Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 22:36   #4341
Da zakljucimo ovaj cirkus. Znaci 3mj natezanja oko raskida ugovora i trajnog odlaska od Optime. Prvo u nekoliko navrata odbijanje dopustenja prelaska u Vip i na kraju sam svojevoljno potpisao raskid. Nisu napravili iskljucenje u zakonskom roku. Zalio se njima i Hakomu. Hakom odobrio odlazak i storno racuna. Konacno dobio i pismenu potvrdu od Optime da je sve rijeseno te da nemam dugova prema njima.
Izuzetno neprofesionalno, neorganizirano, neodgovorno i krajnje bezobrazno ponasanje prema korisniku !!
Tko zeli sacuvati zivce, vrijeme i novac, molim sto dalje od njih.
Da su jedini ne treba mi nista pa makar bio bez neta.
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:41   #4342
Znači Optima je od 1. veljače ukinula Discovery programe i uvela u osnovni paket: BBC Earth, History 2, Woman, Viasat EPIC te Cinestar Fantasy u prošireni paket.

Ono što su prešutijeli i podmuklo ukinuli je MTV EUROPE, a zamjena je STOP MUSIC TV.
konačno_sretan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:57   #4343
Ja imam opet neki drugi problem s Optimom. Pod ugovornom sam obvezom. Naime, posto zivim u vukojebini tek sad mi se otovrila mogucnost povecanja brzine interneta. Do sad sam bio u opciji do 16Mbps, a sad zelim samo opciju povecanja brzine do 60Mbps, sto je ujedno i zadnja opcija kod njih. I sada mi tu opciju nude samo uz ponovno produzenje ugovora i cijenu vecu za 25 kuna. Znaci ponovno na 24 mjeseca ili da se stisnam na trenutnoj brzini, na kojoj steka sve zivo. Molim za savjet...sto ciniti..Ili da pristanem, pa trazim raskid unutar 2 tjedna...bas me guze fain...
geci1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:42   #4344
geci1981 tu brzinu nećeš nikad dobiti.
Ja sam na tom paketu i imam 35 Mbps Download.
Meni taj download i nije toliko bitan koliko mi je bitan upload a imam uvijek oko 11 Mbps kad bi bilo obratno još bih doplatio.

http://www.speedtest.net/result/7035753021.png
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:56   #4345
E Batman taman sam to htio pitat,razmisljao sam rec staroj da nadogradi brzinu sa 16 na tu opciju od 60,sad par pitanja..Znao sam da nikad nece dosec tih 60,ne znam o koliko faktora to tocno ovisi i je li iko opce ima bar 50+ mbps u toj opciji.Mi imamo internet,telefon,tv kod njih na godinu dana i dodavanjem te vece brzine na njihovoj stranici u nas paket ispada 15kn skuplje..Ocemo mi moc to 'upgradeat' bez ikakvih obnavljanja ugovora ili nekih skupljih placanja ako je moguce nadogradit tokom ovog ugovora?
brainiac96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 11:26   #4346
60 megabita uz TV? Moze ako izvis iznad centrale ��
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 15:20   #4347
Imam optimu. No sto mi se dogadja zadnje dane na ps4 je to da mi ponekad ne zapisuje sve sto odigram.
Tako da sam isao u PS4 provjerit ping, i gubim 75% paketa, mislim da je to 5 primljenih od 20. Ponekad zna bit 100% izgubljenih paketa.

Sve je pocelo kad sam uzo novi paket za Bozic i novi modem u koji je sada ustekan i telefon i tv i komp i sve zivo.

Nedugo sam ih zvao jer nisam mogo opce gledat snimalicu od stekanja, sad mogu, al pojavio se eto drugi problem.
Sta da radim? :S
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 18:39   #4348
Zovi ih, žali se. Uputi prigovore, zatraži umanjenje računa...
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 22:21   #4349
Ja sam isto imao problema sa brzinom,al nije bilo do njih,nego do parice. Dosli serviseri vratili brzinu,i sami mi umanjili racun za 20kn haha...

G6-Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 19:47   #4350
Imam jedan problem i ne znam do čega je.
Kad izmjerim brzinu preko speedtesta imam nekih 7 mbita. (wifi i lan sam mjerila)
Kad skidam nešto jedva imam 900 kbita (trebala bih imati puno više jer imam plačen account u share-online)
Isto tako ne mogu gledati RTL play, kojem treba minimalno 1 mbit a optimalno 2 mbita.

Sada ne znam radi čega, pa ako je netko pametniji od mene.

Edit:
Ponekad mi i youtube zna zaštekati
__________________
Slažem se i da je matematika puno više filozofija nego egzaktna znanost - BBast
Cikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 13:06   #4351
Quote:
Cikola kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem i ne znam do čega je.
Kad izmjerim brzinu preko speedtesta imam nekih 7 mbita. (wifi i lan sam mjerila)
Kad skidam nešto jedva imam 900 kbita (trebala bih imati puno više jer imam plačen account u share-online)
Isto tako ne mogu gledati RTL play, kojem treba minimalno 1 mbit a optimalno 2 mbita.

Sada ne znam radi čega, pa ako je netko pametniji od mene.

