Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 26.02.2018., 15:35   #1
Javna nabava - definicija podugovaravatelja

Ovako, radim na javnim natječajima u jednoj firmi, imam dosta iskustva sa svime time, no trenutno imam jednu nedoumicu koju svatko drugačije objašnjava - a radi se o stvari koja može rušiti firmu iako ima najpovoljniju ponudu.

Inače se na natječaj može firma javiti na sljedeći način, a govorim prvenstveno za grad Zagreb:

1.) samostalno
2.) kao zajednica ponuditelja, znači više firmi zajedno izlaze sa međusobnim dogovorima o udjelima u natječaju koje se ne tiče naručitelja
3.) sa podugovaravateljom

E sad, imam baš slučaj sa jednim natječaj u kojem se tražilo da IZVOĐAČ ima zaposlenog ovlaštenog voditelja građevinske struke.

Mi kao firma nemamo takvog, no na upit prema odgovornoj osobi za natječaj - rečeno je da nam druga firma može ustupiti kao resurs voditelja građevinske struke.

I super, no čovjek nemože definirati da li ta druga firma mora ići sa nama kao član zajednice ponuditelja tj zajednička ponuda ili ta firma može ići kao podugovaravatelj sa nama na način da nam samo daje resurs voditelja.

Zakon o javnoj nabavi:

21. podugovaratelj je gospodarski subjekt koji za ugovaratelja isporučuje robu, pruža usluge ili izvodi radove koji su neposredno povezani s predmetom nabave


Pruža usluge - to mi vodi logično da on nama pruža uslugu voditelja građenja. I onda po tome ta firma je podugovaravatelj, a ne član zajednice ponuditelja.

No gospon tvrdi da IZVOĐAČ mora imati takvog zaposlenog, a izvođač je samo firma ili zajednica firmi koje izvode radove.

Neznam jel tko kuži pitanje, realno nama u firmi je svejedno kamo ćemo kod ponude upisati tu našu firmu koja nam ustupa voditelja, no postoji finalna razlika ako dobijemo posao da li ta firma sa nama izvodi radove ili nam samo daje voditelja građenja.

Hvala!
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.