onih socijalno ugroženih koji stvarno jedva spajaju kraj s krajem i zbog njih mi je drago da postoji nešto kao POS, no stanove su po povoljnijim uvjetima kupili i ljudi sa znatno većim primanjima, zatim ljudi koji su bili do tad stambeno zbrinuti kupili su stan od 900€ po kvadratu i nakon nekoliko godina ga prodali po 1600€ po kvadratu (a prodaju spiku kako im se djeca nisu uklopila pa se sele iz jednog kvarta u drugi,haha) znam one koji tamo imaju stan i 2 poslovna prostora, a uopće ne žive tamo....
Lokacija tog POS naselja je odlična, ali kvaliteta zgrada tj. stanova je očajna, bijah tamo-uvjerih se

Skoro 20 godina sam bila podstanar i napokon stekla uvjete za stambeni kredit i realizirala ga krajem 04/2011, a državna subvencija krenula od 05/2011 i mogla sam još naknadno ući u subvenciju, ali nisam zbog banalnog razloga-mojoj kolegici se nije dalo raditi APNov kredit koji zahtjeva još brdo papirologije pa me je nagovarala da odustanem od subvencije i odustala sam - mogla sam sad plaćati samo pola rate kredita, eto sad bih trebala biti ogorčena, ali nisam.
Drago mi je bar zbog mojih susjeda koji su kupili stan uz APN
Zašto grade stanove nove kad ih ima toliko neprodanih, žele popraviti stanje u građevinskom sektoru

Sorry ako sam fulala temu, izbrišite post
morala sam ovo reći
ms_4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 22:33   #10
Ako je tko htio kupit u Klari mogao je i prije 5 godina i prije 3 i sad po 1100...
mikrolokacija je ono... za objesit se... ako nemas auto, osjecas se ko da si u najgoroj selendri udaljen miljama od civilizacije...Frendica je kupila jos prije 3 godine u tim dvokatnicama sa po 4-5 stanova...ok kvalitetno rađeno... ali ona je bez auta invalid...cak i do ducana...oko nje livade... a to je jos prednost male zgrade malo susjeda malo buke, puno parkinga...sad zamisli klaru s velikim zgradama i redom od 15min cekanja za prelazak preko pruge.... ok jos ce se ducani i otvoriti...ali budimo realni...klara je selo gdje jos ljudi drze kokosi i svinje uz makadam i odrzavaju vrtove i kojesta... ali onda jel kupuje se u gradu ili u selu?? kako ko hoce zivit nek zivi, ali nekako mislim da ce to bit neuspješan miks kao i sopnica...predaleko od ičega a kao sve je tu...i ne ide ni 900 koliko je sad....
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 22:53   #11
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
Ako je tko htio kupit u Klari mogao je i prije 5 godina i prije 3 i sad po 1100...
mikrolokacija je ono... za objesit se... ako nemas auto, osjecas se ko da si u najgoroj selendri udaljen miljama od civilizacije...Frendica je kupila jos prije 3 godine u tim dvokatnicama sa po 4-5 stanova...ok kvalitetno rađeno... ali ona je bez auta invalid...cak i do ducana...oko nje livade... a to je jos prednost male zgrade malo susjeda malo buke, puno parkinga...sad zamisli klaru s velikim zgradama i redom od 15min cekanja za prelazak preko pruge.... ok jos ce se ducani i otvoriti...ali budimo realni...klara je selo gdje jos ljudi drze kokosi i svinje uz makadam i odrzavaju vrtove i kojesta... ali onda jel kupuje se u gradu ili u selu?? kako ko hoce zivit nek zivi, ali nekako mislim da ce to bit neuspješan miks kao i sopnica...predaleko od ičega a kao sve je tu...i ne ide ni 900 koliko je sad....
Očito jako dugo niste bili u Klari
marezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 00:07   #12
frendica mi tamo ima stan pa redovito dođem, bas tamo kod dalekovoda u lukoranskoj, one dvokatnice...i dalje je to selo...isto kao i svi rubni dijelovi zg-a....od toliko lokacija oni uzese onu bogu iza nogu...

