Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 10:33   #1
Problem sa wifi konekcijom na vipu

Pozdrav!
Imam laptop na kojem sam donedavno prešao s t-com na vip. U prijašnjoj mreži wifi je radio besprijekorno. U sadašnjoj mreži wifi povremeno nestaje, odnosno izbaci mi "no connections available" sa famoznim crvenim X.
Iako je sa mrežom sve u redu jer na svim ostalim uređajima radi normalno.
Moram napomenuti da se to povremeno događa, jer par dana radi, par ne.
Probao sam postaviti opciju u adapteru mrežnom da ne gasi konekciju ako je baterija slaba, ali nije do toga.
Windowsi 8 su instalirani.
Molio bi pomoć.
Hvala!
Eol Proudneck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:02   #2
Promjenom ISP ste dobili drugi tip rutera koji vjerovatno ima unutarnje antene a bivši ruter je imao na sebi vanjsku antenicu pa je samim tim bio nešto većeg dometa.
Svi wifi uređaji koji su bliži tj. imaju bolji signal koji dopire na vaš ruter onemogućuju normalne brzine pa i prekide u konekciji onima koji imaju slabiji signal ili su udaljeniji (prepreke). Tu spadaju i uređaji od susjeda a ne samo od ukućana ako koriste isti kanal....a smetnje drugih možda nisu na ruteru prisutne već na vašem laptopu (tj prostoriji gdje ga koristite). To se može provjeriti kad na smartfon instalirate "wifi analyzer" aplikaciju i vidite jačinu signala kod rutera i kod laptopa u razne sate dana pa izaberete za svoj ruter fiksni kanal koji ima najslabije signale iz susjedstva.
Nije nam poznato koji ruter je u pitanju ni koliko vam je udaljen od laptopa...
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:36   #3
Moram napomenuti da se ovo ne događa stalno te nije uvjetovano blizinom routera ni broja ostalih uređaja spojenih na mrežu. Jer u istim uvjetima malo radi malo ne. A router je od vipa, piše samo vip na njemu, crni je. Kad dođem kući ću moć točno provjerit o kojem je modelu riječ.
Eol Proudneck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 15:57   #4
Sa ruterom (xDSL ili mobilna mreža) je sve ok jer kažete da se ostali uređaji normalno spajaju.

Za razliku od LAN kabla WiFi koristi zajednički medij sa svim ostalim wifi uređajima u okolini za prijenos data podataka a to je eter.
Sa lan-kablom do 100m nemate niti smetnje niti na kvalitetu veze ne utječe udaljenost od rutera a to je kod wifi je presudno.

Probajte kad nema konekcije prići laptopom bliže ruteru da vidimo hoće li se tada spojiti.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 22:14   #5
Evo sam od sebe je proradio. Uključeno je 4 mobitela i signal je pun, i radi sa 20 Mbit/s. Router je UBEE TVW625.Probao sa wifi analyzerom i pokazuje mi da je na 10 kanalu, a taj je najslabiji. Najjači su kanalai od 1-7 i na njima je Access Point Count 0, a na ovim sa najslabijim ratingom je 1. Međutim imam problem sa spajanjem na postavke rutera, a koliko vidim ima još ljudi sa ovim ruterom. Na koji kanal bi inače trebalo postaviti mrežu ako se uspijem spojiti.
Eol Proudneck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:11   #6
Kad utvrdiš na kojem kanalu su najslabiji signali (gledaš u blizini rutera i kod svog PC) i namjestiš taj kanal gdje su najmanji signali. Na ruter se spajaš IP adresom koju upišeš u svom browser-u (chrome. firefox ...) i nakon upisa user name i pasword ideš na wireles opcije.
IP adresu i podatke imaš na ugovoru koji si dobio od Vip-a.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.