Edit:
Ponekad mi i youtube zna zaštekati
Kakvu uslugu pristupa internetu koristiš? Mobilni (LTE/HSPA) ili kabelom (DSL/HFC/optika)?
Da li koristiš USB modem utaknut u komp ili imaš router?
Ako imaš router, kakva je komunikacija između kompa i routera? Wifi ili UTP kabel?
lepton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 13:44   #4352
Ako imaš brzinu 7 megaBITA onda ti je brzina skidanja 8 puta manja tj 0.875 megaBAJTA. Razlika je to.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 16:38   #4353
Quote:
lepton kaže: Pogledaj post
Kakvu uslugu pristupa internetu koristiš? Mobilni (LTE/HSPA) ili kabelom (DSL/HFC/optika)?
Da li koristiš USB modem utaknut u komp ili imaš router?
Ako imaš router, kakva je komunikacija između kompa i routera? Wifi ili UTP kabel?
imam DSL i preko wifi sam
danas nisam palila tv i brzina skidanja mi je bila cca 1,2 mbps
rtl play i dalje šteka

brzinu sam mjerila i preko wifi i preko UTPa i nema neke razlike

Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Ako imaš brzinu 7 megaBITA onda ti je brzina skidanja 8 puta manja tj 0.875 megaBAJTA. Razlika je to.
__________________
Slažem se i da je matematika puno više filozofija nego egzaktna znanost - BBast
Cikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 17:00   #4354
Quote:
Cikola kaže: Pogledaj post
Kad skidam nešto jedva imam 900 kbita (trebala bih imati puno više jer imam plačen account u share-online)
Da li na drugoj lokaciji možeš provjeriti brzinu skidanja? Npr. na poslu gdje je ugovorena veća propusnost internet veze. Ili pošalji URL da mogu provjeriti kod sebe.
Quote:
Cikola kaže: Pogledaj post
Isto tako ne mogu gledati RTL play, kojem treba minimalno 1 mbit a optimalno 2 mbita.
Ponekad mi i youtube zna zaštekati
Ako je veza nestabilna download datoteka će nekako i proći, ali video streaming će prekidati.
Stabilnost veze možeš provjeriti komandom: ping www.google.com -t
Komandu možeš pokrenuti u command prompt i nakon 5 min prekini sa ctrl+c pa provjeri koliko je izgubljenih paketa. Idealno je nula. Isto tako bi vrijeme odgovora trebalo biti približno jednako na svim odgovorima. Test možeš ponoviti na dulji period, npr. sat vremena.
Quote:
Cikola kaže: Pogledaj post
imam DSL
Koja je ugovorena propusnost?
lepton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 17:51   #4355
Quote:
lepton kaže: Pogledaj post
Da li na drugoj lokaciji možeš provjeriti brzinu skidanja? Npr. na poslu gdje je ugovorena veća propusnost internet veze. Ili pošalji URL da mogu provjeriti kod sebe.
Imam taj premium account i prije sam mogla skidati sa nekoliko mbps, nije do njih sigurno

Quote:
Ako je veza nestabilna download datoteka će nekako i proći, ali video streaming će prekidati.
Stabilnost veze možeš provjeriti komandom: ping www.google.com -t
Komandu možeš pokrenuti u command prompt i nakon 5 min prekini sa ctrl+c pa provjeri koliko je izgubljenih paketa. Idealno je nula. Isto tako bi vrijeme odgovora trebalo biti približno jednako na svim odgovorima. Test možeš ponoviti na dulji period, npr. sat vremena.
statistika:
https://i.imgur.com/JR8dekk.jpg

Quote:
Koja je ugovorena propusnost?
2,8 za internet
__________________
Slažem se i da je matematika puno više filozofija nego egzaktna znanost - BBast
Cikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 18:42   #4356
Quote:
Cikola kaže: Pogledaj post
Imam taj premium account i prije sam mogla skidati sa nekoliko mbps, nije do njih sigurno
Kojom brzinom skida donju instalaciju?
http://releases.ubuntu.com/16.04.4/u...613.1524065633
lepton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 18:47   #4357
Quote:
lepton kaže: Pogledaj post
Kojom brzinom skida donju instalaciju?
http://releases.ubuntu.com/16.04.4/u...613.1524065633
cca 1,150 Kb/s
__________________
Slažem se i da je matematika puno više filozofija nego egzaktna znanost - BBast
Cikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 19:48   #4358
Quote:
Cikola kaže: Pogledaj post
cca 1,150 Kb/s
To mi se čini premalo za DSL. Jesi sigurna da ne skida 1,150 KB/s?
Ako je stvarno tako, trebaš kontaktirati ISP.
Nije mi jasna ugovorena brzina 2,8. Obično je ugovoren 2 ili 4 ili 8 ili 16 Mbps download, a koliko znam ISP mora isporučiti barem 50%.
lepton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 19:52   #4359
Quote:
lepton kaže: Pogledaj post
To mi se čini premalo za DSL. Jesi sigurna da ne skida 1,150 KB/s?
Ako je stvarno tako, trebaš kontaktirati ISP.
Nije mi jasna ugovorena brzina 2,8. Obično je ugovoren 2 ili 4 ili 8 ili 16 Mbps download, a koliko znam ISP mora isporučiti barem 50%.
Ugovorena je 4, a trebaju minimalno isporučiti 2,8

oprosti nespretno sam se izrazila
__________________
Slažem se i da je matematika puno više filozofija nego egzaktna znanost - BBast
Cikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 20:01   #4360
Quote:
Cikola kaže: Pogledaj post
Ugovorena je 4, a trebaju minimalno isporučiti 2,8

oprosti nespretno sam se izrazila
Ako ti skida datoteku brzinom 1,1 Mbps to odgovara otprilike 1,3 Mbps prometu radi TCP/IP overhead-a i to je premalo.
Predlažem da izmjeriš propusnost nekoliko puta u danu hakometar aplikacijom i pošalješ e-mailom prigovor ISP-u. Siguran sam da će se javiti i otkloniti problem.
Pazi da za vrijeme mjerenja mobitel ne skida neko ažuriranje ili susjed kojem si prošle godine dala šifru na jedan dan ne skida torrente (možeš provjeriti preko web sučelja routera povezane wifi klijente).
Hakometar: https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1144
lepton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.