što fali npr. malesnici iza city centra west...cijelo naselje je moglo biti između ljubljanske, škorpikove i samoborske...a lokacija odlična, kvart sve ima...

nikad više tako dobre lokacije kao novo špansko
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 11:38   #13
da se vratimo na temu.

kad možemo predavat zahtjeve za pos-plus? moramo onda čekati još da se oni dogovore ili mogu nekako predati zahtjev i ranije?
ne kužim taj dio baš. a za pos ne odgovaram zahtjevima koliko sam shvatila...
audrey h is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 17:31   #14
Koliko sam ja shvatio kriteriji za pos plus bi trebali biti isti kao i za pos.
prasak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 20:45   #15
Nisu dali previse informacija o POS Plusu zasad, ali pretpostavljam da se to odnosi samo na kupnju stana putem kredita ili ti mozes sebi nac stan koji zelis i platit veci dio gotovinom, a za preostali dio uzet neki manji kredit...
putnick982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 21:57   #16
Gdje se moze naci tocna informacija gdje ce se raditi POS stanovi, sad sam dobio informaciju da se to radi iza OMV pumpe kod Sigeta.
perinho55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:45   #17
Quote:
perinho55 kaže: Pogledaj post
Gdje se moze naci tocna informacija gdje ce se raditi POS stanovi, sad sam dobio informaciju da se to radi iza OMV pumpe kod Sigeta.
ja sam to isto čula i ne-budi-mi-teško nazvala apn, pa mi je ženska objasnila da to nije baš "klara", nego više prema Laništu

netko je tu par postova prije stavio link na lokaciju, pa pogledaj
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 11:01   #18
Ja samo znam da sam krenuo s papirima za gradnju kuće, napravio GP i glavni projekat, predao na općinu za dobivanje građevinske i sad se ovo pojavilo...

Nije da sam lud od želje za gradnjom kuće jer je to velika zajebancija i odricanje i nikad tome kraja.

Znam ljude koji grade pomalo ali već 10 i više godina ne mogu završiti, jer je to u stvari jako skupo.
Trenutno živimo kod roditelja Žena, Dijete i ja, ali nije mi to rješenje za cijeli život.

Prije 3 dana sam predao papirologiju i molbu APN-u i sad čekam. Požurio sam se ali jebi ga nemam šta za čekati. Mislim da je Klara poprilično dobar kraj, jako blizu svega, tko je odrastao na asfaltu uz bana njemu je vukojebina ali neka kupi novogradnju na Cvjetnom ako je takva faca.

Spreman sam odje... gradnju kuće ako mi upadne Klara, mislim da od toga nema povoljnije, em cijena oko 1000-1100 EUR em 3.8% nepromjenjiva kamata (sve vam piše na APN-u).

PS: Ovisno o izvođačima i veličini stana cijena može varirati, znam čovjeka koji je u Španskom kupio POS 2005god za 890EUR/m2, stan od 100m2, živi u njemu i kvaliteta je jako dobra
kimi999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:44   #19
Quote:
The Final Cut kaže: Pogledaj post
Danas počinje POS i POS plus. Nek ovo bude tema za to?

POS - država gradistanove i prodaje ih po listi prioriteta
POS plus - nadješ stan i od investitira ga kupis ali po uvjetima istima kao i za POS.

E sad, gledam dokumentaciju i nije mi jasno jedno: ja živim ko podstanar sa uskoro ženom, a da bi imao uvjete za POSove, domaćinstvo ne smije imati nekretninu. No domaćinstvo di sam ja prijavljen, ima nekretninu.

Šta mi je raditi?
Ako ti i tvoja buduća supruga koju ćeš navesti u formularu za prijavu APN-u nemate nekretnina, tj. odgovarajuću kuću ili stan u tvom ili njenom vlasništvu onda je stvar čista. Ako imate u vlasništvu nekretninu onda ne možete ući u APN-ov bubanj
kimi999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 17:14   #20
Quote:
perinho55 kaže: Pogledaj post
Gdje se moze naci tocna informacija gdje ce se raditi POS stanovi, sad sam dobio informaciju da se to radi iza OMV pumpe kod Sigeta.
To se zove Podbrežje...
početa samo gradnja ceste prema tamo...još prije 3g. i stalo napravila se bus stanica za nigdje semafor na mjestu gdje nema uopće križanja ali eto...

eh da je o toj lokaciji riječ onda bi i ja rekla super... jer to je 10min šetnje do avenue malla, ambulanta na 5min. skola i vrtić u krugu kilometra To bi bilo mrak
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.